Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Grecja-Korfu.

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
andrzej29
Cromaniak
Posty: 830
Dołączył(a): 01.02.2009
Grecja-Korfu.

Nieprzeczytany postnapisał(a) andrzej29 » 25.10.2011 21:04

Korfu- Hotel Aquis Sandy Beach Resort
Termin 4.10.2011-11.10.2011
Wylot Poznań-Korfu-Poznań

Nasze wakacje zbliżały się coraz większym krokiem, czas tak szybko uciekał, wrzesień pierwsze upragnione swoje mieszkanie( klucze odebrałem 29 września) przeprowadzka i w końcu wylot na Korfu. Dzień przed wylotem tj. 3 października nastąpiło wielkie pakowanie, czyli wielki rozgardiasz czy aby na pewno wszystko zostało wrzucone do walizy i zapięte na ostatni przysłowiowy guzik. Gdy obudziliśmy się o 4:00 następnego dnia doszło do mnie że mój pierwszy lot dojdzie do skutku a ja byłem lekko zdenerwowany faktem iż będę wsiadał do samolotu ( dwójka moich urwisów została w domu). O godzinie piątej wyjechaliśmy z Piły w kierunku Poznania. Na miejscu byliśmy o godzinie siódmej. Na lotnisku odbiór biletów i przeprawa. Gdy przeszliśmy piszczącą kurtynę( musiałem cofać się ze względu na buty, które musiałem zdjąć ) mieliśmy trochę czasu aby popatrzeć na towary w strefie bezcłowej.
W końcu nastąpił moment gdy weszliśmy do autobusu dowożącego ludzi do samolotu i wejście na sam pokład samolotu ( wielkiego podniebnego metalowego ptaka ).

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Crayfish
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1744
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crayfish » 25.10.2011 21:06

Korfu w październiku - ciekawe co tam o tej porze słychać ? .... siadam.
andrzej29
Cromaniak
Posty: 830
Dołączył(a): 01.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) andrzej29 » 25.10.2011 21:18

Crayfish napisał(a):Korfu w październiku - ciekawe co tam o tej porze słychać ? .... siadam.


Dziękuję za zainteresowanie

Nasze miejsca znajdowały się z tyłu samolotu oznaczone 27a i 27b. Samolot zaczął kołować na pas i start (wylot z Poznania 9:30), moje odczucia start niesamowity i oczywiście przechył samolotu aby ustanowić kierunek lotu. Poznań z góry wyglądał jak jakaś mała mieścina.
Obrazek
A w samolocie jedni poddenerwowani inni luzacy i ja patrzący z góry to na ziemie to na skrzydła które ruszały się w czasie lotu. Po kilku nastu minutach a może jeszcze później (ciągle miałem stresa) Panie stewardessy przyniosły jedzonko(bułka, batoniki, ciasteczka, kawa, cola, herbata) itp. W trakcie naszego dziewiczego lotu strach zaczął się zmniejszać i w końcu było ok. Na ekranikach pojawiały się informacje na jakiej jesteśmy wysokości ile przelecieliśmy kilometrów jaką prędkością lecimy i ile zostało kilometrów do celu.

Obrazek

Obrazek :wink: :wink:

c.d.n.
Crayfish
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1744
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crayfish » 25.10.2011 21:23

Z pierwszego ekraniku skumałbym tylko temperaturę.
Drugi - no tu, to .... jak panisko. :D
Kowal38
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1104
Dołączył(a): 16.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kowal38 » 26.10.2011 08:54

Hejka!

Czekam z niecierpliwością na cd.......

Pozdro! :papa: :hut: :sm:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 26.10.2011 08:54

Też lecę - a co mi tam.
:wink:

A skrzydła pięknie "drżą"...
Kowal38
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1104
Dołączył(a): 16.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kowal38 » 26.10.2011 09:06

Korfu widziałem tylko z oddali ,opływając w tym roku łódeczką archipelag wysepek wokół Syvoty , tak że chętnie wyląduję z Wami !
Proszę o dużo fotek! 8O
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 26.10.2011 09:55

Jestem ... w końcu do Piły mam niedaleko ! ;) :)
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 26.10.2011 10:29

A my się na razie na Kerkirę nie wybieramy, za duża wyspa i dużo mieszkańców, za bardzo skolonizowana przez przemysł turystyczny, chociaż w tym terminie być może mogłaby skusić :?
I dlatego bardzo ciekawa jestem jakimi atrakcjami turystycznymi skusiła autora :?:
Aglaia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1613
Dołączył(a): 03.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aglaia » 26.10.2011 10:39

Lidia K napisał(a):A my się na razie na Kerkirę nie wybieramy, za duża wyspa i dużo mieszkańców, za bardzo skolonizowana przez przemysł turystyczny, chociaż w tym terminie być może mogłaby skusić :?
I dlatego bardzo ciekawa jestem jakimi atrakcjami turystycznymi skusiła autora :?:


Lidio, wam z Wysp Jońskich to chyba najbardziej pasowałaby Itaka - urocze wioski + puste plaże + mało turystów. Tylko dotrzeć tam samochodem chyba nie jest prosto :( .

A jak byłam na Korfu to akurat lało więc wspomnienia mam nie najlepsze dlatego z chęcią zasiądę do relacji - może zobaczę coś fajnego.
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 26.10.2011 11:18

Aglaia napisał(a):Lidio, wam z Wysp Jońskich to chyba najbardziej pasowałaby Itaka - urocze wioski + puste plaże + mało turystów. Tylko dotrzeć tam samochodem chyba nie jest prosto :( .


Na Itakę pływają promy, można się autem bez problemu dostać. KOL dopłynął, był i pokazał plaże w swojej relacji. Nie o takie plaże nam chodzi.

Znaleźliśmy już jedną wyspę najlepszą dla nas.
To się wyjaśni w następnej relacji z wrześniowego wyjazdu do Grecji.
Krzysiekm
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 413
Dołączył(a): 25.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzysiekm » 26.10.2011 12:11

Kowal38 napisał(a):Hejka!

Czekam z niecierpliwością na cd.......

Pozdro! :papa: :hut: :sm:



A może Andrzej nie doleciał ;)
adamk3
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1282
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamk3 » 26.10.2011 15:44

Krzysiekm napisał(a):
Kowal38 napisał(a):Hejka!

Czekam z niecierpliwością na cd.......

Pozdro! :papa: :hut: :sm:



A może Andrzej nie doleciał ;)


E, coś by było w TV :wink:

pozdrav.
Krzysztof i Lidia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3282
Dołączył(a): 23.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzysztof i Lidia » 26.10.2011 16:21

No to na Korfu w... październiku :)
andrzej29
Cromaniak
Posty: 830
Dołączył(a): 01.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) andrzej29 » 26.10.2011 17:36

Witam wszystkich

c.d.

W trackie lotu zrobiłem masę zdjęć przez okienko i podziwiałem super widoki . Nie mogłem się nasycić widokami a w szczególności gór. Oto niektóre z nich. :wink:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po dwóch i pół godzinach lotu w końcu wylądowaliśmy w stolicy Kerkyra (lądowanie trochę mnie zaskoczyło tzn. myślałem że lądujemy do wody gdyż pas okalany jest z jednej i z drugiej strony przez wodę).

Hamowanie ujęte na fotce
Obrazek

Lotnisko bardzo małe. Po odebraniu waliz z taśmy ruszyliśmy do autobusu, który transportował nas przez 50 minut do hotelu. W czasie jazdy zobaczyłem jak wygląda miasteczko. Bardzo wąskie ulice, dość kręte, brak chodników, ludzie jeżdżący na skuterach i motocyklach bez kasków, nie dokończone budynki-wystające pręty u góry, uszkodzone samochody zostawione na pastwę losu, budynki różnokolorowe oraz pełno palm spotykanych na każdym kroku oraz drzew oliwkowych. W czasie jazdy również delektowaliśmy się kolorem wody Morza Jońskiego-jechaliśmy wzdłuż wybrzeża

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
W tle Pontikonissi Wyspa Mysia stanowiącą jedną z atrakcji Korfu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po dotarciu na miejsce zostaliśmy zaproszeni od razu na obiad (walizy zostały zostawione przed recepcją hotelu). Hotele było rozstawione na dużej powierzchni, oczywiście przy hotelach stały palmy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po obiadku otrzymaliśmy klucze do pokoju-karty plastikowe i zaczęło się rozpakowywanie. Pokoik oznaczony był numerem 7118 i znajdował się na parterze. Pokój ładny w dużym łożem i dostawką, telewizorem, dvd, klimą urządzony w greckim stylu oraz obszerną łazienką z wanną. Dodatkowo wyposażony był w balkon. Kilka fotek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po opanowaniu tego rozgardiaszu udaliśmy się nad basen aby trochę po odpoczywać i zacząć leniwe wakacje . Hotel posiadał dwa baseny jeden umiejscowiony bliżej recepcji a drugi bliżej morza. My poszliśmy na ten pierwszy. Kolor basenu i wykończenie jego oczywiście pokrywało się z fotkami umiejscowionymi na stronach internetowych. Przy basenach znajdowały się bary z drinkami serwowanymi do 23:00 za free. Obsługa była bardzo miła i sympatyczna. Serwowali różnorodną gamę napoi alkoholowych i bezalkoholowych. Mnie szczególnie przypadł do gustu drink o nazwie aplicort coler. Nie wiem co tam było dodawane ale był bardzo smaczny.

Obrazek

Obrazek

Po figlach w basenie i wypiciu kilku napoi bezalkoholowych
:wink: nadszedł czas nad morze.
Ostatnio edytowano 26.10.2011 19:29 przez andrzej29, łącznie edytowano 3 razy
Następna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone