Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Do Chorwacji z dziećmi

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 02.11.2017 10:58

Zerknij na PW :wink:
tiplasho
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 29.08.2017
Gdzie z dziećmi?

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiplasho » 09.01.2018 15:01

Witajcie.
W tym roku pierwszy raz chcielibyśmy wybrać się na Chorwację. Nasz skład to dwie rodziny: 6 osób dorosłych i 3 dzieci.
Nie mamy pojęcia gdzie jechać, żeby było fajnie :)

Przede wszystkim zależy nam na fajnej "płytkiej" plaży gdzie dzieci 4,5 i 9 lat będą mogły korzystać z zabaw w wodzie, bez obaw, że 1,5 m od brzegu będzie głębokość 3m. Płytka woda to dla nas PRIORYTET.

Proszę doradźcie w jaki rejon pojechać, żeby miło spędzić wakacje nad wodą z dziećmi?
Gonzales
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1210
Dołączył(a): 29.01.2017
Re: Gdzie z dziećmi?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gonzales » 09.01.2018 15:33

Temat rzeka. Nw początek poszperałbym w tematach na forum. Jest tam mnóstwo informacji.
Na początek np: https://www.cro.pl/do-chorwacji-z-dziecmi-t19101.html i tu https://www.cro.pl/do-chorwacji-z-dziecmi-t32913.html

Pozdrowienia.;)
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1778
Dołączył(a): 26.08.2016
Re: Gdzie z dziećmi?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 09.01.2018 16:01

tiplasho napisał(a):W tym roku pierwszy raz chcielibyśmy wybrać się na Chorwację. Nasz skład to dwie rodziny: 6 osób dorosłych i 3 dzieci.

Macie tak duży skład dorosłych, że nie powinniście mieć problemów z pilnowaniem ;).
Najczęstszą pojawiającą się propozycją jest Primosten, Rogoznica, Pakostane czy Vodice. Może jednak zdecydujecie się na Riwierę Makarską (Brela, Promajna, Podgora, Tucepi, Igrane itp.)?
Bratwojciech
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 478
Dołączył(a): 31.05.2015
Re: Gdzie z dziećmi?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bratwojciech » 09.01.2018 18:43

tiplasho napisał(a):Witajcie.
W tym roku pierwszy raz chcielibyśmy wybrać się na Chorwację. Nasz skład to dwie rodziny: 6 osób dorosłych i 3 dzieci.
Nie mamy pojęcia gdzie jechać, żeby było fajnie :)

Przede wszystkim zależy nam na fajnej "płytkiej" plaży gdzie dzieci 4,5 i 9 lat będą mogły korzystać z zabaw w wodzie, bez obaw, że 1,5 m od brzegu będzie głębokość 3m. Płytka woda to dla nas PRIORYTET.

Proszę doradźcie w jaki rejon pojechać, żeby miło spędzić wakacje nad wodą z dziećmi?

Zakładam, że jesteście zmotoryzowani.Na pierwszy raz polecam Mandre na wyspie Pag. W samym Mandre jest mała zatoczka dla dzieciaków.Natomiast po drugiej stronie wyspy jest Paśki Zaljev i sporo fajnych plaż, które ciągną się od Bośany po Metajnę. :papa:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Gdzie z dziećmi?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 09.01.2018 20:10

tiplasho napisał(a):Przede wszystkim zależy nam na fajnej "płytkiej" plaży gdzie dzieci 4,5 i 9 lat będą mogły korzystać z zabaw w wodzie, bez obaw, że 1,5 m od brzegu będzie głębokość 3m. Płytka woda to dla nas PRIORYTET.

Z plaż odpowiednich dla całkiem małych dzieci (mniejszych niż Wasze) słynie wyspa Rab, okolice Ninu w Północnej Dalmacji i parę innych mniej znanych miejsc. Polecam forumowe wątki o plażach piaszczystych. Dodałabym tutaj standardowo większość plaż Makarskiej i Omiškiej Riwiery ze względu na przyjemne otoczaki różnej wielkości (w Chorwacji lepsze niż piasek). Oczywiście jest też masa innych miejsc odpowiednich dla maluchów, nie sposób ich wszystkich wymienić. Proponuję czytanie tego wątku, a także relacji z podróży, szczególnie tych pisanych przez rodziców mniejszych dzieci, np.
rodzice-rodzicom-czyli-przepis-na-chorwacje-t34710.html
i inne
nasze-relacje-z-podrozy-f22.html
oraz przejrzenie plaż na stronie:
http://www.beachrex.com/en/croatia
gdzie można znaleźć informacje o plażach i wybrać pod kątem rodzaju podłoża, infrastruktury, poziomu zatłoczenia w sezonie, a zwłaszcza głębokości dna morskiego - podany jest tzw. Point of swim, czy w jakiej odległości od brzegu można swobodnie pływać. Na Lopar (wyspa Rab) to ponad 100m: http://www.beachrex.com/en/croatia/kvar ... each-lopar natomiast w Ninie ok 10m: http://www.beachrex.com/en/croatia/dalm ... ch-zdrijac - co jest wygodniejsze. W popularnym wśród rodzin tłocznym w sezonie Tucepi (ze wspomnianej relacji) np. do 5m: http://www.beachrex.com/en/croatia/dalm ... h-jadran-1 za to fajny cień od pinii na plaży.
Jest zbyt dużo możliwości, żeby kierować się tylko kryterium plaży. Trzeba też trochę więcej poczytać o kraju, który ma kilka tys. km wybrzeża, żeby wybrać miejscowość odpowiadającą Wam nie tylko pod kątem plaż, ale także rozmiaru miasteczka, infrastruktury, atrakcji, dojazdu, ukształtowania terenu, widoków, czystości morza, możliwości zwiedzania okolicy itd. Chyba nikt Was tu nie zna wystarczająco, by powiedzieć dokąd macie jechać "żeby było fajnie", prawda?
POWODZENIA.
tiplasho
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 29.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiplasho » 10.01.2018 11:42

Dziękuję wszystkim, przystępuję do lektury :D
madzik383
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 07.01.2018
Ciepła woda, wyjazd z dziećmi

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzik383 » 14.01.2018 22:50

Witam,
Jestem nowa, mam nadzieję, ze pytanie zadaję w dobrym miejscu.
W zeszłym roku byliśmy pierwszy raz w Chorwacji na wyspie Pag. Bardzo nam się podobało, dzieciom szczególnie plaża Cista, gdzie woda była bardzo ciepła. Chciałam podpytać gdzie jeszcze warto pojechać, gdzie znajdziemy równie ciepłą i naprawdę czystą wodę (myślę, że w lipcu), za rozsądna cenę około 50EUR za nocleg (2 osoby dorosłe i 2 dzieci , 2 sypilanie). Zależałoby nam aby było w miarę niedaleko Jezior Plitwickich. W zeszłym roku nie udało nam się tam dotrzeć , a bardzo bysmy chcieli zwiedzić to miejsce. Mamy 4 letnia córkę, więc nie chcielibyśmy podróżować baaaardzo długo.
z óry dziękuję za podpowiedzi.
adamos
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 7
Dołączył(a): 28.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamos » 14.03.2018 22:58

Dobry wieczór,
ja mam taką "podkręconą piłkę". Otóż chcielibyśmy wybrać się do Chorwacji, ale ze względu na wiek młodszego dziecka - tym razem nie samochodem. Przeszukałem trochę ofert biur podróży, ale nie znalazłem nic zachęcającego.

Czy ktoś z Was przerabiał lot samolotem do Chorwacji i zakwaterowanie stosunkowo niedaleko lotniska?
Będę wdzięczny za receptę.

Adam
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 14.03.2018 23:48

Osobiście nie przerabiałem takiej opcji, ale jeśli jesteś zdecydowany, to moim zdaniem w grę wchodzi tylko i wyłącznie lotnisko w Splicie. Lotnisko leży na południe od Trogiru, ale w linii prostej od pasa startowego do plaży jest nie więcej niż kilkaset metrów a baza noclegowa jest bogata i zaczyna się już przy samym lotnisku.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7948
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 15.03.2018 12:27

Slavko1974 napisał(a):Osobiście nie przerabiałem takiej opcji, ale jeśli jesteś zdecydowany, to moim zdaniem w grę wchodzi tylko i wyłącznie lotnisko w Splicie. Lotnisko leży na południe od Trogiru, ale w linii prostej od pasa startowego do plaży jest nie więcej niż kilkaset metrów a baza noclegowa jest bogata i zaczyna się już przy samym lotnisku.

No ale chyba nie proponujesz komuś wypoczynku przy lotnisku :oczko_usmiech: :mrgreen: Niby ruch tam niewielki, mnie jednak denerwowały by startujące i lądujące samoloty.
Jakiś czas temu klika sezonów spędziłem w Poljicy przed Trogirem i można się było dogadać z gospodarzem na transfer z i na lotnisko.
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 15.03.2018 13:02

Slavko1974 napisał(a):Osobiście nie przerabiałem takiej opcji, ale jeśli jesteś zdecydowany, to moim zdaniem w grę wchodzi tylko i wyłącznie lotnisko w Splicie. Lotnisko leży na południe od Trogiru, ale w linii prostej od pasa startowego do plaży jest nie więcej niż kilkaset metrów a baza noclegowa jest bogata i zaczyna się już przy samym lotnisku.


Dlaczego tylko Split? Są loty z Polski do Zadaru, Dubrownika, Puli.

A przy samym lotnisku w sezonie raczej nikt zdrowy na umyśle nie rezerwuje noclegów. Plaże w Kasteli też niezbyt atrakcyjne, w dodatku ponoć woda taka sobie.

Od tego są autobusy, mikrobusy i inne taksówki, żeby od tego lotniska się oddalić na rozsądna odległość, bo raczej dla nikogo podróż samolotem nie oznacza konieczności rezerwacji noclegów w bezpośrednim sąsiedztwie lotniska.

No i lotnisko w Kasteli na pewno nie leży na południe od Trogiru, bo musiałby być na Ciovo :)
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 15.03.2018 15:28

Kolega adamos nie określił dokładnie, co to dla niego znaczy "niedaleko". Jeśli to ma być 10 albo 30 km to oczywiście, że w grę również wchodzi Pula, Zadar i Dubrovnik, a jeśli dogada się z właścicielem apartamentu w temacie transferu z i na lotnisko, to tym bardziej. Dlatego napisałem o tym najbliższym wybrzeża.

malinero napisał(a):No i lotnisko w Kasteli na pewno nie leży na południe od Trogiru, bo musiałby być na Ciovo :)

Czepiasz się szczegółów :).

BTW. Kilka lat temu przerabiałem taką opcję w Turcji, i wiem, że jest to dosyć męczące :).
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 15.03.2018 15:52

adamos napisał(a):Dobry wieczór,
ja mam taką "podkręconą piłkę". Otóż chcielibyśmy wybrać się do Chorwacji, ale ze względu na wiek młodszego dziecka - tym razem nie samochodem. Przeszukałem trochę ofert biur podróży, ale nie znalazłem nic zachęcającego.

Czy ktoś z Was przerabiał lot samolotem do Chorwacji i zakwaterowanie stosunkowo niedaleko lotniska?
Będę wdzięczny za receptę.

Adam

Cze!
Zawsze można wynająć auto na miejscu.
Np. na stronie Split Airport masz propozycje transferu z/na lotnisko.
Tak jak piszą koledzy, niektóre apartamenty oraz hotele oferują usługę transferową.
pozro
fly
cronaturki
zbanowany
Posty: 2196
Dołączył(a): 10.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) cronaturki » 15.03.2018 16:01

Zastanawiam się w jakim wieku jest to dziecko...

Z jednej strony samolot - wyczuwalne - często nieprzyjemne, żeby nie nazwac ich bolesnymi - nawet dla dorosłego różnice ciśnień w czasie startu i lądowania samolotu.
Latam samolotem kilka razy w roku głównie do Niemiec i nie chce wiedzieć co w tych momentach może czuć kilkumiesięczne dziecko.

Z drugiej trasa do pokonania samochodem, którą można rozłożyć na dwa, trzy, a czasami na więcej - jak to jest chocby w naszym przypadku - dni. Wszak biorąc pod uwagę wygodę i komfort dziecka nic na przeszkodzie stać nie powinno by tak właśnie trasę zaplanować

Może juz sie nad tym zastanawialiście... a może nie. Sądze jednak, że warto to rozważyć.


Różne sa szkoły odnośnie zabierania małych dzieci do upalnej goracej - zwłaszcza w sezonie - Chorwacji. Jedni nie widza w tym problemu A są też tacy ktorzy widzą w tym egoizm rodziców, którzy chcą pokazać że posiadanie dziecka nie jest problemem w realizowaniu planów i własnych przyjemności.

Nasz junior dopiero w wieku 4 lat pozna uroki i klimat Chorwacji. Wczesniej wychodzilismy z założenia, że dla niego taki wyjazd będzie tylko męczarnią. A teraz sądzę, że jest na tyle w odpowiednim wieku byśmy i on i my skorzystali z tego wyjazdu.

Pozdrav
Ostatnio edytowano 15.03.2018 16:22 przez cronaturki, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Do Chorwacji z dziećmi - strona 35
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone