Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ubezpieczenie moto-assistance

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
KrzysTurbo
zbanowany
Posty: 149
Dołączył(a): 01.05.2017
Re: Awaria auta w Chorwacji-prosba o pomoc, pilne !!

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrzysTurbo » 03.08.2018 17:31

wikol napisał(a):
KrzysTurbo napisał(a):Sorry,nie chce nikogo urazić.Ale nie rozumiem jak można jeździć samochodem(tym bardziej takim) w długie trasy i nie posiadać żadnego Assistance. Majątku to nie kosztuje a może być bardzo przydatne.

Można mieć Assistance ale zależy jaki limit itd.
Niektórych aut starszych nie ubezpieczysz w ramach AC a tym bardziej Assistance.


Chodzi mnie o coś w stylu ADAC....Nie wiem jak w PL,ale tutaj jest obojętne jakim autem się wtedy poruszasz.
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013
Re: Awaria auta w Chorwacji-prosba o pomoc, pilne !!

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 03.08.2018 17:41

W Polsce jest inaczej dlatego może być problem z AC dla takiego auta.
Slawek_11
Globtroter
Posty: 47
Dołączył(a): 03.01.2018
Re: Awaria auta w Chorwacji-prosba o pomoc, pilne !!

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slawek_11 » 03.08.2018 17:43

Sporo firm juz nie stosuje reguł że AC to tylko dla aut do 10 lat. Rozszerzone Assistance do 1200 km w Europie przy pełnym pakiecie ma np. PZU. Nie mówię że tanie jest ale tańsze niż laweta i to kilkakrotnie.
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013
Re: Awaria auta w Chorwacji-prosba o pomoc, pilne !!

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 03.08.2018 17:51

Granica 10 lat to chyba była z 15 lat temu. Bez problemu ubezpieczysz AC auta 15 letnie. Nie wiem jak dla aut >20 lat...
Dla terenówek jest zawsze zwyżka składek z racji charakteru auta.
Fok3r
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 28.06.2009
Re: Awaria auta w Chorwacji-prosba o pomoc, pilne !!

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fok3r » 03.08.2018 18:12

przerabiałem zakresy Assistance bo wybieram sie 14.08.2018 do CRO. Moje auto to 17 letnia Toyota ;) tez V , wykupiłem dwa Assistance w PZM ( 75 KM holowania i Generali ( 100 km) . Pzu 1200 po EUROPIE to w przypadku wypadku ;) Niestety przy tak wiekowych autach, to niezbędna rzecz w tak dalekiej podróży, jeżeli samami nie jesteśmy mechanikami. Wole zapłacić 450 PLN niż potem koszt jednej lawety do miasta to 3 x tyle ;) nie mówiąc o podróży z dziećmi. W PZM jest fajna opcja powrotu auta do domu ;) jak coś poważnego to wybieram tą opcję, wypożyczam auto i wracam do domu ;) Pozdrawiam i bezawaryjnych podróży Cromaniaków :papa: ;)
savic
Croentuzjasta
Posty: 217
Dołączył(a): 22.04.2011
Re: Awaria auta w Chorwacji-prosba o pomoc, pilne !!

Nieprzeczytany postnapisał(a) savic » 03.08.2018 18:16

Fok3r napisał(a): Pzu 1200 po EUROPIE to w przypadku wypadku ;)

W tym roku jest już po staremu - działa w przypadku awarii ale jest nowy limit niestety tylko dla aut do siódmego roku życia :(
AsiaJeepZJ
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 02.08.2018
Re: Awaria auta w Chorwacji-prosba o pomoc, pilne !!

Nieprzeczytany postnapisał(a) AsiaJeepZJ » 03.08.2018 18:39

KrzysTurbo napisał(a):Sorry,nie chce nikogo urazić.Ale nie rozumiem jak można jeździć samochodem(tym bardziej takim) w długie trasy i nie posiadać żadnego Assistance. Majątku to nie kosztuje a może być bardzo przydatne.


Za stare auto . Auto z 96 nie ubezpieczysz assistance.
KrzysTurbo
zbanowany
Posty: 149
Dołączył(a): 01.05.2017
Re: Awaria auta w Chorwacji-prosba o pomoc, pilne !!

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrzysTurbo » 03.08.2018 19:00

AsiaJeepZJ napisał(a):
KrzysTurbo napisał(a):Sorry,nie chce nikogo urazić.Ale nie rozumiem jak można jeździć samochodem(tym bardziej takim) w długie trasy i nie posiadać żadnego Assistance. Majątku to nie kosztuje a może być bardzo przydatne.


Za stare auto . Auto z 96 nie ubezpieczysz assistance.


Tutaj nie ubezpieczasz auta,tylko siebie.Jest kompletnie obojętne jakim autem się poruszam.
Calapula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 703
Dołączył(a): 13.05.2013
Re: Awaria auta w Chorwacji-prosba o pomoc, pilne !!

Nieprzeczytany postnapisał(a) Calapula » 03.08.2018 19:15

KrzysTurbo napisał(a):Sorry,nie chce nikogo urazić.Ale nie rozumiem jak można jeździć samochodem(tym bardziej takim) w długie trasy i nie posiadać żadnego Assistance. Majątku to nie kosztuje a może być bardzo przydatne.

Nikogo nie urażasz, nie ma co sorrować. W końcu to Ty nie rozumiesz. A tymczasem to bardzo proste. Ja nie mam żadnego assistance ani nawet AC a tylko to co muszę czyli OC i nic a nic więcej. Jestem przygotowany na to, że trzeba będzie zapłacić za naprawę na miejscu albo wołać lawetę do Polski. Robiłem tak zawsze i do tej pory jedyna laweta jaką zamawiałem to u nas za niecałe 500. Do Chorwacji jeździłem swoim samochodem chyba z 15 razy.
To nieprawda, że nie kosztuje to majątku. Policz sobie, ile przez powiedzmy 50 lat aktywnego życia wybulisz za ubezpieczenia?Wystarczy tego na wiele lawet i napraw. Tylko, że oszczędzane na ubezpieczeniu pieniądze trzeba trzymać na ten cel a nie przepić.
KrzysTurbo
zbanowany
Posty: 149
Dołączył(a): 01.05.2017
Re: Awaria auta w Chorwacji-prosba o pomoc, pilne !!

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrzysTurbo » 03.08.2018 19:34

Calapula napisał(a):
KrzysTurbo napisał(a):Sorry,nie chce nikogo urazić.Ale nie rozumiem jak można jeździć samochodem(tym bardziej takim) w długie trasy i nie posiadać żadnego Assistance. Majątku to nie kosztuje a może być bardzo przydatne.

Nikogo nie urażasz, nie ma co sorrować. W końcu to Ty nie rozumiesz. A tymczasem to bardzo proste. Ja nie mam żadnego assistance ani nawet AC a tylko to co muszę czyli OC i nic a nic więcej. Jestem przygotowany na to, że trzeba będzie zapłacić za naprawę na miejscu albo wołać lawetę do Polski. Robiłem tak zawsze i do tej pory jedyna laweta jaką zamawiałem to u nas za niecałe 500. Do Chorwacji jeździłem swoim samochodem chyba z 15 razy.
To nieprawda, że nie kosztuje to majątku. Policz sobie, ile przez powiedzmy 50 lat aktywnego życia wybulisz za ubezpieczenia?Wystarczy tego na wiele lawet i napraw. Tylko, że oszczędzane na ubezpieczeniu pieniądze trzeba trzymać na ten cel a nie przepić.


Mnie 80€ na rok nie boli.
Ale widzę że ty byś za tą sumę kilka dnia chlal.

A jak zapłacę 50x80€ to co z tego? To nie jest nawet 1 miesiąc mojej pracy.
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013
Re: Awaria auta w Chorwacji-prosba o pomoc, pilne !!

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 03.08.2018 19:50

Calapula napisał(a):
KrzysTurbo napisał(a):Sorry,nie chce nikogo urazić.Ale nie rozumiem jak można jeździć samochodem(tym bardziej takim) w długie trasy i nie posiadać żadnego Assistance. Majątku to nie kosztuje a może być bardzo przydatne.

Nikogo nie urażasz, nie ma co sorrować. W końcu to Ty nie rozumiesz. A tymczasem to bardzo proste. Ja nie mam żadnego assistance ani nawet AC a tylko to co muszę czyli OC i nic a nic więcej. Jestem przygotowany na to, że trzeba będzie zapłacić za naprawę na miejscu albo wołać lawetę do Polski. Robiłem tak zawsze i do tej pory jedyna laweta jaką zamawiałem to u nas za niecałe 500. Do Chorwacji jeździłem swoim samochodem chyba z 15 razy.
To nieprawda, że nie kosztuje to majątku. Policz sobie, ile przez powiedzmy 50 lat aktywnego życia wybulisz za ubezpieczenia?Wystarczy tego na wiele lawet i napraw. Tylko, że oszczędzane na ubezpieczeniu pieniądze trzeba trzymać na ten cel a nie przepić.

Ja nie miałem AC tylko wykupywałem pakiet holowanie .
Ciekawe jak byś miał nowy samochód z salonu czy też nie kupiłbyś AC ...
Oczywiście można latami nie płacić za ubezpieczenie ale na zdarzenia losowe nie mamy wpływu np.kradzież auta i wtedy Twoje "oszczędności" mówiąc brzydko idą w pi*du.
Ostatnio edytowano 03.08.2018 20:01 przez wikol, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty
Re: Awaria auta w Chorwacji-prosba o pomoc, pilne !!

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.08.2018 19:51

KrzysTurbo - chyba nie zrozumiałeś postu Calapuli, którego stosunku do ubezpieczeń nie popieram, ale rozumiem.
Fok3r
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 28.06.2009
Re: Awaria auta w Chorwacji-prosba o pomoc, pilne !!

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fok3r » 03.08.2018 20:07

AsiaJeepZJ Ubezpieczysz i 30 letnie w PZM -mocie :)

Calapula super ze ci sie udaje, mi też ;) a jeżdżąc od 20 lat swoimi autami za granice przeważnie miałem Assistance ale nie chciałbym trafić na ciągnięcie Auta na lawecie z autostrady w np. Austrii. Policz koszt i niech się przydarzy jeden raz to koszt Assistance na 15 lat na młode auto, nie mówię o starych powyżej 15 lat. Każdy robi jak uważa i płaci komu chce i gdzie chce. :D
Calapula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 703
Dołączył(a): 13.05.2013
Re: Awaria auta w Chorwacji-prosba o pomoc, pilne !!

Nieprzeczytany postnapisał(a) Calapula » 03.08.2018 22:08

Fok3r napisał(a):...

Calapula super ze ci sie udaje, mi też ;) a jeżdżąc od 20 lat swoimi autami za granice przeważnie miałem Assistance ale nie chciałbym trafić na ciągnięcie Auta na lawecie z autostrady w np. Austrii. Policz koszt i niech się przydarzy jeden raz to koszt Assistance na 15 lat na młode auto, nie mówię o starych powyżej 15 lat. Każdy robi jak uważa i płaci komu chce i gdzie chce. :D

Wcale mi się nie udało, taka jest statystyka. Konieczność korzystania z lawety zdarza się chyba raz na 1000 podróży. Agencje ubezpieczeniowe zapewne dysponują takimi danymi ale jakoś ich nie nagłaśniają. Wydaje mi się że wybitna większość kierowców nie korzystała z lawet przez 15 lat a wierzę że wielu nie zdarzyło się to nigdy w życiu. Z moich znajomych nikt nie wracał z zagranicy na lawecie. Z takich to powodów wybrałem opcję "samoubezpieczenia", o czym napisałem, aby autorce cytowanego postu pomóc zrozumieć, dlaczego niektórzy nie wykupują żadnego asistance i żyją.
Calapula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 703
Dołączył(a): 13.05.2013
Re: Awaria auta w Chorwacji-prosba o pomoc, pilne !!

Nieprzeczytany postnapisał(a) Calapula » 03.08.2018 22:26

wikol napisał(a):...
Ja nie miałem AC tylko wykupywałem pakiet holowanie .
Ciekawe jak byś miał nowy samochód z salonu czy też nie kupiłbyś AC ...
Oczywiście można latami nie płacić za ubezpieczenie ale na zdarzenia losowe nie mamy wpływu np.kradzież auta i wtedy Twoje "oszczędności" mówiąc brzydko idą w pi*du.

Oczywiście, że przy zakupie nowego samochodu nie wykupował bym takiego pakietu ani żadnego innego poza obowiązkowym. Wolał bym wydać na system antykradzieżowy. Oczywiście zdaję sobie sprawę z ryzyka ale jak mówią Rosjanie "kto nie ryzykuje ten szampana nie pije". Poza tym skoro wskazujemy na mankamenty tej "mojej" opcji, to nie zapominajmy o tych ukrytych w formułach pisanych drobnym druczkiem na umowach ubezpieczeniowych, o tym że agent mówi co innego a agencja swoje, o użeraniu się z ubezpieczycielem w sytuacjach dwuznacznych itp, itd.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Ubezpieczenie moto-assistance - strona 112
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone