Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ubezpieczenie moto-assistance

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
akwarysta6
Odkrywca
Posty: 77
Dołączył(a): 14.01.2015
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) akwarysta6 » 23.09.2018 18:03

A ja mam assistance z PZU z autem non stop. Koszt 250zł rocznie. Obejmuje 1000km holowania od granicy Polski i auto zastępcze na czas naprawy, jeśli ona przekracza z tego co pamiętam 24h. W przypadku awarii z Polski przyjeżdża laweta z autem zastępczym, a nasze zabiera do Polski do serwisu. Jest to obecnie najlepszy pakiet na rynku. Szukałem różnych ofert właśnie na wyjazdy za granicę i żadna firma ubezpieczeniowa tego nie pobije. Polecam.
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 23.09.2018 20:35

jolcix napisał(a):witam, dzisiaj się dowiedziałam, że aby skorzystać z auta zastępczego w razie awarii/ wypadku zagranicą trzeba posiadać kartę kredytową, w owu nic nie mogę wyczytać, czy ktoś coś wie na ten temat? czy w każdym TU jest taka zasada?

a może wystarczy karta debetowa (do konta), ale "wypukła", np. typu "classic"...wypożyczalnia zablokuje na karcie np. te 100 czy 200 EUR...
Użytkownik usunięty
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.09.2018 20:48

akwarysta6 napisał(a):A ja mam assistance z PZU z autem non stop. Koszt 250zł rocznie. Obejmuje 1000km holowania od granicy Polski i auto zastępcze na czas naprawy, jeśli ona przekracza z tego co pamiętam 24h. W przypadku awarii z Polski przyjeżdża laweta z autem zastępczym, a nasze zabiera do Polski do serwisu. Jest to obecnie najlepszy pakiet na rynku. Szukałem różnych ofert właśnie na wyjazdy za granicę i żadna firma ubezpieczeniowa tego nie pobije. Polecam.


A ja jestem w sporze sądowym z PZU . Wina stacji benzynowej, wszystko jasne i sprawa będzie wygrana. Ale się stawiają. Kwota wyjściowa 320 zł, ale dojdą koszty, ekspertyzy, odsetki. Zapłacą wielokrotność podstawy.
Takie są TU.
Jednocześnie również korzystam częściowo z PZU.
Użytkownik usunięty
ASSISTANCE

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.01.2019 13:34

Witam wszystkich
Mam takie pytanie czy ktoś korzystał z usługi assistance dla samochodupodczas podróży ? Jak to dokładnie wygląda w praktyce ?
Z góry dziękuję za odpowiedź
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: ASSISTANCE

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 16.01.2019 14:02

Sadeczanin78 napisał(a):Witam wszystkich
Mam takie pytanie czy ktoś korzystał z usługi assistance dla samochodupodczas podróży ? Jak to dokładnie wygląda w praktyce ?
Z góry dziękuję za odpowiedź

Tu masz cały wątek na ten temat ubezpieczenie-moto-assistance-t18870.html?hilit=assistance
Ja korzystałem z assistance, na szczęście w kraju. Dwa razy w aucie służbowym raz w prywatnym, we wszystkich przypadkach holowanie. Bez problemu. Jak dla mnie ass. to jedyna opcja którą dokupuję do ubezpieczenia auta.
Użytkownik usunięty
Re: ASSISTANCE

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.01.2019 14:03

Super dziękuję :)
Bratwojciech
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 476
Dołączył(a): 31.05.2015
Re: ASSISTANCE

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bratwojciech » 16.01.2019 14:03

Sadeczanin78 napisał(a):Witam wszystkich
Mam takie pytanie czy ktoś korzystał z usługi assistance dla samochodupodczas podróży ? Jak to dokładnie wygląda w praktyce ?
Z góry dziękuję za odpowiedź

Dzwonisz na infolinie i zgłaszasz problem. Towarzystwa ubezpieczeniowe chętnie biorą kasę, ale z bólem wydają. Więc najlepiej przeczytać ogólne warunki ubezpieczenia, żeby wiedzieć co Ci się należy i kiedy. Jest sporo w tych sprawach haczyków więc jak ktoś jest nieświadomy, to może potem boleć.
maarec
Croentuzjasta
Posty: 252
Dołączył(a): 02.07.2013
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) maarec » 18.01.2019 15:17

akwarysta6 napisał(a):A ja mam assistance z PZU z autem non stop. Koszt 250zł rocznie. Obejmuje 1000km holowania od granicy Polski i auto zastępcze na czas naprawy, jeśli ona przekracza z tego co pamiętam 24h. W przypadku awarii z Polski przyjeżdża laweta z autem zastępczym, a nasze zabiera do Polski do serwisu. Jest to obecnie najlepszy pakiet na rynku. Szukałem różnych ofert właśnie na wyjazdy za granicę i żadna firma ubezpieczeniowa tego nie pobije. Polecam.


Nie do końca najlepsza opcja.
W Uniqa T.U.S.A. jest limit holowania 1200km, samochód musi mieć mniej niż 15 lat oraz wykupione OC i AC w wysokim wariancie.

łatwo można uzyskać zniżkę i 40% (od wyjściowej dość wysokiej ceny za AC) i robi się konkurencyjnie.

Sam assistans kosztuje 350zł i ma bardzo szeroki zakres. Za 190zł będzie holowanie 500km
Bartek81
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 347
Dołączył(a): 25.07.2018
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek81 » 23.01.2019 12:53

Obecnie mam ubezpieczony samochód (2009r.) w Ergo Hesti OC,NNW i Assistance rozszerzone do opcji Turbo.
Limit holowania poza granicami PL 1500 km. W granicach PL bez limitu lecz nie wiecej niz 2 razy w roku.
Koszt Assistance Turbo wyniósł 365zł na rok.
zag
Croentuzjasta
Posty: 184
Dołączył(a): 09.10.2015
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) zag » 23.01.2019 16:35

Ergo HESTIA OC,AC,HCA limit holowania kraj 500 km, zagranica 250 km 165 złocisza, jeżeli zachodzi taka potrzeba można dokupić HCA (bez limitu kilometrów) tylko na czas podróży. ( tak jest w moim przypadku)
Użytkownik usunięty
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.01.2019 16:52

Witam :)
Ja znalazłem "szaleńca " za150 PLN dostałem roczny assistance z cholowaniem do 400 km w Polsce i całej Europie na fiata 126p rocznik 1986 :)
Assistance złoty + w Warcie
karoka65
Croentuzjasta
Posty: 294
Dołączył(a): 14.05.2016
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) karoka65 » 25.01.2019 14:17

Chciałem się podzielić informacją o zmianie assistacnce w PZU.
Zadzwoniła moja pani agent i przekazała tą dobrą nowinę :)
W PZU obecnie przywrócono 1200km na awarię w autach starszych jak 7 lat.
Czyli obecnie jest 1200 na awarię i wypadek bez względu na wiek jeśli chodzi o Europę.
śmigacz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1703
Dołączył(a): 18.09.2016
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) śmigacz » 26.01.2019 14:59

To bardzo dobra wiadomość. Chyba się przeniosę do PZU .
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10866
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 27.01.2019 14:40

Czekam na pojawienie się oficjalnej informacji na stronie PZU, bo na razie jest to:
https://www.pzu.pl/dla-ciebie-i-rodziny ... 1_07062018

"Jeśli wybierzesz tę opcję, zwiększymy limit holowania do 1200 km. Opcja działa, jeśli masz wypadek, awarię lub użyłeś niewłaściwego paliwa i tylko, jeśli zdarzenie to wystąpiło za granicą. Jeśli masz samochód:
(...)
c) osobowy powyżej 7 roku eksploatacji
opcja działa tylko wtedy, kiedy masz wypadek za granicą. Nie działa dla innych zdarzeń."
yarko2000
Cromaniak
Posty: 711
Dołączył(a): 24.03.2013
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) yarko2000 » 25.02.2019 18:07

Dokładnie tak jest w PZU.
Jestem własnie na etapie przedłużenia lub zmianie ubezpieczyciela z OC, a ponieważ warto mieć assistance to nieźle przetrzepałem rynek :)
Muszę napisać że mam starsze auto niż 15 lat i do tego duży silnik. I to jest problem.
Większość ofert dla mojego auta ma limit transportowania na lawecie za granicą 200, maksymalnie 400 km, a w PZU przy zakupie OC, limit ten wzrasta do 1200 km. Jest to pakiet Super - rozszerzony o opcję UE. Niestety koszt na cały rok dla mojego auta to prawie 600 zł. W tym NW i ochrona zniżek. Coś za coś, przynajmniej spokojnie będę jechał.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Ubezpieczenie moto-assistance - strona 115
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone