Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ubezpieczenie na ewentualne leczenie

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
2salamandra22
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 407
Dołączył(a): 26.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) 2salamandra22 » 20.05.2011 16:29

Kartę EKUZ warto mieć ponieważ spotkalam się z przypadkiem gdy została honorowana w chorwackim szpitalu, a zresztą obowiązuje w krajach UE a najczęściej przez te kraje do Chorwacji jedziemy i też (tfu, tfu) może sie przydać. Poza tym obowiązkowo dodatkowe prywatne ubezpieczenie, które w porównaniu z ewentualnymi kosztami leczenia jest bardzo tanie.
Amikol
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 447
Dołączył(a): 18.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Amikol » 20.05.2011 18:56

teoretycznie wyjaśnione....ważność karty ale z tym bywa różnie w ub . roku każdy z rodziny miał inną ważność kart...2,3,4 miesiące a wniosek składany w tym samym czasie a dodam że emeryci mają na 5 lat ...czyli ....wiadomo nasz kochany kraj -
trajano
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 320
Dołączył(a): 27.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) trajano » 23.05.2011 20:23

Ja od kilku lat wykupuję oprócz EKUZ dodatkowe ubezpieczenie Wojażer w PZU. Koszt na 3 osoby to ok. 100 zł, ale obejmuje naprawdę wszystko. Należy tylko pamiętać, że jeśli siechoruje przewlekle (np. cukrzyca lub jest siępo zawale itp) to ubezpieczenie takie kosztuje 300% wiecej niestety. Dwa lata temu był taki przypadek, że facet miał zawał w Egipcie i miał wykupione dodatkowe ubezpieczenie, ale nie powiedział że jest juz po jednym zawale. Ubezpieczyciel nie wypłacić ubezpieczenia i rodzina musiała załatwiać wszystko na własną rękę. Oczywiście to skrajny przypadek, jednak pokazuje dlaczego trzeba wszystko przewidzieć. Poza tym dobrze jest wykupić OC w życiu prywatnym. Jeśli zniszczymy coś przez przypadek, nasze dziecko lub pies coś komuś zbroi to koszty bierze na siebie ubezpieczyciel. Koszt w zeszłym roku to ok. 3 zł dziennie w PZU. Jednak są haczyki, np. nie działa to w pomieszczeniach i pojazdach przez nas wynajętych, w momencie gdy coś komuś zniszczymy w apartamencie musimy powiedzieć że byliśmy u tego kogoś w odwiedzinach, ale gdy zrobimy to w pokoju hotelowym to owo OC nie pokryje strat, chyba że nabroimy w pokoju u znajomych :)
No cóż, nie ma nic za frajer, trzeba niestety dokładnie studiować drobny druczek :)
Podobnie się ma sprawa z ubezpieczeniem wynajętych boksów dachowych, nikt tego nie ubezpiecza, jeśli ma się polise AC można to zgłosić jako dodatkowe wyposażenie ale wtedy niestety płacimy skałdkę za ów box do końca trwania umowy.
imo
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 25.06.2011
Proszę!

Nieprzeczytany postnapisał(a) imo » 27.06.2011 14:04

Proszę! przy kupnie ubezpieczenia przeczytajcie warunki ogólne tej umowy, szczególnie wyłączenia!!! Nawet jak kupujecie od wielu lat u znajomej/zaufanej firmy, itp.
Czasem warto dopłacić 20 zł.
krups
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 04.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) krups » 22.07.2011 18:18

hmm, przejrzałem kilka OWU dla ubezpieczeń KL i NNW; Generali, Aviva, Alianz. Wszystkie zawierają klauzulę pozwalającą na odmowę wypłaty świadczenia w przypadku, gdy ubezpieczony, uległ wypadkowi będąc "pod wpływem", przy czym ów "wpływ" wyceniają już na 0,2 promila (w niektórych krajach wolno prowadzić auto przy 0,8!!!, w CRO chyba 0,5).
Powyższe oznacza, że, chcąc liczyć na swoją polisę, należy spędzić wakacje przy wodzie mineralnej....
cappek
Odkrywca
Posty: 90
Dołączył(a): 11.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) cappek » 25.07.2011 09:15

mam pytanie dotyczące EKUZ. Jaki kraj wpisać we wniosku, jeśli oficjalnie w Chorwacji karta nie obowiązuje? Chorwacja? Któryś z tranzytowych? Ma to w ogóle sens? Czy sam paszport i ubezpieczenie turystyczne nie wystarczy?
Jarko1
Croentuzjasta
Posty: 163
Dołączył(a): 30.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jarko1 » 25.07.2011 11:23

Od paru lat w HR obowiązuje 0,0 promila.
Wierzyć nikomu nie każę, lecz tak jest.
jacky z DG
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 959
Dołączył(a): 18.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacky z DG » 25.07.2011 13:43

cappek napisał(a):mam pytanie dotyczące EKUZ. Jaki kraj wpisać we wniosku, jeśli oficjalnie w Chorwacji karta nie obowiązuje? Chorwacja? Któryś z tranzytowych? Ma to w ogóle sens? Czy sam paszport i ubezpieczenie turystyczne nie wystarczy?

nie ma znaczenia, choć ja zazwyczaj podaję teraz we wniosku Grecję, niezależnie gdzie się wybieram..
a karta jest ważna na całej trasie a potem jakby przyszła ochota wypad do innego UE-członka uczynić ( choćby na lub po piwo ) to jest jak znalazł...
Piotr.H
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 146
Dołączył(a): 11.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotr.H » 25.07.2011 14:04

Ja wykupiłem ubezpieczenie w firmie Uniqa. Agentka chciała mi sprzedać w Ergo Hestia ale jak powiedziałem że mam nadciśnienie to się okazało że choroby przewlekłe + 300%. Jak się zacząłem dopytywać to za chorobę przewlekłą może być nawet uznany katar i tego typu przeziębienie jeśli występowało 2 tygodnie przed wyjazdem. Za 17 dni w Uniqa zapłaciłem 76,50 (ubezpieczenie na 150 000 zł) razem z NW i Bagażem. Jak bym ubezpieczał całą rodzinę tj. 2+1 lub więcej to bym dostał 20% zniżki.
Volverine
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 27.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Volverine » 27.07.2011 15:06

Witam,

Mam pytanko odnośnie ubezpieczenia zdrowotnego.
Zamierzam wykupić ubezpieczenie PZU Wojażer.
Jednak jadę do Chorwacji na dowód osobisty.
Czy w przypadku jakiegoś problemu zdrowotnego mając to ubezpieczenie i nie posiadając paszportu będę mógł bez problemu skorzystać z pomocy medycznej?
Tak samo czy w przypadku kradzieży będę bez problemu mógł zgłosić ten fakt policji?

Dzięki za pomoc
Pozdrawiam
Bahama
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1045
Dołączył(a): 29.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bahama » 27.07.2011 15:52

Na polisie wojażer podajesz PESEL i on się liczy w trakcie ewentualnego rozliczania z polskim ubezpieczycielem.
Paszport jest potrzebny jeśli chcesz skorzystać z pomocy medycznej w ramach rozliczeń między ministerstwami zdrowia, chociaż czytam, że niektórym z dowodem też się udało skorzystać z bezpłatnej pomocy lekarskiej.

http://www.zagrzeb.polemb.net/index.php?document=41#1
alutka9
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 779
Dołączył(a): 27.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) alutka9 » 27.07.2011 17:50

Volverine napisał(a):Witam,

Mam pytanko odnośnie ubezpieczenia zdrowotnego.
Zamierzam wykupić ubezpieczenie PZU Wojażer.
Jednak jadę do Chorwacji na dowód osobisty.
Czy w przypadku jakiegoś problemu zdrowotnego mając to ubezpieczenie i nie posiadając paszportu będę mógł bez problemu skorzystać z pomocy medycznej?
Tak samo czy w przypadku kradzieży będę bez problemu mógł zgłosić ten fakt policji?

Dzięki za pomoc
Pozdrawiam

na polisie masz podany numer telefonu i jezeli bedziesz potrzebowal pomocy najpierw trzeba do nich zadzwonic to odpowiednio pokieruja gdzie sie udac lub jezeli taka bedzie sytuacja przysla lekarza do ciebie (bardzo czesta praktyka przy dzieciach i osobach starszych).oczywiscie w razie spraw powazniejszych,gdy np pogotowie zabiera odrazu do szpitala z miejsca zdarzenia,zadzwonic jak najszybciej jest to mozliwe,czasami w takiej szpital kontaktuje sie z ubezpieczycielem.przy ubezpieczeniu prywatnym nie jest wymagany paszport,jezeli nie jest konieczny przy przekraczaniu granicy.
erci
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 236
Dołączył(a): 05.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) erci » 10.08.2011 13:08

trochę poszperałem po necie i natknąłem się na taką porównywarkę ubezpieczeń zagranicznych

https://www.inseco.pl/turystyka/form.html?idp=49648071b95e6

Może się komuś przyda ;)
Magda75
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 176
Dołączył(a): 25.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda75 » 21.06.2012 21:22

Witam,
dzisiaj korzystałam z pomocy stomatologa. 4-letniemu Rychowi wypadła plomba z zęba, ząb bez dolegliwości bólowych. Bez najmniejszego problemu zostaliśmy przyjęci, trzeba było tylko pokazać paszport i podać adres zamieszkania. Wszystko profesjonalnie i chociaż gabinet w Trpanju nie był najnowocześniejszy, to nie miałam żadnych zastrzeżeń odnośnie procedur, czy czystości.
Aha, dogadałam się swoim łamanym chorwackim, szkolonym w Akademii :)
Pozdrawiam.
maro22
Globtroter
Posty: 43
Dołączył(a): 30.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) maro22 » 25.06.2012 09:51

Ja kupiłem "wojażera" w PZU. Koszt 203 zł za 14 dni dla 2 dorosłych i 2 dzieci włącznie z OC i pokryciem kosztów drogi powrotnej w "luku bagażowym"
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Ubezpieczenie na ewentualne leczenie - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone