Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ceny w restauracjach

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
DziadekJanusz
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 19.08.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) DziadekJanusz » 19.08.2023 10:02

Nie wiem, od czego zależą ceny w Chorwacji w tym roku. Przykładowo w Trogirze pół litra piwa można było znaleźć za 3,80€ Gałka lodów 2€, a nawet 1,80€. Pięć kilometrów dalej, w dziurze zwanej "Plaża Medena". za gałkę płacisz 2,50€ a nawet 3,50€ za te "ekskluzywne". Piwo nawet ponad 6€.

Ogólnie coś się w tym roku stało z cenami w Chorwacji. Wszystkie drinki po 10€, często nawet po 12€. Czyli Cuba Libre, w którym masz trochę rumu z colą ma przynosić zysk ponad 500%. Ma przynosić, bo niewiele ludzi daje się na to skusić. Podobnie panie przy lodach, w tym roku nie napracują się przy zmienianiu pojemników, pewnie niektóre smaki pozostają na swoich miejscach od początku sezonu, taki jest popyt.
luckat
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 29.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) luckat » 19.08.2023 13:30

Trzeba szukać, w Breli w tym roku bardzo zróżnicowane ceny, jako fan ryb jadłem przede wszystkim ryby i tutaj najwieksza rozpiętość cenowa, za porcję Dorady z blitwą od 18 euro w górę ale jedna knajpka na promenadzie serwuje je po 80 euro za kilo zgroza. Piwo od 3 euro wzwyż Bar Waikiki np 4 euro a po drugiej stronie portu 3,30. Niektórzy niestety zwariowanli z cenami i widać że w tych punktach jakby mniej ludzi. Jeżdże w różne rejony europy, Grecja, włochy, Hiszpania, powiem tak, Chorwacja nie jest juz tania na tle innych a w wielu przypadkach droższa. Litr wina domowego w Breli od 13 euro w knajpie do 30 czyli drożej niż w Hiszpani
W górnej Breli gospodarstwo z Osiołkiem od lat taka sama cena za 1 litr wina ok 4 euro czyli 30 kun, od 2013 podrożało o 5 kun
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 19.08.2023 13:47

DziadekJanusz napisał(a):Nie wiem, od czego zależą ceny w Chorwacji w tym roku. Przykładowo w Trogirze pół litra piwa można było znaleźć za 3,80€ Gałka lodów 2€, a nawet 1,80€. Pięć kilometrów dalej, w dziurze zwanej "Plaża Medena". za gałkę płacisz 2,50€ a nawet 3,50€ za te "ekskluzywne". Piwo nawet ponad 6€.

Ogólnie coś się w tym roku stało z cenami w Chorwacji. Wszystkie drinki po 10€, często nawet po 12€. Czyli Cuba Libre, w którym masz trochę rumu z colą ma przynosić zysk ponad 500%. Ma przynosić, bo niewiele ludzi daje się na to skusić. Podobnie panie przy lodach, w tym roku nie napracują się przy zmienianiu pojemników, pewnie niektóre smaki pozostają na swoich miejscach od początku sezonu, taki jest popyt.


Polak, który pracuje 2 sezon w HR stwierdził, że rozchwianie jest duże. W porównaniu z zeszłym rokiem, sporo drożej wychodzi 'życie'. Stąd pojawia się więcej oszustw, kradzieży, kombinatorstwa, itd. Stąd też pewnie narzucone przez rząd HR stałe ceny paliw, bo i tutaj tzw. wolny rynek pewnie by zaszalał w sezonie.
Chorwacja 'cyfrowa' coraz bliżej, więc 'szara strefa' wyciska, ile się da... ;)
Piotrek_k
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 116
Dołączył(a): 19.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotrek_k » 20.08.2023 23:53

Dzisiaj knajpa na wiosce, rachunek 26.80EUR
@amatus1

1+2 w tym przypadku, ja tylko piwko piłem bo jak jestem zmęczony to nie mam apetytu.

Pizze bardzo dobre, sałatka żony też.
Chyba nie muszę mówić, że piwo też było dobre :lol:

Jedzenie przepyszne, obsługa też. To akurat masz pit-stop w drodze docelowej i każdemu tak polecam.

Jeśli ktoś lubi placic za pizze 10-12 EUR to spoko, nikomu nie bronię, wiem ile kosztuje utrzymanie pizzeri, bo będę otwierał akurat :faja:

Da się tanio i dobrze.
Tylko nie tam, gdzie 10.000 turystów jest, bo wiadomo że marża jest płynna jak Adriatyk :)
Załączniki:
20230820_235150.jpg
MarianiEwa
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 08.09.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarianiEwa » 21.08.2023 07:57

Ta cena Pizzy to za 1 kawałek?
Piotrek_k
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 116
Dołączył(a): 19.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotrek_k » 21.08.2023 08:10

Pizza 30cm :)

Dzieciaki po jednej wciągnęły.
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 21.08.2023 18:54

Piotrek_k napisał(a):Pizza 30cm :)

Dzieciaki po jednej wciągnęły.

Teraz to mnie zaskoczyłeś, gdzie to jedzenie jest, cholerka 5 euro za pizzę to szok, możesz podesłać lokalizację? Może to gdzieś blisko nas? He, nie jestem fanem pizzy ale za 5 euro to ja mam w sklepie 2 rogaliki wypiekane z samej chemii, za takie pieniądze 30 cm pizza to szok
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 21.08.2023 19:06

amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 21.08.2023 19:11

Habanero napisał(a):https://www.google.com/search?q=krasno+chorwacja&oq=&gs_lcrp=EgZjaHJvbWUqDAgBECMYJxjqAhiMBDIGCAAQRRg6MgwIARAjGCcY6gIYjAQyDAgCECMYJxjqAhiMBDIMCAMQIxgnGOoCGIwEMgwIBBAjGCcY6gIYjAQyDAgFECMYJxjqAhiMBDIMCAYQIxgnGOoCGIwEMgwIBxAjGCcY6gIYjAQyDAgIECMYJxjqAhiMBDIMCAkQIxgnGOoCGIwEMgwIChAjGCcY6gIYjAQyDAgLECMYJxjqAhiMBDIMCAwQIxgnGOoCGIwEMgwIDRAjGCcY6gIYjAQyDAgOEC4YJxjqAhiMBNIBBi0xajBqOagCDrACAQ&client=ms-android-tmobile-pl&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8#eim=CAEQDhoSNDQuODI4Nzg2ODg3NDk3NDE1IhIxNS4wNDg5NTIxMDI2NjExMzMqFDE0MTE0OTE1NTMzMzU3NjUwMTU3

Trochę daleko ale dobrze wiedzieć, że w cro maja tak tanią pizze:).
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 21.08.2023 19:13

Interior jest taniutki. Ceny połowę niższe.
5 euro to standard za danie.
Piotrek_k
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 116
Dołączył(a): 19.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotrek_k » 21.08.2023 19:31

Tak jest, a jedzenie naprawdę prima sort.
Mają parę pozycji, ale dobrej jakości.

Dziś byliśmy w Splicie, odwiedziliśmy słynne Kantun Paulina

Przepyszne hamburgery z cevapcici, ajvar chyba domowej roboty.

Koszt: 6.5 EUR / sztuka ( w jednym hamburgerze, 5 małych crvapi.

Szczerze polecam.

Kantun Paulina
+385 21 395 973

https://g.co/kgs/HP5mN9
BartNS
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 29.06.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) BartNS » 05.09.2023 12:07

DziadekJanusz napisał(a):Ogólnie coś się w tym roku stało z cenami w Chorwacji.

To się dzieje od ładnych kilku lat tyle. Oni po prostu zaczynają odrywać się od rzeczywistości, bo ceny w restauracjach/barach już na "europejskim" poziomie się zrobiły. Później się dziwią, że znowu ludzie przywożą wszystko ze sobą i nie chcą skorzystać z ich restauracji. W ścisłym centrum Wiednia jest taniej niż w Chorwacji, nawet ich Karlovacko jest tam tańsze :)

Wszystko mają fajne, ale do czasu. Tam gdzie byłem był kompleks 24 apartamentów i może max 10 było wynajętych. Sobota Lućko kierunek Split godzina 5:00 zero korków. Pierwszy raz jechałem na wyspę więc bałem się kolejek na prom, zero problemów, a jak wracałem to prom może w 1/2 zapełniony . W drodze powrotnej zatrzymałem się w Makarskiej na plaży komplet, a restauracje i kawiarnie prawie puste, a przecież zlikwidowali tam wszystkie bistra/restauracje przy plaży.
marecky81
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 575
Dołączył(a): 24.03.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 05.09.2023 12:54

A jakich korków spodziewałeś się w pierwszy weekend września? Co najwyżej powrotnych. Już po 27 sierpnia zrobiło się luźno , bo młodzież wróciła do domów. Jak podjechaliśmy do Novalji zaraz po przyjeździe, w miasteczku był tłum. Knajpy i kluby zapchane, korki na uliczkach. Tydzień później mniej niż połowa tego.
BartNS
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 29.06.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) BartNS » 05.09.2023 13:14

marecky81 napisał(a):A jakich korków spodziewałeś się w pierwszy weekend września? .

Szczerze to nawet nie myślałem co będzie w pierwszy weekend września w Chorwacji, bo byłem wówczas już w domu.
marecky81
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 575
Dołączył(a): 24.03.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 05.09.2023 13:20

Pisałeś o sobocie założyłem, że chodzi o tę ostatnią. Poza tym 5 rano zwykle śpię. :mg:
Poprzednia strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Ceny w restauracjach - strona 41
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone