Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ubezpieczenie moto-assistance

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 04.08.2018 21:22

wikol napisał(a):...Posiadając auto wartości powyżej np. 60 tys.zł czystym szaleństwem jest brak AC. Nie mówiąc o autach wartości powyżej 100 tys.zł...

wiesz, to zależy również od dochodów...jeżeli wydaję "wszystkie" oszczędności + na 1/3 biorę kredyt, no to jak nie mieć AC...
jeżeli dla kogoś "uzbieranie" 60-100 tys. to kwestia 1 roku - to faktycznie nie ma sensu "przepłacać"...z drugiej strony wtedy dla niego koszt AC jest znikomy w stosunku do dochodów...
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 04.08.2018 21:29

Koszt OC, AC na rok dla nowego auta to 1,99- 2,99% jego wartości. W drugim, trzecim roku odpowiednio mniej więc kwota symboliczna przy zestawieniu ceny nowego auta. Leasing, AC obowiązkowe.
qumil
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 22.07.2009
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) qumil » 06.08.2018 22:00

Przedłużyłem OC + assistance w InterRisk. Assistance w wersji Standard, ale rozszerzony na Europę limit holowania do 1000km. Z tego co czytałem w OWU dotyczy to awarii lub wypadku, w okresie obowiązywania umowy do trzech tego rodzaju przypadków. Wiek samochodu do 13 lat w wariancie Standard (10 lat w wariancie Premium). Samochód zastępczy i hotel co prawda na minimalną ilość dni, ale są (w wariancie Premium wygląda to lepiej). Jedyny mały haczyk, który na razie odkryłem to kontynuacja podróży do miejsca docelowego "jeżeli znajduje się ono nie dalej niż miejsce zamieszkania Ubezpieczonego". Cena 199 zł, konieczne jest wykupienie do tego OC lub AC.
Calapula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 703
Dołączył(a): 13.05.2013
Re: Awaria auta w Chorwacji-prosba o pomoc, pilne !!

Nieprzeczytany postnapisał(a) Calapula » 06.08.2018 22:37

Sol-Wagon napisał(a):...
podobno wg statystyk...
co czwarte auto znika w Warszawie i okolicach...
najczęściej jest to samochód japońskiej marki
w 2017 skradziono podobno 10.240 samochodów
podobno kradzież zdarza się co 51 minut...
...

Zarejestrowanych pojazdów w Polsce jest około 28 milionów. Kradzionych jest około 10 tyś. Wychodzi na to, że kradziony jest 1 na 2 800 pojazdów. W miasteczku gdzie jest akurat te 2800 pojazdów statystycznie kradziony jest 1 samochód w ciągu roku. Ile w takiej mieścinie się ubezpiecza od kradzieży? Załóżmy, że połowa czyli 1400. Jeśli ubezpieczenie jest na poziomie 2% to znaczy że ubezpieczalnie zbierają od klientów kasę na 28 samochodów. A potem po większych lub mniejszych męczarniach oddają za 1. No, to jest interes że daj Boże każdemu. I ja im w sumie nie żałuję, ja tylko nie postawię 2% wartości przy prawdopodobieństwie 1:2800.
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 06.08.2018 22:52

tylko że w Warszawie najprawdopodobniej ukradną japończyka "na obcych" rejestracjach...
w miasteczku przez kilka lat nic nie zginie:)
w mieścinie ubezpiecza się po to AC, bo zostawiać auto w Warszawie, Wrocławiu i jeździć za granicę, a nie po mieścinie...po której można Seicentem za 500 zł...:)
zakres AC to nie tylko kradzież...
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012
Re: Awaria auta w Chorwacji-prosba o pomoc, pilne !!

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 06.08.2018 22:57

Calapula napisał(a):
Sol-Wagon napisał(a):...
podobno wg statystyk...
co czwarte auto znika w Warszawie i okolicach...
najczęściej jest to samochód japońskiej marki
w 2017 skradziono podobno 10.240 samochodów
podobno kradzież zdarza się co 51 minut...
...

...No, to jest interes że daj Boże każdemu. I ja im w sumie nie żałuję, ja tylko nie postawię 2% wartości przy prawdopodobieństwie 1:2800...

kupujesz mieszkanie za 300 tys. zł, odsetki od kredytu to 300-350 tys. zł...koszt mieszkania to 600-650 tys.:)
czy to jest normalne?:)
Calapula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 703
Dołączył(a): 13.05.2013
Re: Awaria auta w Chorwacji-prosba o pomoc, pilne !!

Nieprzeczytany postnapisał(a) Calapula » 07.08.2018 09:15

Sol-Wagon napisał(a):...
kupujesz mieszkanie za 300 tys. zł, odsetki od kredytu to 300-350 tys. zł...koszt mieszkania to 600-650 tys.:)
czy to jest normalne?:)

Taki mamy klimat.
Calapula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 703
Dołączył(a): 13.05.2013
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) Calapula » 07.08.2018 09:20

Sol-Wagon napisał(a):tylko że w Warszawie najprawdopodobniej ukradną japończyka "na obcych" rejestracjach...

Jeśli dobrze rozumiem to gdy wybiorę się swoją Hondą do Warszawy to najprawdopodobniej wrócę Pendolino? Byłem już ze 3x i nic. Na dodatek oczywiście nieubezpieczona.
Coś to "najprawdopodobniej" to bardziej jest jak "nieprawdopodobnie"
Rumc
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 30.07.2018
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rumc » 08.08.2018 12:01

Cześć.

Jakie ubezpieczenie polecacie (SAMOCHODOWE) na wyjazd na Chorwacje?
Ważne, żeby holowanie było do 1200 KM (a nie tak jak niektóre firmy max do 250 / 350 km).
Moglibyście podrzucić jakieś linki do ubezpieczalni?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 08.08.2018 12:04

Rumc napisał(a):Cześć.

Jakie ubezpieczenie polecacie (SAMOCHODOWE) na wyjazd na Chorwacje?

Cześć.
Do Chorwacji

jedyny-rozsadny-assistance-ptu-100-drozszy-t36885-495.html
Rumc
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 30.07.2018
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rumc » 08.08.2018 12:30

Ok, dziękuję za cenną Uwagę "Do Chorwacji".

Już zanurzam się w lekturze.
tomek_vw
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 19.08.2018
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomek_vw » 02.09.2018 19:04

Wrzuce pare informacji może komuś się przyda.

Dla użytkowników samochodów grupy VW ( VW, Skoda , Seat ) tylko tych co serwisują samochody w ASO i mają samochody już po gwarancji .
Przy każdym przeglądzie serwisowym otrzymujecie pakiet GWARANCJI MOBILNOŚCI czas oraz warunki jest różny i zależy od marki. Jest możliwi pakiet na 1rok lub 2lata w zależności od przeglądu.

Nie chcę tu wchodzić w szczegóły proszę się indywidualnie o szczegóły dopytać w swoim ASO

Wymienię parę możliwości:
1. Holowanie do najbliższego ASO w PL i EU
2. transport osób podróżujących, możliwość dojazdu do miejsca podróży lub powrót do domu. Powyżej 500 km istnieje możliwość samolotu nawet
3. Odstawienie na miejsce samochodu po naprawie
4. zakwaterowanie
5. istnieje nawet możliwość nieoprocentowanej pożyczki na naprawę samochodu
6. jeżeli jest to kolizja a nie usterka istnieje możliwość holowania samochodu do swojego ASO a nie do najbliższego
itd.......... szczegóły proszę pytać w swoim ASO

Proszę pamiętać że dzwonicie na POLSKIE wsparcie a oni organizują pomoc lokalnie a nie tam gdzie się zepsuliście. Jest to bardzo ważne bo płatnikiem wszystkich usług oprócz napraw jest VGP Polska.

Warunki są korzystniejsze niż niejedna polisa Assistance mało który serwis się tym chwali i informacji jest mało. Od niedawna dla Skody a już wcześniej dla VW pakiet jest obowiązkowy do przeglądu serwisowego i otrzymujecie go automatycznie. Nie kosztuje serwisującego nic ( nie może być policzony na rachunku za przegląd ) bo serwis ASO jest automatycznie obciążany na koniec miesiąca przez VGP.
To taki duży PLUS za serwisowanie bieżące samochodu w ASO VGP
jolcix
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 418
Dołączył(a): 11.12.2011
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) jolcix » 23.09.2018 17:26

witam, dzisiaj się dowiedziałam, że aby skorzystać z auta zastępczego w razie awarii/ wypadku zagranicą trzeba posiadać kartę kredytową, w owu nic nie mogę wyczytać, czy ktoś coś wie na ten temat? czy w każdym TU jest taka zasada?
Użytkownik usunięty
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.09.2018 17:52

jolcix napisał(a):witam, dzisiaj się dowiedziałam, że aby skorzystać z auta zastępczego w razie awarii/ wypadku zagranicą trzeba posiadać kartę kredytową, w owu nic nie mogę wyczytać, czy ktoś coś wie na ten temat? czy w każdym TU jest taka zasada?


To wynika z regulaminów wypożyczalni. Karta jest zabezpieczeniem ew. roszczeń rentali od najemcy. Ass płaci za podstawowe wypożyczenie. Dodatkowe usługi są płatne przez użytkownika.
jolcix
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 418
Dołączył(a): 11.12.2011
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) jolcix » 23.09.2018 18:01

bigredone napisał(a):
jolcix napisał(a):witam, dzisiaj się dowiedziałam, że aby skorzystać z auta zastępczego w razie awarii/ wypadku zagranicą trzeba posiadać kartę kredytową, w owu nic nie mogę wyczytać, czy ktoś coś wie na ten temat? czy w każdym TU jest taka zasada?


To wynika z regulaminów wypożyczalni. Karta jest zabezpieczeniem ew. roszczeń rentali od najemcy. Ass płaci za podstawowe wypożyczenie. Dodatkowe usługi są płatne przez użytkownika.


czyli lepiej mieć? bo może się okazać, ze bez karty auta niedostanie się?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Ubezpieczenie moto-assistance - strona 114
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone