Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ubezpieczenie moto-assistance

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
SDI
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 162
Dołączył(a): 22.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) SDI » 10.06.2009 08:36

...jestem w Alianz ale też interesowało mnie ADAC-miałem dwie awarie jedną w Niemczech a drugą w Słowenii,obie po 400eu w plecy.No i właśnie pan z ADAC powiedział że jak się ma kartę ADAC to nic mnie nie obchodzi-NIEPRAWDA -zależy co się rozumie pod słowem NIC.holowanie za fri mam i w Aliansie a naprawy ADAC pokrywa do 200eu ale tylko na trasie,jak nie da się tu naprawić to warsztat i moja kasa.ROBOCZOGODZINA to w ADAC 80eu-chciałbym znależć taką firmę płacę 2000pl na rok i nic mnie nie obchodzi ale nie ma takiej
tosur
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 72
Dołączył(a): 16.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) tosur » 10.06.2009 08:42

a ja polecam asisatne w generali - duze kwoty na zdarzenie, z tego co analizowałem - HDI ,WARTA, LINK4 to GENERALI wypadło na +
oby sie ne przydało , ale wole miec w kieszeni
koszt na 30 dni 72 zł
Wyjazd juz za 2 dni :))
no_fear
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 124
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) no_fear » 27.07.2009 10:33

witam,
czy znacie jakieś TU, które da mi jakiś sensowny moto-assistance na 13-letni pojazd ? :wink:

HDI może zaproponować jedynie śmieszny wariant standardowy...

w OWU PZU niby nie ma słowa o wieku pojazdu - ale czy na pewno ?

z góry dziękuję za pomoc 8)
jack_top
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 27.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jack_top » 04.08.2009 22:13

no_fear napisał(a):witam,
czy znacie jakieś TU, które da mi jakiś sensowny moto-assistance na 13-letni pojazd ? :wink:

HDI może zaproponować jedynie śmieszny wariant standardowy...

w OWU PZU niby nie ma słowa o wieku pojazdu - ale czy na pewno ?

z góry dziękuję za pomoc 8)



Ja na swój 12letni wóz znalazłem jedynie PZU.

Pod linkiem http://www.hexa.pl/owu/pzu/2007.06.19_p ... stance.pdf masz ogólne warunki umowy- znajdziesz tam odpowiedzi na wszystkie pytania.

Dodam że nie ma mowy o wieku pojazdu, ale za to jest (par. 11.2.8) wpis że PZU nie odpowiada w wypadku gdy zdarzenie zajdzie na skutek nieumiejętnego utrzymywania i eksploatacji bądź przewidywalnego zużycia auta :-)
piter83pl
Cromaniak
Posty: 651
Dołączył(a): 16.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piter83pl » 04.08.2009 22:59

Ja też mam 12 latka i mimo tego że jest po całym przeglądzie to chcę kupić Assistance - z tego co mówicie PZU jest jedyną opcją. 72zł warto zapłacić dla samego większego komfortu psychicznego.
Pozdrawiam
maniekwawa
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 31.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniekwawa » 14.08.2009 18:45

W zeszłym roku na stacji benzynowej przy autostradzie w Chorwacji wysiadł mi(a raczej mojemu autku) rozrusznik. Jeden telefon do PZU przyjechała laweta, naprawili mi auto na miejscu(dostali 10 Euro na piwo) i rozjechaliśmy się.
W tym roku też assistance w PZU.
termoz
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 31.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) termoz » 18.08.2009 15:17

Czy ktoś wykupił assistance w GENERALI i musiał skorzystać z ich pomocy?
djflix
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 12.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) djflix » 19.08.2009 06:38

Witam, ja wczoraj wykupiłem w Warcie, bodajże nazywa się "Podróżnik 15" - assistance na 15 dni. Pojazd 11-letni - VW transporter. Agentem Warty jest znajomy, ponoć nie ma problemu że autko ma więcej niż 10 lat. Obym nie musiał sprawdzić :P W razie czego dam znać. Acha, zapłaciłem 45 zł.

Pozdrawiam
porto
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 256
Dołączył(a): 30.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) porto » 19.08.2009 09:34

djflix napisał(a):Witam, ja wczoraj wykupiłem w Warcie, bodajże nazywa się "Podróżnik 15" - assistance na 15 dni. Pojazd 11-letni - VW transporter. Agentem Warty jest znajomy, ponoć nie ma problemu że autko ma więcej niż 10 lat. Obym nie musiał sprawdzić :P W razie czego dam znać. Acha, zapłaciłem 45 zł.

Pozdrawiam


Też kupowałem w Warcie tylko Podróżnik 30 za 65 zł. Nie mają limitu na wiek samochodu tak jak inne firmy. Niestety moje assistance jutro kończy ważność - wróciłem tydzień temu i teraz trzeba znów czekać długi rok. :cry: :cry: :cry:

P.S. Na szczęście nie musiałem sprawdzać jak działa Warta.
Wudar
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 20.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wudar » 20.08.2009 21:46

Witam, planuję wyjazd do Chorwacji za rok, szukam jakiegoś assistance ale z tego co czytam różne oferty to poza paroma szczegółami jak akumulator, wycieraczki czy inne pierdoły, zapewnione jest tylko holowanie do najbliższego warsztatu. I tu pytanie, czy jest jakis assistance który pokrywa holowanie do kraju ( chociaż podejrzewam że nie). Pytam dlatego że mam Astre DTI ( diesel) w której najbardziej narażonym na awarie i nie dającym wcześniej ostrzeżenia elementem samochodu jest w zasadzie pompa wtryskowa a jak wiadomo pompa i jej naprawa tania nie jest. Naprawa ( a raczej wymiana bo nie każdy serwis chce naprawiać a naprawia to tylko Bosch) w aso w Polsce to cirka 10 000 PLN :evil: a nówkę z innego legalnego źródła można kupić za 3000 PLN . I niestety to mnie tylko powstrzymuje przed wyjazdem bo za takie pieniądze wolałbym się nie stołować w aso bądź Bosch service. Czy można zamiast usługi holowania do najbliższego warsztatu podholować ileś tam km w strone kraju :oops: potem ( oczywiście wykopując np 2 albo 3 assistance u różnych ubezpieczycieli) zadzwonić po innego i znowu ileś km do kraju itd. Może głupio rozumuje i jest to niewykonalne ale w zasadzie tylko to mnie powstrzymuje przed podróżą. Może ktoś ma w tym jakieś doświadczenie bądź słyszał o czymś takim. Pozdrawiam
Darek9634
Croentuzjasta
Posty: 284
Dołączył(a): 20.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darek9634 » 21.08.2009 09:43

Ja sprawdziłem jak działa Warta. Silnik zaczął szarpać i tracić moc, zapaliła się pomarańczowa lampka - jedż do serwisu. Telefon do Warty, po 0,5 h przyjechała laweta. Popatrzył na lampkę i mówi "serwis". Zawiózł z Vodic do Szybenika do serwisu. Tam popatrzyli i wymienili świece i coś tam jeszcze. Od czasu zgłoszenia miałem jeszcze telefon z Warty z pytaniem na jakim etapie jest naprawa, czy trzeba będzie załatwiać nocleg. Za lawetę nie płaciłem, za naprawę tak. Ta naprawa to zbyt dużo powiedziane. Nie chciało mu się sprawdzić na miejscu co się stało i spróbować naprawić. Lepiej zawieżć do serwisu. Za lawetę zapłaci ubezpieczyciel, za naprawę (drobnostka jak się okazało a kosztowało słono) klient bo tego ubezpieczenie nie obejmuje. Mogę powiedzieć, że Warta wywiązała się umowy.
piter83pl
Cromaniak
Posty: 651
Dołączył(a): 16.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piter83pl » 27.04.2010 18:07

Dzisiaj dowiedziałem się że PZU w tym roku się wycofało z krótkoterminowego assistance, więc muszę wymyślić coś nowego. PTU daje holowanie do 4500zł i 100eu naprawy na miejscu. Znacie coś lepszego? Obostrzeniem jest wiek auta - 13 lat :) Proszę o w miarę szybkie odpowiedzi - wyjeżdżam w piątek ;)
Pozdrawiam!
porto
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 256
Dołączył(a): 30.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) porto » 27.04.2010 20:14

piter83pl napisał(a):Dzisiaj dowiedziałem się że PZU w tym roku się wycofało z krótkoterminowego assistance, więc muszę wymyślić coś nowego. PTU daje holowanie do 4500zł i 100eu naprawy na miejscu. Znacie coś lepszego? Obostrzeniem jest wiek auta - 13 lat :) Proszę o w miarę szybkie odpowiedzi - wyjeżdżam w piątek ;)
Pozdrawiam!


Moim zdaniem dobre warunki i stawki - jak na "pierwszy rzut oka" - nie czytałem warunków. Nie znam firmy, więc zapytam - czy są pewni ??? Ja myślałem o Warcie, ale mają niższe stawki za holowanie. Ciekawi mnie też cena na 30 dni, w Warcie jest chyba 65 zeta i nie trzeba mieć u nich OC.

Pozdrawiam.
kozak
Croentuzjasta
Posty: 170
Dołączył(a): 18.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kozak » 27.04.2010 20:39

Info dla posiadaczy aut marki Honda i nie tylko. Mowa tu o autach jeszcze na gwarancji. Niektóre marki mają w pakiecie gwarancyjnym assistance.
Nie wszyscy może wiedzą, ja dowiedziałem się bynajmiej nie w serwisie brrr.
Jest coś takiego jak Honda assistance. Warto poczytać i mieć ich numer pod ręką. Oferta obiecująca (jak wszystkie zresztą) nawet tłumaczenia telefoniczne i to za free... chmm poza tym lepiej jak się tego nie będzie potrzebować.
Pozdro i szerokiej bezpiecznej drogi.
Ostatnio edytowano 28.04.2010 08:14 przez kozak, łącznie edytowano 1 raz
lokva
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 28.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) lokva » 27.04.2010 21:03

warto też sprawdzić ofertę starter24, nie mają ograniczeń wiekowych pojazdów.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Ubezpieczenie moto-assistance - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone