Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wrocilem Z Baska Voda

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kape
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 13.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kape » 01.09.2005 22:43

Co ja widzę, dziewczyny w bluzkach z długim rękawem??? Jaką mieliście pogodę. Ja Byłem w tym roku na Baśce w końcu lipca i nawet w nocy było +26, spałem 3 noce, na balkonie pod samym prześcieradłem i rano musiałem brac zimny prysznic :D Dopiero 03.08 pogoda się załamała. Jaką temperaturę miała woda?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107705
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 01.09.2005 22:52

paolo napisał(a):Witam wszystkich jeszcze raz. Spotkanie pod poczta w BASKA VODA oczywiscie bylo super. Bylo piwko, dobre jedzenie i zdjecia, oczywiscie za zdrowie Janusza tez byl toast.

Jeśli to był toast za moje zdrowie, to bardzo dziękuję za pamięć.
:lol: :lol: :lol:
makafaka
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 27
Dołączył(a): 10.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) makafaka » 02.09.2005 10:29

Toast oczywiście był i to nie jeden i nie tylko na spotkaniu :D
paolo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 405
Dołączył(a): 12.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) paolo » 02.09.2005 15:52

Dziewczyny sa zawsze takie zapobiegliwe. A jezeli chodzi o temperaturke to troche nas straszono ze bedzie lalo i 23 C, nic z tych rzeczy, w dzien bylo od 25 do 30 C a na plazy nie dalo sie polezec dluzej niz 20 minut, natomiast w nocy okolo 20 C.Temperatura wody 25 C.
Pozdrawiam
rajo
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 07.08.2005
Nie rozumiem skąd ten zachwyt Baską?

Nieprzeczytany postnapisał(a) rajo » 03.09.2005 16:17

Wróciłem kilka dni temu z Cro, mieszkałem obok Baskiej w Breli i strasznie sie cieszę że tam trafiłem. Byłem kilka razy w Baskiej ale mieszkać i plażowac tam bym niegdy nie chciał. Na plaży głowa przy głowie - nie ma gdzie palca wścibić. Na ulicach masa ludzi jak w sezonie na Krupókach. Mieszkałem w breli zejści na plaże po schodkach (350 ;-) ) plaża węższa może o 2m od tej jaka jest w Baskiej, a ludzi 10x mniej. Na prawdę 10x. Schodziłem na plaże około południa i luz totalny, wbijam parasol i mam miejsca 10m do sąsiadów. Wzdłuż wybrzeża ładny chodniczek do spacerów, można chyba dojść do Baskiej. Sympatyczna knajpka na plaży - znacvznie tańsza. PROPONUJE WIĘC WYPOCZYNEK W BRELI A NA BALANGI I BAROWANIE DO BASKIEJ WIECZOREM.
Pozdrawiam!
J0nka
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 27.07.2005
Re: Nie rozumiem skąd ten zachwyt Baską?

Nieprzeczytany postnapisał(a) J0nka » 04.09.2005 08:13

rajo napisał(a):Wróciłem kilka dni temu z Cro, mieszkałem obok Baskiej w Breli i strasznie sie cieszę że tam trafiłem. Byłem kilka razy w Baskiej ale mieszkać i plażowac tam bym niegdy nie chciał. Na plaży głowa przy głowie - nie ma gdzie palca wścibić. Na ulicach masa ludzi jak w sezonie na Krupókach. Mieszkałem w breli zejści na plaże po schodkach (350 ;-) ) plaża węższa może o 2m od tej jaka jest w Baskiej, a ludzi 10x mniej. Na prawdę 10x. Schodziłem na plaże około południa i luz totalny, wbijam parasol i mam miejsca 10m do sąsiadów. Wzdłuż wybrzeża ładny chodniczek do spacerów, można chyba dojść do Baskiej. Sympatyczna knajpka na plaży - znacvznie tańsza. PROPONUJE WIĘC WYPOCZYNEK W BRELI A NA BALANGI I BAROWANIE DO BASKIEJ WIECZOREM.
Pozdrawiam!


Witam, ja mam inne zdanie. Mieszkaliśmy najpierw w Baśka Voda, potem po przerwie na Dubrovnik i Hvar wróciliśmy na Riwierę Makarską do naszego raju na ziemi. Tym razem wybraliśmy Brelę, ale po dwóch dniach Brela nas nie przekonała. Spaliśmy więc w Breli, ale plażowanie już wybieraliśmy w Baśka Voda.

W Breli mieliśmy lepszy pokój (z balkonu widok na Adriatyk, przed samym balkonem piękna palma), plaże długie i wąskie, ale ja np. nie lubię ścisku (a tak było w ostatnim tygodniu sierpnia br) i spacerowania mi nad głową (wzdłuż wąskiej plaży można spacerować betonowym chodniczkiem, na którym są ławeczki). W Baśka Voda z kolei jest plaża w centrum i to zawsze baaardzo zatłoczona, ale wystarczy udać się trochę dalej spacerkiem, a pojawiają się urokliwe zatoczki, plaże raptem na klika osób. Za nami nie ma żadnych domów, tylko zieleń i masyw górski, przed nami wspaniały Adriatyk z krystalicznie czystą wodą i skałkami -tak, to był nasz raj na ziemi :)

Pozdrawiam!
rajo
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 07.08.2005
Do Breli Sprostowanie!

Nieprzeczytany postnapisał(a) rajo » 04.09.2005 13:22

Rzeczywiście Brela tez należy do megaturystycznych maszynek do robienia pieniędzy. I jej centrum nie rózni sie wiele od Baskiej. Ale ja mieszkałem w części znajdującej się jakieś 800m?-1000m? w kierunku Splitu. Z drogi należy skręcić koło takiego parkingu gdzies stoją tiry,obok knajpy z napisem na dachu "CON...." coś tam - nie pamiętam. I zjeżdzając jechac w prawo (jadac w lewo zajedziemy do Breli centrum). O mieszkanie zapytałem w pierwszej agencji (byłem w ciemno 0d ok. 20 sierpnia (środa rano przyjazd). Pokój z widokiem na morze, wysunięte okno poza inne zabudowania. Nowy budynek, schludny pokój, czysta nowa łazienka, łodówka, do dysp. kuchnia. Cena 24E za dobe - nie wiem czy duzo czy mało, byłem bardzo pozytywnie zaskoczony więc nawet się nie próbowałem targować. Plażą szeroka i malutko ludzi, na srodku skocznia do wody. Naprawdę super. Tak pusta plaża przy zatłoczonych innych jest dla mnie zagdaką do dziś.
Pozdrawiam!
paolo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 405
Dołączył(a): 12.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) paolo » 04.09.2005 22:56

Bardzo dziekuje wszystkim ktorzy napisali i tym ktorzy napisza fajne i ciekawe posty na temat Baskiej Vody i okolic.
Pozdrawiam Serdecznie.
Cayman
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 319
Dołączył(a): 16.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cayman » 05.09.2005 00:07

...w zasadzie Brela i Baska to jedna miejscowość...jakby znak ukraść nikt by nie wiedział gdzie się kończy jedna a zaczyna druga :P...
Poprzednia strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

cron
Wrocilem Z Baska Voda - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone