Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ubezpieczenie moto-assistance

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piter83pl
Cromaniak
Posty: 651
Dołączył(a): 16.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piter83pl » 27.04.2010 22:50

Przeglądam właśnie ofertę startera, tylko jest jeden problem - oni pokrywają holowanie do 50km, natomiast PTU do 4000zł.

Pozdrawiam
Sebastian34
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 25.04.2010
Jakie ubezpieczenie wykupić przed wyjazdem na wakacje?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sebastian34 » 28.04.2010 21:39

Witam

Interesuje mnie u kogo i jakie ubezpieczenie wykupić aby w razie nieszczęścia nie być zdanym tylko na siebie. Generalnie chodzi mi o coś w razie awarii samochodu co jest honorowane w europie.
grinderss
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 46
Dołączył(a): 20.05.2007
Ubezpieczenie samochodu

Nieprzeczytany postnapisał(a) grinderss » 28.04.2010 22:03

Jak samochodowe, to assistance. Wykupuję zawsze w pakiecie rocznym (CU), nie wiem czy można dokupić tylko na wyjazd.
Sprawdzone w praktyce 2 lata temu. :?
Bardzo pozytywnie pomogli:
Awaria na Jadrance >> tel do Polski z podaniem miejsca awarii >> 2 godziny czekania (z Polski ubezpieczyciel dzwonił do oddziału w CRO) >> Laweta do warsztatu i taksówka dla pasażerów.

Po tym doświadczeniu polecam, bo awaria samochodu nie jest przyjemna, a już poza granicami robi się bardzo kosztowna. O zepsuciu wypoczynku nie wspomnę ;)

Podobny wątek:
forum/viewtopic.php?t=18870&postdays=0&postorder=asc&start=0
Ostatnio edytowano 28.04.2010 22:19 przez grinderss, łącznie edytowano 1 raz
andre2
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 78
Dołączył(a): 19.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) andre2 » 28.04.2010 22:04

Też jestem zainteresowany które towarzystwo ubezpieczeniowe jest ok
jazuu
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 27
Dołączył(a): 03.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) jazuu » 03.05.2010 11:56

Witam,

Czy przerabial ktos oferte assistance PZMOTu ?
W czerwcu planuje wyjazd do CRO i zastanawiam sie na ich propozycja
http://sospzmot.com.pl/
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1539
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 03.05.2010 15:49

andre2 napisał(a):Też jestem zainteresowany które towarzystwo ubezpieczeniowe jest ok


W zeszłym toku wybrałem Wartę - ZTCP mieli największy limit kwotowy na holowanie, a i reszta usług była w porównaniu z innymi TU na wyższym poziomie.
pimael
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 84
Dołączył(a): 25.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pimael » 03.05.2010 17:16

Warta wprowadza nowe warunki w swoim assistance od 01.05. Podobno lepsze od poprzednich.
kolix
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 12.05.2010
ASSISTANCE co możecie polecić?

Nieprzeczytany postnapisał(a) kolix » 12.05.2010 18:51

Zastanawiam się nad assistance HDI , PZMot , LIBERTY proszę o info i z góry dzięki.Czy korzystał ktoś z PZMotu ?
jazuu
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 27
Dołączył(a): 03.05.2010
Re: ASSISTANCE co możecie polecić?

Nieprzeczytany postnapisał(a) jazuu » 12.05.2010 19:06

. .
Ostatnio edytowano 12.05.2010 23:10 przez jazuu, łącznie edytowano 1 raz
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2526
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 12.05.2010 19:38

kokos0 napisał(a):Dla starszego chyba nie ma :(

Jest, jest Assisatance dla starszych zwłaszcza jak masz u ubezpieczyciela polisę
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2526
Dołączył(a): 19.03.2010
Re: Ubezpieczenie samochodu

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 12.05.2010 19:41

grinderss napisał(a):Jak samochodowe, to assistance. Wykupuję zawsze w pakiecie rocznym (CU), nie wiem czy można dokupić tylko na wyjazd.

Można wykupić do polisy np. od dnia wyjazdu do końca polisy.
Pomniejszają składkę o różnicę miesiący w których nie miało się polisy.
Ja też to dokupuje na kilka dni przed wyjazdem :lol: Podobno nawet paliwo dowożą ;)
Nie korzystałem - i mam nadzieję że nie będę musiał - ale widzę że Kolega poleca !
tnt
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 07.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) tnt » 12.05.2010 20:27

witam
Czy istnieje w ogóle jakieś assistance, które w przypadku poważniejszej awarii, gdzie koszty naprawy za granicą mogą być kosmiczne, zaholuje nam pojazd do miejsca zamieszkania? Z tego co się orientuje większość ma niskie limity, a i zastrzeżenia ze "holowanie do miejsca wskazanego przez ubezpieczającego". Czy ktoś może orientuje się czy możliwe jest np. łączenie rożnych assistance, lub jakieś inne rozwiązanie, żeby w takiej sytuacji jakoś "dokulać" się do domu?:)
piter83pl
Cromaniak
Posty: 651
Dołączył(a): 16.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piter83pl » 12.05.2010 22:51

Ja przerabiałem ten temat 2 tygodnie temu przed wyjazdem.

Konkluzja:
PZU - nie robi już wariantu na okres mniej niż rok - podobno była b.duża szkodowość :D

Warta - nie ma limitu wieku auta, ale holowanie ma dość niski limit.

PTU - tu ciekawe zaskoczenie - holowanie jak już wcześniej napisałem do 4000zł i to chyba jest najważniejsze. Cała reszta, typu usprawnienie auta na miejscu itd. prawie identyczne jak w Warcie. Cena na 15 dni to troszkę ponad 80zł (82 chyba).

Ja wybrałem ostatnie z powodu holowania. Powód? Jeżeli coś się na prawdę popsuje to na miejscu i tak tego szybko ani tanio nie zrobią, a za 4000zł to solidna kwota na holowanie. Dodam też, że w PTU podaje się miejsce holowania w razie problemów i można podać adres domowy.

Pozdrawiam
kolix
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 12.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kolix » 13.05.2010 12:17

Ja dzwoniłem do PZMotu i powiedzieli mi że jest opcja że jężeli auto nie da się naprawić w ciągu 7 dni to holują do domu --czy ma ktoś jakieś doświadczenia na ten temat z tą firmą - trochę mnie zastanawia ten okres 7 dni bo teoretycznie w takim czasie można wiele naprawić tylko pyt za ilę ?
kolix
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 12.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kolix » 13.05.2010 13:46

jestem po rozmowie z PTU, opcja lux krótkoterminowa -30dni 125złoty naprawa do 100euro holowanie do 6 000 (sam decydujesz dokąd) tak więc całkiem dobrze w porównaniu do innych
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Ubezpieczenie moto-assistance - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone