Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Żilina - Żywiec jaka droga?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 24.06.2018 22:42

Widzę, że w Here WeGo na androida jest. Trzeba trzymać się środka. Środkiem po lewej wjazd na obwodnicę D3, po prawej przez miasto.
Ostatnio edytowano 24.06.2018 22:46 przez ruwado, łącznie edytowano 1 raz
zag
Croentuzjasta
Posty: 184
Dołączył(a): 09.10.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) zag » 24.06.2018 22:43

Według moich spostrzeżeń mniej więcej co pół roku.
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 24.06.2018 23:11

zag napisał(a):Według moich spostrzeżeń mniej więcej co pół roku.

Dla porównania AM od 4 do 6 razy w roku.
Mówiąc językiem "miszczów" od piłki: robią różnicę :mrgreen:
m@rek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 15.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) m@rek » 24.06.2018 23:12

krutom napisał(a):
zag napisał(a):..W AM z przed pół roku już ten odcinek istnieje.

AM jest bardzo często aktualizowane.
Wystarczy mieć ważną licencję.
Nowy odcinek S7 wokół Krakowa miała na bieżąco co do dnia.
GM obudziło się po 3 tygodniach.
Sprawdzałem na bieżąco.

niedowiarki, wyobraźcie sobie że zapłaciłem za AM i wersję map mam aktualną
przed zjazdem na obwodnicę AM pokierowała mnie na starą drogę choć zaplanowana trasa przebiegała obwodnicą
nie mam do nikogo pretensji tylko do siebie, trzeba było patrzeć na znaki a nie na nawigację, ot takie moje spostrzeżenie którym chciałem się podzielić
i nie piszcie że widocznie z jakiegoś powodu poprowadziła mnie przez miasto bo zaraz za zjazdem na obwodnicę przeliczyła trasę ponownie
ale może ja się nie znam, jestem jednym z tych co to do jeziora wjeżdżają a na Hvar trafiam przypadkiem od kilku lat, bug AM oczywiście wykluczamy :roll:
taka mała dygresja :wink:
swoją drogą jestem ciekaw jak innych pokieruje AM w tym miejscu
zag
Croentuzjasta
Posty: 184
Dołączył(a): 09.10.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) zag » 24.06.2018 23:20

Dlaczego niedowiarki, nie mam żadnych podstaw by nie wierzyć, ja Tobie wierzę.
Mam mapę z grudnia ubiegłego roku i jest obwodnica, mało tego AM wyznaczyła trasę właśnie przez nią.
Pisząc "mniej więcej co pół roku" miałem na myśli AM.
zag
Croentuzjasta
Posty: 184
Dołączył(a): 09.10.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) zag » 24.06.2018 23:22

krutom napisał(a):
zag napisał(a):Według moich spostrzeżeń mniej więcej co pół roku.

Dla porównania AM od 4 do 6 razy w roku.
Mówiąc językiem "miszczów" od piłki: robią różnicę :mrgreen:

Masz rację, obecnie do sześciu razy w ciągu roku.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15664
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 24.06.2018 23:26

amatus1 napisał(a):W Słowacji sciełem trasę i pojechałem od Trnavy na Sered i wyskoczyłem w Kommarno. Ruch zerowy i był to dobry wybór.
A jak z granicą w Komarno ? wg info most w remoncie i zakaz wjazdu pokazuje strona o robotach w SK?
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 25.06.2018 00:04

m@rek napisał(a):
krutom napisał(a):
zag napisał(a):..W AM z przed pół roku już ten odcinek istnieje.

AM jest bardzo często aktualizowane.
Wystarczy mieć ważną licencję.
Nowy odcinek S7 wokół Krakowa miała na bieżąco co do dnia.
GM obudziło się po 3 tygodniach.
Sprawdzałem na bieżąco.

niedowiarki, wyobraźcie sobie że zapłaciłem za AM i wersję map mam aktualną
przed zjazdem na obwodnicę AM pokierowała mnie na starą drogę choć zaplanowana trasa przebiegała obwodnicą
nie mam do nikogo pretensji tylko do siebie, trzeba było patrzeć na znaki a nie na nawigację, ot takie moje spostrzeżenie którym chciałem się podzielić
i nie piszcie że widocznie z jakiegoś powodu poprowadziła mnie przez miasto bo zaraz za zjazdem na obwodnicę przeliczyła trasę ponownie
ale może ja się nie znam, jestem jednym z tych co to do jeziora wjeżdżają a na Hvar trafiam przypadkiem od kilku lat, bug AM oczywiście wykluczamy :roll:
taka mała dygresja :wink:
swoją drogą jestem ciekaw jak innych pokieruje AM w tym miejscu

Może jeszcze tam zadziałał trafic.

Niestety na Europę już nie działa. Szkoda.
Mimo braku trafiku dalej jeżdżę na Automapie.
Nie ma nawigacji idealnej. A to słabe POI, a to słabe punkty pośrednie bądź ich brak, a to słabe mapy, nieaktualne fotoradary lub radary odcinkowe. Bajery 3D to zawracanie dupy i zamulanie navi. Jeśli jest możliwość wyłączenia to wyłączajcie, jeśli nie ma to olewajcie takie navi.
Próbowałem HERE, SYGIC, GM itd. Nie próbowałem iGo. Brak punktów pośrednich z definicji je wyeliminował.
Najpewniej czułem sie przy AM i nigdy nie "wjechałem do jeziora", a docierałem do celu.
Może z powodu tego, że używam od 2007 roku. najpierw na Win CE potem na Androida.
Chciałem zmienić na coś alternatywnego, próbowałem i były różne porażki.
Dalej próbuję, bo polityka AM nieco mnie wk....a.

Przynajmniej jest zabawa. Stagnacja oznacza .... (wpiszcie sobie sami_)
I jeszcze jedno, jak n avi jest za friko, to .... też sami sobie odpowiedzcie.
GM nie ma podstawowewej funkcjonalności - info o przekroczeniu prędkości - nie mylić o info o radarach.
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 25.06.2018 06:54

piekara114 napisał(a):
amatus1 napisał(a):W Słowacji sciełem trasę i pojechałem od Trnavy na Sered i wyskoczyłem w Kommarno. Ruch zerowy i był to dobry wybór.
A jak z granicą w Komarno ? wg info most w remoncie i zakaz wjazdu pokazuje strona o robotach w SK?

Coś robia chyba na granicy- ale nie jest to bezposrednio związane z trasą, bynajmniej my nie odczulismy. Jedynie drazaniac a właściwie śmieszny jest fakt, że w Komarno są "drzewa w drodze" i z naprzeciwka -od Wegier maja pierwszeństwo przy zwężeniach:), do tego 3 progi zwalniające ale chyba dla czołgów;).
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.06.2018 08:05

krutom napisał(a):GM nie ma podstawowewej funkcjonalności - info o przekroczeniu prędkości - nie mylić o info o radarach.


Jest to do obejścia - instalacja aplikacji o nazwie Velociraptor, która odpala się z GM. Jej dane oparte są o OpenStreetMap i Here. Po uruchomieniu GM, Velociraptor odpala się "nad" Google Maps (w formie nakładki). Generalnie działa ale jest to kolejna apka...

Obrazek
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 25.06.2018 09:17

Ludzie, ludzie, wy sobie sami stryczki na własne szyje wiążecie. "Bo mi nawigacja nie powiedziała", "bo nie miałem aktualizacji", "bo używałem tej, a nie tamtej nawigacji"... Ślepicie się w te ekraniki i potem narzekacie, że was w pole wywiodły. Tak to bywa, kiedy się wyłącza myślenie. Zdobycze techniki są jak najbardziej przydatne, ale żeby podczas jazdy wpatrywać się w ekranik i bezgranicznie mu ufać, zamiast otworzyć oczy i patrzeć na znaki drogowe, wcześniej prześledziwszy trasę na mapie (tu akurat elektroniczna bywa najlepsza, bo jest bardziej aktualna)? Ludzkości, quo vadis?
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 25.06.2018 09:51

Pääkäyttäjä napisał(a):
krutom napisał(a):GM nie ma podstawowewej funkcjonalności - info o przekroczeniu prędkości - nie mylić o info o radarach.


Jest to do obejścia - instalacja aplikacji o nazwie Velociraptor, która odpala się z GM. Jej dane oparte są o OpenStreetMap i Here. Po uruchomieniu GM, Velociraptor odpala się "nad" Google Maps (w formie nakładki). Generalnie działa ale jest to kolejna apka...

Z android auto raczej nie zadziała.
Matko, zaczynamy dochodzić do stwierdzenia, że potrzebne są dwie nawigacje, a najlepiej trzy :lol:
coolibeer
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 99
Dołączył(a): 11.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) coolibeer » 25.06.2018 09:55

Mapę zwykłą papierową zakupić i tyle. Od lat używam i jeszcze nigdy nie miałem problemu z dojazdem :) Znaki Znaki i jeszcze raz patrzeć na znaki
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 25.06.2018 09:58

Marsallah napisał(a):... Ślepicie się w te ekraniki i potem narzekacie, że was w pole wywiodły...

W nic się nie ślepię, bo można komuś w tyłku zaparkować.
Nawigacja jest od słuchania, a nie do ślepienia.
Dla mnie jest do przypominania, że niedługo coś tam będzie po drodze i trzeba uważać, że będzie zjazd na obiad ,albo zaplanowane tankowanie i informowania o ograniczeniach prędkości.
Czasem się człowiekowi zapomni.
Ponadto pozwala mi precyzyjnie odpowiadać na pytanie "daleko jeszcze?"

W trasę jadę przygotowany i ślepo navi nie ufam.
m@rek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 15.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) m@rek » 25.06.2018 10:02

Marsallah napisał(a):Ludzie, ludzie, wy sobie sami stryczki na własne szyje wiążecie. "Bo mi nawigacja nie powiedziała", "bo nie miałem aktualizacji", "bo używałem tej, a nie tamtej nawigacji"... Ślepicie się w te ekraniki i potem narzekacie, że was w pole wywiodły. Tak to bywa, kiedy się wyłącza myślenie. Zdobycze techniki są jak najbardziej przydatne, ale żeby podczas jazdy wpatrywać się w ekranik i bezgranicznie mu ufać, zamiast otworzyć oczy i patrzeć na znaki drogowe, wcześniej prześledziwszy trasę na mapie (tu akurat elektroniczna bywa najlepsza, bo jest bardziej aktualna)? Ludzkości, quo vadis?

potwierdzam te słowa, ja się przyznałem do chwilowego niedopatrzenia a tu widzę... :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Żilina - Żywiec jaka droga? - strona 32
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone