Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ubezpieczenie moto-assistance

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
arturescu
zbanowany
Posty: 444
Dołączył(a): 22.11.2018
Re: Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturescu » 24.06.2019 20:39

pavlo napisał(a):Sam pracuję w ubezpieczeniach i mam do czynienia z wieloma ubezpieczycielami i powiem tak: Wartę (HDI) omijać z daleka bo się można mocno zdziwić przy likwidacji szkody. Zaś, jeśli ktoś się lubi procesować w sądzie z ubezpieczycielem, to Wartę polecam.


Rok temu żona miał drobne obtarcie auta z winy sprawcy ubezpieczonego w HDI. Zgłosiła sprawę do Hestii czyli swojego ubezpieczyciela, aby ten zgłosił regres, a ten odrzucił sprawę, dłuższa historia.

Szkodę ponownie zgłosiliśmy, ale już bezpośrednio do HDI i w dwa tygodnie załatwiliśmy sprawę łącznie z malowaniem odprysku.
pavlo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 645
Dołączył(a): 21.01.2006
Re: Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne

Nieprzeczytany postnapisał(a) pavlo » 24.06.2019 20:56

arturescu napisał(a):
pavlo napisał(a):Sam pracuję w ubezpieczeniach i mam do czynienia z wieloma ubezpieczycielami i powiem tak: Wartę (HDI) omijać z daleka bo się można mocno zdziwić przy likwidacji szkody. Zaś, jeśli ktoś się lubi procesować w sądzie z ubezpieczycielem, to Wartę polecam.


Rok temu żona miał drobne obtarcie auta z winy sprawcy ubezpieczonego w HDI. Zgłosiła sprawę do Hestii czyli swojego ubezpieczyciela, aby ten zgłosił regres, a ten odrzucił sprawę, dłuższa historia.

Szkodę ponownie zgłosiliśmy, ale już bezpośrednio do HDI i w dwa tygodnie załatwiliśmy sprawę łącznie z malowaniem odprysku.

Drobiazgi ta firma załatwia, zaś jak trafisz na rozbieżność 20 tysięcy złotych w szacowaniu szkody to już jest inaczej.
Warta/HDI przyznała się do odpowiedzialności za szkodę i zaproponowała mi 3 tys złotych w gotówcwe. Jak wycena serwisu opiewała na 24 tys. złotych to Warta/HDI stwierdziła, że jednak to nie jej odpowiedzialność.
arturescu
zbanowany
Posty: 444
Dołączył(a): 22.11.2018
Re: Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturescu » 24.06.2019 21:03

pavlo napisał(a):
arturescu napisał(a):
pavlo napisał(a):Sam pracuję w ubezpieczeniach i mam do czynienia z wieloma ubezpieczycielami i powiem tak: Wartę (HDI) omijać z daleka bo się można mocno zdziwić przy likwidacji szkody. Zaś, jeśli ktoś się lubi procesować w sądzie z ubezpieczycielem, to Wartę polecam.


Rok temu żona miał drobne obtarcie auta z winy sprawcy ubezpieczonego w HDI. Zgłosiła sprawę do Hestii czyli swojego ubezpieczyciela, aby ten zgłosił regres, a ten odrzucił sprawę, dłuższa historia.

Szkodę ponownie zgłosiliśmy, ale już bezpośrednio do HDI i w dwa tygodnie załatwiliśmy sprawę łącznie z malowaniem odprysku.

Drobiazgi ta firma załatwia, zaś jak trafisz na rozbieżność 20 tysięcy złotych w szacowaniu szkody to już jest inaczej.
Warta/HDI przyznała się do odpowiedzialności za szkodę i zaproponowała mi 3 tys złotych w gotówcwe. Jak wycena serwisu opiewała na 24 tys. złotych to Warta/HDI stwierdziła, że jednak to nie jej odpowiedzialność.


Znajomy niedawno, szkoda w aucie na ponad 20 tysięcy, ubezpieczenie sprawcy w HDI, szkoda załatwiona szybko i sprawnie, bezgotówkowo w ASO.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107661
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 24.06.2019 21:26

pavlo, arturescu - przed napisaniem i zamieszczeniem postów czytajcie tytuł wątku. :idea:
kombiak
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 45
Dołączył(a): 14.04.2019
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) kombiak » 25.06.2019 21:09

Witam wszystkich.
Czy ktoś zna, korzystał z assistance w Elvii ?

https://elvia.pl/car-assistance/

Nie widzę jak na razie odległości od miejsca zamieszkania, ale :

Co jest przedmiotem ubezpieczenia?
ü unieruchomienie pojazdu na skutek awarii lub wypadku pojazdu
– naprawa na miejscu – organizacja i pokrycie kosztów naprawy na miejscu; w razie
awarii na skutek braku paliwa – organizacja i pokrycie kosztu dostarczenia paliwa
w ilości niezbędnej do dojazdu do najbliższej czynnej stacji paliw; do kwoty 250 EUR
na jedną szkodę;
– holowanie do najbliższego warsztatu naprawczego – organizacja i pokrycie kosztów
holowania z miejsca awarii lub wypadku do najbliższego warsztatu naprawczego
(gdy pojazd nie kwalifikuje się do naprawy na miejscu); do kwoty 250 EUR na jedną szkodę
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 25.06.2019 21:46

Wszystko ma swoją cenę. Jeśli ktoś chce mieć assistance bez limitu kilometrów, auto zastępcze na x dni, itd to da się kupić. To tylko zależy od zasobności portfela. Przerobiłem ostatnio kilku ubezpieczycieli i najczęściej każdy ma w standardzie do 300 km i auto zastępcze na kilka dni. Cenowo wyszło od ok 260 do ok 330 zł. Wiadomo, że każdy chciałby mieć limit km wystarczający zwiezienie auta do kraju, zawsze to łatwiej zorganizować naprawę auta.
Ja mam tego pecha, że w tym roku dniu powrotu do kraju kończy mi się ubezpieczenie auta, które tego nie ma.
Kupiłem ubezpieczenie turystyczne dla rodziny wraz z dodatkowym assistance obejmującym holowanie do 100 km i auto zastępcze 3 dni. Bez assistance koszt ubezpieczenia 177 zł, razem - 233 zł. Musi mi wystarczyć. Obym nie musiał z tego korzystać.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: Jakie ubezpiecznie assistance wybrać?

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 09.08.2019 13:58

kaeres napisał(a):Dopytaj w swojej ubezpieczalni OC.
Rzadko kiedy osobny assistance będzie korzystny.
Ja dopłacając cca 100zł do ubezpieczenia OC mam hol/laweta do najbliższego warsztatu + 3 noclegi dla rodziny.
Reszta to bzdury typu dowóz paliwa, zatrzaśnięte kluczyki, itp.
Najważniejsze aby nie zostać samemu na autostradzie bez pomocy, 1000km od domu.
Laweta w tym przypadku to są tysiące złotych.


Tak szukałem i to mi wyskoczyło

Nam się w tym roku przytrafiło poszukiwać takiego majstra :)

W mieścinie o nazwie Baska na końcu wyspy Krk dojechał od wezwania w 10 minut a otwieranie kosztowało nas 50 eurasów

Czy było to w polisie nawet nie sprawdzałem
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 09.08.2019 21:46

...ja natomiast korzystałem z...wstyd się trochę przyznać...dowozu paliwa. Było to na początku tego roku na Amber One, 12-15 km od stacji Shella w Pelpinie, kosztowało mnie tyle co wartość paliwa dostarczona przez Autopomoc, ...i trwało to 25 minut od wykonania telefonu do ubezpieczalni, a cała akcja rozpoczęta została około godziny 21.00.
Użytkownik usunięty
Re: Jakie ubezpiecznie assistance wybrać?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.08.2019 13:09

piotrulex napisał(a):
kaeres napisał(a): kosztowało nas 50 eurasów

Czy było to w polisie nawet nie sprawdzałem


Dostaniesz od ubezpieczyciela pamiątkowy dyplom w nagrodę, że dałeś im zaoszczędzić cenne euro.
Ja tego nie rozumiem. Kupujesz ass za jakieś min. 300 zł, a potem wywalasz własne 220 zł, za usługę, która jest chyba nawet w najsłabszych pakietach.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: Jakie ubezpiecznie assistance wybrać?

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 12.08.2019 21:13

bigredone napisał(a):
piotrulex napisał(a):
kaeres napisał(a): kosztowało nas 50 eurasów

Czy było to w polisie nawet nie sprawdzałem


Dostaniesz od ubezpieczyciela pamiątkowy dyplom w nagrodę, że dałeś im zaoszczędzić cenne euro.
Ja tego nie rozumiem. Kupujesz ass za jakieś min. 300 zł, a potem wywalasz własne 220 zł, za usługę, która jest chyba nawet w najsłabszych pakietach.


Ja tego nie rozumiem

Nic nie napisałem, że wykupiłem polisę za 3 stówy a ludziska już krytykują, że wykupiłem i dodatkowo wywalam własna kasę :)

Auto nowe, na gwarancji, nic na wyjazdy nigdy nie wykupuje gdyż to co mnie interesuje zapewnia gwarant i ewentualnie AC, które jest standardowo wykupione

Żadnego assistance nie wykupuję, nawet tego najsłabszego :)
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 12.08.2019 21:33

Gwarancja producenta działa na całą EU. AC potrzebne jest w przypadku innych zdarzeń niż awaria.
Awarią się nie martwisz, niech się martwi producent.
AC ochrona od ryzyk jest potrzebne tak jak Assistance / holowanie itd po innych zdarzeniach niż awaria */
Gwarancja producenta nie obejmuje holowania w innym przypadku niż awaria auta.

* mowa o nowych autach na gwarancji producenta


W ramach Assistance jest np. pomoc przy zatrzaśniętych kluczykach czy braku paliwa.
Trzeba uważniej czytać oferty i wybierać te najbardziej potrzebne.

I dziwie się @piotrulex czemu przy nowym aucie nie masz Assistance, pomocy z kluczykami czy dowóz paliwa.
Widać kupiłeś ubogie ubezpieczenie w postaci samego AC


Np w ramach assistance można wykupić pakiety pomocnicze w drodze :
- pojazd zastępczy – na okres do 10 dni (wypadek)
- nocleg (maksymalnie na 3 doby) lub przewóz do miejsca zamieszkania
- dowóz paliwa lub holowanie pojazdu do najbliższej stacji paliw
- otwarcie pojazdu w przypadku zatrzaśnięcia w jego wnętrzu kluczyków
- i inne potrzebne rzeczy
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 12.08.2019 22:58

wikol napisał(a):Gwarancja producenta działa na całą EU. AC potrzebne jest w przypadku innych zdarzeń niż awaria.
Awarią się nie martwisz, niech się martwi producent.
AC ochrona od ryzyk jest potrzebne tak jak Assistance / holowanie itd po innych zdarzeniach niż awaria */
Gwarancja producenta nie obejmuje holowania w innym przypadku niż awaria auta.

* mowa o nowych autach na gwarancji producenta


W ramach Assistance jest np. pomoc przy zatrzaśniętych kluczykach czy braku paliwa.
Trzeba uważniej czytać oferty i wybierać te najbardziej potrzebne.

I dziwie się @piotrulex czemu przy nowym aucie nie masz Assistance, pomocy z kluczykami czy dowóz paliwa.
Widać kupiłeś ubogie ubezpieczenie w postaci samego AC


Np w ramach assistance można wykupić pakiety pomocnicze w drodze :
- pojazd zastępczy – na okres do 10 dni (wypadek)
- nocleg (maksymalnie na 3 doby) lub przewóz do miejsca zamieszkania
- dowóz paliwa lub holowanie pojazdu do najbliższej stacji paliw
- otwarcie pojazdu w przypadku zatrzaśnięcia w jego wnętrzu kluczyków
- i inne potrzebne rzeczy


Nie mam wpływy na to co kupują Ci, którzy dają mi auta, nigdy w to nie wnikałem

Mój przykład pokazuje, że pewnie warto się tym zainteresować

Kluczyki zatrzaśnięte pierwszy raz w życiu na przejechanych może z milion km i to na dodatek przez szanowną małżonkę i to przez niezmierny zbieg okoliczności :)

Ja natomiast się dziwię, że Wy się dziwicie :)
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 13.08.2019 08:48

Jeżeli ma się tą możliwość to wybieramy auto z keyless.
Nie zatrzaśniesz ;)
Domin536
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 30.08.2019
AXA direct - Assistance w podróży, krótkoterminowe, opinie

Nieprzeczytany postnapisał(a) Domin536 » 31.08.2019 12:22

Hej, czy korzystal ktos z ubezpieczenia assistance axa direct na miesiac i moze je polecic?
Użytkownik usunięty
Re: AXA direct - Assistance w podróży, krótkoterminowe, opin

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 31.08.2019 12:47

Zacznij od przeczytania OWU danego produktu i jakie są ograniczenia. Jeżeli ktoś miał takie assistance to zapewne z niego nie miał jak na szczęście skorzystać.

Mam assistance od Axa ale całoroczne i odpukać, nie musiałem korzystać.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Ubezpieczenie moto-assistance - strona 121
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone