Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe?

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 05.05.2014 10:57

Anielski74 napisał(a):
Lednice napisał(a):Ja jak widzę naganiaczy od noclegów, to omijam ich zawsze szerokim łukiem

...,a ja w poprzednim roku skorzystałem z takiego naciągacza...i to bardzo korzystnie...Potrzebowaliśmy trzy pokoje...dostaliśmy to co chcieliśmy + dwie kuchnie( jedna przy korytarzu między pokojami,druga przy tarasie) i duży taras tylko naszej dyspozycji,ponieważ taras znajdował się na naszym piętrze...Klima i opłaty w cenie 115 E za trzy pokoje z tarasem...to była pierwsza połowa lipca.

Nie naciągacza a naganiacza :) Naciągacz brzmi pejoratywnie :) I nie wiem czemu mielibyśmy omijać takich ludzi, to przecież tylko sposób sprzedaży swojego apartmana. Istniejący od zawsze. I jak widać skuteczny i nie niosący za sobą negatywnych odczuć. Nie wiem czemu utarło się, ze ludzie zachęcający bezpośrednio do swojego produktu mieliby z założenia nas oszukiwać... Czym różni sie reklama apartmana wymalowana na afiszu od reklamy tego samego apartmana trzymana w ręku właściciela? Niczym.
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 05.05.2014 11:23

Bocian napisał(a):Nie naciągacza a naganiacza :) Naciągacz brzmi pejoratywnie :) I nie wiem czemu mielibyśmy omijać takich ludzi, to przecież tylko sposób sprzedaży swojego apartmana. Istniejący od zawsze. I jak widać skuteczny i nie niosący za sobą negatywnych odczuć. Nie wiem czemu utarło się, ze ludzie zachęcający bezpośrednio do swojego produktu mieliby z założenia nas oszukiwać... Czym różni sie reklama apartmana wymalowana na afiszu od reklamy tego samego apartmana trzymana w ręku właściciela? Niczym.


Naganiacz też brzmi pejoratywnie, może dlatego ,że wszelkie bezpośrednie nagabywanie, uważa się za nieeleganckie i nachalne, ludzie nie lubią być zaczepiani przez obcych.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 05.05.2014 11:30

Fanka napisał(a):
Bocian napisał(a):Nie naciągacza a naganiacza :) Naciągacz brzmi pejoratywnie :) I nie wiem czemu mielibyśmy omijać takich ludzi, to przecież tylko sposób sprzedaży swojego apartmana. Istniejący od zawsze. I jak widać skuteczny i nie niosący za sobą negatywnych odczuć. Nie wiem czemu utarło się, ze ludzie zachęcający bezpośrednio do swojego produktu mieliby z założenia nas oszukiwać... Czym różni sie reklama apartmana wymalowana na afiszu od reklamy tego samego apartmana trzymana w ręku właściciela? Niczym.


Może dlatego ,że wszelkie bezpośrednie nagabywanie, uważa się za nieeleganckie i nachalne, ludzie nie lubią być zaczepiani przez obcych.

Przecież szukają namiarów. Z jednej strony ludzie szukają bezpośredniego kontaktu w necie z właścicielami, nie przez pośredników a z drugiej gdy mają najbardziej bezpośredni kontakt, nie lubią tego. To dla mnie dziwne.
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 05.05.2014 11:55

Bocian napisał(a):
Fanka napisał(a):
Bocian napisał(a):Nie naciągacza a naganiacza :) Naciągacz brzmi pejoratywnie :) I nie wiem czemu mielibyśmy omijać takich ludzi, to przecież tylko sposób sprzedaży swojego apartmana. Istniejący od zawsze. I jak widać skuteczny i nie niosący za sobą negatywnych odczuć. Nie wiem czemu utarło się, ze ludzie zachęcający bezpośrednio do swojego produktu mieliby z założenia nas oszukiwać... Czym różni sie reklama apartmana wymalowana na afiszu od reklamy tego samego apartmana trzymana w ręku właściciela? Niczym.


Może dlatego ,że wszelkie bezpośrednie nagabywanie, uważa się za nieeleganckie i nachalne, ludzie nie lubią być zaczepiani przez obcych.

Przecież szukają namiarów. Z jednej strony ludzie szukają bezpośredniego kontaktu w necie z właścicielami, nie przez pośredników a z drugiej gdy mają najbardziej bezpośredni kontakt, nie lubią tego. To dla mnie dziwne.


To jest banalnie proste, każdy z nas oganiał się od nachalnego sprzedawcy, żebraka, czy nagabywacza do klubu gogo. Ty idziesz sobie na spacer, chcesz wyluzować, a tu zawracają Ci gitarę, zakłócają Twój spokój. Nagabywacze zaczepiają wszystkich, nie tylko zainteresowanych, kojarzą się z uciążliwymi muchami, a reklama sobie wisi, niczego nie chce, możesz ją przeczytać, albo nie. To jest dużo bardziej cool, tak samo jak punk turystyczny, idziesz jak jesteś zainteresowany.
Dodatkowo są kraje, gdzie można dostać w łeb w ciemnej uliczce, niby Cro jest bezpieczna ale nigdy nie wiesz na kogo trafisz.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 05.05.2014 12:00

Fanka napisał(a):
To jest banalnie proste, każdy z nas oganiał się od nachalnego sprzedawcy, żebraka, czy nagabywacza do klubu gogo. Ty idziesz sobie na spacer, chcesz wyluzować, a tu zawracają Ci gitarę, zakłócają Twój spokój. Nagabywacze zaczepiają wszystkich, nie tylko zainteresowanych, kojarzą się z uciążliwymi muchami, a reklama sobie wisi, niczego nie chce, możesz ją przeczytać, albo nie. To jest dużo bardziej cool, tak samo jak punk turystyczny, idziesz jak jesteś zainteresowany.
Dodatkowo są kraje, gdzie można dostać w łeb w ciemnej uliczce, niby Cro jest bezpieczna ale nigdy nie wiesz na kogo trafisz.

Mowa jest o sytuacji poszukiwania apartmanów a nie spacerów.
No i ja się nigdy nie oganiam od osób namawiających mnie do zawitania do gogo :mrgreen:
punk turystyczny

A tego jeszcze nie słuchałem :oczko_usmiech:
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 05.05.2014 12:05

Bocian napisał(a):
Mowa jest o sytuacji poszukiwania apartmanów a nie spacerów.
[/quote]

Mowa jest o tym, dlaczego naganiacz kojarzy się pejoratywnie i czemu, niektórzy nie korzystają z ich usług. Dokładnie dlatego, bo źle się kojarzą.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 05.05.2014 12:16

Fanka napisał(a):
Bocian napisał(a):
Mowa jest o sytuacji poszukiwania apartmanów a nie spacerów.


Mowa jest o tym, dlaczego naganiacz kojarzy się pejoratywnie i czemu, niektórzy nie korzystają z ich usług. Dokładnie dlatego, bo źle się kojarzą.

Zmienią zdanie po 3 godzinie poszukiwań :)
Ostatnio edytowano 05.05.2014 14:21 przez Bocian, łącznie edytowano 1 raz
misiudg
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 208
Dołączył(a): 22.10.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) misiudg » 05.05.2014 13:08

W/g mnie każdy sposób aby zmniejszyć czas szukania "idealnego" lokum jest dobry, a jeszcze po przejechaniu ponad 1200 km chętnie przyjmę każdą pomoc związaną z tym tematem, fakt czasami opisywany pokój odbiega od stanu faktycznego ale wybierając ze zdjęć na stronie też nie mamy pewności co zastaniemy, czasem trzeba zobaczyć kilka propozycji aby wyłowić "perełkę" :)
alycja
Croentuzjasta
Posty: 141
Dołączył(a): 28.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) alycja » 05.05.2014 13:34

Myślicie, że jadąc w ciemno z 2 maluchow 5 i 3 latka znajde coś w Tucepi od 1.07.? Jakie mniej wiecej sa ceny za apartament 4+2? Czy 80 euro to duzo czy mało za 2 sypialnie, lazienke, kuchnie?
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 05.05.2014 13:54

80 euro na 4+2 to raczej nie dużo, chyba można coś znaleźć, jednak będzie to niewysoki standard, trzeba by z 20 euro dołożyć do czegoś sensownego i 1 łazienka na 6 osób to może nie być takie fajne.

:papa:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.05.2014 14:34

misiudg napisał(a):W/g mnie każdy sposób aby zmniejszyć czas szukania "idealnego" lokum jest dobry, a jeszcze po przejechaniu ponad 1200 km chętnie przyjmę każdą pomoc związaną z tym tematem, fakt czasami opisywany pokój odbiega od stanu faktycznego ale wybierając ze zdjęć na stronie też nie mamy pewności co zastaniemy, czasem trzeba zobaczyć kilka propozycji aby wyłowić "perełkę" :)


Przeważnie naganiacz jest tylko wynajęty, a powodem naganiania jest słaba jakość kwatery, często połączona z wysoką ceną.
Oczywiście są wyjątki 8)
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 05.05.2014 14:40

Lednice napisał(a):
misiudg napisał(a):W/g mnie każdy sposób aby zmniejszyć czas szukania "idealnego" lokum jest dobry, a jeszcze po przejechaniu ponad 1200 km chętnie przyjmę każdą pomoc związaną z tym tematem, fakt czasami opisywany pokój odbiega od stanu faktycznego ale wybierając ze zdjęć na stronie też nie mamy pewności co zastaniemy, czasem trzeba zobaczyć kilka propozycji aby wyłowić "perełkę" :)


Przeważnie naganiacz jest tylko wynajęty, a powodem naganiania jest słaba jakość kwatery, często połączona z wysoką ceną.
Oczywiście są wyjątki 8)

A ja uważam, że wcale tak nie jest.
elka505
Croentuzjasta
Posty: 137
Dołączył(a): 28.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka505 » 05.05.2014 14:47

Bocian napisał(a):
Lednice napisał(a):
misiudg napisał(a):W/g mnie każdy sposób aby zmniejszyć czas szukania "idealnego" lokum jest dobry, a jeszcze po przejechaniu ponad 1200 km chętnie przyjmę każdą pomoc związaną z tym tematem, fakt czasami opisywany pokój odbiega od stanu faktycznego ale wybierając ze zdjęć na stronie też nie mamy pewności co zastaniemy, czasem trzeba zobaczyć kilka propozycji aby wyłowić "perełkę" :)


Przeważnie naganiacz jest tylko wynajęty, a powodem naganiania jest słaba jakość kwatery, często połączona z wysoką ceną.
Oczywiście są wyjątki 8)

A ja uważam, że wcale tak nie jest.

Oczywiscie,ze tak nie jest...naganiacze stoja równiez u nas w Zakopcu czy nad morzem...korzystam z różnych form znalezienia apartamentu...nie zauwazyłam specjalnej różnicy pomiedzy agencją a naganiaczem...jedynie taką,że jest większa mozliwość targowania się i niższa cena zazwyczaj...a warunki jak najbardziej dobre. I nie spotkałam się jeszcze nigdy z nagabywaniem...raczej stoja spokojnie z kartką i ja do nich podchodze a nie odwrotnie
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 05.05.2014 14:54

elka505 napisał(a):raczej stoja spokojnie z kartką i ja do nich podchodze a nie odwrotnie

Też tak uważam. Nie należy mylić naciągaczy, oszustów z naganiaczami (choć to także nie za ładne określenie). To nie żebracy czy Cyganki które chcą powróżyć. Nawet na Prijeko nikt nikogo za rękaw nie łapie...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.05.2014 14:57

Mam całkowicie odmienne doświadczenia, tak jak znajomi.

Zresztą problem naganiaczy poza Makarską czy Zakopcem lub czeską Pragą w zasadzie nie istnieje.
Pojawiają się tylko tam, gdzie jest duży popyt i podaż.

W Zakopcu jest mnóstwo możliwości znalezienia kwatery w dobrej cenie, w dobrym położeniu,
przez internet, można wybierać i przebierać na spokojnie :D
W tej sytuacji korzystanie z usług naganiaczy jest dla mnie jakimś dziwactwem, reliktem PRL :roll:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe? - strona 185
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone