Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ubezpieczenie na ewentualne leczenie

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
PETERENZO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4042
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PETERENZO » 06.07.2012 23:44

Bart3z napisał(a):Tzn to ubezpieczenie ma taki sam zakres jakbyś normalnie kupił, a że jest gratis to będzie jako drugie u mnie :wink:
Lepsze to niż nic jak ktos nie chce płacić za ubezpieczenie :wink:
U mnie jak co roku jest oczywiście Generalli :D


Jeżeli piszesz - "oczywiście Generali" - to napisz czy masz z tym TU jakieś pozytywne lub negatywne doświadczenia, ponieważ ja mam dopiero pierwsze 2 polisy w tym TU (Assisatance i KL). Tylko dlatego, że po długich poszukiwaniach ich oferta wyglądała wg mnie najbardziej sensownie.
Bart3z
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 27
Dołączył(a): 18.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bart3z » 06.07.2012 23:53

PETERENZO napisał(a):Jeżeli piszesz - "oczywiście Generali" - to napisz czy masz z tym TU jakieś pozytywne lub negatywne doświadczenia, ponieważ ja mam dopiero pierwsze 2 polisy w tym TU (Assisatance i KL). Tylko dlatego, że po długich poszukiwaniach ich oferta wyglądała wg mnie najbardziej sensownie.

KL wykupuje na każdy wyjazd, ale na szczęście nie miałem okazji jeszcze z niego korzystać :wink:
Po niedzieli muszę jeszcze wykupić Assistance na auto
:wink:
Dlaczego Generali? Przestudiowałem wiele OWU i jakoś mi ich oferta podpasowała najbardziej, a dodatkowo jestem do tego TU przywiązany, bo mam u nich OFE :)
PETERENZO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4042
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PETERENZO » 07.07.2012 00:05

Bart3z napisał(a):KL wykupuje na każdy wyjazd, ale na szczęście nie miałem okazji jeszcze z niego korzystać :wink:
Po niedzieli muszę jeszcze wykupić Assistance na auto
:wink:
Dlaczego Generali? Przestudiowałem wiele OWU i jakoś mi ich oferta podpasowała najbardziej, a dodatkowo jestem do tego TU przywiązany, bo mam u nich OFE :)


Ja też na szczęście dotychczas nie korzystałem, choć tak jak Ty na wyjazdy zagraniczne zawsze kupowałem KL.
Rzeczywiście w porównaniu z innymi TU ich warunki są bardzo korzystne. Co więcej większość TU wycofała się z krótkoterminowych Assistance. Jeżeli już dają Assistance to, albo trzeba mieć u nich OC albo należy wykupić Assistance na rok. Ale miejmy nadzieję, że z żadnego nie trzeba będzie korzystać :wink:
noyle
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 08.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) noyle » 10.07.2012 23:06

Bahama napisał(a):
noyle napisał(a):Wystarczy paszport, wszelkie dodatkowe ubezpieczenie jest zbędne.



A potem płać i płacz...


Pomoc w przychodni, karetka 100km, leczenie specjalistyczne w szpitalu 10 dni, nawet na końcu zawieźli karetka na lotnisko ok 30 km.
Tylko paszport zero opłat,
Prywatne ubezpieczenie przydaje się tylko do zwrotów kosztu transportu do kraju
pacjenta lub zwłok.
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014
Re: Ubezpieczenie na ewenualne leczenie

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 15.02.2015 16:41

czy cos sie zmieniło od momentu kiedy Cro jest w UE?Wpisy sa przed wejscia i wszyscy pisza, ze wymagany jest paszport do u lekarza i wiekszosc ze powinnismy dokupic dodatkowe ubezpieczenie...jak wyglada to teraz, czy dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne jest potrzebne czy jednak zbyteczne, jakie sa wasze ostanie doswiadczenia w tym temacie?
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005
Re: Ubezpieczenie na ewenualne leczenie

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 15.02.2015 16:49

Ubezpieczenie dodatkowe moim zdaniem jest niezbędne bo zapewnia to czego nie zapewnia EKUZ.
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007
Re: Ubezpieczenie na ewenualne leczenie

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 15.02.2015 17:48

Bocian napisał(a):Ubezpieczenie dodatkowe moim zdaniem jest niezbędne bo zapewnia to czego nie zapewnia EKUZ.

A czego nie zapewnia EKUZ? I w jakim kraju?
Co zapewnia dodatkowe ubezpieczenie?

Pytam - bo się nie znam, a z tego co piszesz to musisz posiadać wiedzę w tym temacie.
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008
Re: Ubezpieczenie na ewenualne leczenie

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 15.02.2015 18:24

dwa razy korzystałam z dodatkowego ubezpieczenia
wersja przemyślana ...
- tel do ubezpieczyciela, podanie miejsca pobytu a za chwilę info o przyjeździe pani doktor do apartamentu, która bezgotówkowo obsłużyła dziecko, wypisała receptę, a w Polsce zwrot kasy za leki.
wersja samodzielna ....
- zwrot kosztów (w Polsce) za wizytę u lekarza i za lekarstwa kupione w Cro

EKUZ podobno nie gwarantuje leczenia w każdym miejscu naszego pobytu - ale tego nie sprawdzałam
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006
Re: Ubezpieczenie na ewenualne leczenie

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 15.02.2015 18:28

romuald22 napisał(a):
Bocian napisał(a):Ubezpieczenie dodatkowe moim zdaniem jest niezbędne bo zapewnia to czego nie zapewnia EKUZ.

A czego nie zapewnia EKUZ? I w jakim kraju?
Co zapewnia dodatkowe ubezpieczenie?

Pytam - bo się nie znam, a z tego co piszesz to musisz posiadać wiedzę w tym temacie.


Każdy kraj członkowski ma prawo mieć inny zakres świadczeń podstawowych, które dla ubezpieczonych w funduszu zdrowia są nieodpłatne...
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014
Re: Ubezpieczenie na ewenualne leczenie

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 15.02.2015 18:34

Bea.ta napisał(a):dwa razy korzystałam z dodatkowego ubezpieczenia
wersja przemyślana ...
- tel do ubezpieczyciela, podanie miejsca pobytu a za chwilę info o przyjeździe pani doktor do apartamentu, która bezgotówkowo obsłużyła dziecko, wypisała receptę, a w Polsce zwrot kasy za leki.
wersja samodzielna ....
- zwrot kosztów (w Polsce) za wizytę u lekarza i za lekarstwa kupione w Cro

EKUZ podobno nie gwarantuje leczenia w każdym miejscu naszego pobytu - ale tego nie sprawdzałam


Dzieki z ainformacje, czy mozesz podac jakie to TU tak dobrze sie Toba zajęło i w jakich to bylo kosztach?
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008
Re: Ubezpieczenie na ewenualne leczenie

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 15.02.2015 18:37

amatus1 napisał(a):Dzieki z ainformacje, czy mozesz podac jakie to TU tak dobrze sie Toba zajęło i w jakich to bylo kosztach?


i mam dostać za to ostrzeżenie za reklamę??? :)

patrz do pw ;)
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005
Re: Ubezpieczenie na ewenualne leczenie

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 15.02.2015 18:43

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):Każdy kraj członkowski ma prawo mieć inny zakres świadczeń podstawowych, które dla ubezpieczonych w funduszu zdrowia są nieodpłatne...

To podstawowa sprawa. Poza tym EKUZ choćby nie sprowadzi chorego lub ciała do kraju. Wszystko jest opisane w OWU. Mamy także OC i NNW. Można sie doubezpieczyć w zakresie przez nas wybranym, choćby amatorska jazda na nartach (zima) czy nurkowanie. Do tego dochodzi poszukiwanie i ratownictwo.
Ja ubezpieczam się w WARCIE. Teraz płaciłem za siebie na tydzień w Austrii rozszerzona trawelkę o narty i płaciłem 60 zeta za 250 tysięcy kosztów leczenia i OC na 200 tysięcy.
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014
Re: Ubezpieczenie na ewenualne leczenie

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 15.02.2015 19:19

Bea.ta napisał(a):
amatus1 napisał(a):Dzieki z ainformacje, czy mozesz podac jakie to TU tak dobrze sie Toba zajęło i w jakich to bylo kosztach?


i mam dostać za to ostrzeżenie za reklamę??? :)

patrz do pw ;)

Dzieki Bea.ta. Tak liczyłem, ze dla 2+1 to ok 150 zł. Powoli zabralem sie do kalkulacji kosztów dlatego to pytanie. Po cześci zastanawiam się czy to ubezpieczenie jest potrzebne bo gorzej niz w Polsce z NFZ to chyba nigdzie w Europie nie jest...ostatnio bedac na SOR widzialem jak ludzie czekaja po 6-10 godzin z zlamaniem ręki by lekarz ich przyjął...:(O zgrozo...ale jak to sie mówi: "przezornego Pan..."a czy ktos z Was korzystał z dodatkowego ubezpieczenia drogowego jak tak to co poleci?Ja zastanaiwam się nad karta pzu pomoc w drodze europa na 60 dni.
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008
Re: Ubezpieczenie na ewenualne leczenie

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 15.02.2015 19:31

amatus1 napisał(a):Dzieki Bea.ta. Tak liczyłem, ze dla 2+1 to ok 150 zł. Powoli zabralem sie do kalkulacji kosztów dlatego to pytanie. Po cześci zastanawiam się czy to ubezpieczenie jest potrzebne bo gorzej niz w Polsce z NFZ to chyba nigdzie w Europie nie jest...ostatnio bedac na SOR widzialem jak ludzie czekaja po 6-10 godzin z zlamaniem ręki by lekarz ich przyjął...:(O zgrozo...ale jak to sie mówi: "przezornego Pan..."a czy ktos z Was korzystał z dodatkowego ubezpieczenia drogowego jak tak to co poleci?Ja zastanaiwam się nad karta pzu pomoc w drodze europa na 60 dni.


nie ma za co :)
4 szt to taki koszt :)
podobno jest gorzej niż w Polsce :wink: .... dlatego syna na wyjazd dłuższy tez ubezpieczyłam prywatnie i okazało się, ze mimo, że pracuje tam legalnie - pracodawca nie zapewnia mu ubezpieczenia zdrowotnego i tych dodatkowych, co się ,,, mogą przydać

Co do SORu to tam się wjeżdża karetką 8) , a najlepiej jak masz wypite przy okazji - wtedy obsługa natychmiastowa z całym skanowaniem i prześwietlaniem potłuczonego ciałka :)
ja przyjechałam kiedyś sama i 5godz tam spędziłam wyprzedzana przez ciekawe elementy :)
garbowski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3632
Dołączył(a): 30.12.2013
Re: Ubezpieczenie na ewenualne leczenie

Nieprzeczytany postnapisał(a) garbowski » 15.02.2015 19:49

romuald22 napisał(a):
Pytam - bo się nie znam, a z tego co piszesz to musisz posiadać wiedzę w tym temacie.

https://www.ekuz.nfz.gov.pl/wypoczynek/ ... /chorwacja
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Ubezpieczenie na ewentualne leczenie - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone