Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ubezpieczenie moto-assistance

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
darekpawel
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 25.02.2015
Jaki najlepszy 'assistance' obecnie...

Nieprzeczytany postnapisał(a) darekpawel » 18.05.2020 15:09

Miałem do końca ub. roku 'ADAC'. Ale przysłali mi informację, że są zmiany w regulaminie i tylko na terenie Niemiec obowiązuje.
Także zrezygnowałem...

Szukam alternatywy; sensownej...
Np. pewne towarzystwo na 'C' ma holowanie do 1500km.
Oraz pojazd zastępczy do 21. dni.

Są jakieś inne/lepsze oferty...?


P.S. Ktoś wie co to jest opcja 'night driver'? Że niby na noc kierowcę ci dają...? Czy co...?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Jaki najlepszy 'assistance' obecnie...

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 18.05.2020 16:14

darekpawel napisał(a):Miałem do końca ub. roku 'ADAC'. Ale przysłali mi informację, że są zmiany w regulaminie i tylko na terenie Niemiec obowiązuje.
Także zrezygnowałem...

Szukam alternatywy; sensownej...
Np. pewne towarzystwo na 'C' ma holowanie do 1500km.
Oraz pojazd zastępczy do 21. dni.

Są jakieś inne/lepsze oferty...?


P.S. Ktoś wie co to jest opcja 'night driver'? Że niby na noc kierowcę ci dają...? Czy co...?

Co znaczy lepsza? Tańsza czy z większym limitem holowania? Ja wybieram kompromis pomiędzy ilością km a cena.
Wszystkie pojęcia z oferty powinny być wyjaśnione w OWU, co najmniej w tam gdzie ja ubezpieczam tak jest :papa:
darekpawel
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 25.02.2015
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) darekpawel » 19.05.2020 07:05

1500km do HR może i wystarczy, jak będą odblokowane granice...
A jak tylko do krajów str. Shengen będzie można jechać (np. do Portugalii) to te 1500km może być za mało...
Także raczej o holowanie chodzi.
alutka9
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 779
Dołączył(a): 27.01.2011
Re: Jaki najlepszy 'assistance' obecnie...

Nieprzeczytany postnapisał(a) alutka9 » 21.05.2020 10:40

darekpawel napisał(a):
P.S. Ktoś wie co to jest opcja 'night driver'? Że niby na noc kierowcę ci dają...? Czy co...?


Raczej chodzi o to, że jak pojedziesz autem do knajpy i zabalujesz to Ci odstawią auto pod dom, a nie o zmiennika kierowcy na nocna jazdę na wakacje :wink:
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 22.05.2020 08:53

i to pewnie z jakimś limitem, np. 25, czy do 50 km...
anchmu
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 18.06.2016
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) anchmu » 23.05.2020 09:05

Ergo Hestia 7 ma w swojej ofercie assistance w wersji Turbo z limitem holowania w EU 1500km.
Oferta niestety tylko z OC, ale bez wzgledu na wiek auta (wiem bo korzystam drugi rok).
Koszt roczny to okolo 530 PLN.
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 13.02.2014
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 23.05.2020 10:26

anchmu napisał(a):Ergo Hestia 7 ma w swojej ofercie assistance w wersji Turbo z limitem holowania w EU 1500km.
Oferta niestety tylko z OC, ale bez wzgledu na wiek auta (wiem bo korzystam drugi rok).
Koszt roczny to okolo 530 PLN.

Potwierdzam, mam także wariant Turbo w Ergo Hestii z takim limitem holowania. Aktualne ubezp. rydwanu którym wybieram się do Cro mam ważne do września 2020 i jak jest z limitem wiekowym teraz nie wiem ale jak odnawiałem ubezpieczenie (cały pakiet jak zwykle OC+AC+ASS itp) to moja "opiekunka" informowała mnie, że limit wieku jest zniesiony chyba właśnie od zeszłego roku. warunki w OWU także są przyzwoite.
Beatka73
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): 18.01.2018
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beatka73 » 23.05.2020 11:29

anchmu napisał(a):Ergo Hestia 7 ma w swojej ofercie assistance w wersji Turbo z limitem holowania w EU 1500km.
Oferta niestety tylko z OC, ale bez wzgledu na wiek auta (wiem bo korzystam drugi rok).
Koszt roczny to okolo 530 PLN.


Potwierdzam, też mamy to ubezpieczenie. Z tym że chyba jest tak, że za pierwszym razem auto musi mieć do 15 lat, a później jeśli się kontynuuje u nich to może być już coraz starsze. Al3 na 100 % nie jestem pewna tego zapisu.
yarko2000
Cromaniak
Posty: 714
Dołączył(a): 24.03.2013
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) yarko2000 » 26.05.2020 17:36

Crocodyl napisał(a):
anchmu napisał(a):Ergo Hestia 7 ma w swojej ofercie assistance w wersji Turbo z limitem holowania w EU 1500km.
Oferta niestety tylko z OC, ale bez wzgledu na wiek auta (wiem bo korzystam drugi rok).
Koszt roczny to okolo 530 PLN.

Potwierdzam, mam także wariant Turbo w Ergo Hestii z takim limitem holowania. Aktualne ubezp. rydwanu którym wybieram się do Cro mam ważne do września 2020 i jak jest z limitem wiekowym teraz nie wiem ale jak odnawiałem ubezpieczenie (cały pakiet jak zwykle OC+AC+ASS itp) to moja "opiekunka" informowała mnie, że limit wieku jest zniesiony chyba właśnie od zeszłego roku. warunki w OWU także są przyzwoite.


W zeszłym roku ok marca na 100% był limit, przejrzałem wszystkie oferty na rynku dla auta powyżej 15 lat.
I jedyne towarzystwo które oferowało Assist z limitem powyżej 1000 km to PZU
Co dziwne w tym roku wykupiłem AC+OC + rozszerzony asistance w PZU dla auta 18 letniego :)
AC dlatego że wychodziło niewiele więcej niż samo OC + Assitance.
Nie pamiętam dokładnie, ale holowanie chyba 1200 km
arni87
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 09.07.2014
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) arni87 » 28.05.2020 12:16

Potwierdzam MTU/Ergo Hestia.

13letni samochód ubezpieczony - OC+Assistance Europa (2x500km w ciągu roku czyli 1000km) w bardzo dobrej cenie.
Niższej niż inne firmy oferują samo OC.
yarko2000
Cromaniak
Posty: 714
Dołączył(a): 24.03.2013
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) yarko2000 » 03.06.2020 19:03

Chyba we wszystkich TU granicznym wiekiem jest 15 lat, ale jak widzę zapis 2x500 km to lepiej doczytaj w OWU.
Okaże się że wyjdziesz jak Zabłocki na mydle - obyś nie musiał korzystać i sprawdzać.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 03.06.2020 21:18

yarko2000 napisał(a):Chyba we wszystkich TU granicznym wiekiem jest 15 lat, ale jak widzę zapis 2x500 km to lepiej doczytaj w OWU.
Okaże się że wyjdziesz jak Zabłocki na mydle - obyś nie musiał korzystać i sprawdzać.

AXA i Aviva nie mają limitu wiekowego, ale holowanie tylko 200km :? :papa:
firemantom
Odkrywca
Posty: 87
Dołączył(a): 08.01.2020
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) firemantom » 03.06.2020 22:01

dids76 napisał(a):
yarko2000 napisał(a):Chyba we wszystkich TU granicznym wiekiem jest 15 lat, ale jak widzę zapis 2x500 km to lepiej doczytaj w OWU.
Okaże się że wyjdziesz jak Zabłocki na mydle - obyś nie musiał korzystać i sprawdzać.

AXA i Aviva nie mają limitu wiekowego, ale holowanie tylko 200km :? :papa:


W AXA mam 800km... Assistance z OC kupione w lutym. Nie pamiętam dokładnie ale coś koło 600zł?? :D :papa:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 03.06.2020 22:03

firemantom napisał(a):
dids76 napisał(a):
yarko2000 napisał(a):Chyba we wszystkich TU granicznym wiekiem jest 15 lat, ale jak widzę zapis 2x500 km to lepiej doczytaj w OWU.
Okaże się że wyjdziesz jak Zabłocki na mydle - obyś nie musiał korzystać i sprawdzać.

AXA i Aviva nie mają limitu wiekowego, ale holowanie tylko 200km :? :papa:


W AXA mam 800km...

Ja też mam 800km, na nowsze auto (2008r) ale na starsze auto (2001r) tylko 200km
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 04.06.2020 17:40

PZM ma holowanie w ass do 1000 km, w cenie 5 zł dziennie lub 215 zł za rok...(Polska, Europa, awaria, wypadek)...bez limitu wieku...

https://www.pzm.pl/assistance/

https://www.pzm.pl/ozdg/nowe-pakiety-pzm-assistance
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Ubezpieczenie moto-assistance - strona 122
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone