Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Winiety watpliwosc.

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
bezelek_89
Croentuzjasta
Posty: 169
Dołączył(a): 19.10.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) bezelek_89 » 31.08.2011 08:53

cooleczka napisał(a):
bezelek_89 napisał(a):a ja winiety kupuje w Warsawie na Madalińskiego w siedzibie PZMOT.
Ceny jak na przejściach, a na spokojnie mogę auto przygotować do trasy i winiety podkleić foilażeby później łątwo zdjąć winietkę po wakacjach


Zawsze mi się wydawało, że zakup w kraju wychodzi drożej niż na przejściach...



jak widać wydawało się:)
martabartek
Croentuzjasta
Posty: 122
Dołączył(a): 02.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) martabartek » 31.08.2011 09:01

bezelek_89 napisał(a):
cooleczka napisał(a):
bezelek_89 napisał(a):a ja winiety kupuje w Warsawie na Madalińskiego w siedzibie PZMOT.
Ceny jak na przejściach, a na spokojnie mogę auto przygotować do trasy i winiety podkleić foilażeby później łątwo zdjąć winietkę po wakacjach


Zawsze mi się wydawało, że zakup w kraju wychodzi drożej niż na przejściach...



jak widać wydawało się:)


A jaką winietkę zakupiłeś na Austrię 10 dniową i za ile? ( jeśli oczywiście przez AU pomykałeś):)
bezelek_89
Croentuzjasta
Posty: 169
Dołączył(a): 19.10.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) bezelek_89 » 31.08.2011 09:07

dopiero za tydzień dwa wybiorę się na zakupy przed wakacjami - i będę brał 2miesięczną na Austrię tylko i wyłącznie.
Jadę Warszawa-Wrocław-Monachium-Bolzano-Florencja a wracam przez Mediolan-przełęcz Stelvio (2dni na snowboardzie), zwiedzanie BMW Welt i do domku.


jednak omijam w tym roku Cro
Jacek 206
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2822
Dołączył(a): 30.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek 206 » 31.08.2011 10:23

bezelek_89 napisał(a):
cooleczka napisał(a):
bezelek_89 napisał(a):a ja winiety kupuje w Warsawie na Madalińskiego w siedzibie PZMOT.
Ceny jak na przejściach, a na spokojnie mogę auto przygotować do trasy i winiety podkleić foilażeby później łątwo zdjąć winietkę po wakacjach


Zawsze mi się wydawało, że zakup w kraju wychodzi drożej niż na przejściach...



jak widać wydawało się:)

Ceny jednak inne , sprawdziłem :lol:
Austria winietka 10 dniowa 7,9euro x4 zł 31,60,-zł
PZMot tyklo 46,00,-zł
Austria - 2 miesięczna 23.00 euro x 4zł 92,00,-zł
PZMot - 2-miesięczna tylko 110.00,-zł
zdaje się, że winietka jest na szybę ,a nie na folię. :wink:
Koziorożec
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 314
Dołączył(a): 15.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koziorożec » 31.08.2011 10:39

Jadąc przez Boboszów na Mohelnice, winiety (również austriackie) można kupić w sklepiku na granicy (czynny tylko do 19). Jak tam się nie uda to w Zabrechu oprócz Shella jest również stacja SLOVNAFT, kilkaset metrów dalej po prawej stronie. Jest tam jeszcze trzecia stacja, bardzo blisko (na rondzie trzeba zjechać w prawo a potem w lewo). Zdarzają się jednak takie dni, że winiet brakuje wszędzie. Dwa lata temu jadąc 22 czerwca dostałem winietę dopiero na tej ostatniej stacji i to tylko tygodniową, tak więc wracając z Cro musiałem kupić następną.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 31.08.2011 18:07

bezelek_89 napisał(a):a ja winiety kupuje w Warsawie na Madalińskiego w siedzibie PZMOT.
Ceny jak na przejściach....


Nie ma takiej opcji o cenach, ale Jacek 206 już to policzył...
moondek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2331
Dołączył(a): 07.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) moondek » 31.08.2011 18:31

Na granicy w Cieszynie jest czeski kantor, gdzie bez problemu można kupić winiety na Austrię w cenie 7,90EUR za 10 dni. Warunek - płatność gotówką...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 31.08.2011 18:38

moondek napisał(a):Na granicy w Cieszynie jest czeski kantor, gdzie bez problemu można kupić winiety na Austrię w cenie 7,90EUR za 10 dni. Warunek - płatność gotówką...


Pewnie podrabiane :wink: :lol:

Za to w PZM-ocie na 300 % z marżą :D
moondek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2331
Dołączył(a): 07.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) moondek » 31.08.2011 18:43

slapol napisał(a):Pewnie podrabiane :wink: :lol:

Odklejone ;)
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 31.08.2011 21:10

slapol napisał(a):
Za to w PZM-ocie na 300 % z marżą :D


I to jeszcze jaką :!: :!: :evil: :evil: :evil:
cooleczka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 410
Dołączył(a): 17.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) cooleczka » 31.08.2011 21:25

slapol napisał(a):
moondek napisał(a):Na granicy w Cieszynie jest czeski kantor, gdzie bez problemu można kupić winiety na Austrię w cenie 7,90EUR za 10 dni. Warunek - płatność gotówką...


Pewnie podrabiane :wink: :lol:

Za to w PZM-ocie na 300 % z marżą :D


jeśli już to narzutem :)
marża to udział zysku w cenie detalicznej i nie może wynosić 300% :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 31.08.2011 21:32

cooleczka napisał(a):
slapol napisał(a):
moondek napisał(a):Na granicy w Cieszynie jest czeski kantor, gdzie bez problemu można kupić winiety na Austrię w cenie 7,90EUR za 10 dni. Warunek - płatność gotówką...


Pewnie podrabiane :wink: :lol:

Za to w PZM-ocie na 300 % z marżą :D


jeśli już to narzutem :)
marża to udział zysku w cenie detalicznej i nie może wynosić 300% :)


Przeczytaj powyższe jeszcze raz...nie ma tam nic o 300-procentowej marży "ekonomisto".
cooleczka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 410
Dołączył(a): 17.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) cooleczka » 31.08.2011 21:46

slapol napisał(a):
cooleczka napisał(a):
slapol napisał(a):
moondek napisał(a):Na granicy w Cieszynie jest czeski kantor, gdzie bez problemu można kupić winiety na Austrię w cenie 7,90EUR za 10 dni. Warunek - płatność gotówką...


Pewnie podrabiane :wink: :lol:

Za to w PZM-ocie na 300 % z marżą :D


jeśli już to narzutem :)
marża to udział zysku w cenie detalicznej i nie może wynosić 300% :)


Przeczytaj powyższe jeszcze raz...nie ma tam nic o 300-procentowej marży "ekonomisto".

fakt, wybacz, zboczenie zawodowe :)
kit
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 163
Dołączył(a): 06.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kit » 07.03.2012 22:01

A czy ktoś kojarzy, czy w Chyżne na przejściu w tej budce mają winiety na Austrię i Słowenię, w prawdzie jechałem tamtędy kilka razy ale w kierunku przez Węgry i nie zwróciłem na to uwagi :cry: a w tym roku planuję przez Austrię
kamykxp
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 16.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamykxp » 07.03.2012 22:41

Jako ze temat pasuje to ja tez chcialem rozwiac swoja watpliwosc Wybieram sie do Chorwacji przez Wegry i tu mam problem bo czytalem na forum ze Wegrzy zmienili winietki na 7-dniowe, ale przeczytalem tez ze jak sie obroci w 10 dni to mozna kupic 7-dniowa. Moze ktos to wyjasnic i rozwiac watpliwosci.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone