Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Co wybrać po Dalmacji?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.05.2013 22:16

Woka ma rację, ludzie szukają zadupia, a w rezultacie tworzą tłok :wink:

Ale wystarczy odejść pół kilometra na piechotę od zatłoczonej plaży, żeby były pustki.
Tylko większości się nie chce :wink:

Na Istrii między zatłoczonymi miejscami tak właśnie jest, cisza i spokój. No, ale komu by się chciało drałować w upale :roll:
k.ka
Odkrywca
Posty: 72
Dołączył(a): 16.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) k.ka » 17.05.2013 23:22

Ok... Czyli Stara Baśka może nie, bo lepiej podejść do ładnej plaży? Gdzie są w takim razie ciche, tanie miejscowości, ale, żeby nie były zbyt w głębi lądu (miło zjeść śniadanie na balkonie, patrząc na morze :D ). Może południowy-zachód wyspy?

A czy ktoś może powiedzieć coś o innych miejscach? Czytam, że Kvarner - kontynent nieciekawy, ciekawe wyspy... Jedyna bez opcji promu zostaje tylko Krk. To może Istria... Wschodnia? Mało jest informacji na forum, patrzyła na googlach, widoki ładne, miasteczka malutkie, z dala od głównej drogi. I blisko do Puli :) Jednak są opinie, że dużo tam Włochów i Niemców, którzy mogą zawyżać cenę i zajmować miejsce. Tylko nie wiem czy tak też jest pod koniec sierpnia... Orientuje się ktoś?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.05.2013 00:04

A może Savudrija :?: :?: :?:
Polecam

Zobacz:
savudrija-t40888.html

Kvarner poza wyspami nieciekawy :?: :?: :?:
Kto to napisał :?: :?: :?:


Włosi i Niemcy zajmują miejsce i zawyżają ceny :roll: :!: :?:
Okropne, wygonić ich, niech zostaną sami Polacy i Czesi :wink: :wink: :wink:

Moim zdaniem za dużo zastanawiać się to tez nie jest dobrze :wink:
Ideału nie ma, ale to co jest, jest ok
TJL
Croentuzjasta
Posty: 207
Dołączył(a): 04.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) TJL » 18.05.2013 00:12

Polecam Rabać na wschodniej Isrii. Ładne widoki na pobliskie wyspy np. Cres. Mała miejscowość ale knajpek zdecydowanie więcej niż jedna. We wrześniu jest tam bardzo przyjemnie i pustawo. Plaże zatoczkowe głównie kamyczki białe i żwirek - jedne z najładniejszych w Chorwacji. Widoki na Riwierze Makarskiej z uwagi na wysokie i bliskie góry może trochę bardziej spektakularne niż w Rabaciu, ale Rabać dużo bliżej i bez żadnych utrudnień jak np. omijanie autostrady w SLO. Ceny takie same jak w Dalmacji. Na Istrii warto zwiedzać ciekawe miasta. Moim zdaniem warto.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.05.2013 00:19

Moim zdaniem cokolwiek by nie wybrać z tych propozycji,, które zostały tobie przedstawione, trudno się rozczarować :lol: :lol: :lol:

No, oczywiście, jak ktoś jest pozytywnie nastawiony :wink:

No i trudno szukać kopii Makarskiej, każdy region ma swój klimat. Nie da się go skopiować.
Każda miejscowość na Istrii i Kvarner jest inna, na szczęście :!: :!: :!:
TJL
Croentuzjasta
Posty: 207
Dołączył(a): 04.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) TJL » 18.05.2013 00:24

Jestem tego samego zdania co Tadeusz. Ponadto Istria i Kvarner u turystów Polski często są niedoceniane, może dlatego, że mniej znane niż Dalmacja. To prawda w całej Chorwacji zawsze się znajdzie ciekawe i fajne miejsce.
malina1959
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5741
Dołączył(a): 13.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) malina1959 » 18.05.2013 00:35

Witaj k.ka :)

Dorzucę i ja swoje trzy grosze do tych informacji :)
Byliśmy w zeszłym roku na Istrii, ostatni tydzień sierpnia i na Krku, pierwszy tydz. września.
Na Krku znaleźliśmy kwaterę w miasteczku Punat. Jeśli chodzi o bazę wypadową ma dobre położenie.
Plaża oczywiście kamykowa i trochę betonu. Nie było szału, ale byliśmy zadowoleni.
Za apartament 2+1 płaciliśmy niespełna 40E.

Jakby co, pytaj :)
Pozdrawiam Gośka :)
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 18.05.2013 07:52

k.ka napisał(a):Ok... Czyli Stara Baśka może nie, ...

Ajajaj ......
Pod koniec sierpnia w Starej Basce to psy po ulicy latają. :wink: Reguła jest taka, że po trzecim tygodniu sierpnia, nawał turystów raptem maleje. ( Na KRK wielokrotnie to zauważyłem)
Ponadto ( ktoś już napisał) ideału, z takim nastawieniem nie znajdziesz. Moim zdaniem jedź a jak napotkasz na plaży tłok ( na 102 % nie będzie) to odejdziesz 100 m w bok i jest już pusto.
Ja na Twoim miejscu ..... mapa na stół, zamknąć oczy i palcem w mapkę. Gdzie padnie - tam jedź. Będzie dobrze. :wink: :wink:
Rero
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 630
Dołączył(a): 14.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rero » 18.05.2013 08:27

Witam. Może dla jakiś i dla kogoś inspiracji ... :)R.

Jakišnica na Pagu...Wioska ma typowy klimat Chorwacji - inny niż w południowej części wyspy Pag.
Super wycieczka statkiem z Lun do wyjątkowego miasta Rab...


Jakišnica
:
http://www.jakisnica.info/en/videos
Wycieczka statkiem: http://www.rapska-plovidba.hr/rab-pag_hr.html
k.ka
Odkrywca
Posty: 72
Dołączył(a): 16.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) k.ka » 18.05.2013 16:23

Lednice napisał(a):Kvarner poza wyspami nieciekawy :?: :?: :?:
Kto to napisał :?: :?: :?:


Włosi i Niemcy zajmują miejsce i zawyżają ceny :roll: :!: :?:
Okropne, wygonić ich, niech zostaną sami Polacy i Czesi :wink: :wink: :wink:


No tak i wszystko na kobietę. Nie byłam, nie widziałam, piszę tak, bo przeczytałam dużo opinii i relacji z wakacji ludzi z TEGO forum. To nie moje odczucia, nigdy do tych rejonów nie zaglądałam, dlatego pytam. Jakbym wiedziała jak tam jest, to bym nawet o to nie pytała. Mi to obojętne czyj język słyszę "za płotem", inaczej siedziałabym nad Bałtykiem....

woka napisał(a):Ponadto ( ktoś już napisał) ideału, z takim nastawieniem nie znajdziesz. Moim zdaniem jedź a jak napotkasz na plaży tłok ( na 102 % nie będzie) to odejdziesz 100 m w bok i jest już pusto.


No właśnie chodzi o to, że tak naprawdę, to mogę nawet mieszkać 2 km od plaży, bo nie jadę do Chorwacji stopem, tylko własnym środkiem transportu, więc zawsze można podjechać. Tylko trochę się zaczynam bać, patrząc nawet na ceny kempingów w okolicy, czy w południowej części wyspy (tak jakoś mi spasowała :wink: ) znajdę noclegi powiedzmy do 30E/dzień dla rodzinki 2+1. Bo z drugiej strony mieszkać gdzieś tanio, ale mieć za ścianą dyskotekę - tego bym nie chciała :)

Ale dziękuję wszystkim za opinie, jakoś może zdecyduję się na coś, a przynajmniej na okolice czegoś, bo z dzieckiem niestety nie da się szukać kwatery dłużej niż 2 godziny, przynajmniej nie z moim :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.05.2013 16:59

No, ale dlaczego kobieta ma sama szukać :?: :?: :?:

Przeważnie to faceci się zajmują szukaniem kwatery i całą logistyką :wink:

Ja bym radził kupić przewodnik po Istrii i Kwarnerze, kosztuje kilkanaście złotych, na spokojnie poczytać razem z partnerem i wybierzcie to, co wam najbardziej przypadnie do gustu :!:

Opinie na forum są bardzo pomocne, ale trzeba oprócz nich posiadać wiedzę z przewodnika 8)
Nie da się na forum opisać krótko, w kilka zdaniach atrakcji danej miejscowości,
wszystkich informacji praktycznych :!:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107680
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 18.05.2013 17:03

Lednice napisał(a):Opinie na forum są bardzo pomocne, ale trzeba oprócz nich posiadać wiedzę z przewodnika 8)
Nie da się na forum opisać krótko, w kilka zdaniach atrakcji danej miejscowości,
wszystkich informacji praktycznych :!:

A czasem gdzie dwoje ludzi - to trzy opinie :wink:
k.ka
Odkrywca
Posty: 72
Dołączył(a): 16.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) k.ka » 18.05.2013 17:59

Lednice napisał(a):No, ale dlaczego kobieta ma sama szukać :?: :?: :?:

Przeważnie to faceci się zajmują szukaniem kwatery i całą logistyką :wink:


No właśnie u nas w rodzinie to ja mam lepszy mózg, pamięć fotograficzną i dobrą orientację w terenie :lol:
Mężowi jest wszystko jedno, żebym tylko mu całkiem portfela nie ogołociła, ale to chyba każdy facet tak ma :lol:
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 18.05.2013 20:27

k.ka napisał(a):No właśnie chodzi o to, że tak naprawdę, to mogę nawet mieszkać 2 km od plaży, ...

To zmienia sytuację.
Proponuję miejscowość Kornić ( na mapie naprzeciwko m. Punat, blisko KRK).
Dobra baza wypadowa a jak będziesz miała szczęście to i widok na morze. To nie jest daleko od brzegu morza, można powiedzieć .... "rzut beretem". :wink:
PS
proponuję tu oglądnąć jak to wygląda w realu.
http://maps.google.pl/ ( chyba znasz jak się posługiwać, jak nie to pytaj. W Kornić główna droga sfilmowana) ).
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.05.2013 00:28

k.ka napisał(a): Mężowi jest wszystko jedno, żebym tylko mu całkiem portfela nie ogołociła, ale to chyba każdy facet tak ma :lol:


Nie wiem, raczej twój mąż jest w mniejszości :wink: , znam tylko jednego takiego faceta.
Żona wszystko załatwia, a on tylko siada do auta, rzuca hasło: to gdzie jedziemy, wklepuje nazwę o gps i wio, w drogę. :roll:
Jakby żona się pomyliła w podaniu nazwy, to pojechał w zupełnie inną stronę. Jego kompletnie nic nie interesuje poza gps, ignoruje wszelkie komunikaty o korkach w radiu, gps tak podaje i tak jadę. :!: :?:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Co wybrać po Dalmacji? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone