Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Ubezpieczenie Moto-assistance

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
yanek37
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) yanek37 » 05.05.2019 09:10

Beatka73 napisał(a):
KrisM napisał(a):
yanek37 napisał(a):
Zygi007 napisał(a):Witajcie.
Czy ktoś wie o jakimś samym ass? Szukam samego assistance bo w pakiecie przy aucie już mam ale tylko na 400km holowanie. Ktoś ma na oku coś ciekawego żeby zwiększyć zasięg holowania?

Chyba AXA oferuje "coś" na Europę.

AXA, ale tylko z wariancie z OC - "ASS prestiż" - PL bez limitu, EU 800 km. ASS wykupione dodatkowo ma dużo gorsze warunki - po awarii limit 250 km.

A czy w tym AXA Prestiż jest jakiś limit wiekowy auta? Dzwoniłam wczoraj do nich ale mnie rozłączało a może ktoś wie?

Ja w tamtym roku miałem Prestiż do czternastoletniej Toyoty.
Nie wiem czy wiek auta tylko do 15 lat.
porto
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) porto » 08.05.2019 08:02

Odnawiałem wczoraj polisę OC w PZU na moje auto. Zapytałem oczywiście, czy w lipcu będę mógł dokupić Assistance z rozszerzonym holowaniem na Europę ( robiłem tak już kilka lat - zawsze to 2 miesiące mniej za składkę ). Miły pan poinformował mnie, że w ubiegłym roku były zmiany i będę mógł dokupić w/w ubezpieczenie do 30 dni od zawarcia umowy OC lub po wykupieniu Autocasco... Bardzo się zdziwiłem, bo nic nie ma na ten temat w OWU. Może, ktoś ma więcej wiadomości na ten temat więc proszę o informację.
P.S. Mimo wszystko uważam, że jednak agent coś "ściemniał" aby mnie skusić na Assistance już wczoraj. Jeśli jednak to prawda to trzeba szukać innego krótkoterminowego ( np. miesięcznego ) ASS, ale z tym będzie chyba problem mając OC w innej firmie. Pozdrawiam. :cry: :cry: :cry:
Chronos
Autostopowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chronos » 10.05.2019 11:54

Czy zna ktoś budujące rozwiązanie dla sytuacji, w której do pokonania jest w lipcu 1000 km na Istrię autem 12 letnim, a obecne ubezpieczenie (tylko OC i NW) obowiązujące do listopada 2019 nie zwiększa szans na dobry Assistance. (W Towarzystwie Ubezpieczeń Wzajemnych - gdzie jestem to max 600 km) Są jakieś alternatywy? Można dokupić coś "obok", dodatkowo i samodzielnie? Jak działa pakiet Polskiego Związku Motorowego - to jest warte uwagi? Będę wdzięczny za jakieś wskazówki czy porady
Beatka73
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beatka73 » 11.05.2019 19:11

Dodzwoniłam się do AXY i jest jedna dosyć wydaje mi się ciekawa informacja ( chyba że o niej wiecie :roll: ). Otóż limit wiekowy auta jeśli chodzi o ASS to rzeczywiście 15 lat ale ubezpieczając auto powiedzmy w tym roku gdy auto ma np. lat 14 lub już 15 , w roku następnym gdy będzie miało 16 można na zasadzie kontynuacji i na tych samych warunkach mieć takie samo ubezpieczenie. Myślę że to ciekawa opcja dla starszych aut.
dids76
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 11.05.2019 23:58

Beatka73 napisał(a):Dodzwoniłam się do AXY i jest jedna dosyć wydaje mi się ciekawa informacja ( chyba że o niej wiecie :roll: ). Otóż limit wiekowy auta jeśli chodzi o ASS to rzeczywiście 15 lat ale ubezpieczając auto powiedzmy w tym roku gdy auto ma np. lat 14 lub już 15 , w roku następnym gdy będzie miało 16 można na zasadzie kontynuacji i na tych samych warunkach mieć takie samo ubezpieczenie. Myślę że to ciekawa opcja dla starszych aut.

Ja tak "ciągnąłem" ASS w AXA na poprzednie auto aż go sprzedałem, czyli miało wtedy 20lat. Tylko z tego co usłyszałem można tak ubezpieczyć w wariancie "Premium" w ""Prestiż" jest limit wiekowy.
Beatka73
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beatka73 » 12.05.2019 09:57

Na infolinii na pewno rozmawialiśmy właśnie o Prestiż, no chyba że coś źle zrozumiałam, ale mnie interesowała ta właśnie opcja i na 99,9 % mówił że to można ciągnąć dalej
dids76
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 12.05.2019 10:14

Beatka73 napisał(a):Na infolinii na pewno rozmawialiśmy właśnie o Prestiż, no chyba że coś źle zrozumiałam, ale mnie interesowała ta właśnie opcja i na 99,9 % mówił że to można ciągnąć dalej

Ja przedłużałem umowę w styczniu, auto z 2008 roku. Otrzymałem informację że do wieku auta 14 lat mogę przedłużać umowę w wariancie "Prestiż", później będę miał dostępny tylko wariant "Premium". Oczywiście bardziej by mi pasowała Twoja opcja :wink: :papa:
Twister85
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) Twister85 » 05.06.2019 12:23

Ktoś korzystał z oferty TU Europa? Temat nieco zapomniany, a czas wyjazdów już praktycznie się rozpoczął. Ktoś coś ciekawego jeśli chodzi o assistance dla aut 10-letnich może polecić?
pavlo
Odkrywca
Re: Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne

Nieprzeczytany postnapisał(a) pavlo » 21.06.2019 20:13

Sam pracuję w ubezpieczeniach i mam do czynienia z wieloma ubezpieczycielami i powiem tak: Wartę (HDI) omijać z daleka bo się można mocno zdziwić przy likwidacji szkody. Zaś, jeśli ktoś się lubi procesować w sądzie z ubezpieczycielem, to Wartę polecam.
yanek37
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) yanek37 » 21.06.2019 20:42

pavlo napisał(a):Sam pracuję w ubezpieczeniach i mam do czynienia z wieloma ubezpieczycielami i powiem tak: Wartę (HDI) omijać z daleka bo się można mocno zdziwić przy likwidacji szkody. Zaś, jeśli ktoś się lubi procesować w sądzie z ubezpieczycielem, to Wartę polecam.

W takim razie co polecasz ?
yanek37
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) yanek37 » 21.06.2019 20:45

yanek37 napisał(a):
pavlo napisał(a):Sam pracuję w ubezpieczeniach i mam do czynienia z wieloma ubezpieczycielami i powiem tak: Wartę (HDI) omijać z daleka bo się można mocno zdziwić przy likwidacji szkody. Zaś, jeśli ktoś się lubi procesować w sądzie z ubezpieczycielem, to Wartę polecam.

HDI to coś innego niż Warta ?
Mam OC i AC w Warcie ale niema tam nic o HDI.
pavlo
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) pavlo » 21.06.2019 21:01

yanek37 napisał(a):
yanek37 napisał(a):

https://www.warta.pl/polaczenie
yanek37
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) yanek37 » 21.06.2019 21:06

pavlo napisał(a):
yanek37 napisał(a):
yanek37 napisał(a):

Dzięki..
yanek37
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) yanek37 » 21.06.2019 21:11

yanek37 napisał(a):
pavlo napisał(a):
yanek37 napisał(a):
yanek37 napisał(a):

Dzięki..

Szczerze mówiąc to nie miałem z Wartą jakiś problemów z
likwidacjami szkód.
kaliszanka
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaliszanka » 24.06.2019 17:47

Trochę lipa z tymi ubezpieczeniami. Mamy auto w Allianz pakiet rozszerzony który zasięg holowania,po za granicami to tylko 750 km. Jadąc do Chorwacji,wydaje się to znikomy limit. Dzwoniąc do kilku ubezpieczalni innych,pakiet wyższy mogę wykupić ale wraz z ubezpieczeniem OC . Czy ktoś wie,gdzie można kupić pakiet tylko i wyłącznie na czas podróży? I czy w ogóle da radę tak zrobic?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

Ubezpieczenie Moto-assistance - strona 120
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019