Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyjazd na stale

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dr.ted
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 29.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) dr.ted » 06.04.2013 21:37

AdamSz napisał(a):Kris, co do cięcia wątku, to się z tobą zgadzam....ale pytania Tadka są, że tak powiem .....za bardzo podstawowe...Wlazłem kiedyś na parę stronkek nieruchomości 10 min i już wiem jakie są ceny mieszkań i domów w róznych regionach Hr ....Interesujące są natomiast same procedury życia, bycia, założenia i prowadzenia działalności prez obcokrajowców, koszty życia, praca, etc (praktyczne, realne)....co Ty na to ...pozdr

Zamęt wywołałem. I dobrze. Dobro wykuwa się w pocie i znoju. Będę nadal penetrował temat. Gratuluję, że kolega z dalekiej Warszawy, w 10 min poznał ceny nieruchomości w Hr. Mnie najprostsza czynność zawiera dużo więcej czasu.Merytorycznie przygotuje się za kilka tygodni, może będzie coś o "procedurach życia".
AdamSz
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 1242
Dołączył(a): 22.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamSz » 06.04.2013 22:03

Kolego Tadeuszu, oczywiście prosze nie mieć mi za złe,.... z reguły zawsze popieram różnych pozytywnych szaleńców :), choćby tylko mieli pomysł.(to już jest cenne)...... To są zaledwie bardzo ogólne ramy cenowe (ale są).....zdobyte na zasadzie wygooglania "dom/mieszkanie w Chorwacji sprzedam"......Moźe się przyda taki ogół na poczatek....Acha, przy okazji wejscia na strony agencji nieruchomości zauważyłem, że są firmy które kompleksowo zajmują się pomocą w ustawianiu życia na obczyźnie (właśnie te procedury, praca, firma, kredyt etc).....Warto niezobowiązująco poszperać .....pozdrawiam.
dr.ted
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 29.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) dr.ted » 06.04.2013 22:09

Mam absolutną świadomość, nieznajomości tematu. Plan przenosin do Hr jest rozłożony na lata. Podstawa to pierwszy rekonesans; jak najszybciej.
krispinus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) krispinus » 06.04.2013 23:33

Będę się starał być na bieżąco.
W miarę posiadanej wiedzy może coś dodam od siebie.
AdamSz
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 1242
Dołączył(a): 22.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamSz » 07.04.2013 01:00

krispinus napisał(a):.....pomyślałem .... o Chorwacji na stare lata.
U nas połowa roku chłód, szarzyzna...
Druga zresztą nie lepsza ......:

Co do grzania kości w HR zimą, to nie jest oczywista oczywistość :wink: .....Nawet na południu w tym wąskim śródziemnomorskim pasku nad samym morzem często potrafi być koło zera, przydomowe palmy są zawinięte w foliach, a góry w śniegu...Jednym słowem kicha , wiatr, deszcz, trochę śniegu 0, +10, -2, +5....taka aura...jednak równoleżnikowo za wysoko.....Stabilne ciepełko zimą to jest dopiero na Krecie, Cyprze, albo na południu Hiszpanii....Dla emeryta dobry i w miarę tani pomysł na bycie z pól roku w roku, to jest kamper - wzorem sąsiadów zza Odry....Bez przepychu ale tanio można extra egzystować, ale jeden warunek - trzeba to lubić. Jednak u nas nie jest to jeszcze powszechne, żeby gość, który ma - powiedzmy - kupę kasy, na stare lata rozbijał się skromnym kamperem, tak jak to robią powszechnie Niemcy, Holendrzy, etc......Sprawa raczej dla grona entuzjastów, którzy oczywiście i u nas są .
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 07.04.2013 08:24

Może ktoś obyty w tym temacie uścisli ile tak trzeba mieć kasy aby kupić mały domek w niedużej miejscowości nad morzem. Ceny zapewne podskoczą po wejściu Chorwacji do Uni.
Mnie po głowie też chodzą myśli aby w Chorwacji mieszkać od kwietnia do pazdziernika - tylko ile kosztuje utrzymanie takiego domu miesięcznie. Ot i zagwozdka.
witia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 19.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) witia » 07.04.2013 13:07

Też chętnie bym poczytał :)
krispinus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) krispinus » 07.04.2013 14:27

AdamSz napisał(a):
krispinus napisał(a):.....pomyślałem .... o Chorwacji na stare lata.
U nas połowa roku chłód, szarzyzna...
Druga zresztą nie lepsza ......:

Co do grzania kości w HR zimą, to nie jest oczywista oczywistość :wink: .....Nawet na południu w tym wąskim śródziemnomorskim pasku nad samym morzem często potrafi być koło zera, przydomowe palmy są zawinięte w foliach, a góry w śniegu...Jednym słowem kicha , wiatr, deszcz, trochę śniegu 0, +10, -2, +5....taka aura...


Pewnie, że stabilna pogoda to bardziej na południu, ale mnie generalnie chodzi o długotrwałe okresy braku słońca u nas. To co wymieniłeś pewnie by mi aż tak nie przeszkadzało.
O grzanie kości tak dosłownie, to też mi za bardzo nie chodzi.
Miesięcy z przyzwoitą średnią temperaturą ubywa u nas na rzecz wydłużającego się okresu z niskimi temperaturami.
Dni słonecznych ubywa, a to co nam pogoda zaserwowała w ostatnim półroczu to , dla mnie, jakaś katastrofa. :evil:
Ostatnio edytowano 11.07.2015 14:31 przez krispinus, łącznie edytowano 2 razy
witia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 19.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) witia » 07.04.2013 15:14

Ja bym też chętnie po sezonie weselnym "wygrzał kości". Specjalnie nie zależy mi na temperaturach. Bardziej na słońcu, którego tej zimy w Polsce prawie nie widzieliśmy (niemieccy meteorolodzy wyliczyli, że to "najciemniejsza" zima od 1961 roku!).
Poza tym...
Biegam od 30 lat. Zawsze pod koniec kwietnia startuję w maratonie krakowskim. Najwięcej czasu na systematyczne trenowanie mam właśnie w okresie zimowym (od początku maja do końca października - szczyt "imprezowy" :)).
Zbyt dużo śniegu, mrozy, wichury itp. dały mi w tym sezonie mocno w kość. W moim wieku sama siła woli nie wystarczy :) . Nie będę was zanudzał. W każdym razie, to też jeden argumentów przemawiających za poszukaniem jakiegoś małego lokum w nieco bardziej przyjaznym klimacie :)
Na razie to tylko luźne przemyślenia.
Ale też będę ten wątek obserwował :)
AdamSz
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 1242
Dołączył(a): 22.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamSz » 07.04.2013 16:01

FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 07.04.2013 16:07

W Toskanii także można fajne chatki wynaleźć...
I bliżej mi do niej, niż do Cro.
AdamSz
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 1242
Dołączył(a): 22.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamSz » 07.04.2013 16:10

Dla pogłębienia inspiracji polecam program na Travelu pt" "Międzynarodowi poszukiwacze domów".....Determinacja, trochę kaski oczywiście .... i ......niemożliwe staje się możliwe :) pozdr
.................
Fux, ale w Toskani, to raczej gdzieś w polach, nie przy morzu ...Nie sprawdzałem jak tam ceny...Znam tylko książkę i film... wiadomy.."Pod słońcem,.,,..polski akcent .....pozytywny o nas o dziwo :wink: .
Ostatnio edytowano 07.04.2013 16:18 przez AdamSz, łącznie edytowano 1 raz
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 07.04.2013 16:18

Yyy, filmu nie kojarzę.
Nad morzem wszędzie jest grubo. Czy u Makaronów taki problem dojechać nad wodę parę km?
Chyba nie.

W tym roku śmigamy pod Luccę. Do morza 30 km i nam to nie przeszkadza. Kąpiele to raptem kilka miesięcy w roku; reszta to proza życia... :wink:
Nad morzem to kupujesz widok; reszta gratis.... :mrgreen:
Tylko pytanie, czy warty tych XXX juro... :smo:
AdamSz
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 1242
Dołączył(a): 22.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamSz » 07.04.2013 16:41

300 tysiaków i coś sensownego ?...Mi się podoba ten na Rabie za 334 ....generalnie, można powiedzieć, średnio polskie ceny.
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 07.04.2013 17:20

AdamSz napisał(a):300 tysiaków i coś sensownego ?...Mi się podoba ten na Rabie za 334 ....generalnie, można powiedzieć, średnio polskie ceny.


Okazja 8O
http://www.realitica.com/hr/listing/177554
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Wyjazd na stale - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone