Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Živogošće Porat, czyli wielkopolski zwiad chorwacki...

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 18.01.2017 21:50

11.08.2016 BiH...część 4 - Medjugorje

Późnym już popołudniem pakujemy się do samochodu i kierujemy się na Medjugorje...znaki i drogowskazy pokazują w lewo...Marysia w prawo. Marysia nigdy nas nie zawiodła, więc tym razem też jej zaufamy 8O i pojedziemy tak :mrgreen:

https://www.google.pl/maps/dir/Franjeva ... 200913!3e0

Po drodze mijamy czteropiętrowe bloki, w których połowa budynku jest zamieszkana, widać anteny satelitarne i klimatyzatory, a z drugiej połowy spogląda na nas kilkumetrowej średnicy otwór po pocisku dużego kalibru...dość przygnębiający widok...
Droga ostro pnie się w górę, oprócz nas tylko nieliczni miejscowi, serpentyny zdają się nie kończyć, a widoki zapierają dech...niestety zdjęć nie mam, bo ręce zajęte kierownicą...w każdym razie polecam tą opcję dojazdu 8)
Po kilkudziesięciu minutach dojeżdżamy. Szybki przejazd samochodem i powrót na upatrzoną pozycję parkingową...darmową ofkors :mrgreen:

https://www.google.pl/maps/place/Hrvats ... 17.6788849

I idziemy w kierunku kościoła św. Jakuba...po drodze mijamy setki sklepików z pamiątkami :?: :roll:
Jedno trzeba przyznać...mają rozmach...teren jest ogromny.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nie...to nie są kasy biletowe...to jest kompleks konfesjonałów. Na każdym jest dostępna informacja o języku w jakim operuje spowiednik...

Obrazek

w drodze powrotnej przyglądamy się bliżej asortymentowi sklepików...można w nich kupić wszystko...Matki Boskie z całego świata 8O w rozmiarach od xs do xxxl, różańce, łańcuszki, wodę święconą, obrazy, szaty...największe zdziwienie wzbudziły jednak poduszki z wizerunkiem Matki Boskiej, no bo jak...że na krzesło, a potem dupsko na to?? Nawet dla mnie (mam bardzo luźne podejście do instytucji KK) lekko szokujące...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

klimat Medjugorje jest dość specyficzny, z jednej strony świętość i tłumy wiernych, z drugiej strony przesyt kiczu i tandety...ocenę zostawiam Wam...mi jeden raz wystarczy...byłem, zobaczyłem, nie przekonało mnie :-|

:papa:

P.S.
mam nadzieję, że nie obraziłem niczyich uczuć...
Ostatnio edytowano 19.01.2017 12:53 przez słoma79, łącznie edytowano 1 raz
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14779
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 18.01.2017 21:56

Mnie też nie przekonało...

Ale są tacy, którzy mówią, że trzeba wejść na Górę Objawień, żeby poczuć to "coś", odkryć jakąś duchowość pomiędzy tą całą komercją. Być może, my nie weszliśmy i raczej drugi raz do Medjugorje nie pojedziemy.
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 18.01.2017 22:04

maslinka napisał(a):Mnie też nie przekonało...

Ale są tacy, którzy mówią, że trzeba wejść na Górę Objawień, żeby poczuć to "coś", odkryć jakąś duchowość pomiędzy tą całą komercją. Być może, my nie weszliśmy i raczej drugi raz do Medjugorje nie pojedziemy.


Do poczucia duchowości wystarczy mi szybki wypad w góry :hearts: ...zawsze bliżej nieba :oczko_usmiech:
Paulka75
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 10.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Paulka75 » 18.01.2017 23:54

Świetna relacja :) widzę, że do Medjugorie też u Was była nieplanowana... ja usłyszałam głosy grupy pt "skoro już tu jesteśmy to jedźmy tam". Mnie to miejsce w odróżnieniu do Kravic i Mostaru nie urzekło :D nie mogę przeżyć, że nie zahaczyliśmy o Blagaj :(

Czekam na dalszy ciąg relacji :)
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5742
Dołączył(a): 06.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 19.01.2017 14:42

Podziwiam sobie wirtualnie Bośnię :wink: , w realu nigdy tam nie byłem.
Może kiedyś się uda. :wink:
pawel silesia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 285
Dołączył(a): 03.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel silesia » 19.01.2017 15:15

Z ogromnym opóźnieniem melduje się na pokładzie. Fajną macie miejscówkę - Živogošće.
Trogir chodzi mi po głowie 8) , Hvar chyba bardziej 8) 8) , i Biokovo zdobyć 8) 8) 8) . Dubrownik cudo :hearts:
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 19.01.2017 18:48

Paulka75 napisał(a):Świetna relacja :) widzę, że do Medjugorie też u Was była nieplanowana... ja usłyszałam głosy grupy pt "skoro już tu jesteśmy to jedźmy tam". Mnie to miejsce w odróżnieniu do Kravic i Mostaru nie urzekło :D nie mogę przeżyć, że nie zahaczyliśmy o Blagaj :(
Czekam na dalszy ciąg relacji :)


witam Cię serdecznie...moja relacja niestety dobiega końca, zostały nam dwa dni do wyjazdu, trzeba się będzie podsumowywać powoli :(

Nefer napisał(a):Podziwiam sobie wirtualnie Bośnię :wink: , w realu nigdy tam nie byłem.
Może kiedyś się uda. :wink:


Polecam...my byliśmy tylko jeden dzień, pięć miejsc w dość szybkim tempie...na pewno wrócimy w tym roku, na spokojnie, z lepszym planem...

pawel silesia napisał(a):Z ogromnym opóźnieniem melduje się na pokładzie. Fajną macie miejscówkę - Živogošće.
Trogir chodzi mi po głowie 8) , Hvar chyba bardziej 8) 8) , i Biokovo zdobyć 8) 8) 8) . Dubrownik cudo :hearts:


Biokovo pieszo to marzenie...może się coś uda pochodzić w tym roku :? miejscówka bardzo nam się spodobała i w sierpniu wracamy do naszych gospodarzy i do naszego ukochanego Živo :hearts:
Uważnie śledzę Twój Brač...cudna relacja i gotowy plan na wakacje :mrgreen:
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 19.01.2017 19:44

11.08.2016 BiH...część 5 - wodospady Kravica

Nieco zniesmaczeni tym co ma do zaoferowania Medjugorje, ruszamy w kierunku wodospadów Kravica (Kravice??) z nadzieją, że uda się nam złapać trochę ochłody po tym ciężkim, upalnym dniu. Jedziemy jednak z lekką obawą...w internetach mnóstwo było opinii, że syf, brud, kładka zerwana i takie tam :evil: Dobra...i tak po drodze do domu to zaryzykujemy...najwyżej stracimy kilka złotych i tyle...nie straciliśmy :D

Obrazek

Parking free...przed samym szlabanem, pora późna, może dlatego free...płacimy za wstęp i idziemy drogą w kierunku wodospadów, można też podjechać odpłatnie kolejką. Po drodze mijamy stoisko z paliwem rakietowym :oczko_usmiech: chłopak który je prowadzi gada chyba we wszystkich językach świata i przyjmuje każdą walutę, nawet PLNy :mrgreen: idziemy dalej aż...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

jest już późne popołudnie, zaczyna się ściemniać, ruszamy do domu...Maryśka wyznacza kurs i śmigamy...po drodze szybkie zakupy i niezłe wrażenia z drogi 8)

Obrazek

Obrazek

coraz bardziej dokucza nam myśl, że to już nasze ostatnie dni w Chorwacji...
tyniolek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 850
Dołączył(a): 30.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyniolek » 19.01.2017 20:01

Ech, zawsze mam smutek jak się relacja kończy... :( pewnie dlatego ze swoją tak się opierdzielam :D
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 19.01.2017 21:11

tyniolek napisał(a):Ech, zawsze mam smutek jak się relacja kończy... :( pewnie dlatego ze swoją tak się opierdzielam :D


Nie smutkuj się Martyno...tak łatwo się nie poddam :mrgreen: znaczy jeszcze cośtam będzie :oczko_usmiech:
tyniolek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 850
Dołączył(a): 30.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyniolek » 19.01.2017 22:02

słoma79 napisał(a):
tyniolek napisał(a):Ech, zawsze mam smutek jak się relacja kończy... :( pewnie dlatego ze swoją tak się opierdzielam :D


Nie smutkuj się Martyno...tak łatwo się nie poddam :mrgreen: znaczy jeszcze cośtam będzie :oczko_usmiech:


Dwa dni jeszcze? Chcem jeszcze plażę i jakiś ładny zachód, da się zrobić?
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 19.01.2017 22:16

tyniolek napisał(a):
słoma79 napisał(a):
tyniolek napisał(a):Ech, zawsze mam smutek jak się relacja kończy... :( pewnie dlatego ze swoją tak się opierdzielam :D


Nie smutkuj się Martyno...tak łatwo się nie poddam :mrgreen: znaczy jeszcze cośtam będzie :oczko_usmiech:


Dwa dni jeszcze? Chcem jeszcze plażę i jakiś ładny zachód, da się zrobić?


Mówisz i masz...tylko potrwa chwilę, bo poza planem i trzeba posiedzieć przy selekcji zdjęć :papa:
Paulka75
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 10.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Paulka75 » 19.01.2017 23:20

Miło znów zobaczyć Kravice :) właśnie nie wiem skąd te niektóre negatywne opinie :D u nas 01.09 z kładką też było ok i parking za free :) u Was było więcej wody mam wrażenie i jakoś tak bardziej zielono :)
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18269
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 20.01.2017 13:13

Zastanawiam się jak tam jest dzisiaj , przy minusowej temperaturze lodospady pewnie czarują . . .

. . . wolę jednak Twoje zieloności 8)


Pozdrawiam
Piotr
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 21.01.2017 16:57

12/13.08.2016 - ostatnie dni w Živogošće...

Ostatnie dwa dni postanowiliśmy przeznaczyć na typowy wypoczynek, bez pośpiechu...rano długo śpimy, nikt nikogo nie pogania, śniadanie, plaża...relaks w opcji full :D Trochę spacerujemy, spoglądamy ostatni raz na miejsce, za którym przyjdzie nam tęsknić przez kolejny rok...tak, wracamy, spodobało nam się, pokochaliśmy Chorwację od pierwszego wejrzenia i zaraziliśmy nią innych...żegnaj Živogošće...

nasze ostatnie chwile...

Obrazek
Obrazek
:hearts:

nawet nasz samochód pewnie będzie tęsknił za swoim miejscem parkingowym...widok faktycznie miał niezły i do tego pierwsza linia brzegowa :mrgreen:
Obrazek

a my za tym 8)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

C.D.N :oczko_usmiech:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Živogošće Porat, czyli wielkopolski zwiad chorwacki... - strona 9
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone