Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Wakacje 2015 czyli zimna Chorwacja i upalne Włochy

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
hzag
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) hzag » 10.06.2015 23:05

Podejrzę.
A sam się z siebie już śmieję od paru dni. Po przeczytaniu prawie 30 relacyj mam już urlopy w Cro zaplanowane na kolejne 10 lat. :D A jedziemy tam dopiero pierwszy raz w sierpniu... 8)
greenrs
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 10.06.2015 23:34

raffaell2 napisał(a):O tym dzisiaj wieczorem.

Pozdrawiam i zapraszam.

Wieczór minął a ja czekam i czekam... :(
loverosa
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) loverosa » 11.06.2015 05:51

Ciekawa sprawa,jak to się robi,że za 4000 tys można? :wink:
Anai
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Anai » 11.06.2015 06:52

Ciekawy tytuł i w dodatku potwierdzony przez moich tajnych wspólpracowników bedących w zeszłym tygodniu we Włoszech a teraz w Cro - jestem więc i ja... :oczko_usmiech:

loverosa napisał(a):Ciekawa sprawa,jak to się robi,że za 4000 tys można? :wink:

Ja bym rzekła, że to wręcz awykonalne - 6 tysi to minimum :mrgreen: ;P
loverosa
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) loverosa » 11.06.2015 07:40

Anai też tak myślę 8)
KasiaiPiotrek
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) KasiaiPiotrek » 11.06.2015 08:11

My w tym roku za 4000 zł. spędzić 2 tyg. (kemping 2+2) w SIERPNIU !!! więc dosiadam się i ja :)
gosik 84
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) gosik 84 » 11.06.2015 09:37

Ja też się dopisuję do czytelni i czekam :)
raffaell2
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) raffaell2 » 11.06.2015 21:08

Kurcze, napisałem "dziś wieczorem" ? W sumie dziś to dziś a nie wczoraj :D
Wczoraj zajęło mnie sortowanie zdjęć. Udało mi się zejść poniżej 700. To sukces w porównaniu do pierwszego wyjazdy do Cro, gdy po wykasowaniu zostawiłem ponad 1500 :wink:

Relacja start :oczko_usmiech:

Pewnego zimowego wieczora zasiedliśmy do przy grzanym winie by pomyśleć o wakacjach 2015. Ponieważ nie zapowiadało się, abyśmy mogli w tym roku przeznaczyc na nie takiej kwoty jak w ubiegłych latach, przeglądaliśmy mapy googla w rejonie Mazur, Kaszub, pojezierza Lubuskiego ... Jak tylko teren wydał nam sie atrakcyjny przyrodniczo (lasy, jeziora), zaraz przełączalismy się na zdjęcia, aby podpatrzeć jak okolica naprawdę wygląda. Kilka miejsc zapisalismy w notatniku i w ciągu kilku nastepnych dni zaczelismy przeglądać oferty domków, pensjonatów i małych hotelików.
Kurcze, ale drogo ... Za mały zawilgocony domek trzeba zapłacić w sezonie 200-240 zł za dobę. Miny mieliśmy niewesołe :(
Wtedy przez myśl przeszły mnie myśli samobójcze - tzn. powiedziałem do żony: "może pojedziemy przed sezonem do Chorwacji z twoimi rodzicami? Apartament na pół, jeśli zmieścimy sie do auta, to paliwo i winiety też na pół".
Excel odpalony - większy apartament przed sezonem ok 60 euro/dobę = ok 3550 zł na pół (euro kosztowało wtedy 4,20). Winiety i paliwo max 1400 zł. Też na pół. Za 2500 zł będzie dojazd i noclegi. Napełnimy lodówkę polskim jedzonkiem, nie będziemy szaleć na miejscu - tylko piwko, lody, kilka wycieczek autem. Wyrobimy się.
Pozostaje przekonac teściów... O dziwo zapomniałem o czarnych myślach, tak bardzo napaliłem się na Chorwację :mrgreen:

Teścia nie trzeba długo namawiać - "jedziecie z nami do Chorwacji?
- no pewnie ! "

Teściowa kręciła nosem, ale ponieważ musielismy w pracy planować długi urlop, nie dalismy jej dużo czasu na zastanowienie.
Żeby córcia nie zawaliła końcówki szkoły, to nie można jechać na koniec czerwca. Trzeba jej dać 2-3 tygodnie na nadrobienie na koniec. Ostatni tydzień maja jest niezły.
Telefon do teściowej :?
Jadą !!! :D

Zupełnie zapomnielismy o sprawdzeniu temperatur w maju :? Przypomniało nam sie dopiero miesiąc przed wyjazdem.

C4 Picasso nie jest niestety Grand, ale przecież tylne fotele są przesuwane. Rodzina niezbyt wysoka, więc można zwiększyć bagażnik o 20 cm :wink:

No to gdzie by tu jechać?
Ja: Korcula. Kolega był rok temu. Pieknie, woda kryształ ...
Teściowa i żona: musi się tam coś dziać. Chociaz knajpki i trochę życia ...
Ja: Hvar !
Ja znowu: dobra, nie tym razem ... fajne kwatery ponad nasz budżet
Żona: Baska Voda
Ja: Proszę :( Byliśmy tak 3 razy :( Może Losinj? Znów ceny :( Albo coś na Istrii - ceny :(

Po kilku dniach wpadliśmy wspólnie na pomysł, że zarezerwujemy pierwszy tydzień w Baska Voda, a drugi pojedziemy tam, gdzie nas kółka zaniosą :D. Ciągle liczyłem na Hvar lub Korculę. Żona chciała w okolice Vodic, Sibenika, lub do Włoch, bo rodzice tam też nigdy nie byli. No dobra - zobaczymy na miejscu :wink:

Miesiąc przed wyjazdem sprawdzam temp. morza w Splicie - 15 stopni.
O cholera !!! Pamietam jak w takiej wodzie kąpałem się w Bałtyku. Kostki mnie bolały, wytrzymałem ze 2 minuty i dostałem drgawki. No nic - trzeba rodzinke uświadomić. Ta wiadomość bardziej ich przeraziła niz mnie.
2 tygodnie do wyjazdu - jest 17 a czasem 18. 1 stopień na tydzień i będzie 20 :D Juz szukamy z córą masek i rurek :mrgreen:
Tydzień do wyjazdu - w Chorwacji fala upałów, woda 19-20. Tylko weatheronline coś głupieje. Podają że pogoda ma się sknocić. Jakieś ulewy, w necie piszą o podtopieniach. No to pieknie 8O

Przed samym wyjazdem w Chorwacji leje od 3 dni. Mamy ruszyć w sobotę, ale ja proponuje niedzielę, bo na cała trasę zapowiadaja deszcz, a w Austrii, Słowenii i płn Chorwacji ulewy. No masakra. Będę jechał 20 godzin :? A raz udało nam się tą trasę pokonać w 11,5 h.
Rodzinka protestuje - jedziemy w sobotę, bo od poniedziałku ma byc słonecznie, a w niedzielę przezcież zrobimy zakupy w Makarskiej w Konzumie albo Lidlu i uraczymy się jakąś rakiją :D
Jak rakija to jedziemy :mrgreen:
zbychn
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbychn » 11.06.2015 21:23

:boss: Jestem i czytam z zaciekawieniem. Początek super z ''dreszczykiem'' :-) ;)
karin74
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) karin74 » 11.06.2015 22:04

Jak Baśka Voda to siedzim, siedzim ....przecież też tam już niedługo smigamy......chłopie pisz, pisz....
:-):-):-):-):-)
Ostatnio edytowano 11.06.2015 22:14 przez karin74, łącznie edytowano 1 raz
rzrz
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) rzrz » 11.06.2015 22:07

Czytamy z wypiekami :)
my w tym roku BRELA.... wiec po sąsiedzku....
Magdalena S.
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdalena S. » 11.06.2015 23:43

Zapowiada się interesująco. Zostaję z Wami :)
CroAna
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 12.06.2015 00:09

Spać nie mogę, raisefiber mnie chyba dopada... :lol: (15 DDW! ) więc zapisuję się do Twojej czytelni :D zapowiada się ciekawie -zimny urlop z teściową :oczko_usmiech:
sandomingo
Mistrz Euro 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) sandomingo » 12.06.2015 01:07

Za 3 tygodnie wyjazd do BV - więc z przyjemnością się dosiadam!
gosik 84
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) gosik 84 » 12.06.2015 06:45

Jak Dalmacja to czekam z niecierpliwością na ciąg dalszy :D
Bo ja w tym roku jadę właśnie na mazury, które u Was też się przewinęły przy planowaniu.
Ale cóż poradzić jak mój facet chce na mazury :wink:
Jakoś to przeżyje
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze Relacje z podróży

Wakacje 2015 czyli zimna Chorwacja i upalne Włochy - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019