Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ubezpieczenie moto-assistance

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
szmallas
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 15.04.2017
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) szmallas » 31.07.2018 11:41

benito5, mam tą samą opcję co Ty - PZU pomoc w drodze wariant super z opcją zwiększonego limitu holowania.

Właśnie przebrnęłam przez umowę i w mojej jest tak samo jak u Ciebie. Holowanie w razie awarii 1200km ale tylko dla aut poniżej 7lat.
Tak więc zastanawiam się czy wgl opłaca się brać ten zwiększony limit holowania skoro dotyczy on tylko wypadków :roll:

Najlepsze jest to, że rozmawiając z panem konsultantem, który wysyłał nam umowę, można było śmiało wywnioskować, że "tak holowanie, oczywiście, w całej Unii 1200km" 8)

I tak potem naciągają ludzi, którzy nie czytają umów.
grubybb
Odkrywca
Posty: 77
Dołączył(a): 04.04.2016
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) grubybb » 31.07.2018 12:08

Oczywiście że się opłaca.
Awarie zdażają się w każdych samochodach, nie ważne czy ma miesiąc, rok, czy 15 lat. Na autostradach nie możesz holować pojazdu, natomiast w razie awarii zawsze masz ten komfort, że 1 telefon i nie martwisz się o nic. Też stałem przed tym dylematem, czy kupować w PZU wariant Europejski, jednak zdrowy rozsądek wziął górę.
benito5
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 387
Dołączył(a): 01.11.2010
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) benito5 » 31.07.2018 12:14

szmallas napisał(a):benito5, mam tą samą opcję co Ty - PZU pomoc w drodze wariant super z opcją zwiększonego limitu holowania.

Właśnie przebrnęłam przez umowę i w mojej jest tak samo jak u Ciebie. Holowanie w razie awarii 1200km ale tylko dla aut poniżej 7lat.
Tak więc zastanawiam się czy wgl opłaca się brać ten zwiększony limit holowania skoro dotyczy on tylko wypadków :roll:

Najlepsze jest to, że rozmawiając z panem konsultantem, który wysyłał nam umowę, można było śmiało wywnioskować, że "tak holowanie, oczywiście, w całej Unii 1200km" 8)

I tak potem naciągają ludzi, którzy nie czytają umów.


Ja już zapłaciłem i "po ptokach"...
W roku 2017 nic nie dokupowałem i objechałem i BiH i Chorwację. Oby w tym roku było podobnie - czego sobie , Tobie i wszystkim życzę :hut:
szmallas
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 15.04.2017
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) szmallas » 31.07.2018 13:35

grubybb napisał(a):Oczywiście że się opłaca.
Awarie zdażają się w każdych samochodach, nie ważne czy ma miesiąc, rok, czy 15 lat. Na autostradach nie możesz holować pojazdu, natomiast w razie awarii zawsze masz ten komfort, że 1 telefon i nie martwisz się o nic. Też stałem przed tym dylematem, czy kupować w PZU wariant Europejski, jednak zdrowy rozsądek wziął górę.



Oczywiście, że ubezpieczenie się opłaca i na pewno wykupię Pomoc w drodze w wariancie Super, chociażby dla świętego spokoju mojej głowy :D
Chodzi właśnie o tą awarię, ponieważ w moim przypadku auto ma więcej niż 7 lat, więc dodatkowe wykupowanie holowania 1200km mija się z celem, bo w razie awarii i tak mnie nie obejmuje, więc jaki sens generować sobie niepotrzebne koszty ubezpieczania? O to chodzi w sensie nieopłacalności, akurat tej opcji dla mnie :)

benito5, dziękuję, mam nadzieję, że wszyscy dojedziemy i wrócimy bez zbędnych przygód :oczko_usmiech:
 
akwarysta6
Odkrywca
Posty: 77
Dołączył(a): 14.01.2015
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) akwarysta6 » 31.07.2018 19:48

Ja do mojej polisy w PZU jeszcze dokupiłem wariant auto non stop. Koszt jakieś 80zł. Mam w razie czego auto na cały czas naprawy, jeśli naprawa przekracza 24h. Bardzo dobra sprawa. Jeśli coś by się stało to wzywam pomoc i z Polski jedzie laweta z autem zastępczym. Dostaje auto i jadę dalej na wakacje, a moje auto wraca do kraju lawetą do naprawy. Myślę, że warto to dokupić. Pozdrawiam.
szmallas
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 15.04.2017
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) szmallas » 31.07.2018 20:30

akwarysta6 napisał(a):Ja do mojej polisy w PZU jeszcze dokupiłem wariant auto non stop. Koszt jakieś 80zł. Mam w razie czego auto na cały czas naprawy, jeśli naprawa przekracza 24h. Bardzo dobra sprawa. Jeśli coś by się stało to wzywam pomoc i z Polski jedzie laweta z autem zastępczym. Dostaje auto i jadę dalej na wakacje, a moje auto wraca do kraju lawetą do naprawy. Myślę, że warto to dokupić. Pozdrawiam.


Czy są jakieś ograniczenia dotyczące wieku auta, kilometrów? A co jeśli naprawa jest krótsza niż pobyt na wakacjach?

Oferta dobra, po moich ostatnich przejściach aż za idealna :lol:
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 31.07.2018 20:58

w Generali do ubezpieczenia "turystycznego" w zakresie kosztów leczenia można za ok. 53 zł dołożyć Moto assistance (pojazd do 10 lat), gdzie mamy 2x holowanie do 100 km (limit do 5.000 zł)...
w Compensie jest opcja holowania 500 i 1.100 km za granicą, a bez limitu w Polsce (prawdopodobnie trzeba mieć u nich OC i/lub AC)...
Ostatnio edytowano 01.08.2018 21:05 przez Sol-Wagon, łącznie edytowano 1 raz
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 01.08.2018 12:28

Dla szukających czegoś dobrego dla dość starego auta - ja znalazłem, a dokładniej mój multiagent we Wrocławiu:

Dla nie wierzących lub dopytujących o szczegóły typu: awaria czy wypadek podpieram się polisą (Ergo Hestia):

111.JPG


123.jpg
Marko66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 30.03.2012
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marko66 » 01.08.2018 13:36

"AdamBeata" ..."Dla szukających czegoś dobrego dla dość starego auta - ja znalazłem, a dokładniej mój multiagent we Wrocławiu:

Dla nie wierzących lub dopytujących o szczegóły typu: awaria czy wypadek podpieram się polisą (Ergo Hestia):..."

Z tego co widzę, to trzeba mieć u nich OC :?: A bez OC jest taka możliwość :?: Wprawdzie już wróciłem, ale autko też już ma 13 lat i ciężko znaleźć sensowne ubezpieczenie assistance, a za 2 miesiące kończy się OC, więc może warto teraz mieć już jakiś powód do zmiany ubezpieczyciela :wink:
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 01.08.2018 13:55

Taki mocny Ass na 1000km tylko z OC był do zabrania, kończyło mi się i tak więc cały pakiet.
benito5
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 387
Dołączył(a): 01.11.2010
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) benito5 » 01.08.2018 14:32

Marko66 napisał(a):Z tego co widzę, to trzeba mieć u nich OC :?: A bez OC jest taka możliwość :?: Wprawdzie już wróciłem, ale autko też już ma 13 lat i ciężko znaleźć sensowne ubezpieczenie assistance, a za 2 miesiące kończy się OC, więc może warto teraz mieć już jakiś powód do zmiany ubezpieczyciela :wink:


Przeglądając internet natknąłem się na coś takiego ...

Assistance na wakacje na 14 dni

Czy ktoś ostatnio korzystał z tej opcji ?
Marko66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 30.03.2012
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marko66 » 02.08.2018 11:00

To jest skopiowana oferta Axa assistance - przynajmniej duża tabelka z wariantami. Miałem axa assistance w tym roku, ale nie korzystałem :lol: na szczęście :oczko_usmiech:
KrzysTurbo
zbanowany
Posty: 149
Dołączył(a): 01.05.2017
Re: Awaria auta w Chorwacji-prosba o pomoc, pilne !!

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrzysTurbo » 03.08.2018 17:12

Sorry,nie chce nikogo urazić.Ale nie rozumiem jak można jeździć samochodem(tym bardziej takim) w długie trasy i nie posiadać żadnego Assistance. Majątku to nie kosztuje a może być bardzo przydatne.
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013
Re: Awaria auta w Chorwacji-prosba o pomoc, pilne !!

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 03.08.2018 17:28

KrzysTurbo napisał(a):Sorry,nie chce nikogo urazić.Ale nie rozumiem jak można jeździć samochodem(tym bardziej takim) w długie trasy i nie posiadać żadnego Assistance. Majątku to nie kosztuje a może być bardzo przydatne.

Można mieć Assistance ale zależy jaki limit itd.
Niektórych aut starszych nie ubezpieczysz w ramach AC a tym bardziej Assistance.
Bratwojciech
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 478
Dołączył(a): 31.05.2015
Re: Awaria auta w Chorwacji-prosba o pomoc, pilne !!

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bratwojciech » 03.08.2018 17:30

KrzysTurbo napisał(a):Sorry,nie chce nikogo urazić.Ale nie rozumiem jak można jeździć samochodem(tym bardziej takim) w długie trasy i nie posiadać żadnego Assistance. Majątku to nie kosztuje a może być bardzo przydatne.

Samochód jak podaje właścicielka jest z 96r. Do domu mają 1300km. Napisz o jakimś assistans które majątku nie kosztuje , a ratuje z opresji jaka ich spotkała.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Ubezpieczenie moto-assistance - strona 111
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone