Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Żeglowanie na Queen - najbardziej cycata relacja z CRO

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Abakus68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1177
Dołączył(a): 19.09.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Abakus68 » 07.01.2018 15:59

O matulu... Ile ja mam tu zaległości... Pędzę do sklepu bo mnie naszła ochota na jakiegoś Brazila, wracam i się zaczytam:)
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9086
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 07.01.2018 17:35

beatabm napisał(a): Tymczasem...proszę o sto lat dla naszej najmłodszej Załogantki Ani - wczoraj miała siódme urodziny,

Dopiero siódme, a można powiedzieć, że już z Niej taki stary wilk morski :wink: :lol:
Oczywiście sto lat, i wszystkiego naj...... :D
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 07.01.2018 17:39

beatabm napisał(a):
gusia-s napisał(a):Przebieram już nóżkami :)

Już całkiem niedługo, jutro z rana. Tymczasem...proszę o sto lat dla naszej najmłodszej Załogantki Ani - wczoraj miała siódme urodziny, dziś przyjęcie :wink:


stoooo lat, stooo lat :oczko_usmiech:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 07.01.2018 18:09

Dla Księżniczki Ani, małego wilczka morskiego - Wszystkiego Najlepszego :!: Obrazek
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 07.01.2018 18:25

Sto lat, sto lat niechaj żyje Ania nam :hearts: :hearts: :hearts:
Miłego świętowania :D
Abakus68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1177
Dołączył(a): 19.09.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Abakus68 » 07.01.2018 19:36

beatabm napisał(a):… historyk sztuki nigdy nie jest na wakacjach, a zwłaszcza na wakacjach nie jest….


Cały czas się zastanawiam, czy ja się przez Kapitańską w swojej relacji jednak nie wygłupam

beatabm napisał(a):...i sala z wystawą poświęconą oblężeniu.

Tak, to robi wstrząsające wrażenie.

Zdjęcia poległych w wyniku ostrzału mieszkańców, zdjęcia zniszczeń, mapy sztabowe z zaznaczonymi pozycjami.

My tę wojnę oglądaliśmy na ekranach telewizorów a ona tu była naprawdę.


To prawda, stanąć oko w oko z realnością wojny bez zjeżenia się włosów na głowie jest trudne.


beatabm napisał(a):Miasto jest piękne i nie sposób wyliczyć wszystkich zabytków i pięknych obiektów, które tu przetrwały.

Niemniej jednak co zostanie w formie obrazów zapisanych na zwojach mózgowych, tego nikt nie wydrapie...

beatabm napisał(a):Mili ludzie zachęcają na rejs stateczkiem (takim trochę szybszym vaporeto) do Cavtatu.

Kupujemy bilet i czekamy na odpłynięcie.

Zastanawiam się jak to jest, gdy osoby „powożące” wszelkiej maści łajbami wsiadają na nie jako wożeni… Jakieś specyficzne doznania?

Podsumowując Dubrovik…Kurczę, dałbym się historyczce sztuki oprowadzić po nim. Mam jeszcze tyyyyle miejsca w zwojach…

beatabm napisał(a):Szara taśma po raz kolejny okazała się niezastąpiona.

Oj tak, gdybyśmy usiedli w kilkanaście osób i spisali jej zastosowania to się okażę, że te wszystkie super-glue, tesy i inne marki handlowe ze swoim marketingiem mogą się schować!
beatabm napisał(a):Tylko w głowie nieustanne pytanie : dokąd na noc?.... Pływając z niedoświadczoną Załogą i z dziećmi absolutnie nie możemy ryzykować…..

No faktycznie. Podróżując autem to takie łatwe. Zawsze znajdzie się coś po drodze. Ba! Można nawet nie planować bo przecież w ostateczności aby kawałek parkingu jakieś dwa swetry i koc i na upartego z tyłu się prześpi. Psia kostka. Tyle zachodu a oni nadal na łajbie. Teraz dopiero zaczynam rozumiem ideę cycania. To nie dla radości, to na ukojenie skołatanych nerwów – no i (bo jestem po odwiedzinach u Kateriny), na specjalne okazje…

beatabm napisał(a):Port już nam znany – wiemy że jest bardzo płytki, sonar pokazuje 20 cm pod kilem, alarm głębokościowy ustawiony na 3 metry wyje jak stado wilków

A ten… No… Terrain Ahead nie było?
Zdjęć nie komentuję, bo w sposób niebanalny oddają całą drogę, ale zdjęcia zachodu cudne. Pewnie macie szeroką gamę zdjęć z lat wielu, ale jestem przekonany co do jednego. Te z dziewczynami na tle zachodu za dzieścia lat będą perełkami oglądanymi przez Was. Jeszcze mamy naszą 20 letnią latorośl w chacie, ale ja już wiem na które jej zdjęcia z lat ubiegłych nieraz popatrzę z taką dużą nutą melancholii…

Teraz znów będę na bieżąco…

A Sto lat... To dla Was wszystkich przy okazji tych Stu dla najmłodszej!
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 07.01.2018 19:41

Samych cudownych wakacji aniołkowi Życzę :)
Sto lat Aniu :papa:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12068
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 07.01.2018 20:18

Abakus68 napisał(a):O matulu... Ile ja mam tu zaległości... Pędzę do sklepu bo mnie naszła ochota na jakiegoś Brazila, wracam i się zaczytam:)

To biegiem ten sklep zalicz i nadrabiaj zaległości gdyż od jutra prujemy fale dalej :oczko_usmiech:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12068
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 07.01.2018 20:25

Ania bardzo serdecznie dziękuje wszystkim za życzenia :hearts: Cudownie że tu z Nią dziś jesteście, dla wszystkich kawałek tortu Obrazek
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12068
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 07.01.2018 20:35

"Abakus68"]
Cały czas się zastanawiam, czy ja się przez Kapitańską w swojej relacji jednak nie wygłupam


Przede mną na pewno nie :wink: Twoja relacja jest jak dla mnie kopalnią wiedzy i genialnych spostrzeżeń, okraszonych doskonałym poczuciem humoru :wink:
I małe sprostowanie - historykiem sztuki jest nasz Doktor, moją relację piszą dwie osoby - ja i Doktor własnie, ja jako pierwsza opisuję dany dzień, później jest ten sam widziany okiem Doktora - zawsze zaznaczam to w tytule.

Mili ludzie zachęcają na rejs stateczkiem (takim trochę szybszym vaporeto) do Cavtatu.

Zastanawiam się jak to jest, gdy osoby „powożące” wszelkiej maści łajbami wsiadają na nie jako wożeni… Jakieś specyficzne doznania?


Tym stateczkiem też płynęli tylko Doktor i Kasia.
WQiesz z tym pływaniem z kimś jest trochę jak z prowadzeniem samochodu - nie wiem czy też tak masz ale ja boję sie jeździć z innymi ludźmi, nawet z taksówek nie korzystam, z łodzia jest tak samo - znam kilku sterników którym ufam i z nimi jest ok, obcy, hmmm....wolę nie próbować :mrgreen:
Teraz dopiero zaczynam rozumiem ideę cycania. To nie dla radości, to na ukojenie skołatanych nerwów – no i (bo jestem po odwiedzinach u Kateriny), na specjalne okazje…


Jak to mądrego dobrze posłuchać, lepiej nie dało się tego ująć :lol:

"beatabm"]Port już nam znany – wiemy że jest bardzo płytki, sonar pokazuje 20 cm pod kilem, alarm głębokościowy ustawiony na 3 metry wyje jak stado wilków
A ten… No… Terrain Ahead nie było?


W porcie to jest i terrain ahead i below :mrgreen: Zawsze można przygrzmocić w krajobraz :mrgreen:
Abakus68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1177
Dołączył(a): 19.09.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Abakus68 » 07.01.2018 22:06

beatabm napisał(a):I małe sprostowanie - historykiem sztuki jest nasz Doktor, moją relację piszą dwie osoby - ja i Doktor własnie, ja jako pierwsza opisuję dany dzień, później jest ten sam widziany okiem Doktora - zawsze zaznaczam to w tytule.

No widzisz, tak to jest jak się z kuzynem Ballantines Brasilem do komentowania siada...
beatabm napisał(a): Wiesz z tym pływaniem z kimś jest trochę jak z prowadzeniem samochodu - nie wiem czy też tak masz ale ja boję sie jeździć z innymi ludźmi, nawet z taksówek nie korzystam, z łodzia jest tak samo - znam kilku sterników którym ufam i z nimi jest ok, obcy, hmmm....wolę nie próbować :mrgreen:

Moja żona prowadzi bardzo bezpiecznie, acz z deczka po kobiecemu, córa po tatusiu energicznie, ale nie po tatusiu w zakresie prędkości. Ale i tak wolę po mojemu. Co prawda gdy mając 170 na dozwolonym 50 straciłem prawko to na nowym prawku jeżdżę już rozsądniej, ale lubię jak mi kuperek nieco zarzuca:)
beatabm napisał(a):... Zawsze można przygrzmocić w krajobraz :mrgreen:

A ja się latami zastanawiałem jak nazwać zaliczenie pocałunku z latarnią na festiwalu ZSMP w Gubinie ha, ha, ha...
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 07.01.2018 22:13

Wszystkiego najlepszego dla Córci. Powodzenia w szkole, super rejsów, ciekawych zdobyczy wyłowionych z morza, delfinów i uśmiechu na twarzy przez cały rok! :D :papa:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 07.01.2018 22:21

beatabm napisał(a):Ania bardzo serdecznie dziękuje wszystkim za życzenia :hearts: Cudownie że tu z Nią dziś jesteście, dla wszystkich kawałek tortu Obrazek
Tort bardzo smaczny ale ... :roll: tak jakoś w gardle zaschło :roll: ... Ania już chyba śpi, więc ... poooleeewaj :mrgreen: No tak po maluchu bo jutro do pracy :mrgreen:

Abakus68 napisał(a):... gdy mając 170 na dozwolonym 50 straciłem prawko to na nowym prawku jeżdżę już rozsądniej, ale lubię jak mi kuperek nieco zarzuca:) ...
Obrazek
DoktorDoktor
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 52
Dołączył(a): 05.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) DoktorDoktor » 08.01.2018 01:22

Katerina napisał(a):
beatabm napisał(a):
Katerina napisał(a):agata26061
przecież u Ciebie są aż dwie relacje - Twoja i Doktora :D


No, Doktor jakby ociąga się ... :roll:

Skąd wiesz????? Codziennie próbuję Go zmusić do wysłania do mnie kolejnego odcinka i co????? Doooooopa, nie wysyła :roll: :roll:


Może wszyscy go będziemy dopingować?

Doktor, Doktor, Doktor..... :lol:



ponieważ zostałem, że tak powiem i ten tego, wywołany do tablicy, chciałbym się, usprawiedliwić o tyle, ze niestety koniec roku przywalił mnie różnymi obowiązkami służbowymi, jednak już się poprawiłem i dalsze relacje wysłałem już do Pani Redaktor Prowadzącej czyli Kapitańskiej.
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12068
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 08.01.2018 08:03

gusia-s napisał(a): Tort bardzo smaczny ale ... :roll: tak jakoś w gardle zaschło :roll: ... Ania już chyba śpi, więc ... poooleeewaj :mrgreen: No tak po maluchu bo jutro do pracy :mrgreen:

Poszłam spać z Anią więc....Cyca nie było :mrgreen:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży

cron
Żeglowanie na Queen - najbardziej cycata relacja z CRO - strona 93
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone