Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Na żywo - spontaniczny wyjazd do Cro

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 31.05.2021 18:35

Piękna wiosenna relacja i to jeszcze na żywo :hearts:

Dubrovnik jak po wybuchu bomby atomowej 8O :mrgreen: 4 lata temu byliśmy tam w październiku i człowiek na człowieku, jak w sezonie... :?

Czekam na cd. odliczając DDW(już tylko 11) :papa:
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 31.05.2021 20:50

ruzica napisał(a):Czekam na cd. odliczając DDW(już tylko 11) :papa:

Ale Ci dobrze... 8) 8) :lol: :lol: u nas równe 69 :oczko_usmiech: Ale jak Ty już będziesz po, my dopiero przed :lol: :lol: :lol:
figusek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 11.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) figusek » 01.06.2021 07:40

Powoli kończy się nasz majowy wyjazd, ale nie jest źle, bo pozostało jeszcze 90 DDW :lol: powiem Wam, że zawsze jest żal stąd wracać, ale z perspektywą powrotu za 3 miesiące jest dużo lżej :) w życiu bym nie pomyślała, że będę w jednym roku dwa razy w Cro :hearts:

Oczywiście - co do Dubrovnika - pandemia swoje robi, ale rok temu w czasie pandemii było dużo więcej ludzi, stąd zdziwiły mnie totalne pustki.

Na Peljesacu ruch znikomy, odwiedziliśmy naszą kochaną Żuljanę, która wyglądała...strasznie :| to że w tym czasie jest zapomniana - rozumiem, ale brud i syf, który tam panował, to jakiś dramat. Rodzice byli zszokowani, bo zauważyli, że małe miejscowości, które poznali, są wychuchane i czyste, a tam taka niespodzianka. Dziwili się nam, jak może się nam podobać tamta mieścina :|
Odwiedziliśmy konobę Perna, która trzyma poziom, ludzi było całkiem sporo. Byliśmy też w Matusko po wina, ceny w tym roku w przedziale 20-90 kun za butelkę, jakbyście chcieli znać cenę za jakieś konkretne wino, to pytajcie, bo mniej więcej pamiętam :) aktualnie trwa festiwal win na półwyspie i ta winiarnia w nim uczestniczy. Degustacja wina bez festiwalu: za free. Degustacja podczas festiwalu: 35kun wino + chleb, 50kun wzbogacone o ser, 70kun wzbogacone o prsut. Byliśmy tam drugi raz i drugi raz obsługa zrobiła na nas bardzo złe wrażenie :roll:

Odnośnie truskawek - chorwackie mają dużo więcej słońca i są przepyszne, co więcej nie ma takich akcji jak u nas, że ładne i duże są na górze opakowania, a na dole czeka na nas dżem. Słodkie, świeże, kształtne, PRZEPYSZNE :)

W Zaostrogu pojawiło się trochę więcej ludzi, jest też trochę Polaków. Widać, że miejscowości przygotowują się do sezonu, w Makarskiej przy promenadzie połowa restauracji już otwarta, w pozostałych remonty i sprzątanie.

Pod koniec wyjazdu mogę podsumować, co NIE podoba mi się w maju:
- zdecydowanie zimniejsza woda (no ale my się kąpiemy :mrgreen:),
- brak lokalnych owoców typu arbuz, figi, melony. Ale truskawki nadrabiają :mrgreen:
figusek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 11.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) figusek » 03.06.2021 10:24

Kochani, wczoraj wieczorem wróciliśmy do domu testy robione na szybko w Cro i w drogę, na granicach nikt nas nie kontrolował :) ruch w stronę Chorwacji dość duży, myślę, że sezon się zaczyna na dobre. Później napiszę jeszcze kilka słów o apartmani :)
loverosa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 750
Dołączył(a): 22.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) loverosa » 03.06.2021 10:59

Cudo relacja z pobytu majowego.I jeszcze rodziców zabraliście, to wspaniale:)
Zdjęcia rewelacyjne, pstrykane lustrzanką?
Truskawek chorwackich nie jadłam, ale wyglądają przepysznie.
Marzy mi się taki wyjazd w maju i jeszcze powrót latem.Gdzie wybieracie się za drugim razem?

Pozdrawiam serdecznie:)
figusek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 11.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) figusek » 03.06.2021 11:34

loverosa napisał(a):Cudo relacja z pobytu majowego.I jeszcze rodziców zabraliście, to wspaniale:)
Zdjęcia rewelacyjne, pstrykane lustrzanką?
Truskawek chorwackich nie jadłam, ale wyglądają przepysznie.
Marzy mi się taki wyjazd w maju i jeszcze powrót latem.Gdzie wybieracie się za drugim razem?

Pozdrawiam serdecznie:)

Dziękujemy :) zdjęcia robione telefonem :lol: za drugim razem również Zaostrog :mrgreen:
Sarteano
Odkrywca
Posty: 65
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sarteano » 03.06.2021 18:42

Jesteśmy w Zaostrogu od 30 maja, potwierdzam, pustki na plaży, turystów niewielu,jeżeli ktoś szuka ciszy i spokoju to jest to ten moment na wyjazd. Pogoda super,słonecznie +24°C.Aktualnie 3 czynne restauracje,jeden sklep spożywczy.Trochę lepiej jest w sąsiednim Gradacu ale też bardzo spokojnie.
Chorwacjanin
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 06.06.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chorwacjanin » 06.06.2021 20:53

Ile płaciliście za testy w Chorwacji?
mahum
Odkrywca
Posty: 118
Dołączył(a): 20.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahum » 06.06.2021 23:38

figusek napisał(a):Kiedyś słyszałam, że chorwackie truskawki smakują lepiej niż nasze. Dziś się przekonałam...
tmp-cam-762150999472741674.jpg


Makłowicz twierdzi, że jest wręcz przeciwnie. Truskawka jest tym lepsza im rośnie bardziej na północ w klimacie umiarkowanym. I tak, polskie truskawki są uznawane za smaczniejsze od hiszpańskich czy tych z Bałkanów, natomiast norweskie są jeszcze lepsze. Krzak jest zmuszony do większego "wysiłku" by wydać owoce. Analogicznie jest z oliwkami - te z Istrii są uznawane za najlepsze w krajach basenu Morza Śródziemnego, a sama Istria jest najbardziej na północ wysuniętym regionem na którym mogą rosnąć te drzewa.
figusek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 11.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) figusek » 07.06.2021 16:05

mahum napisał(a):
figusek napisał(a):Kiedyś słyszałam, że chorwackie truskawki smakują lepiej niż nasze. Dziś się przekonałam...
tmp-cam-762150999472741674.jpg


Makłowicz twierdzi, że jest wręcz przeciwnie. Truskawka jest tym lepsza im rośnie bardziej na północ w klimacie umiarkowanym. I tak, polskie truskawki są uznawane za smaczniejsze od hiszpańskich czy tych z Bałkanów, natomiast norweskie są jeszcze lepsze. Krzak jest zmuszony do większego "wysiłku" by wydać owoce. Analogicznie jest z oliwkami - te z Istrii są uznawane za najlepsze w krajach basenu Morza Śródziemnego, a sama Istria jest najbardziej na północ wysuniętym regionem na którym mogą rosnąć te drzewa.

Jasne rozumiem, ale w smaku te nasze nie umywają się do chorwackich i to smak jest dla mnie wyznacznikiem :) Makłowicz twierdzi również, że młody bób w strąkach jest lepszy niż nasz, jedliśmy i bez porównania nasz młodziutki jest lepszy :papa:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18316
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 13.06.2021 11:25

Nie znam się na truskawkach , ale wiem że chorwackie jedzone w Chorwacji miały smak najlepszy :wink: , a z tych które jadłem w tym roku pierwszeństwo dzierżą rumuńskie ( znacznie droższe od greckich :idea: ) , ich smak niezmiennie królował aż do granicy ze Słowacją ( tam skończył się zapas :cry: ) i jestem przekonany , że nie była to zasługa jogurtu greckiego :mrgreen: :papa:


Pozdrawiam
Piotr
vin
Croentuzjasta
Posty: 310
Dołączył(a): 12.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) vin » 13.06.2021 13:01

Pozwolę sobie zabrać głos, jako, że testuję z tego samego źródła co kol. Figusek - wydają się lepsze od tych jedzonych w tym sezonie w Polsce, choć nie wiem, jak wypadłyby w zestawieniu z polskimi ze szczytu sezonu (ale planuję zabrać pudełko i zrobić test na konsumencie polskim ;)). Na pewno lekko schłodzone idealnie sprawdzają się na plaży albo jako dodatek do wina podczas sjesty na tarasie :)
Przy okazji chciałbym Figuskowi (Figusce?) serdecznie podziękować za tę relację (dzięki niej postanowiliśmy odwiedzić Zaostrog), jak i za udzielone już prywatnie sugestie co do noclegu i różnych atrakcji w okolicy :)
shaman72
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 204
Dołączył(a): 27.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) shaman72 » 20.06.2021 12:37

Świetne zdjęcia :) My jeszcze musimy czekać z wyjazdem do Sierpnia i zupełnie jeszcze nie wiemy, który rejon cro wybrać :roll: :roll:
Chorwacjanin
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 06.06.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chorwacjanin » 23.06.2021 11:06

Dubrownik jest fajowy i Trogir:)
Poprzednia strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Na żywo - spontaniczny wyjazd do Cro - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone