Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wróciłem z Ciovo

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
aprokop
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 76
Dołączył(a): 30.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) aprokop » 05.07.2008 11:55

zdjęcie z czerwca 2008 - końcówka modernizacji plaży w Okrug Gornji, na zdjęciu widoczny chodnik (na całej długości), WC na bilon, prysznice z automatami wyłączajacymi, przy plaży parking płatny.
Obrazek
aprokop
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 76
Dołączył(a): 30.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) aprokop » 05.07.2008 13:06

Widok z Okrug Gornji na słay ląd (po lewej hotel Medena)
Obrazek
Trogir od strony wejścia do portu
Obrazek
Zdjęcia z czerwca 2008
bonar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 18.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonar » 05.07.2008 14:52

Obrazek
aprokop
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 76
Dołączył(a): 30.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) aprokop » 05.07.2008 15:13

Plaża w Okrug Gornji
Obrazek
Obrazek
Zdjęcia z czerwca 2008
aprokop
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 76
Dołączył(a): 30.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) aprokop » 05.07.2008 15:39

Wycieczka na wyspę SOLTA
- do zatoki w Necujam (za palmami i ogrodzeniem baseny: głębszy i brodzik)
Obrazek
Obrazek
- do zatoki MASLNICA
Obrazek
Obrazek
bonar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 18.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonar » 05.07.2008 19:35

Obrazek
Obrazek
widok na Trogir
Obrazek
panorama wyspy Ciovo
Obrazek
Trogir
Obrazek
Trogir
Obrazek
Trogir
Obrazek
Ciovo - plaża
Obrazek
Kastel - drzewo oliwkowe
Obrazek
granat w fazie zawiązania owocu
Obrazek
Sibenik - grota
Obrazek
Sibenik - panorama
Obrazek
Sibenik - katedra
Obrazek
Marina

cdn
pozdrav :papa: :hut:
Ostatnio edytowano 06.07.2008 11:16 przez bonar, łącznie edytowano 1 raz
bonar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 18.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonar » 05.07.2008 19:56

w drodze:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

cdn

pozdrav :papa: :hut:
beatusia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 327
Dołączył(a): 05.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) beatusia » 05.07.2008 21:46

kropeczka napisał(a):Bonar dzięki za przydatne informacje za 3 tygodnie jade na Ciovo, i muszę przyznać że mam wiele obaw. Jadę na Okrug Donij, z tego co czytam to wieksze sklepy i knajpy sa raczej w Okrug Gornij, ale jakieś drobne zakupy w Donij też sie pewnie zrobi.Dobrze,że podałeś przykladowe ceny :D Zgadzam się z Toba w sprawie zachowania naszych rodaków, ale pocieszam się myślą,że to mniejszość.
Pozdrawiam :papa:

Kropeczko wczoraj wróciłam z Okrug Donji i dla mnie to była rewelacja;-)))Zależy gdzie macie kwaterki;-)) Moja była przy ulicy Krajla Zwonimira;-)) Widok z tarasu na morze;-)) i wysepki;-))aż żal że urlop juz się skończył
aguś
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 8
Dołączył(a): 23.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) aguś » 06.07.2008 15:17

Trudno nie zgodzić się z pozytywnymi wrażeniami z tego zakątka. W naszych wspomnieniach pozostało jednak kilka minusów, które chciałabym z Waszą pomocą skorygować. Ciekawi mnie co zmieniło się w tej materii od ubiegłego roku i na ile moja relacja jest jeszcze aktualna.
Po pierwsze - korki na dojeździe z Trogiru na Ciovo (obawiam się że w związku z remontem poboczy może być jeszcze gorzej).
Po drugie - czy turnusy w apartamentach nadal zaczynają się od soboty, bo zdecydowanie trzeba to uwzględnić planując czas dojazdu. W ubiegłym roku wyjazd z wyspy zajął nam 2,5 godziny, a łączny czas przejazdu do Orasaca (trochę ponad 200 km) dokładnie 10 godzin. Ciekawe czy ktoś ustanowi dłuższy :)
No i po trzecie - piasek, a raczej tłuczeń na plażach - ostry (uwaga na materace) i brudzący wszystko na biało.
Do zobaczenia na trasach w sierpniu :papa:
beatusia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 327
Dołączył(a): 05.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) beatusia » 07.07.2008 08:37

aguś napisał(a):Trudno nie zgodzić się z pozytywnymi wrażeniami z tego zakątka. W naszych wspomnieniach pozostało jednak kilka minusów, które chciałabym z Waszą pomocą skorygować. Ciekawi mnie co zmieniło się w tej materii od ubiegłego roku i na ile moja relacja jest jeszcze aktualna.
Po pierwsze - korki na dojeździe z Trogiru na Ciovo (obawiam się że w związku z remontem poboczy może być jeszcze gorzej).
Po drugie - czy turnusy w apartamentach nadal zaczynają się od soboty, bo zdecydowanie trzeba to uwzględnić planując czas dojazdu. W ubiegłym roku wyjazd z wyspy zajął nam 2,5 godziny, a łączny czas przejazdu do Orasaca (trochę ponad 200 km) dokładnie 10 godzin. Ciekawe czy ktoś ustanowi dłuższy :)
No i po trzecie - piasek, a raczej tłuczeń na plażach - ostry (uwaga na materace) i brudzący wszystko na biało.
Do zobaczenia na trasach w sierpniu :papa:


Turnusy to jest sprawa otwarta....niby od soboty do soboty,ale można się dogadać;-))Korki nie były aż tak straszne,przejazd w wolnym tempie ale zawsze do przodu i stać nam sie nie zdarzyło.Może dlatego ze to było początek sezonu i sporo kwaterek jeszcze było wolnych.....W Okrugu Donji tłuczeń był, ale nie był ostry a brudził wtedy ,kiedy moja córka się nim posypywała;-))Ja staram zawsze szukać dodatnich stron wszystkiego, więc moja ocena może nie być obiektywna. Pozdrawian serdecznie
agguśka
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 07.07.2008
okrug Donij

Nieprzeczytany postnapisał(a) agguśka » 07.07.2008 10:20

Czy mogłabys podać beatusia gdzie dokładnie byłaś i jak wrażenia z tej miejscowości szeżej bo ja jadę do willi Igor pod koniec lipca PIERWSZY RAZ Jadę z małymi dziećmi czy jest tam plaża odpowiednia dla dzieci czy trzeba gdzieś dalej wyruszać
Pozdrawiam[/list][/quote][/u]
kropeczka
Globtroter
Posty: 58
Dołączył(a): 25.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kropeczka » 07.07.2008 16:42

beatusia napisał(a):
kropeczka napisał(a):Bonar dzięki za przydatne informacje za 3 tygodnie jade na Ciovo, i muszę przyznać że mam wiele obaw. Jadę na Okrug Donij, z tego co czytam to wieksze sklepy i knajpy sa raczej w Okrug Gornij, ale jakieś drobne zakupy w Donij też sie pewnie zrobi.Dobrze,że podałeś przykladowe ceny :D Zgadzam się z Toba w sprawie zachowania naszych rodaków, ale pocieszam się myślą,że to mniejszość.
Pozdrawiam :papa:

Kropeczko wczoraj wróciłam z Okrug Donji i dla mnie to była rewelacja;-)))Zależy gdzie macie kwaterki;-)) Moja była przy ulicy Krajla Zwonimira;-)) Widok z tarasu na morze;-)) i wysepki;-))aż żal że urlop juz się skończył

Beatusiu, dziekuję za te miłe słowa o Okrug Donij, to moje pierwsze wakacje w Chorwacji,chciałabym ,żeby były wyjątkowe :D .Mamy kwatere przy ul OsojeV...ładna okolica?Napisz proszę coś więcej o plaży, sklepach itp, czy sa tam okolice na spokojne spacery?Jeśli wolisz to pisz na gg mój nr 980981.Pozdrawiam i dziekuję za każdą informacje 8)
beatusia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 327
Dołączył(a): 05.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) beatusia » 08.07.2008 18:02

kropeczka napisał(a):
beatusia napisał(a):
kropeczka napisał(a):Bonar dzięki za przydatne informacje za 3 tygodnie jade na Ciovo, i muszę przyznać że mam wiele obaw. Jadę na Okrug Donij, z tego co czytam to wieksze sklepy i knajpy sa raczej w Okrug Gornij, ale jakieś drobne zakupy w Donij też sie pewnie zrobi.Dobrze,że podałeś przykladowe ceny :D Zgadzam się z Toba w sprawie zachowania naszych rodaków, ale pocieszam się myślą,że to mniejszość.
Pozdrawiam :papa:

Kropeczko wczoraj wróciłam z Okrug Donji i dla mnie to była rewelacja;-)))Zależy gdzie macie kwaterki;-)) Moja była przy ulicy Krajla Zwonimira;-)) Widok z tarasu na morze;-)) i wysepki;-))aż żal że urlop juz się skończył

Beatusiu, dziekuję za te miłe słowa o Okrug Donij, to moje pierwsze wakacje w Chorwacji,chciałabym ,żeby były wyjątkowe :D .Mamy kwatere przy ul OsojeV...ładna okolica?Napisz proszę coś więcej o plaży, sklepach itp, czy sa tam okolice na spokojne spacery?Jeśli wolisz to pisz na gg mój nr 980981.Pozdrawiam i dziekuję za każdą informacje 8)

Ulica Osoje jeży nad zatoką a ja miałam kwaterę nad otwartym morzem. Otwartym można napisac w cudzysłowiu bo jest dużo wysepek i to "otwarte morze" nie wygląda tak jak nasze. Za to będziesz miała będziesz miała bliżej do sklepu. W Donji Okrug jest jeden sklep spożywczy , poczta, kościółek ,dwie knajpki , oświetlone boisko i punkt turystyczny. My mieliśmy bliziutko do plaży "kava". Kava oznacza kamieniołom. Była ona wysypana drobnym żwirkiem;-))dla dzieci w sam raz, ale trzeba było uważac bo szybko płycizna przechodziła w głębie. Płycizna była sztucznie zrobiona i tam gdzie nawieźli żwirku było płytko;-))Jeżeli będziesz szukała tłumów to w Donji nie znajdziesz ;-)) musisz się wybrać do Gornego albo do Trogiru;-))
beatusia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 327
Dołączył(a): 05.06.2006
Re: okrug Donij

Nieprzeczytany postnapisał(a) beatusia » 08.07.2008 18:07

agguśka napisał(a):Czy mogłabys podać beatusia gdzie dokładnie byłaś i jak wrażenia z tej miejscowości szeżej bo ja jadę do willi Igor pod koniec lipca PIERWSZY RAZ Jadę z małymi dziećmi czy jest tam plaża odpowiednia dla dzieci czy trzeba gdzieś dalej wyruszać
Pozdrawiam[/list]
[/u][/quote]
Aguśka willi Ci nie zlokalizuję chyba że podasz ulicę. " Nasza plaża" była odpowiednia dla dzieci;-)) Musisz przejechć Cały okrug Donji ,ulica którą pojedziesz skończy się na plaży;-))
agguśka
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 07.07.2008
Re: okrug Donij

Nieprzeczytany postnapisał(a) agguśka » 09.07.2008 07:45

beatusia napisał(a):
agguśka napisał(a):Czy mogłabys podać beatusia gdzie dokładnie byłaś i jak wrażenia z tej miejscowości szeżej bo ja jadę do willi Igor pod koniec lipca PIERWSZY RAZ Jadę z małymi dziećmi czy jest tam plaża odpowiednia dla dzieci czy trzeba gdzieś dalej wyruszać
Pozdrawiam[/list]
[/u]

Aguśka willi Ci nie zlokalizuję chyba że podasz ulicę. " Nasza plaża" była odpowiednia dla dzieci;-)) Musisz przejechć Cały okrug Donji ,ulica którą pojedziesz skończy się na plaży;-))[/quote]
Nasz willa jest na ulicy Krajla Zvonimira 6 odpowiada nam spokój tego miejsca, a jedynie czego szukam to miejsca gzie dzieci mogłyby bezpiecznie się pluskać w wodzie . Bo słyszałam też od znajomych że płycizna szybko zmienia się w głębię, trochę mnie to przeraża. Ale mam nadzieję że znajdziemy gdzieś plaże odpowiedną dla nas. :D :P
Dziękuję Ci beatusiu za informację o Okrugu Donji
Pozdrawiam 8)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Wróciłem z Ciovo - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone