Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Bliższe i dalsze podróże po Polsce

W Polsce znajduje się największy ceglany zamek świata - pokrzyżacki zamek w Malborku. Radom ma znacznie większą powierzchnię niż stolica Francji – Paryż. Pierwszą polską książkę kucharską, która zachowała się do dnia dzisiejszego wydano w 1698 roku. Polska posiada drugi najstarszy uniwersytet w Europie - Uniwersytet Jagielloński został założony przez króla Kazimierza Wielkiego w 1364 roku. Polska konstytucja była pierwszą w Europie i drugą na świecie - powstała zaraz po konstytucji Stanów Zjednoczonych.
LRobert
Cromaniak
Posty: 4130
Dołączył(a): 09.02.2007
Bliższe i dalsze podróże po Polsce

Nieprzeczytany postnapisał(a) LRobert » 28.01.2012 00:11

Witam. Po zasięgnięciu opini i za przykładem niektórych :D postanowiłem coś takiego popełnić. Wyjazdów krótszych i dalszych po kraju zdarza się w roku kilka więc tematów nie braknie. Żeby tylko czas był. Rejony kraju pewnie będą się powtarzać. Zdjęcia z Kielc i świętokrzyskiego zamieszcze w isniejacych tematach, żeby się nie powtarzać. Nie będzie po kolei bo wtedy to jeszcze długo bym nie zaczął. :lol:
Tu może z czasem zrobię jakiś spis treści. :lol:

1. Krasiczyn. Nizej. :wink:
2. Przemyśl. Też jeszcze na stronie 1. :lol:
3. Czarna Góra - siepień 2011
Ostatnio edytowano 15.04.2012 16:13 przez LRobert, łącznie edytowano 3 razy
LRobert
Cromaniak
Posty: 4130
Dołączył(a): 09.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) LRobert » 28.01.2012 01:03

Jeszcze jedna informacja. Jak ktoś liczy, że bedzie można coś poczytac to się zawiedzie. :lol: Głownie bedą zdjecia. Miejsca widziane okiem turysty. Mam nadzieję, że ciakwie. Na poczatek.

Krasiczyn

Sierpniowy wekend. Wita nas jesienią.

Obrazek

Potem pogoda juz calkiem letnia. :lol: Powiedziałbym nawet, ze całkiem ładna.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano 29.01.2012 19:18 przez LRobert, łącznie edytowano 1 raz
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 28.01.2012 10:17

Krasiczyn odwiedzany jest przez nas dość . . . nieregularnie , przez to łatwiej zobaczć zmiany
Czy posiadsz zdjęcia z parku :?:


Pozdrawiam
Piotr
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 28.01.2012 18:12

Tak się tylko zastanawiam po co kolejny taki temat :?:

KLIK

Robert może dokleić :?: żeby wszystko w jednym worku było... tam też jest sporo o zakątkach Polski :!:
LRobert
Cromaniak
Posty: 4130
Dołączył(a): 09.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) LRobert » 28.01.2012 22:29

Leszek ja właśnie o to wcześniej pytałem. :D Padła propozycja,żeby to zrobić w ten sposób. W wątku, który podałeś są też informacje z zagranicy. Nie wiem zobaczymy jakie będą głosy. Bo dokleić można chyba w każdej chwili?
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12745
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 28.01.2012 22:39

Robert, jeśli :idea: na początku będzie spis treści, tak jak obiecujesz, to trzymaj tak dalej!
W temacie założonym przez Leszka, właśnie takiego spisu :? brakuje. Czasem mi się kojarzy, że było tam coś fajnego o jakimś miejscu, ale jak mam szukać igły w wielkim stogu siana, to mi się odechciewa :roll: :wink: .
LRobert
Cromaniak
Posty: 4130
Dołączył(a): 09.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) LRobert » 29.01.2012 19:13

Witam wszystkich zagladających.
Piotrze na park nie starczylo nam czasu. :( W planach był jeszcze Przemyśl 8O a było już dość późno.
Pospacerowaliśmy tylko wokół zamku. Park widzieliśmy głównie z góry z murów. Zwiedziliśmy zamek z przewodnikiem. W środku mało jeszcze do oglądania. Wnętrza w większości zniszczone. Są wprawdzie wyremontowane sale, ale one są przeznaczone na jakieś imprezy. A można jeszcze zobaczyć restaurację :D Kaplica

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

To tyle jeśli idzie o Krasiczyn. Mają jeszcze dużo pracy, ale widać, że się starają. Za jakiś czas będzie ciekawy obiekt do zwiedzania.
LRobert
Cromaniak
Posty: 4130
Dołączył(a): 09.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) LRobert » 30.01.2012 21:39

Przemyśl
Próbowaliśmy zjeść obiad w Krasiczynie, ale jakoś się nie udało. W restauracji było wesele. Obiad trzeba zjeść w Przemyślu. Jeśli to jeszcze jest obiad, biorąc pod uwagę, która jest godzina. Spacerujemy po uliczkach w poszukiwaniu restauracji baaaaaardzo głodni. W końcu idziemy do takiej gdzie nie ma nikogo. Wbrew obawom jest tam dobre jedzonko. Najedzeni spacerujemy po uliczkach. Kamienice niektóre wyremontowane a inne o remont proszą. Wiedziałem, że w Przemyślu jest dużo kościołów, ale żeby tak co zakręt. Do niektórych mimo późnej pory udaje się nam nawet zajrzeć.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
LRobert
Cromaniak
Posty: 4130
Dołączył(a): 09.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) LRobert » 29.03.2012 23:12

Oj strasznie się opusciłem w pisaniu. Czytelnicy też walą drzwiami i oknami :D . Straszne mam te zaległości. Spróbuję troszkę nadrobić. Przepraszam za zdjęcia bo jakbym czekał aż znajdę czas na ich poprawienie to dalszego ciągu nie byłoby. 8O A niektóre zdjęcia mogą się powtórzyć.
Pod koniec sierpnia 2011 byliśmy w Czarnej Górze. Nie mylić z czarną dzi.......... chociaż telefony w pokoju nie dzialają - dopiero przed domem. Miejsce bardzo fajne i sobie odpoczęliśmy. Gdzie to jest? Jak jesteś w Białce Tatrzańskiej patrzysz na Litwinkę/ta góra z krzyżem/ to za nią jest Czarna .........
To na początek miejsce o którego istnieniu nic nie wiedzieliśmy - przełom Białki. Tyle razy już byliśmy a tam nie trafiliśmy, ale może dlatego, że nasze odwiedziny do tej pory mialy miejsce zimą. Miejsce to nawet pojawiło się w filmach.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
rbogi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 731
Dołączył(a): 25.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) rbogi » 29.03.2012 23:41

Czekam na dalsze fotki.
:)
LRobert
Cromaniak
Posty: 4130
Dołączył(a): 09.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) LRobert » 15.04.2012 16:12

Czas wolny spędzaliśmy w otoczeniu zwierzątek
miejscowych

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

i własnego

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W nastepnej części wystąpi Litwinka :lol:

Powrót do Polska



cron
Bliższe i dalsze podróże po Polsce
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone