Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Warszawa-Piotrków jak wygląda trasa ????

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 22.07.2011 12:40

Ostatniej nocy przejeżdżałem gierkówką. Koszmar, koszmar i jeszcze raz koszmar. Jedzie się jednym pasem, ale co to za jazda. Pełno tirów, jeden kapcia złapał, więc wahadło. Dodatkowo rozkopali jeszcze od Rawy Maz. do Radziejowic, a więc łącznie 85 km wykopów. I rzeczywiście nie zanosi się, aby miała się w tym miejscu w jakimś bliższym czasie pojawić droga. Omijajcie, jeśli tylko możecie.
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1539
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 22.07.2011 21:09

weldon napisał(a):
el_guapo napisał(a):Odpowiem po 25tym ...

Trzymam za słowo i Bóg zapłać dobry człowieku ... :D


Piątek, wyjazd w Wwy o 4:35
Przez Krakowską - luzik
Średnia Wwa - Piotrków Tryb.= 68km/h
Ruch w stronę Piotrkowa średni, jazda płynna.
Ruch w stronę Wwy duży - kilka zatorów po drodze.

A teraz najlepsze; Wwa - Praga, przez pieprzone Opola, Kłodzka, Kudowy = 12h.

Dno, wodorosty i metr mułu. Droga od Opola do samej granicy dziurawa jak ser szwajcarski, tj. nawierzchnia całkiem dobra, ale co jakiś czas spore, nawet 10-15cm wyrwy. A GDDKiA wozi się tylko po tej drodze PAndami i VW Transporterami (Czasami w konwojach po kilka aut) i co robi? Wychodzi na to, że liczy te dziury bo jadą wolną i dodatkowo tamują ruch. Kłodzko rozbebeszone, korki, korki i jeszcze raz korki.

Planowane terminy zakonczenia remontów, okreslone optymistycznie na 2011-08-31 to można między bajki włożyć. Jedna nitka jest zryta "do żywego" nie ma NIC!. Jak za 3lata będzie Ska do Piotrkowa to powinniśmy się cieszyć - na razie to nawet na wakacje a.d. 2012 nie sądzę żeby coś się poprawiło na tej drodze. Inna sprawa, że robią to porządnie - nie asfalt, tylko beton, na oko ok. 25-30cm grubości, szostki, jasny...i to w zasadzie jedyny pozytyw.
piotr62
Croentuzjasta
Posty: 378
Dołączył(a): 13.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotr62 » 02.08.2011 15:24

Są jakiej najświeższe wieści?
Zwłaszcza interesuje mnie wyjazd w piątek ok. 8:00 z Radziejowic.
P.
Iza&Krzysiek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 117
Dołączył(a): 10.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iza&Krzysiek » 02.08.2011 15:59

piotr62 napisał(a):Są jakiej najświeższe wieści?
Zwłaszcza interesuje mnie wyjazd w piątek ok. 8:00 z Radziejowic.
P.

wracałam wczoraj z Rawy do Sosnowca...cóż...koszmar..... w dalszym ciągu jedzie sie jednym pasem, co chwila korki, a to do świateł, a to drogowcy zatrzymują ruch....poza tym straszne ilości tirów.....masakra :roll: :evil:

tuż za Piotrkowem również droga zamknięta na odcinku 10 km - w końcu robią te koleiny......
hoborg
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 63
Dołączył(a): 06.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) hoborg » 02.08.2011 16:27

Nie polecam jazdy wieczornej/nocnej. Wracałem kilka dni temu z wakacji - od Rawy ok godz. 22 w stronę Warszawy i nie wiem kto w tak wspaniały sposób oznaczył trasę! W nocy wszystko się mieni w oczach. Porozstawiane są pachołki: jedne z odblaskami inne nie, jedne z migającymi światłami inne nie. Można dostać oczopląsu, szczególnie w miejscach, gdy jest zjazd na drugi pas.
W dzień jakoś się jedzie - oczywiście ruch jest spory i nie jedzie się zbyt płynnie, ale jest bezpieczniej, bo nie migocze nic po oczach.

Mogliby się uczyć separowania i oznaczania pasów od Austryjaków - tam nie ma takiego kalejdoskopu.

Ogólnie rzecz biorąc to proponuję omijanie odcinka Warszawa-Rawa Mazowiecka. W drodze do/z Piotrkowa Tryb. także są remonty, ale odcinki są krótsze.

Szerokiej drogi i cierpliwości.
bezelek_89
Croentuzjasta
Posty: 169
Dołączył(a): 19.10.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) bezelek_89 » 02.08.2011 17:38

od dzisiaj aleja krakowska - wyjazd i wlot do warszawy zwezone o jeden pas w obie strony...
bedzie co raz to gorzej zamiast lepiej...
omijac!
joey
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 27.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) joey » 02.08.2011 21:59

Nie wiem czemu ma być gorzej kiedy skończą..
a póki co...jak to objechać? :D
bezelek_89
Croentuzjasta
Posty: 169
Dołączył(a): 19.10.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) bezelek_89 » 02.08.2011 22:01

joey napisał(a):Nie wiem czemu ma być gorzej kiedy skończą..
a póki co...jak to objechać? :D


u noich logika jest na poziomie damy Wam 5km nowej drogi zabierzemy 25 starej do dalszego remontu...
joey
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 27.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) joey » 02.08.2011 22:22

bezelek_89 napisał(a):u noich logika jest na poziomie damy Wam 5km nowej drogi zabierzemy 25 starej do dalszego remontu...


Na pewno po to, żeby celowo utrudnić jazdę. Współczuję takiego toku rozumowania.
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 03.08.2011 11:46

Czyli odcinek Tomaszów Maz. - Piotrków da się jakoś przejechać.

Planuje się dostać z okolic Wawy przez Białobrzegi - Spałę do Tomaszowa (kawka u rodzinki po drodze do Cro) - i dalej na Katowice.
aro_40
Croentuzjasta
Posty: 296
Dołączył(a): 07.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) aro_40 » 08.08.2011 22:12

Dostałem natchnienia i skusiłęm się...
Wylocik z wawki poznańską, potem ogródkami do Grodziska Maz. i dalej do Skierniewic - Koluszki i do Piotrkowa. Ciągnęło się to jak flaki z olejem, ale jechałem. Wprawdzie miałem dylemat, czy dobrze zrobiłem, ale niestety nie miałem porównania. Z\Powrót postanowiłem jednak mężnie pokonać gierkówką.
Początkowo byłem nawet zadowolony. Pomykaliśmy do 80 km/h i było całkiem całkiem... do czasu, aż zwolniliśmy do 20-30 km/h... ale to i tak nic w porównaniu z tym co mieli ci, jadący w kierunku Częstochowy.. MASAKRA !!! stali w kilku dość długich korkach. I wtedy doceniłem swojej olśnienie, choć niekoniecznie polecam innym to rozwiązanie
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1539
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 09.08.2011 08:38

[quote="aro_40"]Dostałem natchnienia i skusiłęm się...
/quote]

To napisz jeszcze w jaki dzień i w jakich godzinach.
aro_40
Croentuzjasta
Posty: 296
Dołączył(a): 07.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) aro_40 » 10.08.2011 22:06

to był piątek, 24 lipca. Wyjazd z wawki o 14.30
rolek5
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 16.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) rolek5 » 10.08.2011 23:45

Ja startuje w ten piątek koło 13 z Wyszkowa gierkówkę odpuszczam i jadę na Radom , Kielce, Jędrzejów, Zawiercie, Katowice i Chałupki
waldi-ia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 268
Dołączył(a): 26.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldi-ia » 11.08.2011 22:17

rolek5 napisał(a):Ja startuje w ten piątek koło 13 z Wyszkowa gierkówkę odpuszczam i jadę na Radom , Kielce, Jędrzejów, Zawiercie, Katowice i Chałupki


Dokąd zmierzasz ? Ja wyjeżdzam również 13.08 do Śibenika , trasę obrałem prawie taką jak ty , z tą różnicą że jadę przez Cieszyn.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Warszawa-Piotrków jak wygląda trasa ???? - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone