Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wakacje 2015 czyli zimna Chorwacja i upalne Włochy

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
hzag
Globtroter
Posty: 47
Dołączył(a): 05.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) hzag » 11.06.2015 00:05

Podejrzę.
A sam się z siebie już śmieję od paru dni. Po przeczytaniu prawie 30 relacyj mam już urlopy w Cro zaplanowane na kolejne 10 lat. :D A jedziemy tam dopiero pierwszy raz w sierpniu... 8)
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5792
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 11.06.2015 00:34

raffaell2 napisał(a):O tym dzisiaj wieczorem.

Pozdrawiam i zapraszam.

Wieczór minął a ja czekam i czekam... :(
loverosa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 750
Dołączył(a): 22.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) loverosa » 11.06.2015 06:51

Ciekawa sprawa,jak to się robi,że za 4000 tys można? :wink:
Anai
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3715
Dołączył(a): 08.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Anai » 11.06.2015 07:52

Ciekawy tytuł i w dodatku potwierdzony przez moich tajnych wspólpracowników bedących w zeszłym tygodniu we Włoszech a teraz w Cro - jestem więc i ja... :oczko_usmiech:

loverosa napisał(a):Ciekawa sprawa,jak to się robi,że za 4000 tys można? :wink:

Ja bym rzekła, że to wręcz awykonalne - 6 tysi to minimum :mrgreen: ;P
loverosa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 750
Dołączył(a): 22.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) loverosa » 11.06.2015 08:40

Anai też tak myślę 8)
KasiaiPiotrek
Odkrywca
Posty: 111
Dołączył(a): 19.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) KasiaiPiotrek » 11.06.2015 09:11

My w tym roku za 4000 zł. spędzić 2 tyg. (kemping 2+2) w SIERPNIU !!! więc dosiadam się i ja :)
gosik 84
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 55
Dołączył(a): 07.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) gosik 84 » 11.06.2015 10:37

Ja też się dopisuję do czytelni i czekam :)
raffaell2
Odkrywca
Posty: 74
Dołączył(a): 06.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) raffaell2 » 11.06.2015 22:08

Kurcze, napisałem "dziś wieczorem" ? W sumie dziś to dziś a nie wczoraj :D
Wczoraj zajęło mnie sortowanie zdjęć. Udało mi się zejść poniżej 700. To sukces w porównaniu do pierwszego wyjazdy do Cro, gdy po wykasowaniu zostawiłem ponad 1500 :wink:

Relacja start :oczko_usmiech:

Pewnego zimowego wieczora zasiedliśmy do przy grzanym winie by pomyśleć o wakacjach 2015. Ponieważ nie zapowiadało się, abyśmy mogli w tym roku przeznaczyc na nie takiej kwoty jak w ubiegłych latach, przeglądaliśmy mapy googla w rejonie Mazur, Kaszub, pojezierza Lubuskiego ... Jak tylko teren wydał nam sie atrakcyjny przyrodniczo (lasy, jeziora), zaraz przełączalismy się na zdjęcia, aby podpatrzeć jak okolica naprawdę wygląda. Kilka miejsc zapisalismy w notatniku i w ciągu kilku nastepnych dni zaczelismy przeglądać oferty domków, pensjonatów i małych hotelików.
Kurcze, ale drogo ... Za mały zawilgocony domek trzeba zapłacić w sezonie 200-240 zł za dobę. Miny mieliśmy niewesołe :(
Wtedy przez myśl przeszły mnie myśli samobójcze - tzn. powiedziałem do żony: "może pojedziemy przed sezonem do Chorwacji z twoimi rodzicami? Apartament na pół, jeśli zmieścimy sie do auta, to paliwo i winiety też na pół".
Excel odpalony - większy apartament przed sezonem ok 60 euro/dobę = ok 3550 zł na pół (euro kosztowało wtedy 4,20). Winiety i paliwo max 1400 zł. Też na pół. Za 2500 zł będzie dojazd i noclegi. Napełnimy lodówkę polskim jedzonkiem, nie będziemy szaleć na miejscu - tylko piwko, lody, kilka wycieczek autem. Wyrobimy się.
Pozostaje przekonac teściów... O dziwo zapomniałem o czarnych myślach, tak bardzo napaliłem się na Chorwację :mrgreen:

Teścia nie trzeba długo namawiać - "jedziecie z nami do Chorwacji?
- no pewnie ! "

Teściowa kręciła nosem, ale ponieważ musielismy w pracy planować długi urlop, nie dalismy jej dużo czasu na zastanowienie.
Żeby córcia nie zawaliła końcówki szkoły, to nie można jechać na koniec czerwca. Trzeba jej dać 2-3 tygodnie na nadrobienie na koniec. Ostatni tydzień maja jest niezły.
Telefon do teściowej :?
Jadą !!! :D

Zupełnie zapomnielismy o sprawdzeniu temperatur w maju :? Przypomniało nam sie dopiero miesiąc przed wyjazdem.

C4 Picasso nie jest niestety Grand, ale przecież tylne fotele są przesuwane. Rodzina niezbyt wysoka, więc można zwiększyć bagażnik o 20 cm :wink:

No to gdzie by tu jechać?
Ja: Korcula. Kolega był rok temu. Pieknie, woda kryształ ...
Teściowa i żona: musi się tam coś dziać. Chociaz knajpki i trochę życia ...
Ja: Hvar !
Ja znowu: dobra, nie tym razem ... fajne kwatery ponad nasz budżet
Żona: Baska Voda
Ja: Proszę :( Byliśmy tak 3 razy :( Może Losinj? Znów ceny :( Albo coś na Istrii - ceny :(

Po kilku dniach wpadliśmy wspólnie na pomysł, że zarezerwujemy pierwszy tydzień w Baska Voda, a drugi pojedziemy tam, gdzie nas kółka zaniosą :D. Ciągle liczyłem na Hvar lub Korculę. Żona chciała w okolice Vodic, Sibenika, lub do Włoch, bo rodzice tam też nigdy nie byli. No dobra - zobaczymy na miejscu :wink:

Miesiąc przed wyjazdem sprawdzam temp. morza w Splicie - 15 stopni.
O cholera !!! Pamietam jak w takiej wodzie kąpałem się w Bałtyku. Kostki mnie bolały, wytrzymałem ze 2 minuty i dostałem drgawki. No nic - trzeba rodzinke uświadomić. Ta wiadomość bardziej ich przeraziła niz mnie.
2 tygodnie do wyjazdu - jest 17 a czasem 18. 1 stopień na tydzień i będzie 20 :D Juz szukamy z córą masek i rurek :mrgreen:
Tydzień do wyjazdu - w Chorwacji fala upałów, woda 19-20. Tylko weatheronline coś głupieje. Podają że pogoda ma się sknocić. Jakieś ulewy, w necie piszą o podtopieniach. No to pieknie 8O

Przed samym wyjazdem w Chorwacji leje od 3 dni. Mamy ruszyć w sobotę, ale ja proponuje niedzielę, bo na cała trasę zapowiadaja deszcz, a w Austrii, Słowenii i płn Chorwacji ulewy. No masakra. Będę jechał 20 godzin :? A raz udało nam się tą trasę pokonać w 11,5 h.
Rodzinka protestuje - jedziemy w sobotę, bo od poniedziałku ma byc słonecznie, a w niedzielę przezcież zrobimy zakupy w Makarskiej w Konzumie albo Lidlu i uraczymy się jakąś rakiją :D
Jak rakija to jedziemy :mrgreen:
zbychn
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 184
Dołączył(a): 14.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbychn » 11.06.2015 22:23

:boss: Jestem i czytam z zaciekawieniem. Początek super z ''dreszczykiem'' :-) ;)
karin74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2420
Dołączył(a): 27.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) karin74 » 11.06.2015 23:04

Jak Baśka Voda to siedzim, siedzim ....przecież też tam już niedługo smigamy......chłopie pisz, pisz....
:-):-):-):-):-)
Ostatnio edytowano 11.06.2015 23:14 przez karin74, łącznie edytowano 1 raz
rzrz
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 36
Dołączył(a): 25.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) rzrz » 11.06.2015 23:07

Czytamy z wypiekami :)
my w tym roku BRELA.... wiec po sąsiedzku....
Magdalena S.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 920
Dołączył(a): 03.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdalena S. » 12.06.2015 00:43

Zapowiada się interesująco. Zostaję z Wami :)
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 12.06.2015 01:09

Spać nie mogę, raisefiber mnie chyba dopada... :lol: (15 DDW! ) więc zapisuję się do Twojej czytelni :D zapowiada się ciekawie -zimny urlop z teściową :oczko_usmiech:
sandomingo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 519
Dołączył(a): 25.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) sandomingo » 12.06.2015 02:07

Za 3 tygodnie wyjazd do BV - więc z przyjemnością się dosiadam!
gosik 84
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 55
Dołączył(a): 07.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) gosik 84 » 12.06.2015 07:45

Jak Dalmacja to czekam z niecierpliwością na ciąg dalszy :D
Bo ja w tym roku jadę właśnie na mazury, które u Was też się przewinęły przy planowaniu.
Ale cóż poradzić jak mój facet chce na mazury :wink:
Jakoś to przeżyje
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Wakacje 2015 czyli zimna Chorwacja i upalne Włochy - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone