Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ubezpieczenie moto-assistance

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 31.12.2021 16:50

dids76 napisał(a):
amatus1 napisał(a):


Ja za OC i Assistance w Generali zapłaciłem 548 zł. Autko z 2019 roku.
Holowanie w Polsce i Europie bez limitu.
Assistance zakres:

Przy nowych autach jest łatwiej znaleźć dobry assistance, przy starszych jest już problem bo dla wielu firm limit wiekowy to 10-12 lat. Dlatego według mnie w tym roku Uniqa ma bardzo dobre warunki ( ja zapłaciłem 653zł w tym 445 OC).
Obym nie musiał sprawdzać jak działają :papa:

Zapewne tak jest i tak jak mówisz, obyśmy nie musieli w przyszłym roku korzystać z tej opcji:)
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3167
Dołączył(a): 16.02.2014
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 31.12.2021 20:39

amatus1 napisał(a):Polska i Europa w opcji LUX tak ja na fotce.


Na fotce jest wyraźnie zaznaczone holowanie bez limitu w Polsce oraz Europie po wypadku, a ja pytam o holowanie bez limitu w Europie po awarii - jest tylko napisane Holowanie po awarii - nielimitowane, ale nie jest uszczegółowione na jakim terytorium. Domyślam się, że ten aspekt jest opisany w OWU...
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 01.01.2022 16:10

stachan napisał(a):
amatus1 napisał(a):Polska i Europa w opcji LUX tak ja na fotce.


Na fotce jest wyraźnie zaznaczone holowanie bez limitu w Polsce oraz Europie po wypadku, a ja pytam o holowanie bez limitu w Europie po awarii - jest tylko napisane Holowanie po awarii - nielimitowane, ale nie jest uszczegółowione na jakim terytorium. Domyślam się, że ten aspekt jest opisany w OWU...

Na fotce jest dokładnie napisane "holowanie po awarii"
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3167
Dołączył(a): 16.02.2014
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 01.01.2022 18:24

Jutro zadzwonię do Generali - dam znać.
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3167
Dołączył(a): 16.02.2014
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 03.01.2022 11:30

Czy ktoś ma wiedzę jak interpretować zapis w § 37 pkt. 1 ppkt. 7?

Generali_wyłączenie odpowiedzialności.jpg


Co będzie awarią nie wskutek zużycia eksploatacyjnego?
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 03.01.2022 12:20

Nie wiem, może chodzi o to, że auto będzie miało widoczne, rażące zaniedbania jak np. ogumienie bez bieżnika a walnie opona albo zaśniedziałe przewody albo autko będzie długo stało bez używania...
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1970
Dołączył(a): 26.06.2016
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 03.01.2022 13:04

stachan napisał(a):Czy ktoś ma wiedzę jak interpretować zapis w § 37 pkt. 1 ppkt. 7?

Generali_wyłączenie odpowiedzialności.jpg


Co będzie awarią nie wskutek zużycia eksploatacyjnego?

W OWU nie ma definicji awarii wskutek zużycia eksploatacyjnego?
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 03.01.2022 13:14

empire13 napisał(a):
stachan napisał(a):Czy ktoś ma wiedzę jak interpretować zapis w § 37 pkt. 1 ppkt. 7?

Generali_wyłączenie odpowiedzialności.jpg


Co będzie awarią nie wskutek zużycia eksploatacyjnego?

W OWU nie ma definicji awarii wskutek zużycia eksploatacyjnego?


"20. Szkoda eksploatacyjna- szkoda powstała w wyniku zużycia Pojazdu, jego części lub wyposażenia, a także szkoda, do naprawienia której zobowiązany jest podmiot w ramach gwarancji lub rękojmi za wady Pojazdu, jego części lub wyposażenia albo za wady powstałe podczas naprawy Pojazdu, jego części lub wyposażenia. Za szkodę eksploatacyjną uważa się również uszkodzenia Pojazdu wynikłe z użytkowania pojazdu niesprawnego lub powstałe na skutek stosowania niewłaściwych materiałów i płynów technicznych.
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3167
Dołączył(a): 16.02.2014
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 03.01.2022 13:41

Jeśli strzeli rozrząd w trasie, to mogą nie przyznać holowania, bo to część eksploatacyjna? Dobrze to odbieram?

Jeśli tak, to 99% awarii mogą nie uznać - to jest nie fair ze strony TU... :?
yarko2000
Cromaniak
Posty: 714
Dołączył(a): 24.03.2013
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) yarko2000 » 28.01.2022 18:46

Pkt 7.
7) wskutek zużycia eksploatacyjnego, w tym polegającego na zużyciu, korozji, utlenieniu, zawilgoceniu, zapleśnieniu, oddziaływaniu normalnych warunków atmosferycznych oraz spowodowane pogorszeniem się stanu technicznego Pojazdu wskutek długotrwałego postoju;
jak dla mnie to całkiem jasne :). Nie jeździmy na łysych oponach, bez przeglądu (dowód), tylko nowym i pachnącym autem.
Ale serio, nie raz widziałem pod maską poprzyczepiane rzeczy za pomoca drutu, lub podwiązane tłumiki. Tak samo mogę się domyslac że są auta gdzie w karoserii są dziury. Jak są dziury to wiadomo że elektryka może sie smażyć, a srodek moze być zapleśniały... i teraz wyobraźcie sobie że ktos pojedzie takim autem za granicę. Nie że od razu do CRO, ale do CZ czy SK
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3167
Dołączył(a): 16.02.2014
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 10.02.2022 19:27

Właśnie opłaciłem polisę na kolejny rok. Dokonałem zmiany TU - otrzymałem dobre zniżki oraz dobry pakiet assistance poza granicami (1200 km) w Uniqa.

Za OC zapłaciłem chyba najmniejszą składkę w życiu, bo 315 złotych :mrgreen:

Całość wyniosła 1182 złote (OC + AC + NW na 100.000 + ASS) - uważam to za bardzo dobrą ofertę.

Uwaga! Sprawdzają klientów w CEPiK 8)
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 10.02.2022 21:32

stachan napisał(a):Właśnie opłaciłem polisę na kolejny rok. Dokonałem zmiany TU - otrzymałem dobre zniżki oraz dobry pakiet assistance poza granicami (1200 km) w Uniqa.

Za OC zapłaciłem chyba najmniejszą składkę w życiu, bo 315 złotych :mrgreen:

Całość wyniosła 1182 złote (OC + AC + NW na 100.000 + ASS) - uważam to za bardzo dobrą ofertę.

Uwaga! Sprawdzają klientów w CEPiK 8)


Jaki wiek auta?
clawis
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 179
Dołączył(a): 06.02.2015
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) clawis » 10.02.2022 22:12

Trochę to dziwna kwota .
Spróbowałem zrobić kalkulacje z ASS w Uniqa w dwóch ratach po 1770 zł .Więc skąd te 1182 złote .Taka sama kalkulacja kwotowo jest w Warcie do 1500 km Europa.Chyba że te 1180 x 4 raty :D :papa:
grab56
Croentuzjasta
Posty: 252
Dołączył(a): 12.03.2017
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) grab56 » 10.02.2022 23:50

clawis napisał(a):Trochę to dziwna kwota .
Spróbowałem zrobić kalkulacje z ASS w Uniqa w dwóch ratach po 1770 zł .Więc skąd te 1182 złote .Taka sama kalkulacja kwotowo jest w Warcie do 1500 km Europa.Chyba że te 1180 x 4 raty :D :papa:

Potwierdzam wersję Stachana. Sam przy wartości auta 25000-30000 płacę już od czterech lat poniżej 1100zł za ubezpieczenie w Uniqua z Assistance na 1200km. Myk jest w tym, że AC biorę "po taniości", z udziałem własnym bodajże 1000zł, bo nie zależy mi na odzyskaniu pełnej wartości auta przy szkodzie z mojej winy. Btw: auto jest z roku 2011.
clawis
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 179
Dołączył(a): 06.02.2015
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) clawis » 11.02.2022 00:14

Rozumiem .
Moja Vitara 2017 rok wartość 78 tys. i stąd ta różnica.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Ubezpieczenie moto-assistance - strona 127
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone