Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Do Chorwacji z dziećmi

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kadetdudi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 01.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kadetdudi » 15.07.2017 20:02

Podpinam się pod pytanie wyżej z tym, że lecimy z Katowic przez Słowację i Węgry. Może coś z dobrym jedzeniem na obiad w okolicach granicy HU/CRO. Jedziemy w dzień z noclegiem. Z góry dziękuję.
farow
Odkrywca
Posty: 112
Dołączył(a): 07.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) farow » 17.07.2017 10:50

Witam,

pomożcie zlokalizować miejscowość Ciźine na Krk. Nie znajduje mi takiej miejscowości, a czytałem coś o błotku
na cere i świetnym kapielisku dla dzieciaków :)
Ostatnio edytowano 27.07.2017 23:07 przez farow, łącznie edytowano 1 raz
Agatka222
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 27.07.2017
Wrzesień z dziećmi gdzie najlepiej??

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agatka222 » 27.07.2017 13:57

Witam
Jestem początkującym forumowiczem :) Mam prośbę do obeznanych z Chorwacją o polecenie fajnej miejscowości na początek września wyjazd z 2 dzieci (1,5 i 3,5 roku) więc zależy mi na plażach raczej żwirkowych i z łagodnym zejściem do wody, ale też żeby miasteczko nie było straszną dziurą :) dobrze by było jakby był jakiś plac zabaw pare knajpek itp. Byliśmy już w Lopar ale teraz na stały ląd nas ciągnie :) Gdzieś czytała ze w Baska Voda są strome zejscia na plażę prawda to?
Użytkownik usunięty
Re: Wrzesień z dziećmi gdzie najlepiej??

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.07.2017 14:13

Agatka222 napisał(a):) Gdzieś czytała ze w Baska Voda są strome zejscia na plażę prawda to?


Nie prawda. Baska we wrześniu może być przyjemna, bo już tłumów nie ma. Szukaj czegoś blisko plaży. Miasteczko jest trochę pod górkę, a z dziećmi to mniej wygodne.
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 27.07.2017 20:41

majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 27.07.2017 23:55

kadetdudi napisał(a):... lecimy z Katowic przez Słowację i Węgry. Może coś z dobrym jedzeniem na obiad w okolicach granicy HU/CRO. Jedziemy w dzień z noclegiem...

:D Super, że z noclegiem, wierz mi, maluchy na pewno wypoczną, nie mówiąc o kierowcy. Po drodze macie mnóstwo "Odmoriste"
Osobiście polecam Wam bistra, coś w rodzaju http://www.marche-restaurants.com/en/ma ... ice-sjever
Dysponują urozmaiconym menu pod kątem maluchów, kącikami dla dzieci, minimalnym placem zabaw, czajnikiem, ciekawym zapleczem dla maluszków, etc, etc...
Możesz sobie spokojnie pić kawkę, spoglądając na bawiące się pociechy.

:D Szerokiej drogi i udanego pobytu Wam życzę
kadetdudi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 01.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kadetdudi » 28.07.2017 20:59

majeczka napisał(a):
kadetdudi napisał(a):... lecimy z Katowic przez Słowację i Węgry. Może coś z dobrym jedzeniem na obiad w okolicach granicy HU/CRO. Jedziemy w dzień z noclegiem...

:D Super, że z noclegiem, wierz mi, maluchy na pewno wypoczną, nie mówiąc o kierowcy. Po drodze macie mnóstwo "Odmoriste"
Osobiście polecam Wam bistra, coś w rodzaju http://www.marche-restaurants.com/en/ma ... ice-sjever
Dysponują urozmaiconym menu pod kątem maluchów, kącikami dla dzieci, minimalnym placem zabaw, czajnikiem, ciekawym zapleczem dla maluszków, etc, etc...
Możesz sobie spokojnie pić kawkę, spoglądając na bawiące się pociechy.

:D Szerokiej drogi i udanego pobytu Wam życzę

Dziękujemy bardzo. Dla nas podróż z dziećmi nie może być męczarnią. Stąd też staramy się, aby przejazd był urozmaicony i dostosowany do potrzeb naszych pociech.
stavros2002
zbanowany
Posty: 131
Dołączył(a): 17.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) stavros2002 » 28.07.2017 21:35

U mnie wystarczyło samochodowe dvd, tablet, psp i nie musiałem się martwić o "urozmaicenia i dostosowania" :)

Na obiad polecam Berenyi Fogado kilkadzisiąt km przed granicą chorwacką w Letenye. Bardzo dobre jedzenie i rozsądne ceny.
kadetdudi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 01.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kadetdudi » 30.07.2017 21:14

Na obiad polecam Berenyi Fogado kilkadzisiąt km przed granicą chorwacką w Letenye. Bardzo dobre jedzenie i rozsądne ceny.[/quote]
No właśnie też to wybraliśmy. Dzięki. Zastanawia mnie tylko czy w niedzielę w okolicach godziny 13:00 - 14:00 znajdziemy tam wolny stolik.
Chciałem jeszcze zapytać forumowiczów czy macie jakieś patenty na "spadającą" głowę dziecka w foteliku (18 - 36 kg). Rzekomo fotelik jest dopasowany do dziecka, ale zdarza mu się podczas głębokiego snu, że głowa mu leci do przodu. Martwi mnie to, gdyż zapewne podczas tak długiej podróży może być mu niewygodnie.
tami72
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 471
Dołączył(a): 12.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) tami72 » 30.07.2017 22:17

Dla dzieci w foteliku i nie tylko poduszka podróżna tzw.rogal na szyję.
ilo27
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 03.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ilo27 » 22.08.2017 03:53

Witam. Wybieramy się z dziećmi do Chorwacji. Córka ma 5 lat a synek 14 m-cy. To nasz pierwszy wyjazd w formacie 2+2. Do tej pory jeździliśmy po Polsce - córka w foteliku z przodu, a ja z synem z tylu - żeby go zabawiać przez drogę. Teraz doczytałam, że w Chorwacji taki układ jest niedopuszczalny, bo dzieci nie mogą jeździć z przodu. Nąjgorzej, że z tylu przy dwóch fotelikach jest bardzo mało miejsca a synek się denerwuje nie widząc mnie. Czy przepisy mówią coś o wyjątkach w przewozie dzieci w foteliku z przodu czy jest to kategorycznie zabronione? Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam.
Pivko
Croentuzjasta
Posty: 159
Dołączył(a): 03.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pivko » 22.08.2017 07:39

ilo27 napisał(a):Witam. Wybieramy się z dziećmi do Chorwacji. Córka ma 5 lat a synek 14 m-cy. To nasz pierwszy wyjazd w formacie 2+2. Do tej pory jeździliśmy po Polsce - córka w foteliku z przodu, a ja z synem z tylu - żeby go zabawiać przez drogę. Teraz doczytałam, że w Chorwacji taki układ jest niedopuszczalny, bo dzieci nie mogą jeździć z przodu. Nąjgorzej, że z tylu przy dwóch fotelikach jest bardzo mało miejsca a synek się denerwuje nie widząc mnie. Czy przepisy mówią coś o wyjątkach w przewozie dzieci w foteliku z przodu czy jest to kategorycznie zabronione? Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam.

Teoretycznie w Chorwacji nie wolno tak jak napisałaś. Ja w tym roku przerobiłem ten temat tak jak planujesz, kilka razy policja chorwacka mnie widziała z dzieckiem w foteliku z przodu ale się nie doczepili.
ilo27
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 03.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ilo27 » 22.08.2017 15:15

Dziękuję Pivko za odpowiedź:)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15646
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 22.08.2017 18:18

W Austrii jest to także zabronione, i podobno mocno dla portfela odczuwalne. Jakby nie patrzeć, najbardziej niebezpieczne miejsce w samochodzie to miejsce pasażera. Jedź na noc to dzieciaki z tyłu prześpią.
W PL też nie wolno przewozić w tym wieku dzieci z przodu, chyba że w foteliku ustawionym tyłem do kierunku jazdy - są takie nawet do 36 kg.
Ostatnio edytowano 02.11.2017 12:06 przez piekara114, łącznie edytowano 1 raz
bart_ez
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 17.10.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) bart_ez » 31.10.2017 12:04

Witam,

Tegoroczne wakacje, po wnikliwej analizie forum, spędziłem w Tucepi i był to strzał w 10, jeśli chodzi o wakacje z dziećmi - długa plaża i dużo cienia dzięki licznym drzewom - można było długo siedzieć na plaży, konoby wzdłuż plaży, więc było gdzie zjeść, wypić kawkę itp. Po prostu rewelacja. W 2018 roku również chciałbym wybrać się do Chorwacji, tylko może w inny rejon i szukam inspiracji co do miejscowości. Może ktoś podpowie jakąś fajną miejscowość "przyjazną" dzieciom, gdzie byłaby plaża z cieniem, konoby, by coś zjeść, sklepy do niezbędnych zakupów itp. Zastanawiałem się nad okolicami Szybernika lub Splitu, wpadła mi w oko miejscowość Primosten, jednak nie wiem, czy jest to dobry wybór na wakacje z dziećmi. Jeśli ktoś może coś podpowiedzieć, to będę wdzięczny za każdy pomysł.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Do Chorwacji z dziećmi - strona 34
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone