Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wakacje w kamieniołomie czyli Povlja 2017

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 09.12.2018 20:58

to ja też dowalę OT :wink:



Cześć Marek, Ty już zrobiłeś rezerwacje? Ja też myślałem o rezerwacji w Melii ale dostałem fajną cenę w tym domu nad Slawinką ,
szkoda było nie skorzystać tym bardziej że to 10 metrów od plaży.
pozdrawiam Krzysiek
m@rek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 15.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) m@rek » 10.12.2018 17:40

lotnikwsk napisał(a):Cześć Marek, Ty już zrobiłeś rezerwacje? Ja też myślałem o rezerwacji w Melii ale dostałem fajną cenę w tym domu nad Slawinką ,
szkoda było nie skorzystać tym bardziej że to 10 metrów od plaży.
pozdrawiam Krzysiek

Cześć :)
Rezerwacja jest ale zaliczka jeszcze nie zapłacona. Jak już wyślę kasę to będę się chwalił oficjalnie :wink:
Przyjeżdżamy kilka dni po Was, zastanawiam się jeszcze nad wyjazdem w środę przed Bożym Ciałem ale ...
Jeśli pamięć mnie nie myli to znów będzie kilku forumowiczów w tym czasie na Hvarze.
Nad Slavinką, masz na myśli te apartamenty w Slavince nad restauracją :?:
Agata była tam w tym roku + jeszcze kilka innych osób z forum. Jeśli cena jest ok to dlaczego nie.
pozdrawiam,
Marek

Ps. Umknęła mi Twoja relacja ... nadrobię juro :papa:
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 10.12.2018 18:36

Hej :D
Nie mam rezerwacji w Slawince, tylko dom wyżej
Apartman Tonka,
myślę że jakieś spotkanie w tym roku też będzie.
A relacja to stara i niedokończona ale kiedyś się zmobilizuję :mrgreen:
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 10.12.2018 21:55

lotnikwsk napisał(a):Hvar wciąga co nie ?


Cześć Wiola, Hvar rzeczywiście wciąga. Sarajewo gorąco polecam ,w tym roku odwiedziłem i nie wiem czy nie powtórzę w następnym.
Szkoda że jedziecie w sierpniu, relację kiedyś skończę ale jak padł mi laptop z przygotowanymi fotkami to mi się trochę odechciało.
pozdrawiam Krzysiek :wink:


Też żałuję bardzo sierpnia, ale lepsze to niż wcale :twisted:
Do Sarajewa tak naprawdę tylko "wpadniemy" bo chcemy pierwszy raz jechać w dzień (po nocnej jeździe mogę leżeć na plaży, ale nie zwiedzać) więc dojedziemy na noc do Sarajewa ( ile faktycznie schodzi droga ? mapy pokazują 12 h do Rz, ja obstawiam 15, ale czy nawet w tych 15 się wyrobimy ? ), na drugi dzień szybkie zwiedzanie, na noc do Mostaru i kolejny dzień wyjazd już do Kotoru.
Oczywiście będę mieć tysiącpięścet pytań o drogę itp, ale to kiedyś odezwę się na priv czy tel :wink:

No to urządził Cię ten laptop... ja chciałam napisać coś z tego roku dla zachowania wspomnień, ale ciągle czasu brak :evil:

A jak tegoroczne wakacje w Pisaku ? W porównaniu do wysp ? Mnie jak już gdzieś pisałamtrochę zniechęciła Riwiera w 3 dni, chociaż byłam w pięknych i cudownych miejscach to jednak "nie ten klimat", ale Wy mieliście pływadła to pewnie odczucia inne :wink:

Pozdrawiam :papa:
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 11.12.2018 01:15

wiolek_lp napisał(a):Też żałuję bardzo sierpnia, ale lepsze to niż wcale :twisted:

Sierpień też nie jest straszny, my mieliśmy fajnie :D
Do Sarajewa faktycznie jechaliśmy jakieś 15 godzin :roll: ale w trzynaście można by się wyrobić tylko że nam się nie śpieszyło :mrgreen:
Jak w Pisaku było :roll: nooo jak na sierpień to byłem zaskoczony :D a czemu to Ci powiem prywatnie :mrgreen:
Pytaj śmiało o wszystko , najszybciej to na telefon bo tu nie zawsze zaglądam :wink:
pozdrawiam Krzysiek :papa:
Taramut
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 193
Dołączył(a): 21.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Taramut » 11.12.2018 11:29

Witam,
Świetna relacja !
Mamy zarezerwowany apartament na cyplu w lipcu, także będziemy chodzić "twoimi" ścieżkami :)
Pozdrawiam
Taramut

ps.Gdzie w Povlji można kupić domace vino, rakije, maslinowo ulje, od gospodarza rzec jasna ?
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33332
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 11.12.2018 12:44

Taramut napisał(a):ps.Gdzie w Povlji można kupić domace vino, rakije, maslinowo ulje, od gospodarza rzec jasna ?

Za kościołem skręcasz w tę uliczkę gdzie masz znak "5t".
https://www.google.pl/maps/@43.3344442, ... 312!8i6656
Potem w lewo ( za boiskiem) i jakieś 200 m po prawej stronie masz gościa, który oferuje wszelkiej maści trunki.
Sprawdzone osobiście, od wina po rakiję.
Bierz w ciemno wszystko co Ci w ręce wpadnie. :mrgreen:
Taramut
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 193
Dołączył(a): 21.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Taramut » 11.12.2018 13:52

Dzięki Anakin :)

a Ty w 2019 gdzie ?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 11.12.2018 13:57

Taramut napisał(a):Dzięki Anakin :)

a Ty w 2019 gdzie ?

Jeśli pojedzie do Cro, to obstawiam, że tym razem na Księżyc :oczko_usmiech:
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 11.12.2018 14:20

anakin napisał(a):
Taramut napisał(a):ps.Gdzie w Povlji można kupić domace vino, rakije, maslinowo ulje, od gospodarza rzec jasna ?

Za kościołem skręcasz w tę uliczkę gdzie masz znak "5t".
https://www.google.pl/maps/@43.3344442, ... 312!8i6656
Potem w lewo ( za boiskiem) i jakieś 200 m po prawej stronie masz gościa, który oferuje wszelkiej maści trunki.
Sprawdzone osobiście, od wina po rakiję.
Bierz w ciemno wszystko co Ci w ręce wpadnie. :mrgreen:

Dokładnie :D Ja codziennie tam chodziłem i zawsze coś po drodze kupiłem :mrgreen:
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33332
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 11.12.2018 15:24

Taramut napisał(a):Dzięki Anakin :)
a Ty w 2019 gdzie ?

Nie ma jeszcze konkretnych planów.
Na pewno nie na Brać, bo wyspa mi ewidentnie nie siadła.
Choć samą Povlję wspominam bardzo miło. :D
Janusz Bajcer napisał(a):Jeśli pojedzie do Cro, to obstawiam, że tym razem na Księżyc :oczko_usmiech:

Bo wszędzie dobrze, ale na Księżycu najlepiej. :mrgreen:
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 11.12.2018 18:50

Anakin a czy Ty obecne wakacje nie spędziliś w okolicy Omis?Cos kojarze ze pytales sie o sv Vid...
m@rek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 15.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) m@rek » 12.12.2018 17:28

cześć,
lotnikwsk napisał(a):Nie mam rezerwacji w Slawince, tylko dom wyżej
Apartman Tonka,
jedziecie sami czy z dziewczynami?
znalazłem gdzieś ten apartament, tam jest podwójne łóżko + rozkładana kanapa?

lotnikwsk napisał(a):myślę że jakieś spotkanie w tym roku też będzie.
nawet jeśli nie będzie to sami sobie zorganizujemy :wink:

lotnikwsk napisał(a):A relacja to stara i niedokończona ...
dlatego ja nawet o tym nie myślę

pozdrawiam :papa:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18309
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 12.12.2018 18:31

Krzysiek , współczuję Ci , bo znam taką sytuację z laptopem dokładnie , z autopsji :roll: Ot życie . . .

wiolek_lp napisał(a):Do Sarajewa tak naprawdę tylko "wpadniemy" bo chcemy pierwszy raz jechać w dzień (po nocnej jeździe mogę leżeć na plaży, ale nie zwiedzać) więc dojedziemy na noc do Sarajewa ( ile faktycznie schodzi droga ? mapy pokazują 12 h do Rz, ja obstawiam 15, ale czy nawet w tych 15 się wyrobimy ? ), na drugi dzień szybkie zwiedzanie, na noc do Mostaru i kolejny dzień wyjazd już do Kotoru.


Przez Nowy Sad jechaliśmy 13,5 godziny ( trzy postoje typu kawa , coś na ząb i tankowanie ) , przez Osijek z dwoma postojami ( a raczej trzema - mandat dwa kilometry przed granicą węgierską :evil: ) - około 13 , więc założone przez Ciebie 15 godzin powinno spokojnie wystarczyć 8)


Pozdrawiam
Piotr
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 12.12.2018 21:40

lotnikwsk napisał(a):Do Sarajewa faktycznie jechaliśmy jakieś 15 godzin :roll: ale w trzynaście można by się wyrobić tylko że nam się nie śpieszyło :mrgreen:
Jak w Pisaku było :roll: nooo jak na sierpień to byłem zaskoczony :D a czemu to Ci powiem prywatnie :mrgreen:
Pytaj śmiało o wszystko , najszybciej to na telefon bo tu nie zawsze zaglądam :wink:
pozdrawiam Krzysiek :papa:


Pisz pisz co z tym sierpniowy Pisakiem, ciekawa jestem :mrgreen: A z pytaniami na pewno się odezwę jak już pozbieram wszystko w całość, na razie jestem jak dziecko we mgle, coś tam czytam jak mam czas i jaram się strasznie tym "nowym", jednocześnie mega ciesząc się, że znowu wylądujemy na Hvarze i to na 12 dni :wink:
Czy ja dobrze pamiętam, że nie byliście na Pokrivenik ? W przyszłym roku musicie to naprawić :mrgreen:

piotrf napisał(a):Przez Nowy Sad jechaliśmy 13,5 godziny ( trzy postoje typu kawa , coś na ząb i tankowanie ) , przez Osijek z dwoma postojami ( a raczej trzema - mandat dwa kilometry przed granicą węgierską :evil: ) - około 13 , więc założone przez Ciebie 15 godzin powinno spokojnie wystarczyć 8)


Super, daje nadzieje :wink: Chociaż my z tych wolnojeżdżących :hut: Poza tym nasza Renia, której w przyszłym roku stukną 20 urodziny i na liczniku z 330 tys ( chodź nie wiadomo o ile przekręcony :mrgreen: ) szybciej niż 140 nie pojedzie :roll: A buczy już przy 120, więc jeśli uda się zmieścić w 15 h to będzie super :!:
Chciałabym dojechać przed 22, a nie wierzę, że uda się wyjechać przed 6, obstawiam raczej 7 :devil:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Wakacje w kamieniołomie czyli Povlja 2017 - strona 11
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone