Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyjazd na stale

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dr.ted
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 29.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) dr.ted » 29.03.2013 15:47

Witam.
Mam sklep internetowy, zasadniczo miejsce gdzie pracuję, jest obojętne(szybkie łącze) raz na miesiąc, dwa osobiście w firmie.Nie lubię zimy, kocham delikatne słonko. Wybieram się do Chorwacji , chyba -Puntižela 5 km od Pula. Na razie na kilka tygodni, sprawdzić teren. Nigdy tam nie byłem. Znajomi jeżdżą tam od lat i bardzo chwalą. Blisko Polski a klimat odpowiedni. Blisko do San Marino, Wenecji. Buduję dom na wsi, w Polsce ale sprawdzę tą Chorwację.
AdamSz
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 1242
Dołączył(a): 22.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamSz » 29.03.2013 16:01

Powodzenia...Napisz parę słów, co tam jak tam ? w tych sprawach, nie w wakacyjnych. Pozdrawiam
dr.ted
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 29.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) dr.ted » 29.03.2013 19:45

AdamSz napisał(a):Powodzenia...Napisz parę słów, co tam jak tam ? w tych sprawach, nie w wakacyjnych. Pozdrawiam



Dziękuje za słowa otuchy.
ad. "w tych sprawach":
rodzina jest przyzwyczajona do moich ekstrawagancji, ale wiedzą doskonale, że jeśli coś postanowię, to z uporem
kosztem ogromnego wysiłku, nie licząc na nikogo oprócz siebie, staram się to postanowienie zrealizować. A że często się nie udaje? mówię sobie - chłopie zawaliłeś - i rozpoczynam nowy projekt, absolutnie pewny, ze się uda.
Projekt CH ma w moim kalendarzu OFFICE nr 2 (jest ich kilkadziesiąt) czyli bardzo wysoki priorytet. Odnośników na
razie kilkanaście. Poinformuję o postępach jeśli to kogo zaima.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 29.03.2013 20:12

Czekam na info.
Jak u Chorwatów ceny znormalnieją, to może warto rozważać przeflancowanie. Na tą chwilę, włoskie fajniejsze...
dr.ted
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 29.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) dr.ted » 29.03.2013 21:42

FUX napisał(a):Czekam na info.
Jak u Chorwatów ceny znormalnieją, to może warto rozważać przeflancowanie. Na tą chwilę, włoskie fajniejsze...


Należy przeprowadzić analizę SWOT. To nie żart. Właśnie to robię; zajmie mi to minimum tydzień.
Mnie zasadniczo w Chorwacji interesuje klimat śródziemnomorski, odległość, język.Mentalności mieszkańców empirycznie nie znam, dlatego wybieram się z ekspedycją , prawdopodobnie w długi majowy weekend. Nie znam
tysięcy innych powodów za i przeciw, ale z Waszą pomocą...
Rozważałem i Włochy, Francję, Monte Negro czy Karaiby 8O na razie wybieram Chorwację...
krispinus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) krispinus » 29.03.2013 22:43

W ciekawym momencie odświeżyłeś temat.
Dzisiaj :!: tak się zastanawiałem jak bardzo nie trawię naszego klimatu :evil: i poważnie pomyślałem (nie po raz pierwszy zresztą) o Chorwacji na stare lata.
U nas połowa roku chłód, szarzyzna...
Druga zresztą nie lepsza :cry:
Pewnie jestem meteoropatą.
Nie znam jednak osoby, która by lubiła obecną aurę.
Owszem, obojętni się znajdą, ale żeby ktoś lubił...nie znam.

Chętnie potowarzyszę Ci w planowaniu chorwackiej bliższej i dalszej przyszłości.
Analizuj, sprawdzaj,melduj :D ... jestem zainteresowany.
Na temat chorwackich realiów wiem tyle co z forum, ale pewne tematy możemy wspólnie przeanalizować.
Koperta w okienku po lewej aktywna :wink:
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 30.03.2013 09:02

Oprócz Karaibów byłem w tamtych Państwach.
Włochy i Cro w czołówce. Monte trochę daleko, Francja do spenetrowania głębszego.
Gdyby co, to na PW.
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 30.03.2013 10:00

dr.ted napisał(a):Witam.
Mam sklep internetowy, zasadniczo miejsce gdzie pracuję, jest obojętne(szybkie łącze) raz na miesiąc, dwa osobiście w firmie.Nie lubię zimy, kocham delikatne słonko. Wybieram się do Chorwacji , chyba -Puntižela 5 km od Pula. Na razie na kilka tygodni, sprawdzić teren. Nigdy tam nie byłem. Znajomi jeżdżą tam od lat i bardzo chwalą. Blisko Polski a klimat odpowiedni. Blisko do San Marino, Wenecji. Buduję dom na wsi, w Polsce ale sprawdzę tą Chorwację.



Witam w Puli :papa:

http://www.pulainfo.hr/en/
krispinus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) krispinus » 05.04.2013 20:14

Jacek S Moderator wywalił tutaj:
wyjazd-na-stale-ot-t40758.html
element, moim zdaniem, będący konsekwencją powyższego postu kolegi dr.teda

dr.ted napisał(a):Witam.
Mam sklep internetowy, zasadniczo miejsce gdzie pracuję, jest obojętne(szybkie łącze) raz na miesiąc, dwa osobiście w firmie.Nie lubię zimy, kocham delikatne słonko. Wybieram się do Chorwacji , chyba -Puntižela 5 km od Pula. Na razie na kilka tygodni, sprawdzić teren. Nigdy tam nie byłem. Znajomi jeżdżą tam od lat i bardzo chwalą. Blisko Polski a klimat odpowiedni. Blisko do San Marino, Wenecji. Buduję dom na wsi, w Polsce ale sprawdzę tą Chorwację.




Powiem szczerze, że nie rozumiem.
Skoro zadałeś sobie Jacku tyle trudu, to ni cholery nie rozumiem dlaczego zwartych i fachowo uporządkowanych informacji nie mogłeś umieścić tutaj.
Wywaliłeś je do śmieci i nikomu za chwilę w niczym nie pomogą.

Jakaś.., kurde nadgorliwość...chyba 8O
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 05.04.2013 20:21

Trzymaj się ustalonych tematów for; jeżeli twój post, zniknął, sprawdź, czy nie został przeniesiony przez administrację do innego forum.
Trzymajmy się ustalonych tematów...czy to kurde nadgorliwość?
Kolega dr.ted może poczytać i dopytać w istniejących.

Nie pisz w jednym wątku o wielu różnych sprawach.

Posty nie w temacie zawsze staram się łączyć ale w tym wypadku ciężko przypisać tylko jeden docelowy temat więc tak wyszło.

Pozdrawiam
AdamSz
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 1242
Dołączył(a): 22.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamSz » 05.04.2013 20:32

Moment Panowie ! Ted chce wyjechać na stałe za granicę, a się pyta, czy potrzebny jest paszport :D :) Dobre....Powodzenia....SWOT - baaardzo słaba strona - brak paszportu...Ostatnia szansa, że to na powaznie....Foty z Puli z maja 2013......Pozdrawiam
krispinus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) krispinus » 05.04.2013 20:47

Ok Jacku.
I tak nie do końca rozumiem.
Kolega chce przeprowadzić analizę.
Sprawa dokumentów jest bardzo spójna z tematem tu wiodącym.
Następne mogą być pytania o wynajem, zakup nieruchomości pracę, szkoły....
Mogło by se to być po kupie w tym temacie i mogło by stanowić pewne kompendium wiedzy potrzebnej, planującym pobyt czy to stały czy czasowy.

Ale pewnie po kolei pytania będą lądować w śmietniku, bo gdzieś w różnych miejscach i różnych kontekstach temat był poruszany.

Twoje linki do informacji o dokumentach mogły sobie tu zostać i nic by się nie stało.

No , ale jak regulamin, to regulamin..
Z kuniem sie ni ma co kopać. :mrgreen:


Adamie nawet nie przeczytałeś posta dr.teda, a już sądzisz jak oszusta.

dr.ted napisał(a):... Wybieram się do Chorwacji , chyba -Puntižela 5 km od Pula. Na razie na kilka tygodni, sprawdzić teren...


Mnie osobiście ten temat interesuje.
Może trochę w innym wymiarze, ale aż się boję o cokolwiek zapytać, bo pewnikiem gdzieś już o tym było. :(
AdamSz
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 1242
Dołączył(a): 22.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamSz » 05.04.2013 20:57

Kris, co do cięcia wątku, to się z tobą zgadzam....ale pytania Tadka są, że tak powiem .....za bardzo podstawowe...Wlazłem kiedyś na parę stronkek nieruchomości 10 min i już wiem jakie są ceny mieszkań i domów w róznych regionach Hr ....Interesujące są natomiast same procedury życia, bycia, założenia i prowadzenia działalności prez obcokrajowców, koszty życia, praca, etc (praktyczne, realne)....co Ty na to ...pozdr
krispinus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) krispinus » 05.04.2013 21:41

Toku myślenia dr.teda nie poddaję analizie.
Jeżeli traktuje temat poważnie, to bardzo chętnie zapoznam się z efektami jego pracy.

Podobnie jak Ty kilka stronek z nieruchomościami prześledziłem.
Ceny... no cóż, zachęcające nie są, ale parę lat do "emeryturki" mi zostało.

Ale właśnie, co do "emeryturki".
Kiedy się na nią wybiorę i jaką sobie wypłacę zależy tylko ode mnie, bo od ZUS-u na pewno nie :evil:

Dla mnie najistotniejszą zaletą Chorwacji jest klimat.
W naszym klimacie prawie pół roku mam problemy z funkcjonowaniem.
A to co nam serwuje pogoda tej zimy i "wiosny" to mnie po prostu zabija.

Mnie interesuje model życia pół na pół...
Maj-wrzesień Polska.
Październik-kwiecień Chorwacja
No... prawie pół na pół.
Pewną koncepcję mam, ale...
AdamSz
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 1242
Dołączył(a): 22.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamSz » 05.04.2013 22:28

No, i to mi się podoba.....Jak niemiecki emeryt na Polsce .. :) ......Od maja do końca września na Mazurach, a potem do ojczyzny (że tak powiem) :wink: ....Oni tak nawet siedzą w swoich kamperach bo tu mają życie za zero (prawie) ...i wbrew pozorom bardzo małe wymagania, za co mi nawet imponują...........Bywam, widzę.....A co do Hr, jak tak patrzę to już 300 tys wolnych środków i małe marzenie o skromnym małym domku bez ogródka (upchanego ściana w ścianę i nie na Hvarze , ale z wiadomym widokiem ..spełnione....proste, co nie :) ....i są to ceny polskich pośredników, a jakby tak dogłebnie się wziął za sprawę ?.......pozdrawiam..........ps...a mieszkań, takich wakacyjnych jak to się jeżdzi , całe setki od ok. 120 tys........brać wybierać :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC

cron
Wyjazd na stale - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone