Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ubezpieczenie na ewentualne leczenie

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Dr.Watson
Croentuzjasta
Posty: 164
Dołączył(a): 26.05.2005
Ubezpieczenie

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dr.Watson » 05.07.2012 20:40

Witam!
Wydaje mi się to dziwne te leczenie na paszport w CRO.
To jakaś lipa.
Nie chcę nikogo urazić , ale skoro w Unii trzeba się wykazać kartą EKUZ z NFZ i wtedy w krajach unii, PEWNE usługi są bezpłatne , to jakim cudem w CRO ,która nie jest w uni leczenie jest prostsze i tańsze niż w Unii. ???
Mając kartę EKUZ też nie wszystkie usługi są bezpłatne ,to zależy od stopnia refundacjj w danym kraju. A resztę trzeba opłacić samemu lub zrefundować z ubezpieczenia komercyjnego.
A w CRO nie ma EKUZ tylko wszystko trzeba refundować z polisy.
No !!! chyba ,że jest inaczej to proszę o wyjaśnienia.
Bo również chętnie bym nie nabywał polisy.
Pozdrawiam!!
agus78
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 179
Dołączył(a): 25.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) agus78 » 06.07.2012 07:56

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):
agus78 napisał(a):
Magdalena S. napisał(a):
agus78 napisał(a):
noyle napisał(a):Wystarczy paszport, wszelkie dodatkowe ubezpieczenie jest zbędne.

Niestety nie.....W tamtym roku dopadło mnie zapalenie gardła i niestety wylądowałam na Pogotowiu w Makarskiej. Miły pan doktor, 5 minut wizyty, wypisanie recepty na antybiotyk i .... 200 kun!
Mimo ze miałam paszport przy sobie.
Na szczęście po powrocie do Polski ubezpieczyciel zwrócił mi koszty wizyty i wykupionych leków.
Zawsze wykupujemy dodatkowe ubezpieczenie. Koszt stosunkowo niewielki w porównaniu z ewentualnymi kosztami leczenia tam.
Tam nawet leki mają co najmniej dwa razy droższe niż w Polsce.

A czy Ty przypadkiem zamiast na pogotowie nie poszedłeś na pierwsze piętro do przyjmującego prywatnie laryngologa?
To by tłumaczyło te 200 kun.

Nie, to była sobota, weszłam do środka na parterze, miła pani zaprowadziła mnie do miłego doktora :roll:
To był lekarz internista.
Nieważne, albo miałam po prostu pecha, albo nie wiem :D
Najważniejsze, że mi pomógł, a i tak po powrocie do Polski ubezpieczyciel zwrócił mi pieniądze.

I wszystko jasne... Hitna pomoć + paszport = pomoc bezpłatna... A że to hitna nie była, to zapłaciłaś. W Pl też, mając "państwowe" ubezpieczenie zdrowotne, zapłaciłabyś za wizytę u lekarza, który nie ma kontraktu z NFZ czyli nie świadczy bezpłatnych usług ubezpieczonym w NFZ.. proste. Przepisy to określają.


Dziękuję za wyjaśnienie. Pewnie tak było, ja po prostu szybko chciałam się dostać do lekarza i nie zwróciłam uwagi, ze to nie była hitna pomoc
A tak na przyszłość, te punkty sa jakoś szczególnie oznakowane?
Bo ja po prostu pojechałam do szpitala.
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 06.07.2012 08:02

"Kawał języka za przewodnika".. pytać trzeba, gdzie jest i już.. i czytać tabliczki na drzwiach...innej rady nie mam.
romanoza
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 37
Dołączył(a): 28.02.2012
Re: Ubezpieczenie

Nieprzeczytany postnapisał(a) romanoza » 06.07.2012 10:50

Dr.Watson napisał(a):Witam!
Wydaje mi się to dziwne te leczenie na paszport w CRO.
To jakaś lipa. A w CRO nie ma EKUZ tylko wszystko trzeba refundować z polisy. No !!! chyba ,że jest inaczej to proszę o wyjaśnienia.
Bo również chętnie bym nie nabywał polisy.
Pozdrawiam!!
Ponoć Polska ma podpisaną jakąś umowę z Cro.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: Ubezpieczenie

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 06.07.2012 10:55

romanoza napisał(a):
Dr.Watson napisał(a):Witam!
Wydaje mi się to dziwne te leczenie na paszport w CRO.
To jakaś lipa. A w CRO nie ma EKUZ tylko wszystko trzeba refundować z polisy. No !!! chyba ,że jest inaczej to proszę o wyjaśnienia.
Bo również chętnie bym nie nabywał polisy.
Pozdrawiam!!
Ponoć Polska ma podpisaną jakąś umowę z Cro.


5. Szczepienia, służba zdrowia

Bezpłatna (lub odpłatna w wysokości symbolicznej) opieka medyczna przysługuje turystom z RP w ograniczonym zakresie - tylko w nagłej sytuacji, jako pierwsza niezbędna pomoc (wypadek, zasłabnięcie, przeziębienie itp.). Chcąc skorzystać z bezpłatnej pomocy, należy okazać polski paszport lub dowód osobisty. W Chorwacji, nie będącej w UE, nie są honorowane karty EKUZ ani formularze serii E-100. Standardowa prywatna wizyta lekarska kosztuje od 20 do 30 EUR. Koszt doby w szpitalu wynosi ok. 50 EUR (bez kosztów operacji oraz leków). Apteki czynne są w godz. 8-19 w dni robocze oraz do godz. 14 w soboty; w większych miastach dyżurne apteki czynne są całą dobę.

Ambasada RP w Zagrzebiu.
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 06.07.2012 12:37

Kolejny dowód na to, że czyta się tylko ostatnią stronę tematu.. dr. Watsonie, wystarczyło przejrzeć ten temat od początku....
Magdalena S.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 920
Dołączył(a): 03.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdalena S. » 06.07.2012 13:09

To ja mam jeszcze takie pytanie: jeśli
hitna pomoć + paszport = pomoc bezpłatna,
to czy zamiast paszportu może być dowód osobisty, na który mogę przecież wjechać do Chorwacji?
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 06.07.2012 13:28

Magdalena S. napisał(a):To ja mam jeszcze takie pytanie: jeśli
hitna pomoć + paszport = pomoc bezpłatna,
to czy zamiast paszportu może być dowód osobisty, na który mogę przecież wjechać do Chorwacji?


Na to pytanie też odpowiadaliśmy setki razy (kilkakrotnie w i tym temacie). Być może gdzieś się uda dostać bezpłatną pomoc na dowód, jednak umowa bilateralna RP - HR mówi o paszporcie tylko i wyłącznie! Zatem legitymując się tylko dowodem trzeba liczyć się z rachunkiem i odpłatnością nawet za podstawową pomoc w nagłych wypadkach.
Ludzie, błagam, czytajcie, zanim zapytacie...Robi się nagle 10 stron tematu i na co drugiej stronie to samo pytanie.. i te same odpowiedzi...
Magdalena S.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 920
Dołączył(a): 03.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdalena S. » 06.07.2012 14:08

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):
Magdalena S. napisał(a):To ja mam jeszcze takie pytanie: jeśli
hitna pomoć + paszport = pomoc bezpłatna,
to czy zamiast paszportu może być dowód osobisty, na który mogę przecież wjechać do Chorwacji?


Na to pytanie też odpowiadaliśmy setki razy (kilkakrotnie w i tym temacie). Być może gdzieś się uda dostać bezpłatną pomoc na dowód, jednak umowa bilateralna RP - HR mówi o paszporcie tylko i wyłącznie! Zatem legitymując się tylko dowodem trzeba liczyć się z rachunkiem i odpłatnością nawet za podstawową pomoc w nagłych wypadkach.
Ludzie, błagam, czytajcie, zanim zapytacie...Robi się nagle 10 stron tematu i na co drugiej stronie to samo pytanie.. i te same odpowiedzi...


Dziękuję i przepraszam. Nie doczytałam. Moje gapiostwo.
zaba111
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 26.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) zaba111 » 06.07.2012 16:25

Magdalena S. napisał(a):
Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):
Magdalena S. napisał(a):To ja mam jeszcze takie pytanie: jeśli
hitna pomoć + paszport = pomoc bezpłatna,
to czy zamiast paszportu może być dowód osobisty, na który mogę przecież wjechać do Chorwacji?


Na to pytanie też odpowiadaliśmy setki razy (kilkakrotnie w i tym temacie). Być może gdzieś się uda dostać bezpłatną pomoc na dowód, jednak umowa bilateralna RP - HR mówi o paszporcie tylko i wyłącznie! Zatem legitymując się tylko dowodem trzeba liczyć się z rachunkiem i odpłatnością nawet za podstawową pomoc w nagłych wypadkach.
Ludzie, błagam, czytajcie, zanim zapytacie...Robi się nagle 10 stron tematu i na co drugiej stronie to samo pytanie.. i te same odpowiedzi...


Dziękuję i przepraszam. Nie doczytałam. Moje gapiostwo.
No i tu bym sie niezgodzil bo w umowie jest wyraznie napisane :Chcąc skorzystać z bezpłatnej pomocy, należy okazać polski paszport lub dowód osobisty.
Chyba ze mowimy o innej umowie.Jak by co to poprosze o pokazanie takiej umowy.
Bart3z
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 27
Dołączył(a): 18.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bart3z » 06.07.2012 16:44

Jeśli chodzi u ubezpieczenie to teraz Link4 ma dobrą według mnie promocję, bo kupując przewodnik Pascala gratis dostaniemy ubezpieczenie Podróże24 na 7 dni :wink:
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 06.07.2012 22:59

zaba111 napisał(a):
Magdalena S. napisał(a):
Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):
Magdalena S. napisał(a):To ja mam jeszcze takie pytanie: jeśli
hitna pomoć + paszport = pomoc bezpłatna,
to czy zamiast paszportu może być dowód osobisty, na który mogę przecież wjechać do Chorwacji?

Na to pytanie też odpowiadaliśmy setki razy (kilkakrotnie w i tym temacie). Być może gdzieś się uda dostać bezpłatną pomoc na dowód, jednak umowa bilateralna RP - HR mówi o paszporcie tylko i wyłącznie! Zatem legitymując się tylko dowodem trzeba liczyć się z rachunkiem i odpłatnością nawet za podstawową pomoc w nagłych wypadkach.
Ludzie, błagam, czytajcie, zanim zapytacie...Robi się nagle 10 stron tematu i na co drugiej stronie to samo pytanie.. i te same odpowiedzi...

Dziękuję i przepraszam. Nie doczytałam. Moje gapiostwo.
No i tu bym sie niezgodzil bo w umowie jest wyraznie napisane :Chcąc skorzystać z bezpłatnej pomocy, należy okazać polski paszport lub dowód osobisty.
Chyba ze mowimy o innej umowie.Jak by co to poprosze o pokazanie takiej umowy.
Na stronie MSZ jest info "paszport lub dowód", ale w umowie jest sformuowanie "dokument podróży", a dokumentem podróży dla Polaków podróżujących poza U.E. i strefę Schengen jest paszport.. bez względu na to, że RH na wjazd od obywateli krajów unijnych paszportów nie wymaga. Dopuszcza się i "dokument potwierdzający obywatelstwo polskie".. kłopot w tym, że pl dowody osobiste rubryczki obywatelstwo/citizenship nie posiadają.. co prawda jest na dole dowodu tekst, że "dowód osobisty jest dokumentem stwierdzającym tożsamość osoby oraz poświadczającym obywatelstwo polskie.. ale tylko w j.polskim.. a nie dwujęzycznie, jak pozostałe rubryki (pl i eng) .. w tym szkopuł.. i to stwarza "pole do interperetacji" nie rzadko na niekorzyść pacjenta.....a paszport takową rubryczkę ma....
PETERENZO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4042
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PETERENZO » 06.07.2012 23:14

Dyskutujecie o dodatkowym ubezpieczeniu KL dlatego podłączę się do wątku. Dzisiaj kupiłem ubezpieczenie Assistance na samochód oraz dodatkowo komplet ubezpieczeń KL, Assistance (zdrowotny), NNW i OC za 159PLN na 16 dni (dla 2 osób dorosłych i 2 dzieci) warunki oferty poniżej:
Obrazek

Jeżeli ktokolwiek w okolicach Katowic będzie chciał kontakt do agentki z Katowic - chętnie przekażę nr telefonu. Nie jest to żadna reklama. Znalazłem ten kontakt po długich poszukiwaniach oferty ubezpieczenia Moto-Assistance. Dodatkowo Pani zaoferowała mi KL i w porównaniu z Alianz, z którego dotychczas korzystałem, wypadli zwyczajnie korzystniej. Poza tym wszystko załatwione przez telefon, a polisy dostarczone do domu - to lubię :wink:
Pozdrawiam i życzę wszystkim udanych i bezproblemowych wakacji. Obyśmy Wszyscy po nich mogli stwierdzić, że wydaliśmy tą kasę na marne :wink:
PETERENZO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4042
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PETERENZO » 06.07.2012 23:16

Bart3z napisał(a):Jeśli chodzi u ubezpieczenie to teraz Link4 ma dobrą według mnie promocję, bo kupując przewodnik Pascala gratis dostaniemy ubezpieczenie Podróże24 na 7 dni :wink:


Nie podważam Twoich teorii, ale tak szczerze - jak myślisz ile jest warte takie ubezpieczenie? Dostałeś kiedyś coś wartościowego za darmo?
PS.
Z własnego doświadczenia - nie polecam Link4 - nawet za darmo.
Bart3z
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 27
Dołączył(a): 18.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bart3z » 06.07.2012 23:24

PETERENZO napisał(a):
Bart3z napisał(a):Jeśli chodzi u ubezpieczenie to teraz Link4 ma dobrą według mnie promocję, bo kupując przewodnik Pascala gratis dostaniemy ubezpieczenie Podróże24 na 7 dni :wink:


Nie podważam Twoich teorii, ale tak szczerze - jak myślisz ile jest warte takie ubezpieczenie? Dostałeś kiedyś coś wartościowego za darmo?
PS.
Z własnego doświadczenia - nie polecam Link4 - nawet za darmo.

Tzn to ubezpieczenie ma taki sam zakres jakbyś normalnie kupił, a że jest gratis to będzie jako drugie u mnie :wink:
Lepsze to niż nic jak ktos nie chce płacić za ubezpieczenie :wink:
U mnie jak co roku jest oczywiście Generalli :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Ubezpieczenie na ewentualne leczenie - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone