Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Albania i Czarnogóra - pytania, porady

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
mike_
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 221
Dołączył(a): 27.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) mike_ » 05.09.2016 21:10

piekara114 napisał(a):
dabecja napisał(a):Ten watek mogliby administratorzy pociać na dwa.Oddzielnie Albania ,oddzielnie Czarnogóra.

Jestem całkowicie za, albo ten zamknąć i dwa nowe.
Czarnogóra i Albania to aktualnie 2 inne światy. Różne.

tak najlepiej rozdzielić te dwa wątki :)
typ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 27.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) typ » 12.09.2016 12:45

Jeśli chodzi o internet to najlepiej kupić kartę na miejscu w Albanii.
Miesięczne:
http://www.vodafone.al/vodafone/Standar ... 1747_2.php
Są też tańsze tygodniowe:
http://www.vodafone.al/vodafone/Standar ... _345_2.php
kemilia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1015
Dołączył(a): 30.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kemilia » 20.09.2016 12:29

Witam,
w przyszłym roku planujemy wakacje w Czarnogórze. Czy zna ktoś z Was apartamenty w Willi Apartments CASA MILA w Ulcinj? Lub czy mógłby ktoś, coś napisać o tej miejscowości? Jestem zielona :)
typ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 27.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) typ » 20.09.2016 12:42

kemilia napisał(a):Witam,
w przyszłym roku planujemy wakacje w Czarnogórze. Czy zna ktoś z Was apartamenty w Willi Apartments CASA MILA w Ulcinj? Lub czy mógłby ktoś, coś napisać o tej miejscowości? Jestem zielona :)


W Ulcinj poczujesz już klimat Albanii, bo tam chyba większość mieszkańców to Albańczycy. Stare miasto do zobaczenia, a samo miasto jak to miasto. Duża plaża "ciemnopiaszczysta" na południe od miasta ciągnie się aż do granicy z Albanią. Z tego chyba najbardziej znany jest Ulcinj.
Wrzuciłem też w google ta nazwę apartamentów i wyszło że to nie w Ulcinj tylko kilka kilometrów na północ (Kruce). Jeśli to tam to choć nie znam tego miejsca, na pierwszy rzut wydaje mi się lepszą miejscówką niż jakakolwiek w Ulcinj..
kemilia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1015
Dołączył(a): 30.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kemilia » 21.09.2016 10:38

typ napisał(a):
kemilia napisał(a):Witam,
w przyszłym roku planujemy wakacje w Czarnogórze. Czy zna ktoś z Was apartamenty w Willi Apartments CASA MILA w Ulcinj? Lub czy mógłby ktoś, coś napisać o tej miejscowości? Jestem zielona :)


W Ulcinj poczujesz już klimat Albanii, bo tam chyba większość mieszkańców to Albańczycy. Stare miasto do zobaczenia, a samo miasto jak to miasto. Duża plaża "ciemnopiaszczysta" na południe od miasta ciągnie się aż do granicy z Albanią. Z tego chyba najbardziej znany jest Ulcinj.
Wrzuciłem też w google ta nazwę apartamentów i wyszło że to nie w Ulcinj tylko kilka kilometrów na północ (Kruce). Jeśli to tam to choć nie znam tego miejsca, na pierwszy rzut wydaje mi się lepszą miejscówką niż jakakolwiek w Ulcinj..

Dziękuję serdecznie za odpowiedź :)
typ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 27.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) typ » 25.10.2016 18:32

"Dolina Valbone wczoraj i dziś"

Z jednej strony smutno, że znikają takie fajne, puste miejsca z mapy Albanii.
Z drugiej jednak strony pozwala to zajrzeć w te rejony szerszej grupie ludzi, dostępność komunikacyjna się poprawia...
Tylko te miejsca się niestety zmieniają i nie da się powrócić do tego co było. Na szczęście są jeszcze inne miejsca w Albanii nieco zapomniane, ale jest ich z roku na rok coraz mniej.
Jak zobaczyłem filmik z tego roku z drogi do Valbone to postanowiłem wrzucić kilka zdjęć dla porównania jak to było 10 lat wcześniej...
Czuję, że być może da się tam nawet przyczepą kiedyś dojechać :).

Najpierw film, aktualny, kręcili Polacy, więc może tutaj kiedyś zaglądną :-):
Obrazek

A to zdjęcia sprzed 10 lat, dokładnie to samo miejsce:
Obrazek

Dzisiaj:
Obrazek

To samo 10 lat temu:
Obrazek

Dzisiaj:
Obrazek

To samo miejsce 10 lat temu:
Obrazek
Pudelek
Cromaniak
Posty: 1975
Dołączył(a): 06.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 26.10.2016 22:50

poza drogą to nie zmieniło się za wiele ;)
wkrak
Odkrywca
Posty: 86
Dołączył(a): 06.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) wkrak » 27.10.2016 00:01

Widać, jak droga zmienia krajobraz.
Każdy region chce się rozwijać, przyciągnąć turystę, ludzie chcą lepiej zarobić - tego nie da się uniknąć.
Ale poza wybrzeżem jest jeszcze mnóstwo miejsc bez tłumów.
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3440
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 27.10.2016 10:07

Piękne widoki i ciekawe zmiany, które zachodzą w tym kraju ... porównując ujęcia z filmów i te z przed kilku lub kilkunastu lat.
raulpwnz
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 08.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) raulpwnz » 12.11.2016 19:07

Cześć, wątek ma już sporo stron, całego nie ogarnę, mam pytanie..
Zastanawiam się nad wyjazdem do Albanii w nadchodzące wakacje, czy ktoś wie coś na temat istnienia strony gdzie warto szukać noclegów? Coś jak noclegiwchorwacji.pl tylko typowo dla Albanii? Jeśli takowej nie ma, to chyba pozostanie mi booking.com, chyba, że możecie coś polecić w okolicach Ksamil? :)
typ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 27.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) typ » 12.11.2016 23:59

Nie znam. Korzystam z booking.com. Ostatnio we wrześniu jedną deszczową noc musieliśmy spędzić poza samochodem/namiotem i booking znów się idealnie sprawdził. Zjeżdżając z gór wszedłem na stronę, zarezerwowałem w 5 minut niedrogi nocleg w Beracie.
Ocena powyżej 8-9, możliwość odwołania rezerwacji i REZERWUJ!
JurekM73
Croentuzjasta
Posty: 162
Dołączył(a): 25.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) JurekM73 » 13.11.2016 08:55

Możesz spróbować także na Airbnb. Ale Booking na największa bazę.
marcines
Croentuzjasta
Posty: 152
Dołączył(a): 24.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcines » 13.11.2016 10:45

Ja również polecam booking. Można też spróbować przez facebook. Miałem taką sytuację w Szkodrze, znalazłem hotelik na booking, ale ponieważ miał dużo wolnych pokoi to nie rezerwowałem tylko pojechałem bezpośrednio, myślę, może dadzą lepszą cenę. Na booking było 40 e za 4 os. ze sniadaniem. Przyjezdzam, pytam o nocleg, a pani mówi 45e 8O . Dopiero jak wspomniałem o booking obniżyła na 40.
karolina.kujawska
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 12.11.2016
noclegi w Sarandzie

Nieprzeczytany postnapisał(a) karolina.kujawska » 17.11.2016 19:13

Poszukuję apartamentu dla 4-osobowej rodziny w Sarandzie (Albania). Czy możecie coś polecić?
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: noclegi w Sarandzie

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 17.11.2016 20:19

Pytaj w wątku albańskim i na forum o Albanii.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Albania i Czarnogóra - pytania, porady - strona 155
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone