Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Ubezpieczenie Moto-assistance

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
karoka65
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) karoka65 » 03.03.2019 23:25

yarko2000 napisał(a):Zakupiłem w PZU razem z OC, upewniałem się 10 razy :), W tym roku znieśli ograniczenie wiekowe (obym nie musiał sprawdzać :) ).
Assistance za granicą do 1200 km + jakieś drobiazgi typu: podwózka, ochrona zniżek, NNW, hotele dla wszystkich którzy są w aucie, itd. Koszt... może zaboleć: 609 zł na cały rok.
Oczywiście w PL brak ograniczeń kilometrowych. Przypomnę auto powyżej 15 lat.

Pisałem ze 3 strony wcześniej :)
Trochę Cię rąbnęli na ASS, mi moja pani agent dzwoniła zaraz jak się zmiany dokonały i była propozycja za bodajże 360, opłacam sobie na Polskę od tak zwanej furtki chyba coś 160pln a dokupię Europę przed wyjazdem. Trzeba tylko pamiętać że dokupienie Europy ma karencję i trzeba wykupić 14 dni przed wyjazdem, dwa lata temu dopłaciłem 70pln bo polisa kończyła się w pażdzierniku i nie wiele było do dopłaty.
Yarko moja babunia kończy w tym roku 20 lat :) silniczek też ma pokaźny, w zeszłym roku obleciała 2 razy chorwację bez ASS ale jak przyjdzie mi dopłacić teraz znowu 70pln to dopłacę :)
porto
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) porto » 04.03.2019 01:01

karoka65 napisał(a):
yarko2000 napisał(a):Zakupiłem w PZU razem z OC, upewniałem się 10 razy :), W tym roku znieśli ograniczenie wiekowe (obym nie musiał sprawdzać :) ).
Assistance za granicą do 1200 km + jakieś drobiazgi typu: podwózka, ochrona zniżek, NNW, hotele dla wszystkich którzy są w aucie, itd. Koszt... może zaboleć: 609 zł na cały rok.
Oczywiście w PL brak ograniczeń kilometrowych. Przypomnę auto powyżej 15 lat.

Pisałem ze 3 strony wcześniej :)
Trochę Cię rąbnęli na ASS, mi moja pani agent dzwoniła zaraz jak się zmiany dokonały i była propozycja za bodajże 360, opłacam sobie na Polskę od tak zwanej furtki chyba coś 160pln a dokupię Europę przed wyjazdem. Trzeba tylko pamiętać że dokupienie Europy ma karencję i trzeba wykupić 14 dni przed wyjazdem, dwa lata temu dopłaciłem 70pln bo polisa kończyła się w pażdzierniku i nie wiele było do dopłaty.
Yarko moja babunia kończy w tym roku 20 lat :) silniczek też ma pokaźny, w zeszłym roku obleciała 2 razy chorwację bez ASS ale jak przyjdzie mi dopłacić teraz znowu 70pln to dopłacę :)

Karencja na wariant Super wynosi 7 dni, a nie jak piszesz 14. 8)
kadetdudi
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) kadetdudi » 04.03.2019 07:54

yanek37 napisał(a):
Sol-Wagon napisał(a):w salonie za nowe i po roku (za wznowienie) płaciłem taniej niż u agentów "na mieście"...sami powiedzieli, że salony mają "dofinansowywane" opcje, nie do przebicia...

To dziwne.....
Bo w salonie chcieli 3300zł....
Bez sumy gwarancyjnej w AC...

Dla mnie nie jest dziwne. Mam auto od nowości i przez 7 lat żaden ubezpieczyciel nie był w stanie zaproponować lepszych warunków od tych, które proponował salon samochodowy. To tzw. ubezpieczenie dilerskie. Dopiero teraz przeszedłem do PZU, gdzie znajoma jest agentem i coś tam mniej zaproponowała no i te 1200 km.
yanek37
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) yanek37 » 04.03.2019 08:14

kadetdudi napisał(a):
yanek37 napisał(a):
Sol-Wagon napisał(a):w salonie za nowe i po roku (za wznowienie) płaciłem taniej niż u agentów "na mieście"...sami powiedzieli, że salony mają "dofinansowywane" opcje, nie do przebicia...

To dziwne.....

Dla mnie nie jest dziwne. Mam auto od nowości i przez 7 lat żaden ubezpieczyciel nie był w stanie zaproponować lepszych warunków od tych, które proponował salon samochodowy. To tzw. ubezpieczenie dilerskie. Dopiero teraz przeszedłem do PZU, gdzie znajoma jest agentem i coś tam mniej zaproponowała no i te 1200 km.

Jak dla Ciebie różnica 900zł między ubezpieczeniem w salonie a na "mieście" nie jest dziwna .... to kupuj w salonie nikt Ci nie broni...
Ja mam 900zł "do przodu"..... sumę gwarancyjną AC przez trzy lata i też te 1200km...
kadetdudi
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) kadetdudi » 04.03.2019 08:32

yanek37 napisał(a):
kadetdudi napisał(a):
yanek37 napisał(a):

To dziwne.....

Jak dla Ciebie różnica 900zł między ubezpieczeniem w salonie a na "mieście" nie jest dziwna .... to kupuj w salonie nikt Ci nie broni...
Ja mam 900zł "do przodu"..... sumę gwarancyjną AC przez trzy lata i też te 1200km...

A gdzie ja napisałem, że mam taką różnicę? U mnie najtaniej i najlepsze warunki były w salonie. Tak samo ma mój ojciec, który kupił nowy samochód. I wersję tą potwierdziło kilku ubezpieczycieli. Jednak zaznaczam, że dotyczy to nowych aut, max. do 6 lat.
amatus1
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 04.03.2019 11:17

yanek ma rację, kiedy kupowalem auto w salonie to ubezpieczenie oc, acc, nww, ass u dilera wyniosło mnie 1850 zl a u agentow roznice byly kolosalne sięgające nawet 1200 zl...
maarec
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) maarec » 07.03.2019 10:09

kadetdudi napisał(a):
yanek37 napisał(a):

To dziwne.....

Każda sytuacja jest inna. Upraszczając - klient ma zniżki (takie prawdziwe, np zero szkód przez ostatnie 10 lat OC/AC - a nie że jedna szkoda 13 miesięcy temu, innym autem w sumie to służbowym więc się nie liczy i takie tam opowieści). Jest opcja zrobić ofertę dużo tańszą niż diler / leasing. Przykład - Skoda w salonach najtaniej dawała ostatnio 3,3% od wartości za pakiet (dodajmy z kiepskim ass). Taka promocyjna cena dla nowego Superba to ok 4200-4600zł. Ten sam klient u mnie w biurze kupił polisę za 2500zł, z ass na 1200km, autem zastępczym na 30 dni, szybami na 4000 i wszystkimi możliwymi dodatkami plus ubezpieczenie mieszkania w cenie).

Drugi przypadek - klient nie ma zniżek, lub gorzej - ma dużo szkód. U agentów, brokerów, infoliniach będzie miał cenę takiego superba np 8000-10000zł za pakiet. U dilera dalej działa 3,3% razy wartość auta. Gdzie będzie taniej ?

Jak już pisano, ZK w większości T.U. jest do OC za darmo, czasami trzeba dopłacić 19,20,30zł. Najlepiej mając pewność, że będzie potrzebna prosić przy zakupie, ułatwicie życie sobie i agentowi. Rekordzista odbierał u mnie ZK o 3:30 w nocy w drodze do Grecji.
maarec
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) maarec » 07.03.2019 10:11

amatus1 napisał(a):yanek ma rację, kiedy kupowalem auto w salonie to ubezpieczenie oc, acc, nww, ass u dilera wyniosło mnie 1850 zl a u agentow roznice byly kolosalne sięgające nawet 1200 zl...

takie są właśnie rozbieżności - klient z Warszawy kupił u mnie pakiet za 3750 na land rovera. Oferta salonu startowała od 5700zł i nie miała ass (gdyż holowanie na 300km się nie liczy :)
amatus1
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 07.03.2019 12:11

maarec napisał(a):
kadetdudi napisał(a):
yanek37 napisał(a):

To dziwne.....

Każda sytuacja jest inna. Upraszczając - klient ma zniżki (takie prawdziwe, np zero szkód przez ostatnie 10 lat OC/AC - a nie że jedna szkoda 13 miesięcy temu, innym autem w sumie to służbowym więc się nie liczy i takie tam opowieści). Jest opcja zrobić ofertę dużo tańszą niż diler / leasing. Przykład - Skoda w salonach najtaniej dawała ostatnio 3,3% od wartości za pakiet (dodajmy z kiepskim ass). Taka promocyjna cena dla nowego Superba to ok 4200-4600zł. Ten sam klient u mnie w biurze kupił polisę za 2500zł, z ass na 1200km, autem zastępczym na 30 dni, szybami na 4000 i wszystkimi możliwymi dodatkami plus ubezpieczenie mieszkania w cenie).

Drugi przypadek - klient nie ma zniżek, lub gorzej - ma dużo szkód. U agentów, brokerów, infoliniach będzie miał cenę takiego superba np 8000-10000zł za pakiet. U dilera dalej działa 3,3% razy wartość auta. Gdzie będzie taniej ?

Jak już pisano, ZK w większości T.U. jest do OC za darmo, czasami trzeba dopłacić 19,20,30zł. Najlepiej mając pewność, że będzie potrzebna prosić przy zakupie, ułatwicie życie sobie i agentowi. Rekordzista odbierał u mnie ZK o 3:30 w nocy w drodze do Grecji.

Gdzie takie super oferty mają:)?
Ja akurat przez dwa lata miałem w Skodzie ubezpieczenie i żaden agent, nawet ten u którego ubezpieczałem od lat stare auto nie był w stanie dać zbliżonej ofert na OC i ACC, żadne rankomaty i dzwoniący co chwilę agenci...a historię mam od 15 lat bez wypadkową, pełen pakiet zniżek.
Tak jak zostało to już powiedziane wcześniej trzeba szukać i kalkulować bo gdybym został przy moim starym ubezpieczycielu to bym zapłacił 1200 zł więcej...
maarec
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) maarec » 12.03.2019 21:55

amatus1 napisał(a):
maarec napisał(a):
kadetdudi napisał(a):
yanek37 napisał(a):

To dziwne.....

Gdzie takie super oferty mają:)?
Ja akurat przez dwa lata miałem w Skodzie ubezpieczenie i żaden agent, nawet ten u którego ubezpieczałem od lat stare auto nie był w stanie dać zbliżonej ofert na OC i ACC, żadne rankomaty i dzwoniący co chwilę agenci...a historię mam od 15 lat bez wypadkową, pełen pakiet zniżek.
Tak jak zostało to już powiedziane wcześniej trzeba szukać i kalkulować bo gdybym został przy moim starym ubezpieczycielu to bym zapłacił 1200 zł więcej...

odezwij się na priv. zapamiętaj kontakt. Na Skody aktualnie mam dodatkowe 20% zniżki na AC (nie na całą polisę, zawsze 3-4 stówki kolejne w dół). Nie każdy agent równy drugiemu, robiąc dla konkretnego ubezpieczyciela obrót liczony w mln można ugrać wiele dla swoich klientów i w ten sposób karuzela sama się rozpędza.

ostatnio pokonałem Rankomat, RCU, CUK w ofercie dla klienta o 50%, taka ciekawostka przy samym OC nie ? 1400 a 700zł. Co zabawne wszystkie te 3 multiagencje (pomyślcie jaka kasa na reklamę i kto za to płaci....) miały i liczyły ofertę od tego ubezpieczyciela :)
zag
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) zag » 12.03.2019 22:39

Kolego pisałem już wiele razy i napiszę jeszcze raz.
Każda polisa jest indywidualnie dobrana do klienta i tylko kontakt z jakimś agentem da odpowiedź ile będzie kosztowała (zależy również od indywidualnych potrzeb).
W Rankomacie to wrażenie robi tylko "laska".
Ps.Czy musicie cytować wszystkie poprzednie wpisy?
maarec
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) maarec » 14.03.2019 10:58

zag napisał(a):Ps.Czy musicie cytować wszystkie poprzednie wpisy?

niestety, z telefonu raczej tak
domi_1
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) domi_1 » 21.03.2019 20:18

https://www.shellsmart.com/smart/promot ... site=pl-pl coś dla tych co nie posiadają żadnego assistance. Obejmuje tylko teren Polski ale jest bezpłatne. Lepsze coś niż nic.
coolin
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) coolin » 24.03.2019 23:04

Umowa w Gothaer OC i AC przedłużona i wykupiony Auto Assistance Plus Lux Europa, wyszło niecałe 400 zł.i można spokojnie jechać.
Twister85
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) Twister85 » 24.03.2019 23:58

Jaki zasięg assistance?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

Ubezpieczenie Moto-assistance - strona 118
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019