Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Zacienione plaże w Chorwacji

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Tomala1978
Croentuzjasta
Posty: 165
Dołączył(a): 19.04.2012
Zacienione plaże w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomala1978 » 29.06.2013 11:06

Witam, szukam miejscowości w Chorwacji gdzie plaże są zacienione.
Jedziemy rodziną więc nie poszukujemy miejscowości mocno imprezowych a co najważniejsze żona jest w ciąży więc szukamy cienia :) . Z góry dzięki za odp.
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33330
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 29.06.2013 11:13

Jakiś rejon w przybliżeniu podaj, bo tak to można w nieskończonośc wymieniać. :wink:
Gdybyś chciał jechać np. na Pag, to na pewno nie dla Was plaże w rejonie Zalewu Paskiego.
Raczej południowa część wyspy.
Ale pewnie na Pag nie chcecie. :oczko_usmiech:
sneer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 725
Dołączył(a): 19.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) sneer » 29.06.2013 11:33

Tomala1978 napisał(a):Witam, szukam miejscowości w Chorwacji gdzie plaże są zacienione.
Jedziemy rodziną więc nie poszukujemy miejscowości mocno imprezowych a co najważniejsze żona jest w ciąży więc szukamy cienia :) . Z góry dzięki za odp.


Promajna - całkiem szeroka plaża (jak na Chorwację) ze sporą ilością drzewek piniowych, dających miły cień. Podobnie Tucepi (ale tam jeszcze bardziej tłoczno).
Tomala1978
Croentuzjasta
Posty: 165
Dołączył(a): 19.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomala1978 » 29.06.2013 12:05

Teoretycznie mam juz zarezerwowany pokój w breli , tam raczej jest sporo cienia ale trochę mnie przeraża zejście na plaże i myślałem o zmianie miejscowości . A może wiecie czy w breli da sie podjechać na plaże samochodem żeby minąć tą stromizę bo chodzenie po schodach w ciąży to raczej kiepski pomysł.
Ryba007
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 26.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ryba007 » 29.06.2013 13:25

Podepnę się do tematu.

Jedziemy na początku sierpnia do Malinskiej na KRK.
Jest tam jakaś zacieniona plaża?
Parasol lub mini namiot dla maluszka weźmiemy ale trochę cienia również by się przydało :)
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 29.06.2013 17:12

Tomala1978 napisał(a):Teoretycznie mam już zarezerwowany pokój w Breli , tam raczej jest sporo cienia, ale trochę mnie przeraża zejście na plaże i myślałem o zmianie miejscowości . A może wiecie czy w Breli da się podjechać na plaże samochodem żeby minąć tą stromiznę bo chodzenie po schodach w ciąży to raczej kiepski pomysł.


pewnie że się da:
zejscia-na-plaze-w-miejscowosci-brela-t42037.html

i jest jak piszesz sporo zacienionych miejsc, na plaży Punta Rata i Soline gałęzie drzew super 1m nad głową, dając niezły efekt i cień
BARDUR
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 46
Dołączył(a): 28.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) BARDUR » 29.06.2013 19:45

Wtaj-znam temat bo sam jeżdżę z małymi dziećmi i w zawsze zwracam uwagę na takie plaże w miejscowościach które odwiedzałem. tak więc poniżej Breli masz Makraską tam jest jedna zacieniona plaża i jest gdzie zaparkować auto- jednak musisz być wcześnie bo ta plaża jest oblegana. Dalej masz Tucepi - tam też jest cień. Podgora - tam też znajdziesz fajne miejsce gdzie pinie zwieszają się nad plażę. Bardzo polecił był ci jeszcze Zywogosce blato- tam na samą plaże dojeżdzasz autem i plaże jest w połowie zacieniona, w cieniu są ławeczki- Bardzo fajnie. TO TYLE CO MOGĘ POWIEDZIEĆ BO ZAWSZE JEŻDŻĘ NA MAKARSKĄ RIVIERĘ.
eltori
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 01.07.2012
Zacienione plaże między Zadarem a Sibenikiem

Nieprzeczytany postnapisał(a) eltori » 12.05.2014 22:40

Witajcie, jak co roku jedziemy do Cro. Do tej pory planowaliśmy wyjazdy w ten sposób, że jechaliśmy w jedno miejsce i z niego robiliśmy wypady krajoznawcze. W tym roku chcemy spróbować podzielić urlop. Najpierw pojechać gdzieś między Zadarem a Sibenikiem, a potem przenieść się w okolice między Trogirem i Splitem (tutaj wiemy gdzie jedziemy i jakie plaże itd. zastaniemy). Natomiast poszukuję jakiegoś takiego miłego miejsca, które będzie: w miarę spokojne (bez głośnych dyskotek, hoteli itd), będzie gdzie się poszwędać i pooglądać, a plaża będzie w miarę możliwości z zacienionymi miejscami i dość łagodnym zejściem do wody (jedziemy z 2-latką i 10-latką i cień jest bezcenny). Te okolice (przyp. Zadar-Sibenik) są mi obce - tzn. w Sibeniku byliśmy, ale na wycieczce przy okazji wodospadów Krka. Planujemy tam pobyć ok. 5 dni. Jeden dzień odpoczynek, jeden moglibyśmy pojechać do NP Krka (też taka wycieczka na luzie), jeden na spokojnie do Sibenika lub Zadaru (w nim nie byliśmy). Czy możecie coś polecić?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Zacienione plaże między Zadarem a Sibenikiem

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 13.05.2014 00:07

eltori napisał(a):Te okolice (przyp. Zadar-Sibenik) są mi obce - tzn. w Sibeniku byliśmy, ale na wycieczce przy okazji wodospadów Krka. Planujemy tam pobyć ok. 5 dni. Jeden dzień odpoczynek, jeden moglibyśmy pojechać do NP Krka (też taka wycieczka na luzie), jeden na spokojnie do Sibenika lub Zadaru (w nim nie byliśmy). Czy możecie coś polecić?

Tribunj - spokojnie i jest zacieniona plaża.
ireneusz1977
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 24.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ireneusz1977 » 19.05.2014 12:42

Jesli ma być spokojnie i miło to ja polecam Drage.
Fajna baza wypadowa w kierunku Zadaru i Sibenika. Na pewno jest to spokojna miejscowość, jest mała plaza żwirowa ( ta jest odsłonięta, ale blisko z niej do cienia), jest też spora plaża kamienisto betonowa z ławeczkami w cieniu.
Moje wrazenia z pobytu w Drage poniżej, jest tam tez kilka zdjęć:
10-dni-czerwca-w-drage-t42003.html?hilit=10 dni czerwca w drage

pozdrawiam,
Irek
miro.t
Globtroter
Posty: 55
Dołączył(a): 25.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) miro.t » 28.05.2014 16:05

Witam wszystkich Cromaniaków.
Jak co roku, tak i w tym chcemy jechać do Cro na wczasy.
Jednak ten, jak i kilka przyszłych będzie trochę inny, bo miesiąc temu urodził mi się mój pierwszy nowy syn i tak sie zastanawiamy czy w ogóle pchać się z tak małym dzieckiem do Chorwacji. Jeśli już to na pewno w miejsca, gdzie jest jakiś cień na plaży. W sumie to znam jedno takie miejsce, a mianowicie Promajna. Jednak byliśmy tam już 5 razy i może trzeba by zmienić to urokliwe miejsce na coś innego.
Jeśli to dla Was nie problem podrzućcie jakieś ciekawe miejsca. Powiem szczerze w tym roku chciałem pojechać w okolice Primosten i Rogoźnicy, ale każda propozycja będzie brana pod uwagę.
W ostateczności po raz kolejny odwiedzę Promajnę :).
Doman73
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 281
Dołączył(a): 17.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Doman73 » 28.05.2014 16:55

Proponuję Trogir..
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 28.05.2014 17:53

Doman73 napisał(a):Proponuję Trogir..

Gdzie w Trogir są zacienione plaże :?: :?:
Doman73
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 281
Dołączył(a): 17.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Doman73 » 28.05.2014 18:13

Willa Saldun...
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 28.05.2014 18:22

Czy przy tej willi jest ogólnodostępna plaża :?: :?: Czy jest parking dla kilku samochodów :?: :?:
Następna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone