Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ubezpieczenie moto-assistance

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 25.03.2019 01:09

400 zl za ass to dosyc duzo chyba
porto
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 256
Dołączył(a): 30.04.2008
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) porto » 25.03.2019 02:35

amatus1 napisał(a):400 zl za ass to dosyc duzo chyba


to jest prawdopodobnie cena za cały rok. Limity mają wysokie do 1100 km więc stąd taka cena. W PZU, w ubiegłym roku również mi policzyli - jak dobrze pamiętam ponad 360 złotych za niecały rok ASS.
coolin
Globtroter
Posty: 54
Dołączył(a): 25.03.2015
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) coolin » 25.03.2019 23:47

Twister85 napisał(a):Jaki zasięg assistance?

1100 km dla aut do 12 lat a 700 km powyżej 12 lat. Cena jaką podałem jest za cały rok a i tak zawsze wykupywałem assistance na Polskę który wychodził ok.150 zł. więc dopłaciłem 250 zł. i będę miał spokojną podróż na wakacje.
zag
Croentuzjasta
Posty: 184
Dołączył(a): 09.10.2015
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) zag » 28.03.2019 11:26

maarec - z telefonu nigdy nie wysyłałem, skoro tak musi być , to niech będzie.
rzdrozny
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 207
Dołączył(a): 26.05.2015
Re: Campingowe patenty i caravaning

Nieprzeczytany postnapisał(a) rzdrozny » 25.04.2019 11:45

Do fachowców kamperowców - jakie polecacie dodatkowe ubezpieczenie z assistancem na Europę? ADAC już podobno spalony z uwagi na konieczny meldunek w Niemczech. Są jakieś inne? Wszystkie PZU i inne Compensy nie oferują nic takiego.
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010
Re: Campingowe patenty i caravaning

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 26.04.2019 16:04

rzdrozny napisał(a):Do fachowców kamperowców - jakie polecacie dodatkowe ubezpieczenie z assistancem na Europę? ADAC już podobno spalony z uwagi na konieczny meldunek w Niemczech. Są jakieś inne? Wszystkie PZU i inne Compensy nie oferują nic takiego.


Co prawda nie jestem kamperowcem, ale w zeszłym roku jadąc na kemping ubezpieczenie podróżne wraz z assistance`em kupiłem w PZM-ot. Na szczęście nie musiałem skorzystać, ale cenowo wyszło OK. Do tego kupiłem u nich kartę kempingową, która upoważnia do zniżek, a ta zwróciła się z naddatkiem.

https://www.pzmtravel.com.pl/pzmsklep/u ... e,748.html
Olo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 255
Dołączył(a): 17.03.2003
Re: Campingowe patenty i caravaning

Nieprzeczytany postnapisał(a) Olo » 26.04.2019 16:42

dokładnie, PZM SOS w wariancie najdroższym pakiet VIP za 325 zł w zeszłym roku było raz zwiezienia auta do domu bez limitu kilometrów

z opisu na stronie PZM

assistance domowe (usuwanie awarii instalacji i urządzeń w domu) w okresie członkostwa
usługi informacyjne i concierge (np. rezerwacje, zakupy na zlecenie) w okresie członkostwa
assistance drogowe w Polsce i za granicą w rocznym okresie członkostwa
podjęcie próby naprawy pojazdu na miejscu awarii lub wypadku
wymianę koła (o ile w pojeździe jest koło zapasowe/dojazdowe) lub użycie zestawu naprawczego
dowóz paliwa w razie jego braku (bez kosztów samego paliwa)
pomoc w otwarciu pojazdu w razie zgubienia lub uszkodzenia kluczyków
w razie braku możliwości usprawnienia pojazdu na miejscu:
transport pojazdu do najbliższego czynnego warsztatu zdolnego dokonać naprawy lecz nie dalej niż 75 km (ew. wcześniej na parking strzeżony)
transport pasażerów do miejsca, do którego przewożony jest pojazd
transport przyczepy do miejsca, do którego przewożony jest pojazd
Nocleg hotelowy dla kierowcy i pasażerów (jedna noc), gdy nie można naprawić pojazdu do końca doby (wyklucza wynajem pojazdu)
wynajem pojazdu zastępczego na max pięć dób (wyklucza dodatkowe noce w hotelu i transport powrotny)
gdy skorzystano z transportu pojazdu do warsztatu, lecz nie można usprawnić pojazdu w ciągu 24 godzin:
do czterech kolejnych nocy w hotelu dla kierowcy i pasażerów (wyklucza pojazd zastępczy i transport powrotny)
transport powrotny (do miejsca zamieszkania) kierowcy i pasażerów (wyklucza pojazd zastępczy i dodatkowe noce w hotelu)
transport kierowcy po naprawiony pojazd (w przypadku skorzystania z transportu powrotnego)
raz w roku, zamiast transportu pojazdu do warsztatu (i usług przysługujących w jego następstwie):
transport wskazanego uprzednio pojazdu do miejsca zamieszkania (najwcześniej po 2 tygodniach od początku polisy)


moim zdaniem warto - to ostatnie dotyczy jednego konkretnego auta (podaje się nr rejestracyjny) ale w zeszłym roku Teść do kampera wykupił takie assistance i nie robili problemu że to kamper


https://assistance.pzm.pl/
karoka65
Croentuzjasta
Posty: 294
Dołączył(a): 14.05.2016
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) karoka65 » 28.04.2019 11:31

amatus1 napisał(a):400 zl za ass to dosyc duzo chyba

Hmmm? dużo? mało?
Zależy.
Jeśli nic przykrego nie przytrafi Ci się po drodze to dużo ale jeśli Twoja piekielna maszyna wyzionie ducha na chorwackiej autostradzie pod Makarską to te 4 stówki będziesz uważał za najlepiej wydane w ostatnim czasie.
rzdrozny
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 207
Dołączył(a): 26.05.2015
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) rzdrozny » 29.04.2019 10:08

SingSing74 i Olo, dzięki. I chyba tylko to jest na rynku - bo ciężko cokolwiek innego znaleźć.
Zygi007
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 23.05.2017
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zygi007 » 29.04.2019 14:57

Witajcie.
Czy ktoś wie o jakimś samym ass? Szukam samego assistance bo w pakiecie przy aucie już mam ale tylko na 400km holowanie. Ktoś ma na oku coś ciekawego żeby zwiększyć zasięg holowania?
yanek37
Cromaniak
Posty: 676
Dołączył(a): 13.10.2017
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) yanek37 » 29.04.2019 14:59

Zygi007 napisał(a):Witajcie.
Czy ktoś wie o jakimś samym ass? Szukam samego assistance bo w pakiecie przy aucie już mam ale tylko na 400km holowanie. Ktoś ma na oku coś ciekawego żeby zwiększyć zasięg holowania?

Chyba AXA oferuje "coś" na Europę.
KrisM
Cromaniak
Posty: 639
Dołączył(a): 21.01.2011
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisM » 01.05.2019 11:30

yanek37 napisał(a):
Zygi007 napisał(a):Witajcie.
Czy ktoś wie o jakimś samym ass? Szukam samego assistance bo w pakiecie przy aucie już mam ale tylko na 400km holowanie. Ktoś ma na oku coś ciekawego żeby zwiększyć zasięg holowania?

Chyba AXA oferuje "coś" na Europę.

AXA, ale tylko z wariancie z OC - "ASS prestiż" - PL bez limitu, EU 800 km. ASS wykupione dodatkowo ma dużo gorsze warunki - po awarii limit 250 km.
nowotarżanin
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1108
Dołączył(a): 21.12.2014
Re: Campingowe patenty i caravaning

Nieprzeczytany postnapisał(a) nowotarżanin » 01.05.2019 14:07

Olo napisał(a):dokładnie, PZM SOS w wariancie najdroższym pakiet VIP za 325 zł w zeszłym roku było raz zwiezienia auta do domu bez limitu kilometrów
raz w roku, zamiast transportu pojazdu do warsztatu (i usług przysługujących w jego następstwie):
transport wskazanego uprzednio pojazdu do miejsca zamieszkania (najwcześniej po 2 tygodniach od początku polisy)


moim zdaniem warto - to ostatnie dotyczy jednego konkretnego auta (podaje się nr rejestracyjny) ale w zeszłym roku Teść do kampera wykupił takie assistance i nie robili problemu że to kamper


https://assistance.pzm.pl/


jest jeden mały szkopuł, dla cromaniaków chyba istotny, mianowicie miejsce awarii wynikające z §25 Warunków Ubezpieczenia Assistance PZMOT 2.2 cytuję:
"...Dodatkowo – jeżeli umowa uzupełniająca jest umową roczną w wariancie VIP, raz w okresie obowiązywania umowy możesz skorzystać ze świadczenia transportu pojazdu do Twojego miejsca zamieszkania (lub wskazanego przez Ciebie warsztatu położonego w odległości drogowej nie większej niż 20 km od tego miejsca), pod następującymi warunkami:
- świadczenie jest następstwem awarii,
- awaria wystąpiła nie wcześniej niż 14 dni od daty opłacenia składki,
- awaria ma miejsce w Polsce,
volka
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 03.06.2017
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) volka » 05.05.2019 00:51

Najlepsze asistance krótkoterminowe? Ci polecacie?
Beatka73
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): 18.01.2018
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beatka73 » 05.05.2019 08:42

KrisM napisał(a):
yanek37 napisał(a):
Zygi007 napisał(a):Witajcie.
Czy ktoś wie o jakimś samym ass? Szukam samego assistance bo w pakiecie przy aucie już mam ale tylko na 400km holowanie. Ktoś ma na oku coś ciekawego żeby zwiększyć zasięg holowania?

Chyba AXA oferuje "coś" na Europę.

AXA, ale tylko z wariancie z OC - "ASS prestiż" - PL bez limitu, EU 800 km. ASS wykupione dodatkowo ma dużo gorsze warunki - po awarii limit 250 km.


A czy w tym AXA Prestiż jest jakiś limit wiekowy auta? Dzwoniłam wczoraj do nich ale mnie rozłączało a może ktoś wie?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Ubezpieczenie moto-assistance - strona 119
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone