Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie konkretnie kupić winietę

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 13.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 11.05.2016 12:43

Tak jak pisze poprzednik od 4-7 dni roboczych w Europie. Do mnie do Wawy przesyłka (list) dochodził po 2-3 dniach od wysłania. Ja zamawiam na ok. 2 tygodnie przed (nawet i miesiąc) aby spać spokojnie.
slr
Croentuzjasta
Posty: 436
Dołączył(a): 18.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) slr » 11.05.2016 12:43

Wiesz co mozesz zamowic na 1 lipca i juz masz luzik :) Pytanie jakie winiety potrzebujesz. Bo jezeli w gre wchodiz jak u mnie na Slowenie winieta bo jade przez cala Slowenie to musze wybrac tak by byla jak najnowsza bo u nich data sprzedazy sie liczy a nie wybiera sie tego samemu jak w przypadku czech i austrii.
slr
Croentuzjasta
Posty: 436
Dołączył(a): 18.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) slr » 11.05.2016 12:45

OlegK napisał(a):A jak ze Słoweńską winietą, bo na stronie jest taki komunikat.

Szczególna regulacja dot. winiet miesięcznych
Słoweński operator winiet DARS informuje, że zgodnie z aktualnie obowiązującą regulacją w zakresie opłaty za przejazd pierwszym dniem ważności winiety miesięcznej dla samochodów osobowych i 6-miesięcznej winiety dla motocykli musi być dzień zakupienia winiety! W celu zapobieżenia nieporozumieniom na wypadek kontroli winiet, polecamy zawsze mieć przy sobie naszego zaświadczenia dostawy winiety. W tym zaświaczeniu dostawy wykazane są jednoznacznie dzień dostawy, numer seryjny winiety i cena.


Czy dobrze rozumiem, że powinienem się wstrzymac z zakupem winiet do czasu tuż przed wyjazdem?


Tak liczy sie data sprzedazy. Zatem ja jadac 25.06 bede kupowal winiete z dostawa na np 15.06 wtedy obejmie ona caly moj wyjazd. 25.06-9.07. Bedzie sprzedana 13.06 np i bedzie obowiazaywac do 12.07 np. Reszta winiet jest z wyborem od kiedy i tyle :) Na tollticket dostaniesz juz wypelnione z datami.
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 11.05.2016 12:51

slr napisał(a): Bo jezeli w gre wchodiz jak u mnie na Slowenie winieta bo jade przez cala Slowenie to musze wybrac tak by byla jak najnowsza bo u nich data sprzedazy sie liczy


Autostrady w SLO omijam - i to nawet nie ze względu na oszczędności tylko dlatego, że całkiem przyjemnie się tam jedzie. Dodatkowo tankuję na stacji MOL w Ptuju, akurat mam w tym miejscu połowę baku (jadąc z domu) a kolega który ze mną jedzie musi już drugi raz dotankować :D
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 11.05.2016 15:03

Winietę SLO można zamówić 2xpo 7 dniowej i wyjdzie to samo i nie ma problemów z czasem w toll.
A ja już pisałem że nie wieżę w coś takiego jak przyjemna jazda przez miasteczka zamiast autostradą na trasie ponad 1000km, przyjemnie może i by się jechało gdyby tylko taki kawałek trzeba było pokonać. Dlaczego tak przyjemnie wam się przez Austrię czy inne kraje nie jedzie tylko w SLO..:)
slr
Croentuzjasta
Posty: 436
Dołączył(a): 18.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) slr » 11.05.2016 15:31

Jeżeli jadę na 14 dni to niby kiedy miałbym zamówić drugą winete na 7 dni? Po co bawić się w 2x7? :) cena 2x7 taka sama jak na 30 dni :) a nie muszę kombinować z datami.
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 11.05.2016 19:18

Ale 30 dniowej nie zamówisz z późniejszą datą przez neta. Dlatego 2x7.
slr
Croentuzjasta
Posty: 436
Dołączył(a): 18.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) slr » 11.05.2016 20:28

Lechoo napisał(a):Ale 30 dniowej nie zamówisz z późniejszą datą przez neta. Dlatego 2x7.


Dlatego jadac 25.06-9.07 zamawiam z dostawa na np 16.06 i mam 30 dniowa na Slowenie pokrycie na caly wyjazd.... Liczy sie data zakupu dlatego pytam sie kiedy niby mialbym zamowic na tollticket ta druga 7 dniowa na powrot? :) Kupuje jedna na 30 dni place tyle samo i mam zapas paru dni zawsze :) a nie na styk.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 11.05.2016 20:32

Gatunek Narodu który bez nawi do roboty nie dojedzie 1km od miejsca zamieszkania. :mrgreen:
Wy jesteście mężczyznami?
D... wołowe nie Faceci.
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 13.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 11.05.2016 20:39

Kolego sir wybacz ale mam wrażenie że mylnie rozumujesz. Kupując np. dziś winiety zaznaczasz termin ważności każdej z nich i już. Obawiam się, że nawet jak oznaczysz termin wysyłki 30 dniowej na np 15.07 to możesz się zmartwić. Dlatego aby obejść ten zapis kupujemy od zeszłego roku 2 x 7 z datami obejmującymi termin przejazdu przez SLO lub ... kupujemy po trasie. To nie jest fizyka kwantowa to się da zrobić bez korepetycji. Niekiedy nie warto przesadnie kombinować.
slr
Croentuzjasta
Posty: 436
Dołączył(a): 18.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) slr » 11.05.2016 20:43

Crocodyl napisał(a):Kolego sir wybacz ale mam wrażenie że mylnie rozumujesz. Kupując np. dziś winiety zaznaczasz termin ważności każdej z nich i już. Obawiam się, że nawet jak oznaczysz termin wysyłki 30 dniowej na np 15.07 to możesz się zmartwić. Dlatego aby obejść ten zapis kupujemy od zeszłego roku 2 x 7 z datami obejmującymi termin przejazdu przez SLO lub ... kupujemy po trasie. To nie jest fizyka kwantowa to się da zrobić bez korepetycji. Niekiedy nie warto przesadnie kombinować.


Zgodnie z ich zapisem kupujac slowenska winiete jest ona wazna od daty zakupu i jezeli wybiore date dostawy na np 15.06 to tollticket "kupuje" winiete ile 2-4 dni wczesniej zatem jak dostane ja kolo 15.06 to mam ja aktywna np do 12.07.

Ciagle mowie o winiecie na Slowenie nie na czechy austrie bo tam wybieram poprostu dzien od kiedy obowiazuje a SLowenia to od daty sprzedazy sie liczy.
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 13.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 11.05.2016 20:58

Jedziemy w równoległych rzeczywistościach. Tolltickets nie kupuje winiet na 2-3 dni wcześniej tam je tylko "dziurkują". Jesli jesteś pewny swojej teorii kupuj zgodnie ze swoją koncepcją. Jeśli znasz język Goethego zadzwoń tam (lub napisz) i sprawdź czy masz racje. Cały czas oczywiście mówimy o winietach na SLO.
slr
Croentuzjasta
Posty: 436
Dołączył(a): 18.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) slr » 11.05.2016 21:08

Crocodyl napisał(a):Jedziemy w równoległych rzeczywistościach. Tolltickets nie kupuje winiet na 2-3 dni wcześniej tam je tylko "dziurkują". Jesli jesteś pewny swojej teorii kupuj zgodnie ze swoją koncepcją. Jeśli znasz język Goethego zadzwoń tam (lub napisz) i sprawdź czy masz racje. Cały czas oczywiście mówimy o winietach na SLO.


Masz racje w koncu jestesmy na tej samej fali :) Moj blad... Caly czas mialem przekonanie ze wszystkie winiety Slowenskie sa liczone od daty zakupu :) A tak jest tylko dla winiety na 30 dni :) Co za popie.... rozwiazanie :) Jakby nie mogli zostawic albo tak albo tak :)
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 12.05.2016 08:33

slr napisał(a):Nie nie lepiej a objazd znam :) Tylko ze w tym roku jade na wyspe Krk :) I bede jechal przez cala Slowenie na kierunek Postojna i potem Rupa przejscie :) Roznica trasy na Zagrzeb a tak jak napisalem to ~10 km :) Czasowo takze pare minut wedle nawigacji. Trasa na Zagrzeb dosc jest oblezona szczegolnie jak mam zamiar jechac w sobote w ciagu dnia. Zatem poznam nowa droge :) a na kase tak nie patrze :) w koncu to wakacje. Chodzi mi o wygode zatem i winiety i ta droga zostala wybrana w ten a nie inny sposob :)


No popatrz. Też jedziemy na Krk i jednak na Zagrzeb z omijaniem płatnej Słowenii :)
slr
Croentuzjasta
Posty: 436
Dołączył(a): 18.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) slr » 12.05.2016 08:45

Cala Slowenia:
https://goo.gl/maps/8q5eHuNdYts

- 3:06h - 278 km

Raczej mniej uczeszczana trasa jak i przejscie graniczne.

Ominiecie autostrady i na Zagrzeb:
https://goo.gl/maps/Ez25xSbyHfE2

- 3:29h - 302 km

Do tego mozliwe korki na przejsciu Macelj i bramki Zagrzeb.

Trasa na Zagrzeb juz znana a ta przes Slowenie nie a jeszcze i tak chce jadac przez Postojna w Sloweni zwiedzic jaskinie bo ponoc jest bardzo atrakcyjna dla turystow :) Te 30 euro dam i sprawdze przynajmniej inna trase jak i zwiedze cos :) No i ciut szybciej i blizej :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Gdzie konkretnie kupić winietę - strona 76
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone