Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ubezpieczenie moto-assistance

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
yanek37
Cromaniak
Posty: 675
Dołączył(a): 13.10.2017
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) yanek37 » 05.05.2019 08:10

Beatka73 napisał(a):
KrisM napisał(a):
yanek37 napisał(a):
Zygi007 napisał(a):Witajcie.
Czy ktoś wie o jakimś samym ass? Szukam samego assistance bo w pakiecie przy aucie już mam ale tylko na 400km holowanie. Ktoś ma na oku coś ciekawego żeby zwiększyć zasięg holowania?

Chyba AXA oferuje "coś" na Europę.

AXA, ale tylko z wariancie z OC - "ASS prestiż" - PL bez limitu, EU 800 km. ASS wykupione dodatkowo ma dużo gorsze warunki - po awarii limit 250 km.


A czy w tym AXA Prestiż jest jakiś limit wiekowy auta? Dzwoniłam wczoraj do nich ale mnie rozłączało a może ktoś wie?

Ja w tamtym roku miałem Prestiż do czternastoletniej Toyoty.
Nie wiem czy wiek auta tylko do 15 lat.
porto
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 256
Dołączył(a): 30.04.2008
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) porto » 08.05.2019 07:02

Odnawiałem wczoraj polisę OC w PZU na moje auto. Zapytałem oczywiście, czy w lipcu będę mógł dokupić Assistance z rozszerzonym holowaniem na Europę ( robiłem tak już kilka lat - zawsze to 2 miesiące mniej za składkę ). Miły pan poinformował mnie, że w ubiegłym roku były zmiany i będę mógł dokupić w/w ubezpieczenie do 30 dni od zawarcia umowy OC lub po wykupieniu Autocasco... Bardzo się zdziwiłem, bo nic nie ma na ten temat w OWU. Może, ktoś ma więcej wiadomości na ten temat więc proszę o informację.
P.S. Mimo wszystko uważam, że jednak agent coś "ściemniał" aby mnie skusić na Assistance już wczoraj. Jeśli jednak to prawda to trzeba szukać innego krótkoterminowego ( np. miesięcznego ) ASS, ale z tym będzie chyba problem mając OC w innej firmie. Pozdrawiam. :cry: :cry: :cry:
Chronos
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 06.11.2018
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chronos » 10.05.2019 10:54

Czy zna ktoś budujące rozwiązanie dla sytuacji, w której do pokonania jest w lipcu 1000 km na Istrię autem 12 letnim, a obecne ubezpieczenie (tylko OC i NW) obowiązujące do listopada 2019 nie zwiększa szans na dobry Assistance. (W Towarzystwie Ubezpieczeń Wzajemnych - gdzie jestem to max 600 km) Są jakieś alternatywy? Można dokupić coś "obok", dodatkowo i samodzielnie? Jak działa pakiet Polskiego Związku Motorowego - to jest warte uwagi? Będę wdzięczny za jakieś wskazówki czy porady
Beatka73
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): 18.01.2018
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beatka73 » 11.05.2019 18:11

Dodzwoniłam się do AXY i jest jedna dosyć wydaje mi się ciekawa informacja ( chyba że o niej wiecie :roll: ). Otóż limit wiekowy auta jeśli chodzi o ASS to rzeczywiście 15 lat ale ubezpieczając auto powiedzmy w tym roku gdy auto ma np. lat 14 lub już 15 , w roku następnym gdy będzie miało 16 można na zasadzie kontynuacji i na tych samych warunkach mieć takie samo ubezpieczenie. Myślę że to ciekawa opcja dla starszych aut.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 11.05.2019 22:58

Beatka73 napisał(a):Dodzwoniłam się do AXY i jest jedna dosyć wydaje mi się ciekawa informacja ( chyba że o niej wiecie :roll: ). Otóż limit wiekowy auta jeśli chodzi o ASS to rzeczywiście 15 lat ale ubezpieczając auto powiedzmy w tym roku gdy auto ma np. lat 14 lub już 15 , w roku następnym gdy będzie miało 16 można na zasadzie kontynuacji i na tych samych warunkach mieć takie samo ubezpieczenie. Myślę że to ciekawa opcja dla starszych aut.

Ja tak "ciągnąłem" ASS w AXA na poprzednie auto aż go sprzedałem, czyli miało wtedy 20lat. Tylko z tego co usłyszałem można tak ubezpieczyć w wariancie "Premium" w ""Prestiż" jest limit wiekowy.
Beatka73
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): 18.01.2018
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beatka73 » 12.05.2019 08:57

Na infolinii na pewno rozmawialiśmy właśnie o Prestiż, no chyba że coś źle zrozumiałam, ale mnie interesowała ta właśnie opcja i na 99,9 % mówił że to można ciągnąć dalej
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 12.05.2019 09:14

Beatka73 napisał(a):Na infolinii na pewno rozmawialiśmy właśnie o Prestiż, no chyba że coś źle zrozumiałam, ale mnie interesowała ta właśnie opcja i na 99,9 % mówił że to można ciągnąć dalej

Ja przedłużałem umowę w styczniu, auto z 2008 roku. Otrzymałem informację że do wieku auta 14 lat mogę przedłużać umowę w wariancie "Prestiż", później będę miał dostępny tylko wariant "Premium". Oczywiście bardziej by mi pasowała Twoja opcja :wink: :papa:
Twister85
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 01.02.2017
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) Twister85 » 05.06.2019 11:23

Ktoś korzystał z oferty TU Europa? Temat nieco zapomniany, a czas wyjazdów już praktycznie się rozpoczął. Ktoś coś ciekawego jeśli chodzi o assistance dla aut 10-letnich może polecić?
pavlo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 645
Dołączył(a): 21.01.2006
Re: Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne

Nieprzeczytany postnapisał(a) pavlo » 21.06.2019 19:13

Sam pracuję w ubezpieczeniach i mam do czynienia z wieloma ubezpieczycielami i powiem tak: Wartę (HDI) omijać z daleka bo się można mocno zdziwić przy likwidacji szkody. Zaś, jeśli ktoś się lubi procesować w sądzie z ubezpieczycielem, to Wartę polecam.
yanek37
Cromaniak
Posty: 675
Dołączył(a): 13.10.2017
Re: Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne

Nieprzeczytany postnapisał(a) yanek37 » 21.06.2019 19:42

pavlo napisał(a):Sam pracuję w ubezpieczeniach i mam do czynienia z wieloma ubezpieczycielami i powiem tak: Wartę (HDI) omijać z daleka bo się można mocno zdziwić przy likwidacji szkody. Zaś, jeśli ktoś się lubi procesować w sądzie z ubezpieczycielem, to Wartę polecam.

W takim razie co polecasz ?
yanek37
Cromaniak
Posty: 675
Dołączył(a): 13.10.2017
Re: Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne

Nieprzeczytany postnapisał(a) yanek37 » 21.06.2019 19:45

yanek37 napisał(a):
pavlo napisał(a):Sam pracuję w ubezpieczeniach i mam do czynienia z wieloma ubezpieczycielami i powiem tak: Wartę (HDI) omijać z daleka bo się można mocno zdziwić przy likwidacji szkody. Zaś, jeśli ktoś się lubi procesować w sądzie z ubezpieczycielem, to Wartę polecam.

W takim razie co polecasz ?

HDI to coś innego niż Warta ?
Mam OC i AC w Warcie ale niema tam nic o HDI.
pavlo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 645
Dołączył(a): 21.01.2006
Re: Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne

Nieprzeczytany postnapisał(a) pavlo » 21.06.2019 20:01

yanek37 napisał(a):
yanek37 napisał(a):
pavlo napisał(a):Sam pracuję w ubezpieczeniach i mam do czynienia z wieloma ubezpieczycielami i powiem tak: Wartę (HDI) omijać z daleka bo się można mocno zdziwić przy likwidacji szkody. Zaś, jeśli ktoś się lubi procesować w sądzie z ubezpieczycielem, to Wartę polecam.

W takim razie co polecasz ?

HDI to coś innego niż Warta ?
Mam OC i AC w Warcie ale niema tam nic o HDI.

https://www.warta.pl/polaczenie
yanek37
Cromaniak
Posty: 675
Dołączył(a): 13.10.2017
Re: Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne

Nieprzeczytany postnapisał(a) yanek37 » 21.06.2019 20:06

pavlo napisał(a):
yanek37 napisał(a):
yanek37 napisał(a):
pavlo napisał(a):Sam pracuję w ubezpieczeniach i mam do czynienia z wieloma ubezpieczycielami i powiem tak: Wartę (HDI) omijać z daleka bo się można mocno zdziwić przy likwidacji szkody. Zaś, jeśli ktoś się lubi procesować w sądzie z ubezpieczycielem, to Wartę polecam.

W takim razie co polecasz ?

HDI to coś innego niż Warta ?
Mam OC i AC w Warcie ale niema tam nic o HDI.

https://www.warta.pl/polaczenie

Dzięki..
yanek37
Cromaniak
Posty: 675
Dołączył(a): 13.10.2017
Re: Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne

Nieprzeczytany postnapisał(a) yanek37 » 21.06.2019 20:11

yanek37 napisał(a):
pavlo napisał(a):
yanek37 napisał(a):
yanek37 napisał(a):
pavlo napisał(a):Sam pracuję w ubezpieczeniach i mam do czynienia z wieloma ubezpieczycielami i powiem tak: Wartę (HDI) omijać z daleka bo się można mocno zdziwić przy likwidacji szkody. Zaś, jeśli ktoś się lubi procesować w sądzie z ubezpieczycielem, to Wartę polecam.

W takim razie co polecasz ?

HDI to coś innego niż Warta ?
Mam OC i AC w Warcie ale niema tam nic o HDI.

https://www.warta.pl/polaczenie

Dzięki..

Szczerze mówiąc to nie miałem z Wartą jakiś problemów z
likwidacjami szkód.
kaliszanka
Croentuzjasta
Posty: 164
Dołączył(a): 10.06.2018
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaliszanka » 24.06.2019 16:47

Trochę lipa z tymi ubezpieczeniami. Mamy auto w Allianz pakiet rozszerzony który zasięg holowania,po za granicami to tylko 750 km. Jadąc do Chorwacji,wydaje się to znikomy limit. Dzwoniąc do kilku ubezpieczalni innych,pakiet wyższy mogę wykupić ale wraz z ubezpieczeniem OC . Czy ktoś wie,gdzie można kupić pakiet tylko i wyłącznie na czas podróży? I czy w ogóle da radę tak zrobic?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Ubezpieczenie moto-assistance - strona 120
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone