Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wróciłam z Makarskiej Riwiery i Poreca - pytajcie

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
monaa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 426
Dołączył(a): 11.06.2002
Wróciłam z Makarskiej Riwiery i Poreca - pytajcie

Nieprzeczytany postnapisał(a) monaa » 15.07.2003 14:56

Wróciłam z Makarskiej Riwiery (Podgora) i Istrii (Poreca) - pytajcie, a pomogę. :hut:
PZDR
Monika
pol
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 18.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) pol » 15.07.2003 16:08

Będę robił podobną trasę, tylko zamiast Podgory w której byłem przed rokiem pojadę do Vodić. Niepokoje się jednak Porecem. Czy trudno jest znaleźć apartamenty, ile kosztują i czy to w ogłe ładne miasto w którym warto się zatrzymać na kilka dni? Dzieks za odpowiedz
monaa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 426
Dołączył(a): 11.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) monaa » 16.07.2003 08:29

pol napisał(a): Czy trudno jest znaleźć apartamenty, ile kosztują i czy to w ogłe ładne miasto w którym warto się zatrzymać na kilka dni? Dzieks za odpowiedz

Nie podałeś kiedy się wybierasz do Poreca, ale z całego serca mogę polecić. Rovinj i Porec to dwa najbardziej klimatyczne miasteczka na Istrii i po prostu trzeba je zobaczyć. Szczyt sezonu to połowa sierpnia i wówczas ceny apartamentów windują w górę - wg cennika z tego roku A4 w tym terminie to wydatek 70 euro. Apartamenty na pewno będą - wierz mi byłam w tym roku i turystów malutko. Na pewno będzie więcej w sierpniu, ale widać że Chorwacja nie jest już tak atrakcyjna cenowo, jak chociażby kilka lat temu.
PZDR
Monika
draco
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) draco » 16.07.2003 10:02

Czy orientujesz sie moze w jakiej cenie sa pokoje 2 osobowe, czy znajde cos do 15...20 Euro za noclek wybieram sie do Primosten 1 sierpnia ? z gory dzieki za odpowiedz Pozdrawiam!
Vilen
Czy w Podgorze są bankomaty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vilen » 17.07.2003 10:42

Sorrki za głupie pytanko - ale nie byłem nigdy w chorwacji a wybieram się w sierpniu do Pudgory - możesz coś o cenach i ciekawostkach powiedzieć?

adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
grazka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 436
Dołączył(a): 05.05.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) grazka » 17.07.2003 21:46

Kaczi
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 31.05.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kaczi » 19.07.2003 22:33

monaa napisał(a):Wróciłam z Makarskiej Riwiery (Podgora) i Istrii (Poreca) - pytajcie, a pomogę. :hut:
PZDR
Monika

Gdzie nocowałaś po drodze i za ile? :roll:
monaa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 426
Dołączył(a): 11.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) monaa » 21.07.2003 08:40

Podobnie jak większość udających się do Chorwacji jako miejsce noclegowe wybraliśmy parking na autostradzie w Austrii - bezpiecznie, tanio i dodatkowo możesz jechać tak długo dopóki starczy ci sił. :wink:
PZDR
Monika
DarekJ
Odkrywca
Posty: 110
Dołączył(a): 24.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) DarekJ » 21.07.2003 09:33

monaa napisał(a):Podobnie jak większość udających się do Chorwacji jako miejsce noclegowe wybraliśmy parking na autostradzie w Austrii - bezpiecznie, tanio i dodatkowo możesz jechać tak długo dopóki starczy ci sił. :wink:
PZDR
Monika

Chyba trochę przesadziłaś - to nie są czasy peerelu, aby ludzie, których stać na wyjazd turystyczny do CRO musieli się męczyć (bo co to za sen na siedząco w samochodzie) na jakiś parkingach przy autostradzie :x i większość ludzi na pewno nocuje normalnie.
W zeszłym roku w Czechach przy granicy CZ-A płaciłem za apartament 70zl (nawet 4os+laz+kuch) :D . Kemping w A kosztuje 12-16Euro(2os+auto+namiot). Poza tym są jeszcze tańsze kempingi na Wegrzech przy granicy z A i SLO. A namiot dla takiego sporadycznego noclegu kosztuje w supermarkecie 60zl - to dla tych, co nie jadą do CRO pod namiot. Są jeszcze także nie tak już drogie pokoje w HU i SLO.

A może niektórzy tak z przyzwyczajenia że jak "na zachodzie" to nocleg na parkingu przy autostradzie nie zauważając, że czasy się zmieniły i taki normalny nocleg już nie kosztuje 15 razy więcej niz w Polsce... :lol:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.07.2003 09:55

DarekJ napisał(a):
monaa napisał(a):Podobnie jak większość udających się do Chorwacji jako miejsce noclegowe wybraliśmy parking na autostradzie w Austrii - bezpiecznie, tanio i dodatkowo możesz jechać tak długo dopóki starczy ci sił. :wink:
PZDR
Monika

Chyba trochę przesadziłaś - to nie są czasy peerelu, aby ludzie, których stać na wyjazd turystyczny do CRO musieli się męczyć (bo co to za sen na siedząco w samochodzie) na jakiś parkingach przy autostradzie :x i większość ludzi na pewno nocuje normalnie.
W zeszłym roku w Czechach przy granicy CZ-A płaciłem za apartament 70zl (nawet 4os+laz+kuch) :D . Kemping w A kosztuje 12-16Euro(2os+auto+namiot). Poza tym są jeszcze tańsze kempingi na Wegrzech przy granicy z A i SLO. A namiot dla takiego sporadycznego noclegu kosztuje w supermarkecie 60zl - to dla tych, co nie jadą do CRO pod namiot. Są jeszcze także nie tak już drogie pokoje w HU i SLO.

A może niektórzy tak z przyzwyczajenia że jak "na zachodzie" to nocleg na parkingu przy autostradzie nie zauważając, że czasy się zmieniły i taki normalny nocleg już nie kosztuje 15 razy więcej niz w Polsce... :lol:

Troche przesadzasz z tymi przyzwyczajeniami z PRL. Raz tylko spałem w Austrii na parkingu bo trochę przeceniłem swoje możliwości (a ok 4 nad ranem trudno jeździć i szukać np. hotelu) Jak bedziesz jechał kiedyś nocą np. przez Austrię to zobacz kto i w jakich brykach spi na parkingach. Zapewniam cię że Polacy są w mniejszości. Reasumując każdy śpi gdzie lubi i jak chce i nie ma to nic wspólnego z zasobnością portfela. PZDR
monaa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 426
Dołączył(a): 11.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) monaa » 21.07.2003 10:24

Wybacz, ale chyba trochę jednak przesadziłeś :? - nie wstydze się tego, że kilka godzin odpoczywam na parkingu i zapewniam Cię, że stać mnie na wynajem apartamentu na 1 noc. W moim poście napisałam przecież, że ważne dla mnie jest to, że mogę jechać tak długo jak sił i ochoty starczy, a nie uzależniać długości trasy od zarezerwowanego noclegu na trasie.
Każdy ma prawo mieć swoje zdanie na ten temat i należy po prostu je uszanować, tym bardziej, że dotyczy dużej ilości osób korzystających z parkingów. :idea:
Naprawdę czasami warto przemilczeć jakiś fakt, niż próbować obrażać i lekceważyć innych - nawet jeżeli to nie było zamierzone. :roll: Mimo wszystko to przykre zjawisko.
PZDR
Monika
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.07.2003 10:29

monaa napisał(a):Wybacz, ale chyba trochę jednak przesadziłeś :? - nie wstydze się tego, że kilka godzin odpoczywam na parkingu i zapewniam Cię, że stać mnie na wynajem apartamentu na 1 noc. W moim poście napisałam przecież, że ważne dla mnie jest to, że mogę jechać tak długo jak sił i ochoty starczy, a nie uzależniać długości trasy od zarezerwowanego noclegu na trasie.
Każdy ma prawo mieć swoje zdanie na ten temat i należy po prostu je uszanować, tym bardziej, że dotyczy dużej ilości osób korzystających z parkingów. :idea:
Naprawdę czasami warto przemilczeć jakiś fakt, niż próbować obrażać i lekceważyć innych - nawet jeżeli to nie było zamierzone. :roll: Mimo wszystko to przykre zjawisko.
PZDR
Monika

Monika - przepraszam za słowa ale olej to ! Sa ludzie i taborety :lol: :papa: PZDR-Piotrek
monaa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 426
Dołączył(a): 11.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) monaa » 21.07.2003 10:33

[quote="Piotrek_B
Monika - przepraszam za słowa ale olej to ! Sa ludzie i taborety :lol: :papa: PZDR-Piotrek[/quote]
Dzięki za odzew :lol: , ale mój post były kierowany do DarkaJ.
PZDR
Monika
DarekJ
Odkrywca
Posty: 110
Dołączył(a): 24.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) DarekJ » 21.07.2003 13:17

monaa napisał(a):Wybacz, ale chyba trochę jednak przesadziłeś :? - nie wstydze się tego, że kilka godzin odpoczywam na parkingu i zapewniam Cię, że stać mnie na wynajem apartamentu na 1 noc. W moim poście napisałam przecież, że ważne dla mnie jest to, że mogę jechać tak długo jak sił i ochoty starczy, a nie uzależniać długości trasy od zarezerwowanego noclegu na trasie.
Każdy ma prawo mieć swoje zdanie na ten temat i należy po prostu je uszanować, tym bardziej, że dotyczy dużej ilości osób korzystających z parkingów. :idea:
Naprawdę czasami warto przemilczeć jakiś fakt, niż próbować obrażać i lekceważyć innych - nawet jeżeli to nie było zamierzone. :roll: Mimo wszystko to przykre zjawisko.
PZDR
Monika

Doprawdy nie wiem, w którym momencie miałem Ciebie obrazić?
Chyba nie dlatego, że przedstawiłem odmienną opinię na ten temat. W końcu od tego jest to forum, gdzie ludzie mają różne zdania i mogą nie zgadzać z innym. A do czasów PRL-u odniosłem się z przekąsem (i z lekko wyczuwalnym przymrużeniem oka), bo kiedyś sam spałem na parkingach i było to zjawisko mocno uzasadnione.
Teraz nie obserwuję wieczorami i nocą parkingów przy autostradzie i zjawiska nie znam. Na tym forum i innych czytałem sporo o dojezdzie do CRO i noclegach po drodze, jeździe non-stop, ale o noclegach w aucie na parkingu nie spotkałem żadnej dyskusji. Uważałem więc, że jest to zjawisko marginalne, tym bardziej, że nie ma ekonomicznego uzasadnienia. Sam jadę tak co roku, niczego nie rezerwuję, bo nie wie jak daleko zajadę. Natomiast zebrałem trochę namiarów od znajomych i końcu jest SIEĆ :D (w której mamy tyle informacji), że w rejonie do którego dotrę zawsze znjdzie się nocleg.

Nie miałem i nie mam zamiaru nikogo obrażać w przeciwieństwie do niektórych na tym forum, co dosyć, że wtrącają się do wymiany zdań miedzy innymi uczestnikami, to jeszcze z poziomem dorównującym epitetom, których używają. Polemiki z takimi osobnikami nie podejmuję.
monaa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 426
Dołączył(a): 11.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) monaa » 21.07.2003 13:46

Wybacz, ale jak widać dołączyłeś do nas całkiem niedawno, więc nie możesz pamiętać wszytkich dyskusji (na ten temat również były). :wink:
Z całym szacunkiem, trudno szukać noclegu o godzinie 1 czy 2 w nocy. Chyba przyznasz mi rację?????? Skoro nie obserwujesz parkingów, to skąd możesz wiedzieć, że zjawisko to jest marginalne? 8O Wiesz mi, z reguły nie ma tam wolnych miejsc, tyle osób korzysta z tego dobrodziejstwa.
Masz rację, że każdy na forum może wyrazić swoją opinię na dany temat, ale jak sam przyznałeś nie znasz problemu.... :wink:
Pozdrawiam :papa:
Monika
Następna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Wróciłam z Makarskiej Riwiery i Poreca - pytajcie
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone