Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyjazd na stale

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Nives
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 495
Dołączył(a): 13.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nives » 17.04.2010 18:37

mirko napisał(a):4.Na takim jachcie lepiej pasuje topless :wink:


zgadzam sie calkowicie 8)


i naprawde podziwam za odwage was wszystkich, ktorzy tak latwo decydujecie sie na taki krok.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.04.2010 18:52

Nives napisał(a):
mirko napisał(a):4.Na takim jachcie lepiej pasuje topless :wink:


zgadzam sie calkowicie 8)
Pewnie jak odpłynie dalej od brzegu to i topless będzie za dużo :lol:
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3656
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 17.04.2010 20:24

Serce w pasy napisał(a):
Nives napisał(a):
mirko napisał(a):4.Na takim jachcie lepiej pasuje topless :wink:


zgadzam sie calkowicie 8)
Pewnie jak odpłynie dalej od brzegu to i topless będzie za dużo :lol:


Ja zawsze chodzę w toplesie i nikt się nie doczepia :wink: :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.04.2010 22:30

mirko napisał(a):
Serce w pasy napisał(a):
Nives napisał(a):
mirko napisał(a):4.Na takim jachcie lepiej pasuje topless :wink:


zgadzam sie calkowicie 8)
Pewnie jak odpłynie dalej od brzegu to i topless będzie za dużo :lol:


Ja zawsze chodzę w toplesie i nikt się nie doczepia :wink: :wink:

Twój topless jakoś nie jest dla mnie interesujący,tak jak koleżanki
Ostatnio edytowano 23.04.2010 21:31 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
mutiaq
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1892
Dołączył(a): 19.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mutiaq » 18.04.2010 00:57

:lool:
martar
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 16.04.2010
myśli coraz bliżej HR :)))

Nieprzeczytany postnapisał(a) martar » 07.05.2010 00:26

Mirko!,

serdecznie dziękuję za linki :) ( choć chorwackiego jeszcze nie znam)

1. łódeczka już upatrzona :))) szacowany koszt ok. 100.000 zł

2. zapał do wyjazdu nadal ogromny!

zważywszy na fakt, że Twoje krótkie, zwięzłe i jakże treściwe wypowiedzi wysoko cenię (a trochę tu spędziłam), mam nadzieję, że jeszcze pomożesz... chłopie, jesteś niezastąpiony!!!

o sprawy związane z długoterminowym pobytem i założeniem działalności gosp. dopytam w ambasadzie, więc Ciebie zanudzać nie będę...

ale tak z praktycznego punktu widzenia chętnie zagadnę... :)))

jak wygląda kwestia zameldowania na łodzi w marinie i jakie są koszta z tym związane ( od czego uzależniona jest wysokość podatku rejestracyjnego, bo rozumiem że taki istnieje; jakie typy łodzi nie podlegają rejestracji jeśli takie występują, jaka jest częstotliwość jego opłacania, jaki najlepiej wybrać silnik itp, itd.)

zamierzam zamieszkać na Rabie.
czy Twoim zdaniem z komunikatywnym niemieckim, dobrym angielskim i ogromnym zapałem mam szansę znaleźć pracę? gdzie szukać? w restauracjach, hotelach, pensjonatach? nie ukrywam, że to pierwsze co mi do głowy przychodzi, bo jest związane z moim wykształceniem...
ale jestem majgana i wszędzie się odnajdę... co byś mi proponował?
[/b]
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3656
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 07.05.2010 05:48

1.Najlepiej wysłać e-mail do: A.C.I. marina Rab

2.Każda łodz musi być zarejestrowana, warunki różnią się od kraju, w którym jest ona zarejestrowana. Najlepszy silnik-Diesel !

3.Angielski i niemiecki język, nie ma problemu z komunikacją.

4.praca

:papa:
martar
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 16.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) martar » 07.05.2010 07:00

dziękuję za wszystkie wskazówki :)

będę relacjonować postępy w przygotowaniu do wyjazdu!

:papa:
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 07.05.2010 09:37

Tylko pamiętaj, że zanim pójdziesz do pracy musisz mieć pozwolenie na pracę....Jedno to własna firma, a drugie praca u kogoś... Na pierwsze obowiązuje "poslovna dozvola" (która właściwie problemem nie jest, podobnie jak i sam fakt założenie firmy), a drugie "radna dozvola" (a ta to już nie bułka z masłem.. są limity itp.)
http://www.mup.hr/47.aspx
O zakładaniu firmy: po raz któryś z rzędu powtórzę: www.hitro.hr
Znajdziesz tam wszysytko w temacie)
Pozdrawiam
ewwwa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 131
Dołączył(a): 12.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewwwa » 01.06.2010 08:14

a jak poradzić sobie z brakiem znajomości języka chorwackiego i innych? dla mnie to bariera nie do zniesienia :(
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.06.2010 08:23

ewwwa napisał(a):a jak poradzić sobie z brakiem znajomości języka chorwackiego i innych?
'
Zapisać się na kurs językowy?
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33330
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 01.06.2010 08:26

ewwwa napisał(a):a jak poradzić sobie z brakiem znajomości języka chorwackiego i innych? dla mnie to bariera nie do zniesienia :(


Nauka- to jedyny sposób zniesienia tej..........bariery! :lol:
ewwwa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 131
Dołączył(a): 12.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewwwa » 01.06.2010 08:36

no tak, to oczywiste. Ale choć w Chorwacji podoba mi się najbardziej na świecie to nie wiem czy odważyłabym się na wyjazd:) Zazdroszczę tym odważnym. Ale jak ma się rodzinę, dzieci to człowiek jest jakiś bardziej wystraszony....
mario14
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 14.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mario14 » 02.06.2010 19:58

Powiem wam tak...jesli chodzi o znajomosc jezyka to z chor. wcale nie jest tak zle! Jest masa podobnych slowek dzieki czemu mozna wiele rzeczy zrozumiec! Po "osluchaniu sie" naprawde ta bariera nieco sie zaciera. Miejscowi po pewnym czasie sami wiedza juz jak z Toba rozmawiac...wiedza co rozumiesz a czego nie, uzywaja latwiejszych slowek! Ja np. probuje ze znajomymi rozmawiac (na swoj niepowtarzalny sposob :) ) tylko po chor. Oczywiscie mam duzo szczescia bo wiekszosc zna w lepszym lub gorszym stopniu angielski. Tylko tak jak mowie staram sie go uzywac mozliwie rzadko...w celu poznania jakiegos slowka!Mialem juz wiele zabawnych sytuacji w ktorych ludzie nawet nie zorientowali sie ze ich nie rozumiem:) lub probowali mi tlumaczyc cos po angielsku lamiac sobie przy tym jezyk, a ja doskonale wiedzialem o co chodzi! Sposobow nauki jest mnostwo...przebywanie z ludzmi,ogladanie tv (dla poczatkujacych polecam dobranocke i wiadomosci:) ),czytanie gazet...tak ze jezyk to wcale nie jest problem nie do rozwiazania!
ninaa
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 112
Dołączył(a): 12.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ninaa » 20.06.2010 10:56

Martar.., jak dla mnie rewelacja !
Podziwiam odwagę, zapał i podejście do życia z zasadą "a jaki, to, kurde problem ?" Póki możesz to zrobić, to rób i na nic się nie oglądaj.
I informuj o postępach. Nieźle się zaczyna, a ciąg dalszy Twoich poczynań już kusi... :lol:
Powodzenia !
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Wyjazd na stale - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone