Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ubezpieczenie moto-assistance

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Puszcza41
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 215
Dołączył(a): 11.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Puszcza41 » 10.06.2008 18:01

Na przykładzie PZU:
-holowanie TAK
-naprawa na miejscu zdarzenia do kwoty 180 EURO
-samochód zastępczy na okres max 4 dni, lub hotel dla podróżujących autem na czas naprawy (max 4 dni), lub powrót do domu lub miejsca docelowego pociągiem 1 klasą, (jeśli podróż pociągiem ma trwać dłużej niż 12 godzin - bilety na samolot).
-dodatkowo parę innych fajnych opcji - najlepiej poszukać info na stronie PZU.
Taka polisa w wersji LUX (najbogatsza) kosztowała mnie dzisiaj 51 złotych, jest ważna przez 1 miesiąc. Myślę że to nie są duże pieniądze za spokój podczas wakacji...
kokos0
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 332
Dołączył(a): 24.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kokos0 » 10.06.2008 18:48

damiangres napisał(a):No właśnie - ma ktoś może orientację co do konkretnego przykładu:
jadę 9-cio letnim Matizem. CHcę spać, jechać, czy co tam robić spokojnie, w związku z czym interesuje mnie, żeby w razie jakiejkolwiek awarii samochodu, na koszt ubezpieczyciela były załatwione:
- ewentualne holowanie,
- lub naprawa,
- lub jeśli to konieczne oba równocześnie,
- w razie potrzeby podstawione autko zastępcze.
Czy taka opcja w ogóle jest osiągalna, istnieje?
I nie mówcie mi, że tak to tylko w erze;)
pozdrawiam
--
damian


https://www.elvia.pl/selectPolicyProfil ... tId=113539
vqsoft
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 16.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) vqsoft » 10.06.2008 20:43

pablo2222 napisał(a):za 25 zł haha. a zauważyłeś jaka jest kwota holowania?! w najlepszym wypasie max 2500 zł, a ja w zeszłym roku płaciłem za holowanie do kraju 1700 ale euro.


to gdzie miałeś ubezpieczenie ? czy buliłeś z własnej kieszeni ?bo ani w warcie ani pzu ani elvia nie widzę takich wielkich limitów.
damiangres
Croentuzjasta
Posty: 380
Dołączył(a): 14.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) damiangres » 11.06.2008 06:35

Puszcza41 napisał(a):Na przykładzie PZU:
-holowanie TAK
-naprawa na miejscu zdarzenia do kwoty 180 EURO
-samochód zastępczy na okres max 4 dni, lub hotel dla podróżujących autem na czas naprawy (max 4 dni), lub powrót do domu lub miejsca docelowego pociągiem 1 klasą, (jeśli podróż pociągiem ma trwać dłużej niż 12 godzin - bilety na samolot).
-dodatkowo parę innych fajnych opcji - najlepiej poszukać info na stronie PZU.
Taka polisa w wersji LUX (najbogatsza) kosztowała mnie dzisiaj 51 złotych, jest ważna przez 1 miesiąc. Myślę że to nie są duże pieniądze za spokój podczas wakacji...


To żadne pieniądze za pewność i spokojny sen :) Byłbym nawet skłonny zapłacić więcej za większy limit napraw. Wiadomo - jak już coś się ma skaszanić - zawsze to jest coś, czego nie ma na miejscu/jest najdroższe/nie mamy tego ze sobą (niewłaściwe skreślić)
pozdrowionka
--
damian
pablo2222
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 849
Dołączył(a): 05.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo2222 » 11.06.2008 07:06

vqsoft napisał(a):
pablo2222 napisał(a):za 25 zł haha. a zauważyłeś jaka jest kwota holowania?! w najlepszym wypasie max 2500 zł, a ja w zeszłym roku płaciłem za holowanie do kraju 1700 ale euro.


to gdzie miałeś ubezpieczenie ? czy buliłeś z własnej kieszeni ?bo ani w warcie ani pzu ani elvia nie widzę takich wielkich limitów.


Czy limit 2500 zł jest nierealny? Taki miałem w HDI Asekuracja. A jeżeli chodzi o 1700 euro za holowanie z Chorwacji to zapłaciłem je z własnej kieszeni - nie skorzystałem a assistance HDI pomimo posiadania. Pieniądze za holowanie odzyskałem z polisy oc sprawcy kolizji ale to długaaaa historia.
Woj35
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 16.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Woj35 » 11.06.2008 07:33

ale generalnie jak to jest- placi sie z wlasnej kieszeni w razie czego i pozniej TU oddaje czy wszystkie czynnosci wymienionwe w OWU są wykonywane bezgotowkowo?
Jestem zainteresowany wykupieniem moto assisatnce wersja LUX w PZU ( auto 10 letnie), pewnie nic sie nie wydarzy, ale lepiej dmuchac na zimne:)
pablo2222
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 849
Dołączył(a): 05.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo2222 » 11.06.2008 07:42

Haha ja też myślałem że się nic nie stanie a miałem kolizję 1200 km od domu. Nikomu tego nie życzę. Żeby to chociaż była Unia Europejska.
jaranna
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 30.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jaranna » 11.06.2008 14:51

pablo2222 napisał(a):Haha ja też myślałem że się nic nie stanie a miałem kolizję 1200 km od domu. Nikomu tego nie życzę. Żeby to chociaż była Unia Europejska.



Jeśli to nie tajemnica opisz swoją przygodę...
Seavolv
Croentuzjasta
Posty: 318
Dołączył(a): 28.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Seavolv » 11.06.2008 15:30

A orientuje się ktoś jak wygląda sprawa w Allianz? Bo mam co roku wykupowany pakiet w którym mam OC, AC, NW, Asstance i Mini Car Assistance. Niby tu http://www.allianz.pl/x_main.php?id_kategorii=104 jest opisane co za to mamy ale jak to się ma do rzeczywistości? I nie wiem czy to obowiązuje też za granicami Polski bo obowiązuje w systemie państw objętych zieloną kartą a które Państwa są obięte tym systemem?.
kafur
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 308
Dołączył(a): 02.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) kafur » 11.06.2008 16:27

kokos0
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 332
Dołączył(a): 24.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kokos0 » 11.06.2008 16:34

dadr
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 18.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) dadr » 11.06.2008 18:36

Seavolv
Croentuzjasta
Posty: 318
Dołączył(a): 28.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Seavolv » 11.06.2008 23:51

Ale co wynika z tych linków? Ok skora mam wykupiony Assistance to należy mi się np. holowanie za granicą z tego ubezpieczenia które mam?
pablo2222
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 849
Dołączył(a): 05.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo2222 » 12.06.2008 07:26

Seavolv napisał(a):Ale co wynika z tych linków? Ok skora mam wykupiony Assistance to należy mi się np. holowanie za granicą z tego ubezpieczenia które mam?

To zależy od polisy (należy ją uważnie przeczytać). Generalnie należy ci się holowanie za granicą ale ograniczeniem jest kwotowa wartość usługi - zazwyczaj 2000 do 2500 zł w zależności od pakietu. Wiem że w zeszłym roku cena kilometra holowania wynosiła około 2,5 zł czyli odległość bezpłatnego holowania wynosi około 500 km (500 + 500 daje 1000 liczą tam i z powrotem bo laweta musi wrócić) powyżej płacisz z własnej kieszeni.
Cromireczka
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 61
Dołączył(a): 04.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cromireczka » 16.06.2008 20:34

A co sądzicie o ubezpieczeniu w ADAC-u? Szczególnie chodzi mi o kartę ADAC plus. Coraz bardziej przekonuję się do ich oferty, ale chętnie zapoznam się z opinią innych osób, które już korzystały z ADAC-a.
Pozdrawiam :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Ubezpieczenie moto-assistance - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone