Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe?

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 15.08.2021 17:52

empire13 napisał(a):
Marcin7778 napisał(a): ale te teksty o spaniu na dziko na plażach albo parkingach bo wszystko zajęte to jedna wielka ściema, nie wiem komu tu zależy na wprowadzaniu ludzi w błąd.

Raczej chodzi o sensację i klikalność. Ktoś spał na plaży, bo nie znalazł noclegu i piszą artykuł w taki sposób, aby odnosiło się wrażenie, że w tym sezonie to standard.


Smutne jest to ale być może prawdziwe..
Justynka76
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 15.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Justynka76 » 15.08.2021 19:12

Znajomy pojechał w ciemno(9osób).Wylądował w Turanj,około 15 po południu.Mówi,że bez problemu znaleźli kwatere(3 sypialnie,salon,łaz,kuch)za 85 euro :).I pustawo ogólniena plażach i konobach.To takie info dla niezdecydowanych czy jechać w ciemno.Aha,apartament 3 min do morza,klima.Pzdr
naszastruga
Croentuzjasta
Posty: 473
Dołączył(a): 08.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) naszastruga » 15.08.2021 20:26

Trudno powiedzieć jak nad morzem , ale dzisiaj na trasie przez Węgry i już w Chorwacji zagęszczenie polskich aut jakiego nigdy nie widziałam.
Lawliet
Croentuzjasta
Posty: 178
Dołączył(a): 20.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lawliet » 16.08.2021 08:13

W 2019 pojechaliśmy w pierwszej połowie sierpnia do BV w ciemno w 4 osoby. W roku uważanym za rekordowy pod względem ilości turystów w ciągu 1h obejrzeliśmy 3 apartmany i wzięliśmy ten ostatni, lokalizacja samo centrum, za kościołem. Może problem z noclegami jest przez to, że ludzie nie potrafią szukać i jak nie widzą gościa z kartką to panikują. :hut:
Joannka
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 15.10.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joannka » 18.08.2021 16:21

Kemping też nie radzę, szukaliśmy na kilku kempingach i miejsc brak, udało się w końcu, ale po takiej podróży z dziećmi to nic przyjemnego, szukanie kempingu, my na pewno nigdy więcej.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107704
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 18.08.2021 17:08

Joannka napisał(a):Kemping też nie radzę, szukaliśmy na kilku kempingach i miejsc brak, udało się w końcu, ale po takiej podróży z dziećmi to nic przyjemnego, szukanie kempingu, my na pewno nigdy więcej.

W jakim regionie były poszukiwania kempingów...?
tbrek
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 18.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) tbrek » 02.09.2021 22:31

Dziś otrzymaliśmy telefon że jadą do Chorwacji znajomi, ogólny spontan, będą ok 23:00 ( czyli za chwilę) ok godziny 17 przeszlismy się po miasteczku w poszukiwaniu wolnych pokoi, 3 typowany budynek i jest, widok na Marine, na tyle basen, 2os za 60eu/dzien.
Wcześniejsze dwa typy nie miały tylu dni do zaoferowania, za to ceny 40-50 euro.
Osobiście w ciemno bym nie jechał, ale jak kto lubi ten sport to za dnia pokój znajdzie, najwyżej nie na cały pobyt.
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 03.09.2021 00:13

z dziećmi odradzam w ciemno...widziałem jak ojciec latał i szukał a matka z dziećmi ledwo się trzymała
....zapytałem się naszą właścicielkę czy wie gdzie coś można znależ...bo mi żal było tych dzieciaków
po paru telefonach do znajomych ...znalazła...jak przyszedłem im powiedzieć to kobieta z radości mało mnie nie udusiła
...a gościu i tak nie znalazł...ale to był sierpień w BV
Lawliet
Croentuzjasta
Posty: 178
Dołączył(a): 20.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lawliet » 03.09.2021 06:56

tbrek napisał(a):Dziś otrzymaliśmy telefon że jadą do Chorwacji znajomi, ogólny spontan, będą ok 23:00 ( czyli za chwilę) ok godziny 17 przeszlismy się po miasteczku w poszukiwaniu wolnych pokoi, 3 typowany budynek i jest, widok na Marine, na tyle basen, 2os za 60eu/dzien.
Wcześniejsze dwa typy nie miały tylu dni do zaoferowania, za to ceny 40-50 euro.
Osobiście w ciemno bym nie jechał, ale jak kto lubi ten sport to za dnia pokój znajdzie, najwyżej nie na cały pobyt.


Nie podałeś na ile dni i jaka miejscowość. Te dwie informacje są znaczące, przy szukaniu w ciemno. :hut:
tbrek
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 18.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) tbrek » 03.09.2021 11:06

Lawliet napisał(a):Nie podałeś na ile dni i jaka miejscowość. Te dwie informacje są znaczące, przy szukaniu w ciemno. :hut:


5 dni, miejscowość Petrcane.

Z tym że i 7 dni to nie byłby problem, o więcej nie pytałem.
yooshky
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1012
Dołączył(a): 24.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yooshky » 06.09.2021 09:06

tbrek napisał(a):[...]3 typowany budynek i jest[...]

Pamiętaj, że piszesz o wrześniu. Myślę, że nie ma większego kłopotu z wynajmem w tym terminie.

W tym roku - Tucepi, Baska V.; Podgora - od dnia przyjazdu (17.08.2021) nie uświadczyłem "naganiaczy" a specjalnie zwracałem uwagę. Po weekendzie, od ok. 23-25.08 kilku się pojawiło. Pojawiły się również tablice o wolnych pokojach/apartamentach, nawet w domu w którym mieszkałem (Tucepi, gdzie wcześniej było full). Moja gospodyni twierdzi, że sezon mają bardzo dobry. Na wrzesień też ma porezerwowane (nie wnikałem czy 50, 75, czy 100%). Kiedy wyjeżdżałem 30.08 były wolne miejsca a na parkingu pozostały 2 auta.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10903
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 08.09.2021 07:12

Tak, naganiaczy w tym roku było niewielu, najwięcej uświadczyłem pomiędzy Splitem i Omisiem;
np. wczoraj siedzieli z tabliczkami, ale to wrzesień, choć jeszcze sporo narodu wypoczywa, ale i sporo ciągnie nad Jadran.
599
Cromaniak
Posty: 577
Dołączył(a): 25.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) 599 » 08.09.2021 23:08

jeśli by teraz ktoś chciał jechać to śmiało,
miejsc wolnych sporo,
pogoda i woda "miodzio",
(Riv/Makarska)
Lawliet
Croentuzjasta
Posty: 178
Dołączył(a): 20.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lawliet » 15.09.2021 12:23

W tym roku pierwszy raz wrzesień.
Riviera - 6 nocy
Apartman w centrum dla 3 osób - czysto i schludnie, sypialnia, salon z aneksem, łazienka, balkon z widokiem na morze, po wychyleniu także na góry, 2 linia brzegowa, do plaży na oko jakieś 30m. :lol:
Cena 50E.
Czas poszukiwań - 0 min, gospodarz zatrzymał nas podczas przejazdu obok jego domu. :hut:
naszastruga
Croentuzjasta
Posty: 473
Dołączył(a): 08.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) naszastruga » 15.09.2021 12:47

Lawliet napisał(a):W tym roku pierwszy raz wrzesień.
Riviera - 6 nocy
Apartman w centrum dla 3 osób - czysto i schludnie, sypialnia, salon z aneksem, łazienka, balkon z widokiem na morze, po wychyleniu także na góry, 2 linia brzegowa, do plaży na oko jakieś 30m. :lol:
Cena 50E.
Czas poszukiwań - 0 min, gospodarz zatrzymał nas podczas przejazdu obok jego domu. :hut:


Połowa września....

Moim zdaniem dywagacje czy jechać w ciemno, są bezprzedmiotowe jeśli chodzi o terminy wrześniowe czy też przed sezonem.

Wcześniejsze wpisy o wolnych kwaterach w sierpniu dotyczyły "mniej" atrakcyjnych rejonów wybrzeża. Tribunj albo Petrcane trudno porównywać z morzem i widokami na Riwierze albo z wyspami.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe? - strona 419
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone