Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ceny w restauracjach

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
madaszka
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 27.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) madaszka » 15.06.2015 21:29

piotr.winiarz napisał(a):
micrus napisał(a):Również jadę do Breli. To mój pierwszy wyjazd do CRO. czekam na odpowiedzi osób, które już były.

Witam, byliśmy przed kilkoma dniami w Breli, za obiad dla 2 dorosłych i 1 dziecka czyli:
pizza oraz ryba makrela z frytkami, filet grillowany kurczaka z frytakmi, napoje: kilka coca coli, woda i sok
z 198 Kun, z napiwkiem 220.


Witam. My również jedziemy z rodzinką do Breli i też jest to nasz pierwszy wyjazd do Chorwacji. Jestem ciekawa cen w tamtejszych restauracjach. Gdzie można tam zjeść smacznie (zwłaszcza ryby i owoce morzą) ?
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 15.06.2015 21:50

Widzę że Chorwaci biorą przykład z naszych nadmorskich restauratorów, ryba pływa pod nosem, tylko trzeba ją wyciągnąć ( co zapewne nie jest dużym kosztem ), a obiad z rybką wychodzi 4-5 razy drożej od pizzy czy naszego " obiadu domowego ".
Yarzig
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 14.07.2017
Ceny w restauracjach CRO

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yarzig » 14.07.2017 23:50

Witam;

Czy ktoś wie jaki obecnie kształtują się ceny w restauracjach?
Ile kosztuje przykładowy obiad itp.?

Pozdrawiam
Mario
Yarzig
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 14.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yarzig » 14.07.2017 23:52

Może ma ktoś więcej informacji na temat cen w Chorwacji?
Ile kosztuje obiad, pizza, zupa, piwo itp.?

Pozdrawiam
Mario
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007
Re: Ceny w restauracjach CRO

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 15.07.2017 06:57

Tak szczerze to po co założyłaś/łeś ten temat skoro praktycznie w identycznym napisałeś ten tekst.Zaraz Ci to pójdzie do śmieci i jeszcze bana dostaniesz.
Endrju
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 788
Dołączył(a): 01.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 15.07.2017 11:43

Obiadek dla 2+2 w Bibinje bez szaleństw 300Kn.

Pizza 40-60Kn
Lignije porcja 90-100Kn
Orada 90-100Kn
Spaghetti, lasagne 50-70Kn
Półmisek ryb 300Kn
Pivo lane duze 17Kn
kamzio
Odkrywca
Posty: 108
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamzio » 15.07.2017 12:12

madaszka napisał(a): Gdzie można tam zjeść smacznie (zwłaszcza ryby i owoce morzą) ?

Madaszka, z Breli macie już blisko do Omisza, więc zachęcam aby spróbować owoców morza w restauracji BASTION w Omiszu. Lepszych nie jadłem a kilkaset świetnych recenzji w TripAdvisor mówi za siebie. Trochę drożej niż średnia cen w chorwackich restoranach ale warto.
walazz
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 05.07.2014
Re: Ceny w restauracjach CRO

Nieprzeczytany postnapisał(a) walazz » 15.07.2017 20:19

Jak dla mnie to tragedia. Jedzenie szału nie robi. Jest dobre ale bez przesady. W każdym większym mieście w PL ma się do wyboru dużą ilość restauracji z różnymi kuchniami świata. W Cro? Może i coś na prawdę dobrego by się znalazło ale spróbowanie wszystkiego kosztowało by fortunę. Mała pizza wielkości dużego tależa to koszt ponad 30zł............... Poniżej jedna z tańszych w Crikvenicy.

Obrazek
tom306
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 17.04.2017
Re: Ceny w restauracjach CRO

Nieprzeczytany postnapisał(a) tom306 » 15.07.2017 20:35

walazz napisał(a):Jak dla mnie to tragedia. Jedzenie szału nie robi. Jest dobre ale bez przesady. W każdym większym mieście w PL ma się do wyboru dużą ilość restauracji z różnymi kuchniami świata. W Cro? Może i coś na prawdę dobrego by się znalazło ale spróbowanie wszystkiego kosztowało by fortunę. Mała pizza wielkości dużego tależa to koszt ponad 30zł............... Poniżej jedna z tańszych w Crikvenicy.

Obrazek

Kolego może polecisz gdzie dobre i wmiare niedrogie jedzenie w Crivienicy lub Selce.
farow
Odkrywca
Posty: 112
Dołączył(a): 07.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) farow » 18.07.2017 13:18

Ja jestem zdania, że jedzienie w miarę w przystępnej cenie w restauracji, ale ceny za napoje zwalają z nóg :) Chcą zaoszczędzić warto
zamówić sam posiłek, bez napojów, a napoje kupować w Konzumie. Wychodzi zdecydowanie taniej ;) Oczywiście nie wypijać
tych własnych w restauracji :)
walazz
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 05.07.2014
Re: Ceny w restauracjach CRO

Nieprzeczytany postnapisał(a) walazz » 20.07.2017 10:18

tom306 napisał(a):Kolego może polecisz gdzie dobre i wmiare niedrogie jedzenie w Crivienicy lub Selce.


W Crikvenicy przy boisku pod wiaduktem
Kod: Zaznacz cały
Kotorska ul. 40, 51260, Crikvenica, Chorwacja



W miarę. Za dwa dania rybne - biała ryba w sosie truflowym + squidy nadziewane z grila 95PLN kartą. To samo przy deptaku +50%.
farow
Odkrywca
Posty: 112
Dołączył(a): 07.07.2014
Re: Ceny w restauracjach CRO

Nieprzeczytany postnapisał(a) farow » 20.07.2017 11:55

walazz napisał(a):
tom306 napisał(a):Kolego może polecisz gdzie dobre i wmiare niedrogie jedzenie w Crivienicy lub Selce.


W Crikvenicy przy boisku pod wiaduktem
Kod: Zaznacz cały
Kotorska ul. 40, 51260, Crikvenica, Chorwacja



W miarę. Za dwa dania rybne - biała ryba w sosie truflowym + squidy nadziewane z grila 95PLN kartą. To samo przy deptaku +50%.


Jak się nazywają po chorwacku bądź po angielsku chociaż te squidy nadziewane?! Jeszcze nie miałem okazji tego skosztować i nie wiem jak zamowic :)
Jakieś inne ciekawe restauracje bądź miejsca warte odwiedzenia w okolicy Crikvenicy możesz polecic?! :)
stavros2002
zbanowany
Posty: 131
Dołączył(a): 17.06.2017
Re: Ceny w restauracjach CRO

Nieprzeczytany postnapisał(a) stavros2002 » 20.07.2017 12:05

farow napisał(a):
walazz napisał(a):
tom306 napisał(a):Kolego może polecisz gdzie dobre i wmiare niedrogie jedzenie w Crivienicy lub Selce.


W Crikvenicy przy boisku pod wiaduktem
Kod: Zaznacz cały
Kotorska ul. 40, 51260, Crikvenica, Chorwacja



W miarę. Za dwa dania rybne - biała ryba w sosie truflowym + squidy nadziewane z grila 95PLN kartą. To samo przy deptaku +50%.


Jak się nazywają po chorwacku bądź po angielsku chociaż te squidy nadziewane?! Jeszcze nie miałem okazji tego skosztować i nie wiem jak zamowic :)
Jakieś inne ciekawe restauracje bądź miejsca warte odwiedzenia w okolicy Crikvenicy możesz polecic?! :)


Squid to przecież angielskie słowo, a jak nadziewany po angielsku powinieneś wiedzieć, skoro znasz ten język.

A może nie znasz?
farow
Odkrywca
Posty: 112
Dołączył(a): 07.07.2014
Re: Ceny w restauracjach CRO

Nieprzeczytany postnapisał(a) farow » 20.07.2017 13:51

stavros2002 napisał(a):
farow napisał(a):
walazz napisał(a):
tom306 napisał(a):Kolego może polecisz gdzie dobre i wmiare niedrogie jedzenie w Crivienicy lub Selce.


W Crikvenicy przy boisku pod wiaduktem
Kod: Zaznacz cały
Kotorska ul. 40, 51260, Crikvenica, Chorwacja



W miarę. Za dwa dania rybne - biała ryba w sosie truflowym + squidy nadziewane z grila 95PLN kartą. To samo przy deptaku +50%.


Jak się nazywają po chorwacku bądź po angielsku chociaż te squidy nadziewane?! Jeszcze nie miałem okazji tego skosztować i nie wiem jak zamowic :)
Jakieś inne ciekawe restauracje bądź miejsca warte odwiedzenia w okolicy Crikvenicy możesz polecic?! :)


Squid to przecież angielskie słowo, a jak nadziewany po angielsku powinieneś wiedzieć, skoro znasz ten język.

A może nie znasz?


Chcesz mnie przepytać? ;) Pytam, bo czasem dania mają swoją nazwę całościową, która nijak się ma do dosłownego tłumaczenia :)
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1778
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 20.07.2017 13:58

farow napisał(a):Ja jestem zdania, że jedzienie w miarę w przystępnej cenie w restauracji, ale ceny za napoje zwalają z nóg :)

Napój jabłkowy, bodajże 0,25l kosztuje 18-20 kun. Obiad dla 3 osób (w tym pizza dla dwójki małych dzieci) z napojami to koszt średnio 300 kun.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Ceny w restauracjach - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone