Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

WINIETY w Słowenii

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
freyu
Croentuzjasta
Posty: 142
Dołączył(a): 25.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) freyu » 12.06.2009 15:02

Aaa...no to teraz jasne, bo z map jakoś tak to mi tak nie wynika i dlatego tak dręczę pytaniami. Myślę że już na ten temat wiem co chciałem. Dzięki za pomoc.
okrzem
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 44
Dołączył(a): 23.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) okrzem » 12.06.2009 15:15

pablo2222 napisał(a):
freyu napisał(a):Sorry, że pomęczę moderatora, ale dręczy mnie pytanie: skąd ta pewność? Bo jak dla mnie to z tej mapy i info na oficjalnej stronie to nie wynika, chyba że czegoś nie widzę albo nie rozumiem?

Na tym odcinku budowana jest autostrada, która biegnie obok obecnej drogi. Dlatego nawet jak będzie oddana do użytkowania to i tak nadal będzie istaniała obecna alternatywna droga niepłatna. Nie ma takiej mozliwości, że nagle w Słowenii będą same autostrady bądź drogi szybkiego ruchu.


ale zawsze można będzie wybudować w ciągu istniejącej drogi rondo łączące nowowybudowaną autostradę z dotychczasową drogą i ustanowić, że przejazd przez owo rondo jest płatny. W związku z czym przejazd po bezpłatnej teoretycznie drodze może nas słono kosztować.
czyż nie???? :?:

a swoją drogą może powinniśmy się uczyć od Słoweńców praktycznego podejścia do kwestji przejazdu tranzytowego przez Słowenię. Wystarczy że na każdym przejściu granicznym wybudują po 3 km płatnej autostrady i nie wjedziesz do nich nie wykupując winiety. :idea:
Mariusz_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 502
Dołączył(a): 15.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mariusz_M » 12.06.2009 16:15

Ale jak już wybudują autostradę pólnoc<->południe to nikt (przynajmniej ja) nie będzie się bawił w jej omijanie - tymbardziej, że już niedługo będą winiety tygodniowe. Wolę jednym ciągiem sobie jechać z Austri do Chorwacji.
Dzisiejsze omijanie tej drogi wynika z nieadekwatnej ceny do długości odcinka autostradowego. Teraz po prostu i tak większość się jedzie po zonach 40/50 i dodatkowo stoi w korku w Mariborze.
Dotychczasowa (sprzed wprowadzenia winiet) opłata 0,80 euro była ustalona na poziomie jaki oferuje ta trasa.
niezawodny
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2307
Dołączył(a): 12.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) niezawodny » 12.06.2009 19:30

Ten temat liczy już 100 podstron a na każdej po jakieś 10 postów (mądrzejszych lub głupszych). Zastanawiam się jak w tym potoku słów znaleść to co najistotniejsze;
ILE KOSZTUJE WINIETA NA SŁOWENII?
Więc może by tak przykleić gdzieś (np. na górze wątku) tą dość istotną informację - aktualne ceny, a potok słów narodu niechaj płynie dalej?

P.S.
I dalej nie wiem ile trzeba za tą winietę zabulić a 100 podstron czytać nie zamierzam
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 12.06.2009 19:34

Do końca czerwca 35 a od 1 lipca 15 tylko długości się zmieniają....
Mago
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 193
Dołączył(a): 22.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mago » 12.06.2009 19:35

Półroczna wineta kosztuje 35 euro na pół roku, krótszych obecnie nie ma.
Mają w planach wprowadzić chyba od 1 lipca winiety tygodniowe po 15 euro.
Ostatnio edytowano 13.06.2009 08:23 przez Mago, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.06.2009 19:45

niezawodny napisał(a):...Więc może by tak przykleić gdzieś (np. na górze wątku) tą dość istotną informację - aktualne ceny, a potok słów narodu niechaj płynie dalej? ...

Niezawodny - i co będziemy drugi FAQ produkować :wink:
Jako jeden z autorów w dziale FAQ wpadnij tam czasem jak masz problem. Ja to wbrew pozorom cały czas aktualizuję wątek autostradowy (o ile jest jakaś zmiana)
Masz przecież wszystko na pierwszej stronie.
Czasami zastanawiam się nad sensem aktualizacji :wink:
niezawodny
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2307
Dołączył(a): 12.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) niezawodny » 12.06.2009 21:19

Piotrek_B napisał(a):Niezawodny - i co będziemy drugi FAQ produkować :wink:
Jako jeden z autorów w dziale FAQ wpadnij tam czasem jak masz problem. Ja to wbrew pozorom cały czas aktualizuję wątek autostradowy (o ile jest jakaś zmiana)
Masz przecież wszystko na pierwszej stronie.

O żesz. Szacun Piotrku - wszystko jasne!
Jakoś zmylił mnie tutejszy wątek i odwrócił moją uwagę od FAQ a przecież tam wszystko jest - dzięki za przypomnienie

Piotrek_B napisał(a):Czasami zastanawiam się nad sensem aktualizacji :wink:

Zdecydowanie warto - masz najlepszy tego przykład bo ja już wszystko wiem z twojego wiekopomnego opracowania.
Chociaż jest zalew pytań "o to samo" to jednak FAQ wg mnie działa - sporo ludzi znajduje tam co trzeba, ja również. Więc pytań "o to samo" jest na pewno mniej. Czyli FAQ TAK :wink:

A tak ad vocem SLO-winietek; akurat 1-go lipca zamierzam z Krakowa dojechać do Triestu, więc idealnie byłoby mi przejechać przez całą Słowenię. Jeśli Słoweńcy wprowadzą te tygodniowe winiety to kopnę się przez Maribor-Ljublanę a jeśli nie to chyba pojadę na Klagenfurt-Udine albo trasą Balaton-Zagrzeb-Rijeka. Więc jak ktoś będzie mieć pewne wieści odnośnie winietek tygodniowych to niechaj czem prędzej melduje :wink: Obawiam się że nawet jak 0d 1-go lipca wejdą "w życie" to mogą nie zdążyć wydrukować... :?
Sloniowatty
Odkrywca
Posty: 87
Dołączył(a): 11.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sloniowatty » 13.06.2009 11:15

Witam. Moze ktos sie orientuje, czy i gdzie mozna wykupic winiete na Slowenie przez internet? Zawsze jest to winieta w formie naklejki na szybe czy wystepuje tez w formie np. kodu w formie ciagu cyfr wygenerowanego przez system, ktory to kod sie otrzymuje po oplaceniu winiety online?
mariusz 69
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 131
Dołączył(a): 05.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz 69 » 13.06.2009 11:16

Witam! Jak przedstawia się na dzień dzisiejszy przejazd przez Słowenię miejscowości: Lendawa, Dolga Vas i przejście w Mursco Sredisce!? Czy w dalszym ciągu jest możliwość przejazdu bez winiety(wariant przez miasto)! Czy nie nastąpiły jakieś zmiany? Może ktoś już jechał w tym roku ! :?:
jorgus111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3080
Dołączył(a): 08.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jorgus111 » 13.06.2009 11:21

Sloniowatty napisał(a):Witam. Moze ktos sie orientuje, czy i gdzie mozna wykupic winiete na Slowenie przez internet? Zawsze jest to winieta w formie naklejki na szybe czy wystepuje tez w formie np. kodu w formie ciagu cyfr wygenerowanego przez system, ktory to kod sie otrzymuje po oplaceniu winiety online?


Winietka w formie naklejki na szybę dostępna w tych punktach :wink:
PZMot jeszcze jej nie sprzedaje :)
Sloniowatty
Odkrywca
Posty: 87
Dołączył(a): 11.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sloniowatty » 14.06.2009 18:25

Mariusz_M napisał(a):Aleś odszedł od tematu :D Dokładnie 3 wypowiedzi wyżej marko-wrocław o to samo pyta, a Janusz Bajcer mu odpowiedział...
Odpowiem i Tobie - nie jest to płatny odcinek [sam nie testowałem, ale "wszyscy" tak tu piszą]

czyli cytujesz to co wszyscy pisza nie wiedzac czy jest to odcinek bezplatny...
andy123
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 03.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) andy123 » 14.06.2009 20:00

Pytanie odnosnie powrotu z Chorwacji do Polski przez przejscie Trakoscan do Ptuj potem Lenart Muerck.
Czy ten odcinek z Trakoscan do Ptuj ( chyba droga nr 9 ) jest platna w Slowenii ?

Taki przejazd bylby chyba bez winiety slowenskiej ?
Jak wyglada ten odcinek powrotny z Trakoscan - Ptuj i jaka to jest odleglosc miedzy tymi dwoma miejscowosciami ?

Dziekuje z gory za odpowiedz.
Mosqito
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mosqito » 14.06.2009 20:08

A czemu miałaby być wg Ciebie płatna ?
plavac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) plavac » 15.06.2009 17:01

mariusz 69 napisał(a):Witam! Jak przedstawia się na dzień dzisiejszy przejazd przez Słowenię miejscowości: Lendawa, Dolga Vas i przejście w Mursco Sredisce!? Czy w dalszym ciągu jest możliwość przejazdu bez winiety(wariant przez miasto)! Czy nie nastąpiły jakieś zmiany? Może ktoś już jechał w tym roku ! :?:


Jedź śmiało, opłat nie ma, jechałem przedwczoraj. Pamiętaj tylko, żeby na rondzie za granicą w Redics zjechać właściwą drogą. Dziwnym trafem przed rondem oznaczenie na Dolga Vas jest - na rondzie już nie ma :?
W Lendavie oznaczenia na Cakovec - nie ma Mursko Sredisce .
Pozdrawiam , sretan put 8)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone