Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyjazd do Cro po raz pierwszy we dwoje

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Flacha
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 171
Dołączył(a): 09.01.2013
Wyjazd do Cro po raz pierwszy we dwoje

Nieprzeczytany postnapisał(a) Flacha » 10.01.2013 12:18

Witam

Chciałbym się wybrać w tym roku z żoną do Chorwacji na jakieś dwa tygodnie autkiem. Dla żony będzie to pierwszy raz a dla mnie drugi. Byłem w 2000 roku na wyspie RAB ze znajomymi ale bylem wtedy młody i zależało mi tylko na zabawie ;). Teraz szukamy raczej w miarę spokojnego miejsca gdzie będą sklepiki, knajpki, będzie gdzie pochodzić ( lubimy długie nawet po kilkanaście km spacery). Z drugiej strony żeby też nie było za nudno i żeby szczególnie wieczorami było co porobić :). Tak sobie przeglądałem forum i zastanawiam się nad Pakostane lub bliskiej okolicy. Wiadomo że im taniej tym lepiej ale tez nie kosztem warunków :). Żeby było czysto , porządnie, klima się przyda :), kuchnia, tv itp. A jak by było wi-fi to już w ogóle cud miód i maila ;)

A może do Pakostane można spokojnie jechać w ciemno i się znajdzie kwaterę w rozsądnej cenie , dobre warunki?

Czy to dobry wybór? może są sprawdzone przez cromaniakow kwatery godne polecenia tak do max 50 euro za 2 osoby.? A może ktoś poleci jakaś inna fajna lokalizacje? Nie za daleko też bo będziemy jechać z Warszawy i nie chciałbym wydać fortuny na paliwo :)

I jeszcze jedno pytanie..Czy do 40 euro za dwie osoby da się znaleźć coś sensownego??
Ostatnio edytowano 10.01.2013 14:33 przez Flacha, łącznie edytowano 1 raz
hrupek666
Cromaniak
Posty: 1590
Dołączył(a): 12.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) hrupek666 » 10.01.2013 13:05

Flacha napisał(a):Nie za daleko też bo będziemy jechać z Warszawy i nie chciałbym wydać fortuny na paliwo :)

Wiesz tam to już prawie połowa Cro jest więc 200km dalej myślę różnicy nie robi. :wink:
Też ruszałem z okolic wawy :D
Podpinam się pod twój temat,co prawda byłem w tamtym roku na wyspie Pag w miejscowości Pag i było fajnie,w tym roku jadę "taki mam plan"z żoną i synem dalej na południe. :arrow:

Rozmyślamy o rejonie między (Baška Voda a Makarską). Dodam że jesteśmy leniuchami i jedziemy leżeć na słońcu i pływać w słonej wodzie gdzie piwo cieknie mi po brodzie :lol:
Proszę nie komentować tego leniuchowania.
W planie jest wypad jednodniowy do Dubrownika i na powrocie wodospady na rzece Krk.
Gdyby ktoś mi doradził jakieś inne lokalizacje w miarę spokojne w danym rejonie będę wdzięczny.
Jedziemy w ciemno (niestety ale urlop mam ruchomy koniec Lipca początek Sierpnia) i nic nie mogę rezerwować.
RobSoft
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 23
Dołączył(a): 09.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) RobSoft » 12.01.2013 23:12

W 2008 i 2009 bylemn na Ciavo, Okrug G. Apartman 4 osobowy za 65 euro. Zaleta wystarczylo zejsc 15 schodow i juz byles w wodzie. Wada plaza betonowa, wszedzie daleko, brak klimy, za to taras chyba mial ze 30 m2 i spokojnie. Jesli z dziecmi to wiekszymi.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.01.2013 09:36

Polecam Podgorę a dokładniej jej dzielnicę Ćaklje .Byłem w ubiegłym roku i w tym też jadę .Apartamenty bardzo blisko morza dosłownie przechodzi się przez ulicę i już woda.Są też dwie konoby z przyzwoitymi cenami a jak toś chce to spacerkiem do centrum Podgory jest 1km ,a tam już knajpek do woli.Co do cen to właściciele krzyczą 20 euro od osoby ,cena wydaje mi się przyzwoita zwłaszcza że w cenie miałem taras z widokiem na morze ,klimatyzacje,i internet
wroclave
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 08.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) wroclave » 27.01.2013 14:15

A ja polecam Mlini. Fajna spokojna i urocza miejscowość. My w tym roku jedziemy tam z mężem drugi raz. Bliziutko do Cavtatu, Dubrovnika i Czarnogóry jakby ktoś miał ochotę się wybrać. Miejscówkę mamy już sprawdzoną; za pokój z łazienką, widokiem na morze, mega pysznymi śniadaniami, które wystarczają do kolacji (serio!) i klimą płaciliśmy 38 euro. Bardzo polecam to miejsce, nasza Pani gospodyni nazywała się Ivanka Cimic-jak byś potrzebował namiary to pisz:-) Trzy minuty od kwatery jest też bar, który poleciła nam gospodyni i który może nie zachwyca wystrojem, ale jedzenie jest naprawdę pyszne i nie drogie:-) Rzut beretem do sklepu spożywczego i piekarni oraz do przystanku autobusowego (do Dubrovnika jest chyba z 10 km, a do Cavtatu 15 km).
GREG_G
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 20.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) GREG_G » 27.01.2013 15:06

Ja mogę polecić Tucepi. Blisko plaży, zejście do plaży to 2-4 schodki lub ich brak. Są knajpki, ale jest spokój. Spacerem do Makarskiej jest blisko, można też wybrać się na spacer po górach.
Tu w mojej relacji: tucepi-dubrownik-wenecja-we-wrzesniu-2012-t39945.html
poczytasz też o wycieczce do Dubrovnika i Mostaru.
Gochna
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 10
Dołączył(a): 19.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gochna » 29.01.2013 22:53

Cześć, jeśli chcesz pospacerować, uniknąć tłumów i jesteś typem raczej podróznika niz turysty to zdecydowanie jedź na południe. Autostrada wzdłuż wybrzeża sięga już dość daleko za Split, w ubiegłym roku kończyła się na węźle Vrgorac (zerknij na mapę). Moge polecić Rogoznicę na południe od Szibenika - jest półwysep, wysepka, piękna marina w której jest co oglądać, chyba cztery plaże od takich małych kamyczków po wybetonowane tarasiki. Piasku raczej nie znajdziesz, chyba, że nad Bałtykiem :wink:
Zerknij tutaj:http://www.visit-rogoznica.com/pl/index.aspx
Rogoznica jest dobrą baza wypadową do Trogiru, Splitu, który jest cudowny, do dawnej rzymskiej Salony, do Parku Narodowego: Wodospady KRKA (drogi wstęp i tłumy, ale bardzo warto tylko koniecznie od rana i dzień powszedni), do przepięknego dalmackiego Szibenika. Blisko jest również Primosten, ulubiony podobno przez młodych szczególnie, podobno jest głośny ze względów rozrywkowych, mnie nie przypadł szczególnie do gustu, ale to... właśnie kwestia gustu. Podsumowując, jest co robić w tej okolicy.
Kup dobry przewodnik turystyczny po Chorwacji, te rejony są dobrze opisane w przewodnikach, czytaj, zwiedzaj, plażuj, wrócisz zachwycony.
Pozdrawiam 8)

A jeszcze jedno, nocleg za 40 Euro spokojnie, tylko szukaj na Chorwackich stronach (smjestaj=nocleg)
Flacha
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 171
Dołączył(a): 09.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Flacha » 31.01.2013 16:33

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi :). Na razie spodobało mi się Pakostane, nie jest jakoś daleko na południe a chyba tez ładne i jest co zobaczyć w okolicy. Ale wszystkie zaproponowane przez was miejscowości również zachęcają..Tak wiec ciężki wybór przede mną :)
Flacha
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 171
Dołączył(a): 09.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Flacha » 31.01.2013 16:35

wroclave napisał(a):A ja polecam Mlini. Fajna spokojna i urocza miejscowość. My w tym roku jedziemy tam z mężem drugi raz. Bliziutko do Cavtatu, Dubrovnika i Czarnogóry jakby ktoś miał ochotę się wybrać. Miejscówkę mamy już sprawdzoną; za pokój z łazienką, widokiem na morze, mega pysznymi śniadaniami, które wystarczają do kolacji (serio!) i klimą płaciliśmy 38 euro. Bardzo polecam to miejsce, nasza Pani gospodyni nazywała się Ivanka Cimic-jak byś potrzebował namiary to pisz:-) Trzy minuty od kwatery jest też bar, który poleciła nam gospodyni i który może nie zachwyca wystrojem, ale jedzenie jest naprawdę pyszne i nie drogie:-) Rzut beretem do sklepu spożywczego i piekarni oraz do przystanku autobusowego (do Dubrovnika jest chyba z 10 km, a do Cavtatu 15 km).


Czy ta kwatera ma jakąś stronke www? A może masz zdjecia kwatery i okolic?
Jak cos to pisz na adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
emka29
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 07.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) emka29 » 04.02.2013 23:18

Ja także proszę adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl. Czy tam jest parking?
starsitoruń
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 1
Dołączył(a): 06.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) starsitoruń » 06.02.2013 14:21

Ja także proszę o namiary na tą kwaterę u Pani Ivanka Cimic w Mlini.Z góry dziękuję.
jankos31
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 48
Dołączył(a): 13.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jankos31 » 10.02.2013 17:18

Jeśli to nie problem,również poproszę o namiary adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
monia85
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 05.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) monia85 » 10.02.2013 18:04

Jeśli chodzi o Pakostane to nie pomogę :?
Mogę za to polecić coś nieco dalej :P Bratus oraz Promajnę.
Byliśmy w ubiegłe wakacje w apt. Tri Palme na samym końcu Bratusia. Plażowaliśmy kilka kroków dalej w Promajnie - b. fajna plaża. Kilka knajpek, bardzo przyjemnie. Jest też promenada, która ciągnie się przy samym morzu aż do Breli - ładnych parę kilometrów, idealnie na spacery.

Tri Palme rezerwowaliśmy wcześniej przez booking.com i płaciliśmy za 6 nocy (2 osoby+2 miesięczne baby) 168 euro czyli wychodzi 28 euro/nockę.

Pozdr. :wink:
Jarek999
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 473
Dołączył(a): 09.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jarek999 » 27.02.2013 15:44

wroclave napisał(a): Miejscówkę mamy już sprawdzoną; za pokój z łazienką, widokiem na morze, mega pysznymi śniadaniami, które wystarczają do kolacji (serio!) i klimą płaciliśmy 38 euro. Bardzo polecam to miejsce, nasza Pani gospodyni nazywała się Ivanka Cimic-


Można prosić o namiary: jarekobi[malpa]onet.pl
Dzięki
Piohib
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 27.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piohib » 03.03.2013 21:12

Witam,
Dzięki pozytywnym opiniom o kwaterze u p. Ivanki, również zdecydowaliśmy, że Mlini, to będzie nasza pierwsza przygoda z Chorwacją. :)
Wyjazd w połowie czerwca, więc chciałbym zapytać, czy temperatura morza będzie już w miarę odpowiednia? :wink:
Planujemy także zwiedzić Czarnogórę, więc jeśli mógłbym poprosić o podanie listy miejsc do zwiedzenia, takich z kategorii "must see" (i nie tylko), to byłbym wdzięczny.
Pozdrawiam.
Następna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Wyjazd do Cro po raz pierwszy we dwoje
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone