Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Zaostrzone kontrole Czechy i Słowacja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
inzynier_mamon
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 19.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) inzynier_mamon » 19.07.2009 23:00

Wróciliśmy w sobotę
Czechy - nawet radiowozu nie widziałem
Słowacy - mistrzowie, fotoradarów naliczyłem 6. Pierwszy jakieś 500 m od granicy z Czechami, potem na końcu pierwszego odcinka autostrady (chyba Povazska Bystrica), potem w samym mieście kilka, potem jeszcze raz na autostradzie. Dodatkowo - kontrole winietek
Austria - kontrola winietek przed granicą
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 19.07.2009 23:04

inzynier_mamon napisał(a):Austria - kontrola winietek przed granicą

Mam rozumieć, że trzeba je już np. w Czechach czy Słowacji kupować?
janlewbr
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 197
Dołączył(a): 13.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) janlewbr » 19.07.2009 23:11

A mnie Austriacy kontrolowali na wyjeździe w Jurowcach , sprawdzali winietkę austriacką , było to 12.07.2009 kontolowali wszystkie auta wyjeżdżające z Austrii bez wyjątku nawet te z literką A . Dwuch uśmiechniętych { Gutentag Aufwidersine } starszych panów w towarzystwie znudzonych policjantów . 8)
inzynier_mamon
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 19.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) inzynier_mamon » 19.07.2009 23:35

krakuscity napisał(a):
inzynier_mamon napisał(a):Austria - kontrola winietek przed granicą

Mam rozumieć, że trzeba je już np. w Czechach czy Słowacji kupować?


Jak jechaliśmy od strony Bratysławy, to na pierwszej stacji mieli tylko miesięczne, a takie mnie nie interesowały. Pojechaliśmy dalej i na kolejnej były 10 dniowe. Ale to około 30-40 km od granicy, więc zawsze jakieś ryzyko. Być może są na granicy - nie wiem lało okropnie i nie przyglądałem się.
Nas sprawdzali tuż przed wyjazdem z Austrii na Słowację w kierunku do Polski - stali właściwie na przejściu granicznym
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 19.07.2009 23:42

inzynier_mamon napisał(a): Pojechaliśmy dalej i na kolejnej były 10 dniowe. Ale to około 30-40 km od granicy, więc zawsze jakieś ryzyko. Być może są na granicy - nie wiem lało okropnie i nie przyglądałem się.
Nas sprawdzali tuż przed wyjazdem z Austrii na Słowację w kierunku do Polski - stali właściwie na przejściu granicznym

Dzięki za wyjaśnienie. :D
Rok temu podobnie jak Ty kupiłem 30-40km od granicy więc miałem duży stres.
adam3_
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 19.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) adam3_ » 20.07.2009 13:09

Przyjechalem 17lipca z Chorwacji i nikt mnie nigdzie nie kontrolował a policji wcale nie widzialem , piękne drogi miła jazda i mili ludzie .Do Chorwacji pojechaliśmy przez Brno a wracaliśmy przez Bratysławe ,wszędzie pięknie i miło i oby wreszcie było tez tak i u nas pozdrawiam
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 24.08.2009 21:45

poljako_poljako napisał(a):Należy również uważać na niebieską Fabię kombi na słowackiej autostradzie w okolicach Nitry.


Widać nie dość uważnie czytam forum :) Rzeczoną Fabią mnie nie doszli ale chłopaki na motórach dali rady ponoć po 40 kilometrach gonitwy (słabe te motorki :wink: ). Fabia z zapisem dojechała po jakichś 5-7 minutach. 100E rozmienili mi na 5 blankietów po 20E :) Jak na 8 wyjazdów tam i nazad to niewielki koszt dodatkowy, tym niemniej żeby tych kosztów nie ponosić trzeba uważać jak widać :wink:

Pozdrav 8)
PETERENZO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4042
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PETERENZO » 25.08.2009 08:41

Rysio napisał(a):[ Widać nie dość uważnie czytam forum :) Rzeczoną Fabią mnie nie doszli ale chłopaki na motórach dali rady ponoć po 40 kilometrach gonitwy (słabe te motorki :wink: ). Fabia z zapisem dojechała po jakichś 5-7 minutach. 100E rozmienili mi na 5 blankietów po 20E :) Jak na 8 wyjazdów tam i nazad to niewielki koszt dodatkowy, tym niemniej żeby tych kosztów nie ponosić trzeba uważać jak widać :wink:

Pozdrav 8)


Uważasz to za swój sukces? Chcesz się tym pochwalić? Moim zdaniem to nie powód do dumy, a przez takich jak Ty potem czepiają się innych i jak już nie mają czego to zaglądają do apteczki.
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 25.08.2009 09:08

[quote="Rysio"][/quote]

Zmień leki. Albo lekarza. Bo jak cię będą ganiać zielone ludziki, to będzie już za późno.
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 25.08.2009 10:49

Gdybyście nie zauważyli to potwierdziłem informacje, że po autostradzie w Słowacji taka Fabia sobie biega. Dumny z tego powodu nie jestem, (tym bardziej że obciążyło to moją kieszeń), może bardziej rozbawiony z uwagi na fakt jakie auta pościgowe mają. Co do apteczki to nawet nie zapytali, natomiast sprawdzali ważność winiety. Pan Policjant należy zauważyć, był bardzo miły podczas całej kontroli i nic nie wskazywało by chciał się na Was za moje wykroczenie mścić i kontrolować ważność Waszej wody utlenionej. 130 na autostradzie (niemalże pustej) mało kiedy zdarza mi się jechać jak zresztą 50% kierowców nią podróżujących, także z moralizatorstwem dajcie sobie spokój bo celu nie osiągniecie w moim przypadku :?
Żeby była pełna jasność Weldon. Lekarz i Żona zakazał mi przekraczać na autostradach 160 km/h i staram się tego trzymać. Przekroczenie 152/130km/h do działalności przestępczej się raczej nie zalicza, natomiast jeśli nigdy nie przekroczyłeś/aś dozwolonej prędkości o 22 km/h to powiem że piszesz najprawdziwszą nieprawdę :D

Pozdrav
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 25.08.2009 11:13

Obrazek
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.08.2009 11:22

.....w niedziele to chyba sobie polowanie zrobili. Każde mijane miasteczko na Słowacji to policyjne kontrole. nawet przed Svidnikiem stał w Żiguli :!: z radarem w środku.
Przynajmniej ja odniosłem takie wrażenie że chyba na "miejscowych"poskutkowały wysokie mandaty bo nikt nie jechał przede mną więcej niż pokazywały znaki. Jedynymi mrugającymi ostrzegawczo światłami były samochody z obcą rejestracją, Słowakowi to się nie zdarzyło. Nie wspomnę o źle oznakowanym zjeździe przed autostradą od strony Węgier. Jak w kierunku naszych bratanków znaki jednoznacznie kierują na drogę 68 tak z drugiej strony jest tylko zjazd na jakieś dwie mieściny, bez podania numeru drogi...a potem to tylko autostrada no i stali chłopcy....
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 25.08.2009 11:37

Wynika z tego że nastawienie jest głównie na przejeżdżających. Może to i niezły sposób na ratowanie budżetu państwa po wprowadzeniu Euro i potężnej wtopie na kluczowych do tej pory gałęziach gospodarki jak choćby turystyka 8)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.08.2009 11:53

Rysio napisał(a):Wynika z tego że nastawienie jest głównie na przejeżdżających......

Na mnie nie zarobią ani euro. Pomimo iż mam zaświadczenie pozwalające na jazdę bez pasów i przetłumaczone na język angielski to tam (w Słowacji) pasy zapinam. W niedzielę węgierski policjant kontrolujący mnie na drodze nawet o nie nie spytał, może dlatego że siedziałem za kierownicą w lekko rozpiętej koszuli.
Masz rację, Ryszard ale to na krótką metę jak piszesz. Nie jestem zwolennikiem szybkiej, zwariowanej jazdy. Przede wszystkim samochód załadowany, w pełni obciążony , ale ustawienie za zakrętem znaku ograniczenia do 30 km na normalnej drodze to już szczyt głupoty. ....bądź mądry i wyhamuj...
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 25.08.2009 13:44

Ja ustaliłem że w przyszłym roku Żona przez Słowację pojedzie. Jej biała gorączka nie ogarnia przy tych idiotycznych ograniczeniach :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Zaostrzone kontrole Czechy i Słowacja - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone