Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ubezpieczenie moto-assistance

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Calapula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 703
Dołączył(a): 13.05.2013
Re: Awaria auta w Chorwacji-prosba o pomoc, pilne !!

Nieprzeczytany postnapisał(a) Calapula » 03.08.2018 22:39

KrzysTurbo napisał(a):...

Mnie 80€ na rok nie boli.
Ale widzę że ty byś za tą sumę kilka dnia chlal.

A jak zapłacę 50x80€ to co z tego? To nie jest nawet 1 miesiąc mojej pracy.

To nie chodzi o to czy 80e na rok boli czy nie. Nie ma tu to nic do rzeczy.
Pewnie bym chlał gdyby nie to, że jestem abstynentem.
Gratuluję dobrze płatnej pracy ale tutaj przyznam, że gdybym był młody i zarabiał ponad 17tyś miesięcznie to z całą pewnością w piątkowy, upalny wieczór robił bym co innego niż wypisywanie czegokolwiek na jakimkolwiek forum. Czyli różnimy się i to jest chyba dobrze, przynajmniej dla mnie?
porto
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 256
Dołączył(a): 30.04.2008
Re: Awaria auta w Chorwacji-prosba o pomoc, pilne !!

Nieprzeczytany postnapisał(a) porto » 03.08.2018 22:51

Calapula napisał(a):
KrzysTurbo napisał(a):...

Mnie 80€ na rok nie boli.
Ale widzę że ty byś za tą sumę kilka dnia chlal.

A jak zapłacę 50x80€ to co z tego? To nie jest nawet 1 miesiąc mojej pracy.

To nie chodzi o to czy 80e na rok boli czy nie. Nie ma tu to nic do rzeczy.
Pewnie bym chlał gdyby nie to, że jestem abstynentem.
Gratuluję dobrze płatnej pracy ale tutaj przyznam, że gdybym był młody i zarabiał ponad 17tyś miesięcznie to z całą pewnością w piątkowy, upalny wieczór robił bym co innego niż wypisywanie czegokolwiek na jakimkolwiek forum. Czyli różnimy się i to jest chyba dobrze, przynajmniej dla mnie?


Bardzo dobre podsumowanie... :lool: :lool: :lool:
Każdy powinien robić, to co uważa za stosowne i nie krytykować innych.
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013
Re: Awaria auta w Chorwacji-prosba o pomoc, pilne !!

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 03.08.2018 23:13

Calapula napisał(a):Oczywiście, że przy zakupie nowego samochodu nie wykupował bym takiego pakietu ani żadnego innego poza obowiązkowym. Wolał bym wydać na system antykradzieżowy. Oczywiście zdaję sobie sprawę z ryzyka ale jak mówią Rosjanie "kto nie ryzykuje ten szampana nie pije"

Kupiłbyś auto za 100 000zł i zamontowałbyś system na mieście "antykradzieżowy" który każdy złodziej obejdzie - oszczędzając np. na ubezpieczeniu antykradzieżowym AC i GAP ?
Powiem Ci że nie zamontujesz innego systemu antykradzieżowego niż ten w ASO bo stracisz gwarancję na auto.
Także zapewniam Cię ze wykupiłbyś AC kradzieżowe za 1.99% wartości auta
Chyba nigdy nie miałeś nowego auta z salonu...
Calapula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 703
Dołączył(a): 13.05.2013
Re: Awaria auta w Chorwacji-prosba o pomoc, pilne !!

Nieprzeczytany postnapisał(a) Calapula » 03.08.2018 23:36

wikol napisał(a):...
Kupiłbyś auto za 100 000zł i zamontowałbyś system na mieście "antykradzieżowy" który każdy złodziej obejdzie - oszczędzając np. na ubezpieczeniu antykradzieżowym AC i GAP ?
Powiem Ci że nie zamontujesz innego systemu antykradzieżowego niż ten w ASO bo stracisz gwarancję na auto.
Także zapewniam Cię ze wykupiłbyś AC kradzieżowe za 1.99% wartości auta
Chyba nigdy nie miałeś nowego auta z salonu...

Oczywiście, że nie wydał bym ani grosza na taki system który każdy złodziej obejdzie. Jeśli faktycznie nie ma takiego sposobu na złodzieja to bym musiał odżałować te 1,99 wartości auta ale to w drugiej kolejności.
Nie miałem nowego auta z salonu ale kupiłem sobie od mojego wielce zamożnego kolegi roczne autko które on miał z salonu. Dałem za nie pół ceny nowego czyli 40tyś. Jedyne ubezpieczenie jakie miałem na nie to OC. Jakoś nikt mi go nie ukradł przez te parę lat. Nie chodzi o to, że mam szczęście tylko o to, że statystycznie to jest naprawdę bardzo, bardzo małe prawdopodobieństwo. Jest na forum pewnie parę tysięcy kierowców, zróbmy taką ankietę "komu przytrafiła się kradzież samochodu?" Jestem przekonany, że zgłosi się kilka osób a może nikt? I tak wygląda szansa na utratę samochodu w wyniku kradzieży. Prędzej zapomnimy, gdzie go zaparkowaliśmy.
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 03.08.2018 23:47

A co byś zrobił jakby Ci ukradli auto bez ubezpieczenia ?
Żałowałeś parę stówek na AC a tu nagle zwinęli Ci furę ?
599
Cromaniak
Posty: 577
Dołączył(a): 25.07.2014
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) 599 » 04.08.2018 00:12

oooooo,
i tacy "pacjenci"to żyła złota dla salonów i serwisów,wszak salony z tego żyją,
w zeszłym miesiącu znajomy, dwuletnie auto przebieg coś 35kkm podobnej wartości
przy obowiązkowym przegladzie zapłacił ileś tam,ale wymienili mu
płyn hamulcowy !!,
był brudny (śmiech na sali),
koszt 700zeta,
jaki on był szczęśliwy że mu ten płyn wymienili,
można liczyć inaczej,
auto za 100k gwarancja 3 lata,
jakie koszty "przeglądów"w tym czasie? myślę że jakieś 10k minimum, obowiązkowe ubezpieczenie jakieś 10 k minimum,
po trzech latach wątpię czy przy sprzedaży dostanie 70k za to auto,
czyli przez trzy lata na "wstecznym" jest jakieś 50k,
no biznes jak jasna d......,
inna spraw że piszący tutaj o autach za 100k to "lizyngowcy" i tym podobni,
a wtedy trzeba by liczyć troszkę inaczej,
aby było w temacie,
11 letnie auto w PRO Amie Asistans 500km za granicą (d,,,y nie urywa ale zawsze)
przy opłaceniu OC,NW,AC, coś koło 1,2k zeta,
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 04.08.2018 07:02

Nowe auto ma sens jak chcesz nim jeździć minimum 7 lat.
Calapula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 703
Dołączył(a): 13.05.2013
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) Calapula » 04.08.2018 10:10

wikol napisał(a):A co byś zrobił jakby Ci ukradli auto bez ubezpieczenia ?
Żałowałeś parę stówek na AC a tu nagle zwinęli Ci furę ?

Nic bym nie zrobił. Zawsze jest szansa, że Policja złapie złodzieja, sam się dowiem kto to? Jakieś ryzyko istnieje nie ma co się czarować. Ale jest ono tak małe że nie warto brać go pod uwagę i z góry wyskakiwać z forsy tyle, że w pewnym sensie na rzecz innego złodzieja.
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 04.08.2018 10:24

Calapula napisał(a):
wikol napisał(a):A co byś zrobił jakby Ci ukradli auto bez ubezpieczenia ?
Żałowałeś parę stówek na AC a tu nagle zwinęli Ci furę ?

Nic bym nie zrobił. Zawsze jest szansa, że Policja złapie złodzieja, sam się dowiem kto to? Jakieś ryzyko istnieje nie ma co się czarować. Ale jest ono tak małe że nie warto brać go pod uwagę i z góry wyskakiwać z forsy tyle, że w pewnym sensie na rzecz innego złodzieja.

Czytam Twoje teorie myślowe i dochodzę do wniosku że chyba jesteś bardzo młodym człowiekiem bez większego doświadczenia życiowego.
Policja złapie, sam się dowiem kto to...sorry
Myślenie 16 latka wybacz.
Ubezpieczenia podróżnego też nie wykupuj bo po co. Mała szansa że coś się stanie.
Calapula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 703
Dołączył(a): 13.05.2013
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) Calapula » 04.08.2018 10:43

wikol napisał(a):...
Czytam Twoje teorie myślowe i dochodzę do wniosku że chyba jesteś bardzo młodym człowiekiem bez większego doświadczenia życiowego.
Policja złapie, sam się dowiem kto to...sorry
Ubezpieczenia podróżnego też nie wykupuj bo pi co. Mała szansa że coś się stanie.

Na razie wnioskowanie wychodzi Ci słabo ale nie traćmy nadziei.
Nawet nie wiedziałem, że istnieje coś takiego jak ubezpieczenie podróżne. Nie wiem przed czym miało by to ubezpieczać więc nie mogę ocenić szansy. Tak na oko to jednak to nie dla mnie.
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 04.08.2018 10:51

Calapula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 703
Dołączył(a): 13.05.2013
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) Calapula » 04.08.2018 10:54

wikol napisał(a):https://axa.pl/podroz-ubezpieczenia/ubezpieczenie-podrozne-na-terenie-rp/

Pomimo tego że jest tam napisane " ten produkt jest dla Ciebie" to jednak to nie jest dla mnie.
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012
Re: Awaria auta w Chorwacji-prosba o pomoc, pilne !!

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 04.08.2018 14:27

Calapula napisał(a):
wikol napisał(a):...
Kupiłbyś auto za 100 000zł i zamontowałbyś system na mieście "antykradzieżowy" który każdy złodziej obejdzie - oszczędzając np. na ubezpieczeniu antykradzieżowym AC i GAP ?
Powiem Ci że nie zamontujesz innego systemu antykradzieżowego niż ten w ASO bo stracisz gwarancję na auto.
Także zapewniam Cię ze wykupiłbyś AC kradzieżowe za 1.99% wartości auta
Chyba nigdy nie miałeś nowego auta z salonu...


...Nie miałem nowego auta z salonu ale kupiłem sobie od mojego wielce zamożnego kolegi roczne autko które on miał z salonu. Dałem za nie pół ceny nowego czyli 40tyś.

czyli miałeś szczęście:)
mało kto sprzedaje roczne auto, do tego jeszcze kolega:) no i taka cena:) "takie" auto po roku raczej nie traci 60 % wartości:)

Calapula napisał(a): Nie chodzi o to, że mam szczęście tylko o to, że statystycznie to jest naprawdę bardzo, bardzo małe prawdopodobieństwo. Jest na forum pewnie parę tysięcy kierowców, zróbmy taką ankietę "komu przytrafiła się kradzież samochodu?" Jestem przekonany, że zgłosi się kilka osób a może nikt? I tak wygląda szansa na utratę samochodu w wyniku kradzieży. Prędzej zapomnimy, gdzie go zaparkowaliśmy.

zależy gdzie zostawiasz auto i jakie to auto...

podobno wg statystyk...
co czwarte auto znika w Warszawie i okolicach...
najczęściej jest to samochód japońskiej marki
w 2017 skradziono podobno 10.240 samochodów
podobno kradzież zdarza się co 51 minut...
zobaczcie jaka różnica: mazowieckie: 2.506 samochodów, podkarpackie: 71...
trend wskazuje iż kradzieży podlegają najczęściej najdroższe samochody...
większość firm ubezpieczeniowych albo nie ubezpiecza "kradzieżówki" w wybranych krajach, albo wymaga dopłaty...
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 04.08.2018 14:55

Plaga jest na nowe Mazdy które kradną na Litwę.
Ostatnio była"moda" na starsze CRV.
Posiadając auto wartości powyżej np. 60 tys.zł czystym szaleństwem jest brak AC. Nie mówiąc o autach wartości powyżej 100 tys.zł.
Dużo nie płacimy a spokojny sen jest bezcenny.
Owszem można nic nie ubezpieczać ale to walka z losem.
Ostatnio koledze skradli roczne Mondeo.
Miał ubezpieczenie GAP na szczęście. Inaczej straciłby ponad 90 tys.zł.
70% nie płaci AC bo:
Kradzieże mnie nie dotyczą, nic mi się nie stanie, po co wydawać jak to strata pieniędzy. Czasem może się cos stać i nagle płacz i lament.
zip20
Globtroter
Posty: 57
Dołączył(a): 22.03.2015
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) zip20 » 04.08.2018 21:08

Ja zawsze kupowałem pakiet assistance na 7 - 14 dni jednak kiedy auto przekroczyło magiczne 15 lat nie bylo mozliwości krótkoterminowego. Od 3 lat opłacam przy składce OC ( na cały rok) a tam nie ma ograniczania co do wieku. Finansowo wychodzi to bardzo podobnie a ubezpieczanie mam cały rok również w Polsce. Opłacam pakiet Warta, HDI zloty plus :D
holowanie do 400 km wiec nie jest źle koszt ubezpieczania w pakiecie OC około 160zl na cały rok
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Ubezpieczenie moto-assistance - strona 113
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone