Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Vodice + wycieczki, czyli I raz CRO samochodem 2012

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Quecal
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 175
Dołączył(a): 28.01.2012
Vodice + wycieczki, czyli I raz CRO samochodem 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Quecal » 17.08.2012 13:28

Witam Wszystkich Cromaniaków i tych którzy dopiero zamierzają wybrać się do tego pięknego kraju jakim jest Chorwacja. Przed wyjazdem oczarowałem się Waszymi wyprawami i postanowiłem, że też coś skrobnę o swoim pierwszym wypadzie i z pewnością nie ostatnim – już planuję kolejny!
Cały pomysł wyjazdu zrodził się w jednym z marzeń mojej drugiej połówki, która też specjalnie nie musiała mnie długo namawiać. Mam już za sobą kilka ładnych wyjazdów jednakże ku mojemu zaskoczeniu największe pozytywne wibracje wzbudziła we mnie właśnie Chorwacja…

Wycieczka oczywiście samochodowa (bo wakacje nie zaczynają się od miejsca docelowego lecz już po przekroczeniu granicy własnej miejscowości – Ci którzy podróżują autkiem myślę wiedzą o czym piszę). Nasz skład to dwa autka (trzy pary w tym jedna z małymi dziećmi). Jako, że nasza trasa różniła się od siebie i spotkaliśmy się w zasadzie dopiero na miejscu to opiszę jak to u mnie wyglądało, a może podpowiem komuś tym samym pomysł na ciekawy urlopik w CRO…

Start: Zamość (woj. lubelskie)
Cel: Vodice (Dalmacja)
Trasa przez: Słowację i Węgry
Termin: 20.07 - 29.07.2012r.

Nasz wyjazd rozpoczynamy tuż po północy ok godz. 1:00 i lecimy sobie swobodnie przez Polskę (dla turystów z okolicy – trasa przez Szczebrzeszyn, Janów Lub., Rzeszów i do przejścia w Barwinku) całość zajmuje mi jakieś 3:30h. Na przejściu głucho… wymieniamy polskie złote na forinty i kuny, w między czasie napełniając zbiornik po sam kurek no i oczywiście winietki (na Słowacje klejona na szybę, na Węgry jakiś świstek do portfela).

Tuż za granicą standardowo kilka słowackich patroli policji zatrzymuje do kontroli losowo wybrane pojazdy (wywiedziałem się, że obowiązkowo konieczna kamizelka odblaskowa), której akurat nie miałem jednak udało mi się uniknąć zatrzymania. Droga przez Słowację bez szału chcieliśmy jak najszybciej to minąć. Na autostradzie choć krótkiej policja przewidziała kontrolę winet wszystkich pojazdów kolejno…

Dalej Węgry – cisza i spokój żadnych patroli beztroska jazda… Na ok. 10:00 z dwoma postojami trafiamy do Budapesztu i tutaj zatrzymujemy się na dłużej – zwiedzamy kilka ciekawych wcześniej zaplanowanych miejsc – Budapeszt zaliczony! Później już tylko godzinka jazdy do Pani Teresy nad Balatonem (nocleg wielokrotnie jest na forum polecany). Zanim jednak do noclegu tuż po zjeździe z autostrady kilka fotek pod oszołamiającym wiaduktem…

cdn...
Ostatnio edytowano 20.09.2012 20:30 przez Quecal, łącznie edytowano 1 raz
bonar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 18.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonar » 18.08.2012 21:45

Vodice powiadasz - hm, no pięknie, a wiesz, że też byłem w Vodicach (jak zapewne wielu :)
My kwaterowaliśmy w Tribunj, jednak często byliśmy w tym pięknym miasteczku.
Czekamy na zdjęcia...
Jeszcze mam prośbę, czy możesz polecić kwaterę w której byliście (wklej w Dziale: Apartamenty, hotele, pokoje w temacie Bank kwater).

Pozdrav :papa:
caffeine
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 36
Dołączył(a): 12.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) caffeine » 19.08.2012 16:14

witam, bardzo fajnie i niemalże ekspresowo opowiedziana historia kilku dni pełnych wrażeń w Chorwacji! Bardzo jestem ciekawa zdjęć, niebawem wyjeżdżam i kilka spośród opisanych przez Ciebie miejsc również mamy w planie odwiedzić:) pozdrowienia!
Quecal
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 175
Dołączył(a): 28.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Quecal » 19.08.2012 21:23

Dziekuję za wizytę w temacie :)
W miarę zainteresowania naszym pomysłem na wyprawę chętnie dopiszę więcej...

Póki co kilka obiecanych fotek na początek z Budapesztu bo jadąc do Chorwacji trasą od przejścia w Barwinku przez Słowację i Węgry z zaplanowanym noclegiem nad Balatonem nie wypada go pominąć...
- my poświęciliśmy ok 5h na zwiedzanie wcześniej ustaloną trasą i udało się :)
Załączniki:
Buda.1.jpg
Buda.2.jpg
Buda.3.jpg
Buda.4.jpg
Buda.5.jpg
Buda.6.jpg
Buda.7.jpg
Buda.8.jpg
Quecal
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 175
Dołączył(a): 28.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Quecal » 19.08.2012 21:52

Po Budapeszcie ruszyliśmy nad Balaton na wcześniej umówiony nocleg u Pani Teresy (kontakt tel.: 0036306181679 - konieczna jest wcześniejsza rezerwacja, cena: 12 Euro od osoby). Polecam!

Co do samych warunków bo mogą byc tez istotne i choć już były wcześniej chyba opisywane w jakimś poście przybliżę i odświeżę od swojej strony...
- samo mieszkanko to wyposażona oddzielna kuchnia, salon, dwa pokoje 2-os i balkon
- domek leży przy mało ruchliwej uliczce.
- parking na terenie posiadłości ogrodzonej pomieści ok 4 auta
- mieszkanka są na pietrze i na parterze (nasze było na pietrze)
- 20 min spacerkiem po chodniku nad Balaton (idąc stale na wprost)
- po 15 min dochodzimy do krzyżówki gdzie po prawej stronie mamy Tesco i bankomat
- samo wybrzeże, plaża, wyglądała dość spokojnie i cicho; woda do 200m od brzegu po kolana

W razie braku miejsc u Pani Teresy może ona znaleść u swoich znajomych w podobnych warunkach i tej samej cenie (wracając z Chorwacji nocowaliśmy u jej znajomej kilka domów dalej).

Tuż po zjeździe z autostrady na Koroshegy za rondem zatrzymał nas fajny widok na wiadukt od dołu; dalej fotki z naszej kwatery.

cdn...
Załączniki:
Koro.1.jpg
Ter.1.jpg
Ter.2.jpg
Ter.3.jpg
Ter.4.jpg
Ter.5.jpg
Ter.6.jpg
Ostatnio edytowano 20.09.2012 21:18 przez Quecal, łącznie edytowano 1 raz
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 19.08.2012 22:13

Kliknąłem obserwuję :D
Quecal
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 175
Dołączył(a): 28.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Quecal » 22.08.2012 14:26

Dzięki za wizytę...
Trochę urwanie głowy mam po powrocie ale na weekend ogarnę się i jedziemy dalej z tematem :D
beagm
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 605
Dołączył(a): 17.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) beagm » 22.08.2012 17:06

Witam i zasiadam do czytania i oglądania. W czerwcu jadąc do Primosten wstąpiliśmy do Vodic, więc czekam na fotki i widok miasta z Twojego pobytu.
Agnieszka Smolek
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 13.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agnieszka Smolek » 13.09.2012 11:31

Też już byliśmy w Chorwacji poprzez firmę Adrialin. Byliśmy w miejscowości Makarska. Bardzo nam się tam podobało. Ładne mieszkanko, super pogoda... Wszystko się zgadzało z opisem na stronie internetowej. Obsługa w języku polskim. Dokumenty również otrzymaliśmy w języku polskim. Widziałam że mają też apartamenty i domki we Włoszech. Może w przyszłym roku tam się wybierzemy. Mogę ich naprawdę polecić...
Quecal
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 175
Dołączył(a): 28.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Quecal » 20.09.2012 20:38

Temacik troszke przygasł ale już wszystko nadrabiam...


Agnieszka Smolek napisał(a):Też już byliśmy w Chorwacji poprzez firmę Adrialin. Byliśmy w miejscowości Makarska. Bardzo nam się tam podobało. Ładne mieszkanko, super pogoda... Wszystko się zgadzało z opisem na stronie internetowej. Obsługa w języku polskim. Dokumenty również otrzymaliśmy w języku polskim. Widziałam że mają też apartamenty i domki we Włoszech. Może w przyszłym roku tam się wybierzemy. Mogę ich naprawdę polecić...

Powiem Ci szczerze, że po powrocie podobnie jak inny Cromaniak z forum myślałem o Włoszech ale czar tej myśli prysł po przejrzeniu fotek z wyprawy + ściagnąłem sobie kilka chorwackich nastrajających przebojów ;) I teraz już powoli myślę o kolejnym wypadzie do Chorwacji i tym razem Makarska, a może i cos więcej o ile czas pozwoli!

Co by nie odbiegac od tematu lecimy dalej...
Następnego dnia ok godz. 10:00 wyruszamy w trasę do Vodic. Mijając granicę z Chorwacją celnik węgierski ponuro przejrzał paszporty, chorwacki wcale ich nie chciał tylko z uśmiechem krzyknął do nas „Vodice? Makarska? Go go go…” – z uśmiechem powitania nas pojechaliśmy dalej. Planowaliśmy tuż za Zagrzebiem połączyć dalszą podróż z ekipą drugiego autka (jechali z Grudziądza przez Czechy, Austrię i Słowenię) niestety korki w których ugrzęźli spowodowały, że spotkaliśmy się dopiero na miejscu w Vodicach.

Sama trasa przez Chorwację zrobiła na mnie duże wrażenie – w górę, w dół, wspaniałe widoki na góry no i tunele w tym dwa ponad 5,5km – bajecznie… tym bardziej, że uwielbiam jeździć…

cdn...
Załączniki:
IMG_0146.jpg
IMG_0148.jpg
IMG_0160.jpg
IMG_0167.jpg
IMG_0172.jpg
IMG_0173.jpg
IMG_0178.jpg
Ostatnio edytowano 20.09.2012 21:18 przez Quecal, łącznie edytowano 1 raz
Quecal
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 175
Dołączył(a): 28.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Quecal » 20.09.2012 21:16

W samych Vodicach spotkanie z opiekunami z biura (kwaterę rezerwowaliśmy przez Adrialin >>> http://www.adrialin.pl) . Mimo, że ekipa z drugiego autka jeszcze nie dotarła to dostaliśmy od razu oba mieszkanka i czekaliśmy na towarzyszy… Lokalizacja samego obiektu lepsza chyba być nie mogła (blisko plaży, blisko mariny, blisko sklepu – dosłownie wszystko pod nosem, klimatyzacja, parking na posiadłości ogrodzonej).

cdn...
Załączniki:
IMG_3171.jpg
IMG_3495.jpg
IMG_3482.jpg
IMG_3483.jpg
IMG_3484.jpg
IMG_3485.jpg
IMG_3486.jpg
IMG_3487.jpg
IMG_3488.jpg
IMG_3489.jpg
IMG_3490.jpg
IMG_3493.jpg
Quecal
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 175
Dołączył(a): 28.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Quecal » 20.09.2012 21:47

Nasz pierwszy wypadzik kolejnego dnia to wodospady KRK. Z Vodic to dosłownie rzut beretem… Co do samego parku z zajefajnym wodospadem na zakończenie wędrówki nie mamy żadnych zastrzeżeń. Cena 95 kun od osoby. Piękne widoki, spacerek po rozlewisku, a na zakończenie kąpiel przy wodospadzie. Koniecznie należy zabrać ze sobą strój kąpielowy!!! Najwieksza atrakcja z tej wyprawy jak dla mnie to właśnie kapiel przy wodospanie, uważać trzeba jedynie gdzie stąpamy bo skałki są dość śliskie i zdradliwe pod powierzchnią wody...
Gdyby nie umówiony czas do promu (kolejnej "atrakcji") to zostalibyśmy tam dużo, dużo, dużo dłużej...
Polecam!

cdn...
Załączniki:
IMG_0190.jpg
IMG_0205.jpg
IMG_0209.jpg
IMG_0213.jpg
IMG_0218.jpg
IMG_0219.jpg
IMG_0220.jpg
IMG_3235.jpg
IMG_0226.jpg
IMG_0234.jpg
IMG_0255.jpg
Quecal
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 175
Dołączył(a): 28.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Quecal » 21.09.2012 12:38

A teraz prom (statek) wycieczka, która nas kompletnie rozczarowała. Nie dość, że jej koszt to od osoby 130 kun to do tego płyniemy godzinę na wysepkę do klasztoru w którym nic nie ma ciekawego, później dalej do jakiejś „dojarni” gdzie zostawiają nas na godzinę (dojarnia oznacza miejsce gdzie nie ma ciekawego tylko same bary). Następnie płyneliśmy pod jeden z wodospadów (jedyna atrakcja) przy którym kapitan obrócił się łodzią 3x wokoło i powrót. Ogółem wycieczka statkiem to wycieczka gdzie płacisz za to, żeby Cię później znowu wydoili – byliśmy bardzo zawiedzeni podobnie jak towarzyszący nam inni turyści. No chyba, że komuś wystarcza jedynie sam jako taki rejs…



cdn...
Załączniki:
IMG_0262.jpg
IMG_0265.jpg
IMG_0268.jpg
IMG_0274.jpg
IMG_0275.jpg
IMG_0279.jpg
IMG_0278.jpg
IMG_0286.jpg
IMG_0293.jpg
IMG_0312.jpg
razpol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3764
Dołączył(a): 24.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) razpol » 24.09.2012 12:31

Przycupnę i ja :)
MarDomi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1271
Dołączył(a): 21.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarDomi » 24.09.2012 16:49

Zasiadam i czekam na ciąg dalszy :)
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Vodice + wycieczki, czyli I raz CRO samochodem 2012
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone