Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe?

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
599
Cromaniak
Posty: 577
Dołączył(a): 25.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) 599 » 15.01.2019 01:08

L&M napisał(a):Jest szansa, że wybierzemy sie do Chorwacji w dwie osoby, jakoś od drugiego tygodnia maja, wyjazd w ciemno. Wstępnie mysle o Tucepi, zakładam, że w tym terminie powinnismy mieć w czym wybierać. Natomiast, zastanawiam sie czy jest szansa na znalezienie apartamentu z balkonem i z widokiem na morze w pierwszej linii przy ul. Kamena w cenie do 25€ max 30€ Za dwie osoby? Druga kwestia to czy koniecznie żeby cos znaleźć musimy być tam przed południem czy jeśli to będzie godzina 15-16 to tez będzie ok? Jak myślicie?


w tym terminie to ja bym miał obawy,
obawiałbym się czy będzie coś "otwarte" :wink:
tak serio to śmiało,
trajano
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 320
Dołączył(a): 27.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) trajano » 20.01.2019 12:43

Najgorsze jest poszukiwanie przez pseudo "agencje turystyczne". Niby "gratis" znajdą ci kwaterę, nawet w fajnej cenie, ale potem się okazuje, tak jak w naszym przypadku, że do kwoty za apartament (70 EUR) doliczają ci 7 EUR dziennie za tą "usługę" naganiacza. W zeszłym roku jechaliśmy "w ciemno" do Orebica, i to jest nasz ostatni raz w Chorwacji. Ceny masakryczne, zniknęli Chorwaci a pojawiły się mendy wyciskające z turystów kasę. Coś jak górale w Zakopcu. W tym roku kierunek Macedania i jezioro Ochrydzkie.
namo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 452
Dołączył(a): 19.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) namo » 20.01.2019 15:04

trajano napisał(a):poszukiwanie przez pseudo "agencje turystyczne". Niby "gratis"


Tak samo przez wszelkiego rodzaju serwisy internetowe, od booking po śpijwcro.pl. Każdy chce zarobić, zazwyczaj wysyłana zaliczka pokrywa prowizję pośrednika lub kilka/kilkadziesiąt procent transakcji w przypadku booking. Nie Każdy Chorwat potrafi zadbać o marketing swojej nieruchomości nad Adriatykiem więc posiłkuje się agencjami i tego typu stronami, całkiem normalna rzecz. Nie każdy też turysta potrafi dogadać się bezpośrednio w wynajmującym i odwrotnie.

Nie każdy musi sobie radzić za granicą, nie ma w tym nic złego więc agencje i pośrednicy to tylko ułatwienie. Mnie kiedyś Polak prosił żebym mu kupił ticket na parking bo on nie ogarnia.
awaq
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 29.12.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) awaq » 27.01.2019 21:08

L&M napisał(a):Jest szansa, że wybierzemy sie do Chorwacji w dwie osoby, jakoś od drugiego tygodnia maja, wyjazd w ciemno. Wstępnie mysle o Tucepi, zakładam, że w tym terminie powinnismy mieć w czym wybierać. Natomiast, zastanawiam sie czy jest szansa na znalezienie apartamentu z balkonem i z widokiem na morze w pierwszej linii przy ul. Kamena w cenie do 25€ max 30€ Za dwie osoby? Druga kwestia to czy koniecznie żeby cos znaleźć musimy być tam przed południem czy jeśli to będzie godzina 15-16 to tez będzie ok? Jak myślicie?


Spokojnie coś znajdziecie , a co najważniejsze w maju bez tłoków można dojechać na szczyt Sv Jure :D
orkanmarcys
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 3
Dołączył(a): 12.02.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) orkanmarcys » 12.02.2019 10:27

Witam. Jeżdżę do Chorwacji od 12 lat. Możecie jechać w ciemno. Znajdziecie taką kwaterę jaka Wam będzie pasowała. W maju, czerwcu i we wrześniu nigdy nie mieliśmy z tym problemu. W ciągu godziny zawsze znaleźliśmy odpowiednią miejscówkę. A ta godzina wychodziła z tego, że musieliśmy obejrzeć kilka kwater. I od 8 lat jeździmy z dwoma małymi psiakami i kwatery się znajdowało.
arturescu
zbanowany
Posty: 444
Dołączył(a): 22.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturescu » 12.02.2019 10:35

orkanmarcys napisał(a):Witam. Jeżdżę do Chorwacji od 12 lat. Możecie jechać w ciemno. Znajdziecie taką kwaterę jaka Wam będzie pasowała. W maju, czerwcu i we wrześniu nigdy nie mieliśmy z tym problemu. W ciągu godziny zawsze znaleźliśmy odpowiednią miejscówkę. A ta godzina wychodziła z tego, że musieliśmy obejrzeć kilka kwater. I od 8 lat jeździmy z dwoma małymi psiakami i kwatery się znajdowało.


Dużo wolnych miejscowe w maju/czerwcu/wrześniu? Wstrząsające odkrycie na miarę Kopernika, zwłaszcza po lekturze wątków na forum. A jak z lipcem/sierpniem?
orkanmarcys
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 3
Dołączył(a): 12.02.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) orkanmarcys » 12.02.2019 10:39

polecam lekturę na forum
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.02.2019 10:44

2 lata temu w lipcu i rok temu w sierpniu i wrześniu w Baśce vodzie i Makarskiej były całe stada naganiaczy oferujących noclegi cen nie znam bo zawsze rezerwuje wszystko wcześniej że względu na sw spokój i też byś po przestudiowaniu całego wątku że zrozumieniem dokonał takiego epokowego odkrycia że i w sezonie i poza nim znajdziesz noclegi bez problemu
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 12.02.2019 22:40

arturescu napisał(a):Dużo wolnych miejscowe w maju/czerwcu/wrześniu? Wstrząsające odkrycie na miarę Kopernika, zwłaszcza po lekturze wątków na forum. A jak z lipcem/sierpniem?

Czas trochę ochłonąć.
martuszka
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 19.02.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) martuszka » 19.02.2019 10:52

Cześć. Jestem w trakcie snucia planów co do wyjazdu do Chorwacji. Chciałabym jednak skorzystać z noclegów przez aplikację... tzn. nie wiem nawet czy mogę tutaj pisać głośno nazwę, bo nie wiem, czy nie posądzicie mnie o reklamę. Ale wiecie, jest aplikacja, w której osoby prywatne oferują swoje noclegi. Do tej pory korzystałam z tego na terenie Polski i było całkiem ok. Czy używaliście czegoś takiego właśnie w Cro?
namo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 452
Dołączył(a): 19.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) namo » 19.02.2019 11:53

Każda forma załatwienia fajnego i "nie za miliony" noclegu jest dobra. Jak ja jadę w ciemno to idą w ruch grupki na fb, forum, poczta pantoflowa. Wyjeżdżam z ostatniego tunelu a na skrzynce mam 5 ofert, wtedy decyduję gdzie jechać.
Picia68
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 10.03.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Picia68 » 10.03.2019 12:01

Jaro_wlkp napisał(a):No witam wszystkich. Jestem już w CRO z tym, że zaszły pewne zmiany. Otóż wylądowaliśmy w Baśka Voda i tutaj zonk. Nie było za dużo wolnych kwater a te, które były to kosztowały ok. 100euro/doba. Po dwóch godzinach bezowocnych poszukiwań tanich kwater, wsiedliśmy w auto i pojechaliśmy tam, gdzie zawsze spędzamy wakacje - do Makarskiej. Poszliśmy do zaprzyjaźnionej Polki która tu mieszka i mamy fajny apartament, do morza 5 minut , w cenie 60euro/doba , co w BV było nieosiągalne . Tak więc osobiście nie polecam jechać do BV bo tam ludziom chyba poprzewracało się w głowach. W Makarskiej zawsze jesteśmy mile zaskoczeni i tak też było w tym roku :papa: . Tak więc popijając pifko pozdrawiam z gorącej i przepięknej Riviery makarskiej.



Witaj,
Czy mógłbyś podać namiary do Makarskiej?
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 07.04.2019 07:14

Nie zalecam wyjazdu w ciemno. To już nie te lata gdzie było taniej i kwatery były na wyciągnięcie ręki.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10885
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 07.04.2019 13:19

namo napisał(a):
trajano napisał(a):poszukiwanie przez pseudo "agencje turystyczne". Niby "gratis"


Tak samo przez wszelkiego rodzaju serwisy internetowe

bzdura, nie wszelkie, od pewnego czasu nie jeżdżę w ciemno, ale szukam miejscówek w necie i wynajmuję przez "serwis internetowy"; jeżeli Chorwat coś płaci takiemu serwisowi to normalne, ale nie zauważyłem, że cena wynajęcia przez ten serwis różniłaby się od ceny wynajmu bezpośrednio,bo tak też wynajmowałem;
ja oczywiście nie uogólniam
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 08.04.2019 15:49

Jeżeli chodzi o serwisy internetowe to czasami może być nawet taniej.
W zeszłym roku rezerwowałem z pół rocznym wyprzedzeniem kwaterę we Vrbniku.
Jak się okazało taniej było na airbnb niż później się dowiedziałem u gospodarza.
Po prostu serwis zrobił promocję i się załapałem.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe? - strona 394
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone