Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ubezpieczenie moto-assistance

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 28.05.2021 16:28

To się non stop zmienia. Ja mam auto 23 lata i w Hestii agent mi znalazł w tym roku bez limitu kilometrów po Polsce i 1000km za granicą i jeszcze holowanie razem z przyczepą (wypadek i awaria). Oczywiście limity się łączą, czyli do granicy 1000km i potem po Polsce dalej bez limitu. Trzy razy w ciągu umowy działa, oczywiście auto zastępcze, noclegi i te wszystkie inne dodatki też w pakiecie.
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3167
Dołączył(a): 16.02.2014
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 28.05.2021 20:11

yarko2000 napisał(a):Jeżeli ktoś jest przed zakupem ubezpieczenia OC AC i assistance, to warto roważyć Generali. Od niedawna mają fajną ofertę dla aut do 13 lat.
Cena jest naprawde konkurencyjna, ale najważniejsze że assiatance jest bez ograniczeń kilometrowych. Oczywiście auto i hotele na 10 dni w cenie - ale niechciałbym aby to brzmiało jak reklama. Najważniejsze - assistance bez ograniczeń kilometrowych. Sprawdziłem, zakupiłem.


yarko2000, chciałbym doprecyzować - bez limitu w kraju czy również za granicą?
yarko2000
Cromaniak
Posty: 714
Dołączył(a): 24.03.2013
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) yarko2000 » 29.05.2021 15:29

Bez limitu w Polsce i całej Europie. To jest wariant assiatce lux.
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 30.05.2021 11:57

§ 36 pkt.7c.
yarko2000
Cromaniak
Posty: 714
Dołączył(a): 24.03.2013
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) yarko2000 » 30.05.2021 12:42

Tak jest taki pkt i mówi o transporcie pasażerów do 100 km. Nie wiem, może odnosi się do tego, że awarię masz na autostradzie ale np w duzym Państwie typu Hiszpania, zabiora pasażerów do najbliższego miasta w obrębie 100 km (aby nikt nie czekał na autostradzie), a nie do tego którego byś chciał. Jest jeszcze kilka pkt mówiacych o tym że podstawią auto na 10 dni. Oczywiście to jest nadal problem w razie awarii na poczatku 2 tygodniowego urlopu i pytanie co robić, czy 10 dni wystarczy i skrócić urlop? Czy dopłacić?
Ale to - zastępcze auto na określony czas, dotyczy wszystkich ubezpieczeń na rynku
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 30.05.2021 20:37

yarko2000 napisał(a):Tak jest taki pkt i mówi o transporcie pasażerów do 100 km. Nie wiem, może odnosi się do tego, że awarię masz na autostradzie ale np w duzym Państwie typu Hiszpania, zabiora pasażerów do najbliższego miasta w obrębie 100 km (aby nikt nie czekał na autostradzie), a nie do tego którego byś chciał. Jest jeszcze kilka pkt mówiacych o tym że podstawią auto na 10 dni. Oczywiście to jest nadal problem w razie awarii na poczatku 2 tygodniowego urlopu i pytanie co robić, czy 10 dni wystarczy i skrócić urlop? Czy dopłacić?
Ale to - zastępcze auto na określony czas, dotyczy wszystkich ubezpieczeń na rynku

...samodzielny powrót do kraju może być problemem i dość dużym obciążeniem finansowym, a szczególnie gdy chcesz kontynuować podróż/wakacje np. jako rodzina 4 osobowa. Wydaje mi się że dobrze jest mieć jeszcze ubezpieczenie turystyczne i skorzystać z niego w organizacji powrotu do domu.
grab56
Croentuzjasta
Posty: 252
Dołączył(a): 12.03.2017
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) grab56 » 31.05.2021 11:04

yarko2000 napisał(a):Jest jeszcze kilka pkt mówiacych o tym że podstawią auto na 10 dni. Oczywiście to jest nadal problem w razie awarii na poczatku 2 tygodniowego urlopu i pytanie co robić, czy 10 dni wystarczy i skrócić urlop? Czy dopłacić?
Ale to - zastępcze auto na określony czas, dotyczy wszystkich ubezpieczeń na rynku

Jeśli już jesteś na wakacjach i zepsuje ci się auto, to przecież zawsze możesz zgłosić awarię troszkę później. :wink:
W zeszłym roku rozważałem wszelkie warianty, bo miałem problem, który objawiał się tak, jakby kończyło się paliwo. Na szczęście po zdalnych konsultacjach z paroma mechanikami udało się dojść do przyczyny usterki - wypiął się czujnik położenia wału korbowego :lol:
zablo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 225
Dołączył(a): 31.08.2013
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) zablo » 31.05.2021 11:45

yarko2000 napisał(a):Bez limitu w Polsce i całej Europie. To jest wariant assiatce lux.


Radze sprawdzić dokładnie opcje holowania (w OWU oraz zadzwonić na infolinie), bo obawiam się, że mogą być wyłączenia np. zapis bez limitu kilometrów do pierwszego możliwego serwisu autoryzowanego lub cos w tym stylu.

Gdy masz np. ograniczenie holowania do 150 km to masz do wskazanego przez Ciebie serwisu.
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 31.05.2021 20:46

grab56 napisał(a):
yarko2000 napisał(a):Jest jeszcze kilka pkt mówiacych o tym że podstawią auto na 10 dni. Oczywiście to jest nadal problem w razie awarii na poczatku 2 tygodniowego urlopu i pytanie co robić, czy 10 dni wystarczy i skrócić urlop? Czy dopłacić?
Ale to - zastępcze auto na określony czas, dotyczy wszystkich ubezpieczeń na rynku

Jeśli już jesteś na wakacjach i zepsuje ci się auto, to przecież zawsze możesz zgłosić awarię troszkę później. :wink:
W zeszłym roku rozważałem wszelkie warianty, bo miałem problem, który objawiał się tak, jakby kończyło się paliwo. Na szczęście po zdalnych konsultacjach z paroma mechanikami udało się dojść do przyczyny usterki - wypiął się czujnik położenia wału korbowego :lol:

...czyli że co? -w drodze na urlop koczują na autostradzie powiedzmy przez tydzień a potem zgłaszają ?
anyway, znalazłem coś takiego
https://clicktrans.pl/transport/samochodow/split/
grab56
Croentuzjasta
Posty: 252
Dołączył(a): 12.03.2017
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) grab56 » 02.06.2021 09:48

fly napisał(a):
grab56 napisał(a):Jeśli już jesteś na wakacjach

...czyli że co? -w drodze na urlop koczują na autostradzie powiedzmy przez tydzień a potem zgłaszają ?

Jeśli uważasz, że będąc na autostradzie jesteś na wakacjach, to jak dla mnie możesz tam koczować. :wink:
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 02.06.2021 12:07

...czyli wyjaśnij mi Twój misterny plan że zgłaszeniem usterki/awarii z opóźnieniem, będąc już na wakacjach w wersji podanej przez Ciebie, dajmy na to w 1 lub 2 dniu po dotarciu na miejsce?
porto
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 256
Dołączył(a): 30.04.2008
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) porto » 06.06.2021 13:39

W ubiegłym roku brałem ubezpieczenie assistance w Compensie ( wariant rozszerzony, holowanie do 1500 km ). Uważam, że warunki są korzystne. Najważniejsze jednak, aby nie trzeba było korzystać z w/w ubezpieczenia i spokojnie "objechać" wczasy. :D
sstoks
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 30.07.2020
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) sstoks » 22.06.2021 16:19

Witam, właśnie rozmawiałem z infolinia Generali odnośnie ubezpieczenia auta, i pracownik faktycznie twierdzi że nie ma limitu km, ale jest inny problem np. Jesteśmy w Barcelonie i mamy poważną awarie auta ( zerwany pasek rozrządu) to nasz pojazd zostanie ściągnięty do kraju, a my dostajemy pojazd zastępczy, ale uwaga może być on z wypożyczalni w Barcelonie i tam trzeba go oddać. Jak dla mnie głupota całkowita. Chętnie poczytam o waszych przygodach z firmami ubezpieczeniowymi. Ja teraz mam w PZU z limitem 1200 km. Ogólnie mam bardzo dobre doświadczenia z PZU ( przepięcie instalacji elektryczne w domu, upadek córki z szyciem brody, zwrot za bilety lotnicze)
Heis
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 01.07.2021
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) Heis » 01.07.2021 14:51

Cześć,

Chciałem się z Wami podzielić informacją, którą dostałem właśnie z Link4. W assistance Komfort, które zapewnia holowanie w kraju bez limitu kilometrów, za granicą do 500 kilometrów, nie można łączyć tych limitów.
Teraz szukam dodatkowego assistance :/
roman6
Odkrywca
Posty: 92
Dołączył(a): 31.07.2018
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) roman6 » 02.07.2021 11:54

Heis napisał(a):Cześć,

Chciałem się z Wami podzielić informacją, którą dostałem właśnie z Link4. W assistance Komfort, które zapewnia holowanie w kraju bez limitu kilometrów, za granicą do 500 kilometrów, nie można łączyć tych limitów.
Teraz szukam dodatkowego assistance :/

Link4 nigdy nie miał dobrego assistance. Nawet w najdroższej wersji.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Ubezpieczenie moto-assistance - strona 124
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone