Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie konkretnie kupić winietę

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
gonzo
Croentuzjasta
Posty: 409
Dołączył(a): 01.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) gonzo » 28.03.2017 18:47

sdolas napisał(a):Mamy sporą szansę na wyjazd do Cro w weeknd majowy.
Na wyjazdy wakacyjne zawsze kupuję winiety w PZM.
Teraz skłaniam się ku ryzyku, planuję winiety kupić na granicy, jedziemy przez Kłodzko.

Czy w sklepie na tym parkingu kupię winiety w sobotę lub w niedzielę ?
Mogą być niedostępne winiety na termin weekendu majowego ?

Przekraczając granicę Austriacką za Mikulovem też znajdę podobne miejsce gdzie można kupić winiety ?

Już po stronie czeskiej możesz kupić na stacji benzynowej austriacką albo na granicy.
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 28.03.2017 20:41

gonzo napisał(a):
sdolas napisał(a):Mamy sporą szansę na wyjazd do Cro w weeknd majowy.
Na wyjazdy wakacyjne zawsze kupuję winiety w PZM.
Teraz skłaniam się ku ryzyku, planuję winiety kupić na granicy, jedziemy przez Kłodzko.

Czy w sklepie na tym parkingu kupię winiety w sobotę lub w niedzielę ?
Mogą być niedostępne winiety na termin weekendu majowego ?

Przekraczając granicę Austriacką za Mikulovem też znajdę podobne miejsce gdzie można kupić winiety ?

Już po stronie czeskiej możesz kupić na stacji benzynowej austriacką albo na granicy.

Jak masz jakieś wątpliwości a nie chcesz przepłacać w pzmot to zamów na tollticket.com do maja dojdą napewno. teraz euro jest chyba dość tanie ( chyba o nie wiem jak będzie w maju) więc jest szansa że jeszcze zyska się kilka groszy;)
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 28.03.2017 21:09

sdolas napisał(a):Czy w sklepie na tym parkingu kupię winiety w sobotę lub w niedzielę ?

Winiety w tym sklepie kupowałem tylko w dzień powszedni, ale ze dwa razy przejeżdżałem tam w weekend i na parkingu stały samochody, więc raczej było otwarte. Może ktoś jeszcze potwierdzi.
sdolas napisał(a):Mogą być niedostępne winiety na termin weekendu majowego ?

No tak ogólnie to nie, ale może być problem z dostępnością w danym punkcie, np. zabraknie tych krótkoterminowych.
sdolas napisał(a):Przekraczając granicę Austriacką za Mikulovem też znajdę podobne miejsce gdzie można kupić winiety ?

Tak, zaraz po wyjeździe z Mikulowa, za granicą CZ-A, jest Roadhouse Route B7 Kramer OG czynny całą dobę.
Kawałek dalej jest BP Tankstelle ale czynna 7:00 - 22:00.
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 28.03.2017 23:10

Jeszcze jest ostatni ratunek przed autostradą, stacja paliw OMV w Wilfersdorf, całodobowa, z kibelkiem za 1E.
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 30.03.2017 20:58

Dzięki wszystkim za odpowiedzi.
Na razie skłaniamy się raczej ku jeździe nocą czyli albo PZM albo przez net.
kmusial
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 364
Dołączył(a): 19.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmusial » 15.04.2017 19:52

Proszę o informację, czy na stacji benzynowej w Austrii kupię winietę Słoweńską z prowizją, czy po cenie nominalnej ?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 15.04.2017 20:19

Na OMV w Wielfersdorf sprzedawali bez prowizji.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10885
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 15.04.2017 20:23

kmusial napisał(a):Proszę o informację, czy na stacji benzynowej w Austrii kupię winietę Słoweńską z prowizją, czy po cenie nominalnej ?

tutaj na Shell Gralla kupisz bez prowizji (a tak było na pewno we wrześniu u.r.), przy okazji można zatankować przed Słowenią, aczkolwiek drogie paliwo
kmusial
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 364
Dołączył(a): 19.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmusial » 15.04.2017 20:28

Dziękuję Wam za odpowiedzi.
Krzysiek
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 18.04.2017 10:51

wielbiciel napisał(a):Jeszcze jest ostatni ratunek przed autostradą, stacja paliw OMV w Wilfersdorf, całodobowa, z kibelkiem za 1E.

A jeszcze ostatniejszy ratunek to Shell koło początku autostrady-na węźle Shrick trzeba zjechać w prawo i tam po kilkuset metrach jest wspomniana stacja czynna całą dobę.
czesiu1976
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 17.10.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) czesiu1976 » 18.04.2017 12:33

Ja dzisiaj przejeżdżając przez ulicę Czarnkowską w Poznaniu kupiłem winiety w PZM
koszt 356 zł teraz tylko czekam na wakacje
Austria 2x 10dni - 113zł
Czechy 1 miesiąc - 89,50zł
Słowenia 1 miesiąc - 153,50zł
wiem wiem przepłaciłem ale cenię sobie spokój i komfort :D
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 18.04.2017 12:59

[quote="czesiu1976"]Ja dzisiaj przejeżdżając przez ulicę Czarnkowską w Poznaniu kupiłem winiety w PZM
koszt 356 zł teraz tylko czekam na wakacje
Austria 2x 10dni - 113zł
Czechy 1 miesiąc - 89,50zł
Słowenia 1 miesiąc - 153,50zł
wiem wiem przepłaciłem ale cenię sobie spokój i komfort :D[/quote]

Zdziercy :evil:
2 x 8.90€
1x 17€
1x 30€
nawet po 4.30 licząc to 280 złotych 8O czyli za spokój zapłaciłeś 76 złotych...
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 18.04.2017 13:08

czesiu1976 napisał(a):wiem wiem przepłaciłem ale cenię sobie spokój i komfort :D

Spokój i komfort to stany pożądane. :D Kupując na polecanej tutaj stronie, też byś sobie to zapewnił, ale niższym kosztem. :wink:
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 18.04.2017 15:16

[quote="czesiu1976"]Ja dzisiaj przejeżdżając przez ulicę Czarnkowską w Poznaniu kupiłem winiety w PZM
koszt 356 zł teraz tylko czekam na wakacje
Austria 2x 10dni - 113zł
Czechy 1 miesiąc - 89,50zł
Słowenia 1 miesiąc - 153,50zł
wiem wiem przepłaciłem ale cenię sobie spokój i komfort :D[/quote

:) setki wątków o toolticket gdzie z wysyłką do domu, bez stersu itp wychodzi poniżej 290zł.
Ja wiem w koszcie całych wakacji te 70zł to nic. I też wiem że nie jest tak że te 70 zł wyda się na np kilka piw czy lodów na miejscu więcej, bo na miejscu wyda się tyle samo, ale piszemy od kilku lat że bez sensu przepłacać w pzm. No ale kto co lubi:)
mlody1002
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 27.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mlody1002 » 27.04.2017 13:10

pjetko napisał(a):Sprawa jest bardzo prosta. Najlepiej kupować wieniety na stacjach w krajach docelowych, wtedy nie ma żadnych prowizji itp. Poniżej sprawdzone miejsca:
- czeską winietę kupisz za granicą już w Czechach, na pierwszej stacji shell na autostradzie (do tej stacji auostrada jest bezpłatna),


Witam

Google pokazuje mi że ta pierwsza stacja SHELL w Czechach od Polskiej granicy jest już nieczynna
Ktoś to potwierdza ? Jeśli tak to na której stacji w Czechach można kupić winiety ?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Gdzie konkretnie kupić winietę - strona 98
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone